Bakanlar Kurulu'ndan yeni KHK sinyali!

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Kurtulmuş, yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) üzerinde çalıştıklarını, yakında açıklanacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları:

153 önemli olay engellendi. Türkiye'nin sınır fiziki güvenlik sistemi ile ilgili gelişmeler gözden geçirildi. Diyarbakır, Hakkari, Mardin ve Şırnak illerinde terörden zarar gören çiftçilerimizin tarımsal kooperatiflerinin borçlarının ertelenmesiyle ilgili karar Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı.

"PKK'NIN GÖSTERİ YAPMASINA SES ÇIKARMADILAR"

"Bütün milletimizin ibretle izlediği gibi Türk vatandaşlarının barışçıl gösteriyi atlarıyla, köpekleriyle engelleyecek kadar barbarca tutum içerisine girdiler. Bu tavrı reva görenler PKK'nın açık bir şekilde gösteri yapmasına ses çıkarmadılar. Hatta PKK'Nın Almanya'nın şehirlerinde polisin gözetimi altında güvenlikle yapmalarını sağlayacak imkanı sağladılar. Bu kabul edilemez. Son derece yanlış tavır ve tutumdur.

"BU TAVRI KINADIĞIMIZI BELİRTİYORUZ"

"Hiçbir demokratik kural bakımından izahı yoktur. Bu örgütün açıkça posterleriyle Türkiye karşıtı gösteri yapmasına müsaade etmek, dostu oldukları Türkiye'nin bakanlarına toplantı yapmasına izin vermeme tavrını kabul etmiyoruz. Bu tavrı açıkça kınadığımızı belirtiyoruz. Bu dostluğa ve müttefikliğe uymayan tavırlar, daha sonraki demeçlerle derinleştirilmiştir.

"FETÖ'YE ARKA ÇIKMAK DEMEKTİR"

"Alman istihbaratının başkanı 15 Temmuz darbe teşebbüsünde FETÖ izine rastlanmadığını, Türkiye'nin inandırıcı olmadığını söylediği cümleler kabul edilebilir değildir. FETÖ'nün bu işin arkasında öldüğünün ispat edilebilmesi için 250 bin kişi mi ölmeliydi? 2 bin 500'e yakın yaralımız, bombalanmış olan Külliye, TBMM, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Boğaz Köprüsü'ndeki o görüntüler. İnsanların üzerinden geçen tankların görüntüleri yeterli deliller değil midir? Hangi akla hizmet söylenmiş bir söz olduğunu anlamakta zorlandığımızı söylemek isterim. FETÖ'ye arka çıkmak demektir. Bütün bunları bir telaşla söylenmiş, Türkiye'nin referandumunda 'Evet' çıkmaması için söylenmiş sözler olarak gördüğümüzü belirtmek isterim"

TÜRKİYE-AVRUPA GERİLİMİ

"Hiç kimse Türk halkını bir şey anlamaz zannetmesin. Bu manşetlerle bu tavırlarla ortaya bazı siyasetçiler tarafından konulan keskin Türkiye karşıtlığı ile vatandaşlarımızın ferasetle oy kullanmasına neden olurlar. Yahu bu adamlar niye böyle davranıyor diyerek vatandaşlarımızın güçlü şekilde Türkiye'nin istiklaline sahip çıkmasına neden olurlar. Bu davranışları demokrasiye uygun bulmadığımızı ifade etmek isterim. Bütün bunlar Türkiye karşıtı çevrelerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir. Avrupa'da yükselen ırkçılığın, Türkiye düşmanlığının tezahür etmiş halleridir. Bundan Türkiye'ye zarar gelmez ama bunları yapanlar fayda edemez. Bu devam ederse aşırı milliyetçilik yükselir. Oradaki vatandaşlarımız Avrupa toplumunun kalıcı mutedil unsurlarından biridir. Oradaki varlığımızın emniyetini koruyacak, toplumlarıyla daha iyi entegre olmalarını sağlayacağız. Üzerimize düşen her türlü sorumluluğumuzu yerine getireceğiz."

"HARİÇTEN GAZEL OKUMASINLAR"

"Türkiye'nin hangi sistemle yönetileceğine felance ülkede oturan biri karar vermez. Buna aziz Türk milleti karar verir. 16 Nisan'da sandık ortadadır, millet ne karar verirse başımızın üstünedir. Türkiye'deki referandum TBMM'den 339 milletvekilinin 'Evet' oyu ile çıkmış ve milletin önüne gitmektedir. Hariçten gazel okumasınlar. Türk halkının tercihlerine saygı duysunlar. Tercih ne olursa olsun başımızın üstünedir."

NAZİ BENZETMELERİ

"Kusura bakmasınlar biz bu faşizm benzetmelerini Avrupalı dostlarımızın geleceğinden endişe ettiğimiz için söylüyoruz. Bunlardan korunmaları için davranışlarını gözden geçirmeleri gereken biz değiliz. Bu tavırları ortaya koyanlar, faşizm ve nazizm söylemlerinden endişe edenlerdir. Wilders diye bir adam çıkacak, ya da Almanya'da neo-naziler ortaya çıkacak, Türklere yabancılara karşı derin devlet operasyon yapacak, Müslümanlar dışarı diye mitingler yapılacak, siz de çok kültürlülükten bahsedip ırkçılığa demokratik tepki diyeceksiniz. Akıllarını başlarına toplasınlar diye söylüyoruz. Bize laf yetiştirmelerine gerek yok. Tedbir çok kültürlülükten geçiyor"

"FAŞİZMİN VE NAZİZMİN AYAK SESLERİNİ DUYUYORUZ"

"Faşizmin ve nazizmin ayak seslerini duyuyoruz. Buna tedbir almak lazım. Orada 3 nesildir oturan insanları, kendi vatandaşı olan insanları yabancı göstermek doğru değildir. O akşam yaşadıklarımız sabaha kadar bütün milletimizi öfkelendirdi. Biz siyasi akılla hareket ediyoruz. Yakın komşumuz, dostumuz, müttefikimiz, Avrupa kıtasını kötü bir gelecek bekliyor. Bu tedbirleri almanın yolu yabancılarla dostluk içerisinde yaşamaktır. Rencide etmek için söylemiyoruz, akıllarını başlarına alsınlar. Faşizmin tuzağına düşmesinler diye bunları söylüyoruz"

"PYD YER ALMAZSA ETKİN ŞEKİLDE OLMAYI PLANLIYORUZ"

"Fırat Kalkanı operasyonu ile belli bir noktaya gelindi. Hem ABD hem Rusya son kararlarını verecekler. Türkiye olarak bu şehirlerin tamamının etnik yapısının korunmasından yanayız. Mezhebi yapıyı bozacak bir şey bölge barışının sağlanmasına vesile olmaz. Dolayısıyla Münbiç'in etnik yapısı korunmadır. Aynı şekilde Rakka ve Afrin bölgesinin yapıları korunmalıdır. Hem Ruslarla, hem Amerikalılarla konuşuyoruz. Her iki ülkenin aldığı net bir karar yok. Farklı şıklar duruyor. Eğer PYD unsurları yer almazsa DEAŞ'tan temizlenmesi için ve o şehirlerin kendi halklarına geri verilmesi sürecinde etkin şekilde yer almaya hazır Türkiye. Hem ABD hem Rusya ile paylaşıyoruz"

GERİ KABUL ANLAŞMASI

"Türkiye'nin milli menfaatleri çerçevesinde konuları değerlendiririz. Geri kabul anlaşması vizesiz Avrupa ile eş zamanda gündeme geldi. Şartların olgunlaşması ve Türklerin milli menfaatleri çerçevesinde bununla ilgili karar veririz"

REFERANDUMDA SANDIK GÜVENLİĞİ

"Referandum kampanyası kazasız belasız gidiyor. Sandık gününde sandıkların güvenlik altına alınması ve oy verecek olan vatandaşlarımızın da her türlü tehdit ve baskıdan uzak şekilde oy verebilmesi için tedbirler alınıyor. Tabii ondan sonraki süreç sayıldıktan sonra düzenli şekilde ilgili merkezlerde toplanması ve oy verme işlemlerinin sağlıklı şekilde sonlandırılmasıdır. Her türlü tedbir alıyor"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
NOLDUU...FETO..HOCA EFENDİ HAZRETLERİNİZİ....YERE GÖĞE SIĞDIRAMIYORDUNUZ....?!!...
Bir zaman siz pkk'nın gösteri yapmasına ses çıkartmıyordunuz.Hatta beraber halay çekiyordunuz.Şimdi avrupa'ya kızıyorsunuz.Maziyi unuttunuz galiba.Unutan unutsun biz unutmadıko zamanları!
"PKK'NIN GÖSTERİ YAPMASINA SES ÇIKARMADILAR" ya arkadaş bu hükümet değilmiydi pkkyı haburda davulla zurnayla, devletin savcısını ayaklarına göndererek karşılayanlar ?
@ask7beni megri medri diye salya sümük ağlaştılar ya
sizde hayırcılara saldırmalara göz yumuyorsunuz.benciller hep bana rabbena.
iyi de şimdi sen de pkknın nevruz adı altında gösteri yapmasına ses çıkarmıyorsun? muhaliflere konuşma iznini yasaklıyorsun ama onlara gösteriyi yasaklamıyorsun. ayrıca o pkklılara 1 yıl öncesine kadar her türlü gösteri iznini sen de verdin, sokak ortasında askerine posta koydular askerin gık diyemedi verdiğiniz talimatlar nedeniyle. bunlar ne olacak? hesabı sorulmayacak mı sanırsınız? anayasayı değiştirmekteki ısrarınız bu ve bunun gibi yüzlerce belki binlerce suçtan sıyrılmak olabilir mi?
Tek adamlıkla işiniz ne anlayamadım, açıklama bile yapamıyorsunuz, bizi koyunmu sandınız. Milliyetçi duygulara saldırmayın. O duyguların sahibi ATATÜRK tür siz değil HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRR
OHAL DEDİKLERİ GİZLİ SIKIYÖNETİM İLE ANAYASAYI İSTEDİKLERİ GİBİ İHLAL EDİYORLAR.
Atatürk bile konuşması gerektiği zamanlarda,,,hasta bile olsa gider meclis kürsüsünde konuşurdu ve cumhurbaşkanı olduğu halde,,bu kürsü ulusun en yüce kürsüsüdü derdi..!!! Şimdi bakıyorum bakanlar kurulu toplantısı son iki yıldır mecliste yapılmıyor,,,bakanlar ve başbakan tıpış tıpış cümbür cemaat beştepeye gidiyor..!!! Meclis lağv edildide bizimi haberimiz olmadı...!!
ya bi susun artik. birazda millet konuşsun
dediğinizi yaptırıyorsunuz ya helal olsun akp size tebrik ediyorum.fikir cografyamız değiştir
belediye başkanı lari.gazeticeler televizyon cular.millet vekilleri müzisyen ler akademisyenler hepsi hapiste akp ye hayır diyen ha hapiste yada kafîr yada hain lânet olsun böyle düzene böyle adalet e bin kere lanet olsun
@erkan_bora_1975 kafir müslüman olmayan kisiye denmez müslümana zülüm ve haksizlik edene denir ..atatürkün adini kulanib ezandan bile rahatsiz olan kesime denir sen simdi söyle kim bu kafirler sence
Darbe kontrollu planli hesapli bir girisimdi. Sonuclarindan faydalanmak icinde bir gruba yikildi. Hersey hukumetin istedigi gibi oldu gercek bu
YENİ KHK İLE KİMBİLİR KAÇ KİŞİNİN OCAĞINI DAHA SÖNDÜRECEKLAR.
Dostunu düşmanını dahi anlayacak zekaya sahip insanlar asla devlet yönetemez lafla gemi yürümez 14 yıl boyunca tek dostumuz kalmadı dünyada ülkenin kariyerini beş paralık etiniz buda yetmez gibi her kafadan bir ses çıkıyor ülkesine zarar verdiğinin farkında dahi değilsiniz tamamınız boş beleş gündemlerle ülkenin 14 yılını heba etiniz dünyada ülkenin imajı sıfır değil kanun ne çıkarırsanız çıkarın boş her doğru her yerde söylenmez eline diline sahip çıkacaksınız baş örtüsünü serbest bıraktınız unutmadık zinayı da kanunla serbest etiniz bu ne lahana bu ne turşu halk geçim derdinde siz savurun
Yüce Yaradanın adaleti budur... Erbakan’ın intikamını Alman’a aldırır! Devlet Bahçeli dedi ki Tayyip Erdoğan Almanya’ya giderse ben de onunla gider ve destek olurum. Yetmez Bahçeli! HOLLANDA,BELCIKA,AVUSTURYA,Almanların bir Türk’e salon vermemesi faşistlik ise söyleyin Türkiye’de “hayır” diyenlere meydan ve salonların kapatılması ve elektriklerin söndürülmesi demokrasi midir? Bırakın Perinçek’i, Akşener’i, CHP’yi, merhum Erbakan Hoca’nın vefat yıldönümünde illerde dua toplantılarına bile salon verilmiyor yalan mı? Yüce Yaradanın adaleti budur... Erbakan’ın intikamını Alman’a aldırır! Devlet Ba
@tesbih_14 erbakan yasasaydi evet derdi geri saydiklarin hepsi ya pkk nan sempasisi parti yada fetocu elektirikleride zaten gelib bahceli kapamistir sana göre ztn
Anasını satayım, isterseniz %80-90 evet çıksın, isterseniz 500 vekille gelin, isterseniz ne kadar kurum varsa kalanını da emrinize versek sizlerde bu ülkeyi yönetecek çap olmadıktan sonra eninde sonunda Evet Hayır farketmez sonunuz geldi. Artık siz mi seçmeni daha önce satarsınız yoksa seçmen mi sizi bilmem. Birbirinizi yiyeceksiniz daha.
adamlar bu ülkede resmi geçit yaparken aklınız nerdeydi de almanyada yürüyüş yapıyolar diyonuz. ayıptır yav sokakları tünellerle doldururken biliyodunuz ses çıkarmadınız çıkmış pişkin pişkin konuşuyonuz
@jokerr_tr_2 @kan_turk unutulmadi hepsinin altinda bir cözüm cabasi vardi ...avrupadaki gösteriler yilardan beri vardi hatta silah sattiklarini parayardimi etiklerini bile resmen yüzümüze söyleniyor sen cikmisin simdi PKKyi dost Pkk karsiti türkleri düsman olan kisilere hak veriyon beliki tayibi sevmiyon olabilir yaptigi politika 60senede girdigi halden kurtardi dost ülkeler bize bir adim daha yaklasdi düsmanlar rengini gösterdi pakistan olsun azerbayjan olsun 1,7milyar müslüman taraf arkamizda oldu sen daha ama söyleydide böyleydidi .... 15sene evel pkk yolarda gösteri hiiic yapmiyordu gibi
