Başbakan Erdoğan ve Fatma Şahin'in elele fotoğrafını kesti

Başbakan Erdoğan'ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Bugün gazetesinin Erdoğan ve Fatma Şahin'i elele gösteren fotoğrafını keserek yayınlamasını sert sözlerle eleştirdi.

Son güncelleme: 4 Aralık 2013 10:49
Başbakan Erdoğan ve Fatma Şahin'in elele fotoğrafını kesti

Erdoğan'ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, nin Erdoğan ve 'i gösteren fotoğrafını keserek yayınlamasını sert sözlerle eleştirdi.
​Ak Parti ile Cemaat arasında dershaneler üzerinden yaşanan tartışmayı ve bunun medya ayağını yorumlayan Başbakan Erdoğan’ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Yeni Şafak'ta adıyla yazdığı köşesinde cemaate yakın medya organlarını sert sözlerle eleştirdi.

Özellikle Bugün gazetesinin dün ilk sayfasında kullandığı Başbakan Erdoğan ile Bakan Fatma Şahin'in elele gösteren fotoğrafı eleştiren Akdoğan "Kavganın da bir ahlakı vardır" dedi.

İşte Akdoğan’ın yazısından bir bölüm:

Kavganın da bir ahlakı vardır 
… 
Son günlerde gazeteciliğin asli mecraından saparak farklı mücadelelerin parçası haline getirildiğini, tetikçiliğin, belden aşağıya vurmanın, kara propagandanın aleti olduğunu görüyoruz. İnsaf, izan, hakkaniyet, objektiflik hak getire... O kadar gözü dönmüş, o kadar şehvete kapılmış, o kadar kin ve nefretle kendisinden geçmiş bir gazetecilik yapılıyor ki, bırakın hakikatin uçup gitmesini, büyük bir zulüm ve haksızlık ortaya çıkıyor.

Çarpıtma, saptırma, cerbeze, iftira habercilikmiş gibi lanse ediliyor. 
Bediüzzaman hazretlerinin şöyle güzel bir sözü vardır: 'Ey gazeteciler! Edipler edepli olmalı, hem de edeb-i İslâmiye ile müteeddip olmalı. Ve onların sözleri, kalb-i umumî-i müşterek-i milletten bîtarafane çıkmalı. Ve matbuat nizamnamesini, vicdanınızdaki hiss-i diyanet ve niyet-i hâlisa tanzim etmeli.' 
… 
Bugün gazetesinin dershane konusundaki tavrı ve mücadelesi biliniyor. Aynı ahlaki sapma orada da kendisini gösteriyor. Gazete, 30 Kasım'daki birinci sayfasında Başbakan Erdoğan'la Fatma Şahin'in elele tutuşuyorlarmış gibi bir resmini bastı. Aynı fotoğraf bütün gazetelerde vardı ve Başbakan bir grubun elini hava kaldırıyordu. Bugün gazetesi ise resimdeki diğer kişileri kesip Başbakan elele tutuşuyor gibi bir görüntü oluşturuyordu. Bunun adı açıkça belden aşağıya vurmaktır, seviyesizliktir, tefessüh etmektir. Hiçbir çekişme böyle bir saygısızlığa cevaz veremez.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir