Başbakan'a İstiklal Marşı sürprizi

Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf’un onuruna verdiği akşam yemeğine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüksek devlet nişanı verildi.

Başbakan'a İstiklal Marşı sürprizi

Cumhurbaşkanlığı’ndaki akşam yemeğinde yüksek devlet nişanı takdim edilen Erdoğan, “Nijer’e başbakan düzeyinde yapılan bu ilk ziyarette böyle anlamlı bir en üst düzey devlet nişanını şahsım olarak değil, ülkem, milletim ve tarihime olan sevgi ve saygının bir nişanesi olarak kabul ediyorum” dedi.

Nijer’in en yüksek devlet nişanını Başbakan Erdoğan’a takdim eden Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf, “Sizler gerçekten de İslam’ın çağdaşlaşmasının temsilcisisiniz. Türkiye İslam dünyası için bir rol model ülkedir” dedi.
Törenin ardından konuşan Başbakan Erdoğan, “Takdim ettiğiniz bu değerli nişanı tarihi bağlarla bezenmiş dostluk ve kardeşliğimizin bir nişanesi olarak şahsım, ülkem ve milletim adına iftiharla kabul ediyorum. İnanıyorum ki Türkiye ile Nijer ilişkileri de bu nişan gibi hep ışıl ışıl parlayacaktır” ifadesini kullandı.
Başkent Niamey ile İstanbulewa bölgesini birbirine bağlayacak 450 kilometrelik yolun duble yapılacağını söyleyen Erdoğan, “Değerli kardeşim Sayın Cumhurbaşkanı, ‘bize bir şeritlik yol yeter’ dedi, biz ‘olmaz’ dedik. Biz duble yol yapmaya alıştık. Oraya da iki gidiş iki geliş yol yapmak suretiyle İstanbulewa yolunu şanına yakışır şekilde yapacağız” diye konuştu.
Erdoğan, şunları söyledi:
“Atalarımız tarihe Nijerli kardeşlerinin yanında bu topraklarda bulunmuş ve onlarla birlikte yaşamıştır. Bugün hala Agadez’de cuma hutbelerinde Osmanlı padişahlarının ruhu için dua okunduğunu memnuniyetle öğrendim. Bunlar Nijer halkında Türkiye’ye yönelik var olan aidiyet ve dayanışma duygularının canlı örnekleridir. Türkiye, tarihi boyunca olduğu gibi bugün ve bundan sonra da Nijerli kardeşlerinin yanında olmaya devam edecektir.”
Afrika’nın yıllarca sömürüldüğünü ifade eden Erdoğan, “Afrika yıllar yılı ne yazık ki acımasız sömürünün hedefi oldu. Emperyal duyguları adeta bir tatbikat yeri oldu. Türkiye olarak biz gözü petrolde, altında, elmasta olmayan ama özgürlük mücadelesine güç veren bir ülke olarak dayanışma içinde olacağız” şeklinde konuştu.
Başbakan Erdoğan, sözlerini “Nijer’e başbakan düzeyinde yapılan bu ilk ziyarette böyle anlamlı bir en üst düzey devlet nişanını şahsım olarak değil, ülkem, milletim ve tarihime olan sevgi ve saygının bir nişanesi olarak kabul ediyorum” diyerek sonlandırdı.
Erdoğan’ın konuşmasının ardından tekrar söz alan Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf, 450 kilometrelik Niamey-İstanbulewa yolunun ekonomik ve ticari öneminin yanı sıra siyasi öneminin de büyük olduğunu belirterek, Erdoğan’a teşekkür etti.
Cumhurbaşkanlığındaki törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Numan Kurtulmuş ile AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da katıldı.Bu arada Başbakan Erdoğan’ın onuruna verilen yemeğinde Afrikalı öğrencilerin İstiklal Marşı’nı söylemeleri, büyük bir jest oldu. (İHA)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
başbakan medyanın eline malzeme verdigi gibi solugu dışarıda alıyor... ortalık biraz yatıştımı geri geliyor...