ÇIKARIN ANASINI SATIM BOLCA KHK ÇIKARIN SİZLER HAK HUKUK ADALETİN İÇİNE EDİN SONRADA KONUŞ BABAM KONUŞ NAZİYMİŞ ÇOK KOMİKSİN BAKAN ÇOK SİZİN YAPTIKLARINIZ NE PEKİ????
DİNLEDİM AYNEN ŞÖYLE DİYOR.15 TEMMUZ DARBESİNİN FETÖ TARAFINDAN YAPILDIĞINI ANLAMAK İÇİN,240 YERİNE 2400 KİŞİ Mİ ÖLMELİYDİ.YANİ DİYORKİ DARBE VARSA MUTLAKA FETÖ YAPMIŞTIR.BÜYÜKELÇİ ÖLDÜRÜLMÜŞSE MUTLAKA FETÖ YAPMIŞTIR.RUS UÇAĞI DÜŞÜRÜLMÜŞSE MUTLAKA FETÖ YAPMIŞTIR.BELGE ,DELİL,EVRAK YOK.OLSUN KÖTÜ BİRŞEY OLMUŞSA YIK FETÖYE KURTUL.YA NE HALLERE DÜŞTÜK BUNLARIN AYAKLARI DOLANIP YERE DÜŞSELER MUTLAKA FETÖ YAPMIŞTIR.
oslo,habur,dolmabahçede bu hükümet terör örgütü pkk ile işbirliği yapmadımı sen neyin kafasını yaşıyorsun
Herkezin inine girildi pkk olsun Feto olsun BOB olsun elimiz tasin altina koyduk düsmanimiz dostumuz ortaya cikti,dünyada yeni bir düzen icin silahlanma planlar yapilirken bazileri halen isi politika koltuk kavgasi saniyor BOB projesinde esbaskaligini yapmasaydik ...nir zerre sömürgeci devletlerin cizdigi türkiye planini göremiyecezdik pkkyla müzakere olmasa icimizdeki pkklilarini göremiyecezdik fetoynan aynimasaya oturulmasa hainler desifre edilemiyecekti ... kötü olani halen icimizde ve avrupada türkiyeyi temsilen konusanlar var pkk yanlisi cem özdemir misal.. EVET demiyenlere sasiriyorum !
fetoya destek olanlar yanına gidip hicazet alan siyasiler nerede onları koruyup fetoyla mücadele ediyoruz nidaları hikaye
YANLIŞIN İÇİNDE KİM OLDUYSA MUHAKKAK CEZASINI VERECEKTİR RABBİM KAÇAMIYACAK KİMSE
Bakanlar kurulu toplantıları son iki yıldır mecliste yapılmıyor...!!! Acaba meclis lağv edildide,bizimi haberimiz olmadı...!!! Yoksa,meclis beştepeyemi taşındı....!!! Bu sizce meclise hakaret değilmi...!! Hükümet başkanı gibi görünen ve hükümet yerine karar alan rte tarafsızlık yemini etmemişmiydi...!!!
Bakanlar kurulunu kimler nerede toplar daha onu bilmiyorsun sonrada konuşuyorsunuz size kim akıl veriyor?????
..HER TÜRLÜ NANEYİ YEDİNİZ FETOYU BU ÜLKENİN BAŞINA BELA ETTİNİZ DAĞDAN PKK YI DAVULLA ZURNAYLA İNDİRDİNİZ...ŞİMDİ HERKES HAİN SİZ KAHT-RAMANMI OLDUNUZ...YÜRÜ ENSE TRAŞINI GÖRELİM...
EVET'çiler açısından durum sıkıntılı galiba :)))).. Seçim ile ilgili yeni, yeni KHK uygulamaya koyacakları anlaşılıyor.. Ne yaparsanız yapın, göklerden gelen bir karar vardır... Ne kadar şımarırsanız şımarın başaramıyacaksınız...
Millet: "Biz Mil.." Akp: "EVET SİZ MİLLETSİNİZ!" (daha yüksek sesle) Millet: "Evet Biz Mille.." Akp: "EGEMENLİK MİLLETİNDİR!!" (daha daha yüksek sesle) Millet: "Tamam işte Biz Mil.." Akp: "İNANIYORUMKİ MİLLETİMİZ GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEKTİR!" (çok yüksek sesle) Millet: "Yav konuşturmuyorsunuz. Diyoruz ki biz Mil.." Akp: "MİLLETİMİZ VERECEĞİ KARARI ÇOK İYİ BİLİR!!" (çok yüksek sesle) Ve milletin sesi bir dürlü duyulmaz. Millete rağmen Milletçilik AKP demektir.