Senin gibilerine yazıklar olsun!!! Adam yatırım peşinde... Dünyanın en büyük en güçlü ülkeleri arasına girdik.. Hala yaranamadı adam senin gibileree
yıllarca batı emperyalizminin, sömürüp kaynaklarını tükettiği ve insanlarını yoksulluk ve sefalete sürüklediği bu ülkelere T.C başbakanının ziyareti anlamlı ve önemlidir, Sn başbakanımızı kutluyorum, osmanlının fethettiği ülkelerdeki halkı koruma güdüsü, Atatürk ün yurtta sulh cihanda sulh ülküsü, Mevlananın gel, ne olursan ol yine gel felsefesi, Türklerin insani değerlerinin özetidir. Bütün dünya bilmelidir ki Türkler gitikleri yerleri sömürmeye değil sahiplenmeye giderler, Batının kurnaz politikalarına inat, insani özelliğimizi ön planda tuttuğumuz sürece büyük devlet olabiliriz ancak,
yukarıdaki yorumu AKP ye oy vermeyen bir vatandaş olarak yazdım, ancak önyargılı bir millet olduğumuz apaçık ortada, eleştiri yaparken sınır tanımıyoruz, AKP nin bütün uygulamalarına elbette katılmam mümkün değil ancak yanlışı eleştirirken, doğruya sırtımızı dönmemeliyiz, gerçek şu ki, doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmaktansa, yandaş olmayı tercih ediyoruz bu tutum ise malesef beyin tutulmasına neden olarak bizi kör bir toplum haline getirmektedir.
ŞEREFSİZLERİN SEVMEDİĞİ FEHULLAH HOCANIN OKULLARINDAN İSTİKLAL MARŞIMIZ YÜKSELİYOR !!! ONUN SAYESİNDE ÜLKEMİZİN REKLAMI YAPILIYOR !!! O ŞEREFSİZLER DEĞİL Mİ ATATÜRK ÜN KURDUĞU CUMHURİYETİ YIKIP YERİNE KOMİNİZMİ GETİRECEKLERDİ !!! O ŞEREFSİZLER DEĞİL Mİ İSTİKLAL MARŞINI OYUN HAVASINA ÇEVİRİP GÖBEK ATANLAR !!! ŞİMDİ ÇIKMIŞLAR ATATÜRKÇÜYÜZ DİYORLAR !!!
hazır konuyu açmışken rte yede öğretseydiniz bari
hükümet ise kendine rol ülke olarak suudi arabistanı almış kimsenin umurunda değil.
BAKIN ARKADAŞLAR, Milli davada dahi bir devletin hem de kendi devletinin başbakanını karalamak için yorum yazanlara bakın. yazıklar olsun, bunların zihniyetiyle devlet yönetecekleri Allah bu milletin başına getirmesin. Oy uğruna, ak partiyi karalamak uğruna vatanı satacak adamlar. yazıklar olsun. ama yazmaya devam edin. siz yazdıkça halk size seçimde bunun hesabını soracaktır.
bence AB marşı veya ABD milli marşı söylense daha makbule geçerdi sayın başbakanıma:)
ab kriterleri ile yönetilen ülke olduğumuz farkına varamayan cahillere söyleyecek sözüm yoktur..ortadoğu eşbaşkanı olduğunu da söyleyen sayın başbakandır..neyi kimi inkar ediyorsunuz zavallılar..bu ülke inanıyorum milli bilince dönecektir..o zaman herkes hesabını verecektir..Allah en iyi hesap görücü ve adildir..siz ne söylerseniz söyleyin umurumda değildir..
hem istiklal marşı nın ne anlamı kaldı,akif ne diyordu:medeniyyet dediğin tek dişi kalmış canavar..buradaki medeniyet vahşi avrupa medeniyetidir ve biz bugün o vahşi avrupa medeniyetinin kriterleri ile yöneteleyoruiz..bunu göremeyecek kadar istiklal marşı nın ruhunu kavrayamayacak kadar cahil sürüsü var bu ülkede.. ayrıca rahmetli Akif bir şiirinde;tükürün ehli salibin hayasız yüzüne ,diyordu..biz ise o ehli salible kanka olduk beyler..yazmayın ya bilemiyorsanız,düşünemiyorsanız..
sen ve senin gibi zihniyetler her fırsatta en sevdiklerini ve vatanlarını satmaya alışık oldukları için siz herkesi kendiniz gibi satılık zannediyorsunuz satılmadıklarını anladığınızdada böyle şaşkınlıkla ne yazdığınızı kendinizd bilmiyorsunuz ama az kaldı bbu memleketin ekmeğini yiyip tabağına pisleyen lerinde üzerine çöküleceği gün yakındır o zamana kadar yazmaya devam et
zoruna gitmiş anlaşılan istiklal marşını okutan topluluğa hemde vatan haini yakıştırması bir tutmayınca sorun teşkil ediyor sizde
niye sen ABD vatandaşımısın seninde başbakanın o...
ne diyelim nijer'de bunu akıl edecek senin kadar gerizekalı birisi daha bulunanamış o yüzden söylenememiş.ne yapalım artık senin başbakan olmanı bekleyeceğiz.Böyle bir milli konuda bile şuursuzca davranabiliyorsunuz ya bravo size
biz istiklal marşını daha makul görüyoruz, sizler istediğiniz marşı ya da marşlarınızı dinleyiniz!
bu dediğine ancak dangalaklar inanır
İçinden : Burada da buldu beni bu marş yaa.. demiştir kesin.. Kaçış yok olum.. :)
İstiklal marşımız Türkiye Cumhuriyetini bölmek isteyen bir başbakana sürpriz olmuştur evet ama sanırım kötü sürpriz olmuştur..
İslamın Çağdaşlaşmasında Atatürk'ü ansaydı daha doğru olacaktı. Böyle giderse biz sizden de kötü oluruz. Atatürk Türkiye Cumhuıriyeti şeyhler,dervişler müritler ve meczuplar ülkesi olamaz demiş ve o doüğrultuda çalışmalar yapmış örnek bir liderdir. Bugün Ağzını açan Atatürk'e saldırıyor.Mohammed Yusuf "Türkiye İslam dünyası için bir rol model ülkedir” dedi. demiş ama Sn.Erdoğan'da antiparentez belirtmesi gerekirdi. Atatürk'ün sayesinde diye...
bunu söylemeye gerek bile yok.herkes biliyor zaten.ama iki lafın birine de atatürk diye başlarsan antipati oluşur.bal yiyen baldan bıkar diye bir söz var.
bu ülkede dünyada atatürk düşmanlıgı yapan iran yanlılarıdır atatürk düşmanlıgı ve cumhuriyet düşmanlıgınıda iran yanlıları yapıyor. soruyorum bu iran son 1000 bin yıldır hangi hırıstıyan ülkesi ile savaşmış bakın tarihe öle bol keseden atıp tutmasına bakmayın şii sünni diye islam ülkelerini huzrsuz eden humeyni ali şeriati idolijisini ihraç eden molla düzeni herkesin bunlara karşı çok duyarlı ve dikkatli olması lazım .pkknında en büyük edsdekçisi kanıtlanmış böle komşu olurmu böle müslümanlık olur allah ıslah etsin
:)))
PADİŞAHIM ÇOK YAŞA. PADİŞAHIM ÇOK YAŞA. PADİŞAHIM ÇOK YAŞA.
içinden kimbilir neler dedi hırsızın babası
onlarda öğrenmiş başbakana yalakalık yapmanın yöntemini ve bu yolla elde edecekleri faydaları..
tamerdindar, allah kalbine sıcaklık, sana da akıl versin. O gencecik pırıl pırıl çocuklar istiklal marşını okurlarken hiç tüylerin ürpermedi mi..? Cuma hutbelerinde halen Osmanlı Padişahları'nın ruhlarına dua okunmasını öğrendiğinde hiç mi hüzünlenmedin..? O bölgedeki insanlar halen açmışlar ellerini bizden yardım beklerken, hala yalakalık, dalkavukluk olarak algılamak bazı güzellikleri, insanlıktan çıkılmışlığın işareti olarak algılıyorum. Yazık... Mynet'e yorum yapanlar geleceğin siyasetçileri gibi olmuşlar... Paranoya olmuş bir grup var, herşeye muhalefet eden, karşı çıkan... Allah affetsin
sende okuduğundan adam gibi mana çıkarmayı öğrenirsin bir gün inş Allah büyük
bu çocuklara istiklal marşını kim öğretti acaba.... o ülkede yıllardır eğitim veren TÜRK kolejinin fedakar öğretmenlerimi? hepsine teşekkür ederim
hazır afrikaya gitmişken biraz demokrasi dersi al, malum afrika ülkeleri bizden daha demokratik.