emin olun adalet size de tecelli edecek..
Fetoyu pkk yı halk büyüttü akp değil.Türkmenlerin katleidlmesine şii diye ses çıkarmayanda halk, fetonun bu kadar yayılmasında akp nin zerre kadar suçu yok bütün suç halkda. Çözüm sürecindede pkk lıalrı şehirlere yayılmasına göz yuman haburdan giren pkk lıalrıda affeden halk.İyileir siz yaptınız kötüler halka ait.Buna rağmen ülkeiy şaha kaldırdınız halkın bütün olumsuzlkarıan raümen gdo olu tohumları ğlkeye yayıp algı bozukluğu yapmasına halkın suçu ülkede israil thumundan başka tohum yedirmeyende halk.iyilikler size kötülükler bize.PADİŞAHIM ÇOK YAŞA. BİZ KATLANIRIZ HERŞEYE SEN BAŞIMIZDA DUR
tutuklamaları bir usule bağlasalarda herkes bir müddet hapiste yatsa,,boy sırasına göre,yaşa göre veya alfabetik sıraya göre olabilir
beraber ıslanmamışmıydınız yağan yağmurda şimdi tek adam olmak istiyorsun ya ozmanda başkaları kandırırsa ne olacak busefer kandırıldım demeninde faydası olmuyacak
GENEL AF ÇIKMASI GEREKLİDİR 4000 HAKİM SAVCI İHRAÇ EDİLDİ ÜLKEDE AMA BUNLARIN KARARLARI HALEN YÜRÜRLÜKTE
@mehor Genel af demek suclulara ödül.Kanunlara uyan vatandaşa cezadır.Herkes paşa paşa cezasını çeksin.Daha önce genel afla çıkanların çoğu, daha çok suçla cezaevine tekrar girdi.Yakının varsa rahat dursaydı.
siz devam edin şüphesiz Allah'ın da bir planı vardır. Türk milletini aptal yerine koymak yetmedi mi
hayır kardeşim
MEMURUN. %80HAYİR TASARONUN. %90 HAYİR İMAM HATİPLİNİN %60 HAYİR ASKERİ UCRETLİNİN. %80. HAYİR UNİVERSİTELİ NİN. %85. hAYIR CİFTCİ KOYLU EMEKLİNİN. %69 HA
asıl fetöye arka çıkan hükümet değil mi? siyasi ayak gitmedikçe tehlike geçmiş olmaz. fetönün ayak takımı ne yapacak. asıl siyasiler yapacak yapacaklarını.
REFERANDUMDA SANDIK GÜVENLİĞİ "Referandum kampanyası kazasız belasız gidiyor. Sandık gününde sandıkların güvenlik altına alınması ve oy verecek olan vatandaşlarımızın da her türlü tehdit ve baskıdan uzak şekilde oy verebilmesi için tedbirler alınıyor. Tabii ondan sonraki süreç sayıldıktan sonra düzenli şekilde ilgili merkezlerde toplanması ve oy verme işlemlerinin sağlıklı şekilde sonlandırılmasıdır. tabi akp ve mhp olarak sayılan sandıklara şaibe bulaştırmazsanız iyiydir her şeçimde akp her sandıga heryerde itiraz etmiştir bu referandumda inşallah olaysız biter halka zorla evet baskısı olmaz
yahu tvlerde bangir bangir evet videosu dönüyor ama tek bir hayir videosu yok. Bu bile tek başına HAYIR demek için yeterlidir. Bu kadar baskı daha şimdiden ise geleceği düşünemiyorum. HAYIIRR...
HAYIRDIR SAYIN BAKAN NE AYAK ARTIK MİLLET AKLINI KİRAYA VERMEYECEK KENDİ KULLANACAK İNŞ
Diğer Haberler