nijer yıllardır fetocuların merkezi zaten.kaç milyon $ yatırım yapıldı allah bilir.
morali bozulmuştur eminim
gerçekten tebrik ederim çok yakıştı. Apoyu çıkarınca bizde ona takalım. hatta gazi maaşı falanda bağlarız. gerçi çıkınca vekil olur apocum 5-10 sene sonrada kürdistan devlet başkanı. sayın başbakanım aponun çıkışı konuşulur oldu bu ülkede bir şeyler söyleyin çıkmayacak asılacak deyin rahatlatın bu milleti bırakın şimdi afrikayı falan, orta doğu kaynıyor.
Fethullah Gülen'in öğrencileridir buna vesile...
EŞEK HOŞAFTAN NE ANLAR! ONA İLAHİ OKUMALI ADİ ZENCİLER!
eşek hoşaftan sen insanlıktan anlamazsın, insan müsveddesi...
kızdırma fazla zencileri uf olursun sonra
sivasın doğusuna geçemeyenlerin,asya ve avrupadan bi haber olanların, afrikayı akıllarına bile getiremeyen,ne gezip duruyorsun, harcırah içinmi dolaşıyorsun diye olayı angutluklarından sulandırmaya çalışanların,uluslararası diyalogların,ekonomik,kültürel,siyasal önemine vakıf olamayanların inadına,tüm dünyayı gezen,ülkemizin itibarını artıran,yapılan anlaşmalarla ülkemize her alanda avantajlar sağlayan aafrikanın nijeryasında istiklal marşımızın çalınmasına vesile olan sayın başbakan RECEP TAYYİP ERDOĞANA T.C nin bir vatandaşı olarak tşklerimi sunarım.
adamlar Türkiye ile özdeşleştirdiği için jest yaptıklarını sanmışlar, ne bilsinler başbakanın görüşünü, rahatsız olacağını.
padişah demeyin arkadaşlar padişahlarımızın kemikleri sızlıyor unuttunuzmu ıı.abdülhamit,in sözleri ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam zira bu vatan bana değil milletime aittir. milletimde bu toprakları aldığı fiyata verir. çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir.
Uzak doğulular insanın güvenilir olup olmadığını gözünden anlıyorlar, onun için oralarda Tayyip Bey ilgi görmedi, şimdi Afrika'yı deniyor.
dışı seni içi beni yakar...
milli marşları karıştırmışlar başbakan istiklal marşını sevmez milli egemenliği anlatır türk askeri ve paşasının bu topraklar için verdiği mücadeleyi akıttığı kanı anlatır..sevmez başbakan askerle,komutanlarla ilgili şeyleri..
Neeee? İstiklal Marşı mı söylendi. Bir de Türk ve Türkiye kelimelerini kullandıysan, yandın artık Nijerya cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf. İflah etmezler seni. Bir zamanlar Beşer Esad da, bunlar geldiğinde aynısını yapmıştı. Daha sonra adamı, linç etmek için, ülkesini lime lime etmek için herşeyi yaptılar, yapıyorlar da. Muhammed Yusuf, sen en iyisi yeminler et, yerlere yat, taklalar at ve "firavun hazretleri, ben bir yanlış yaptım, beni affet, kulun kölen olayım" de. Belkim affolur, böylece kurtarırsın kelleni.
bence çok rahatsız olmuştur istiklal marşından.
Kıskananlar çatlasın.
neden avrupa gezılerı yapmıyorkı 1,000,000 nufuslu ulkelerde n eişimiz var... bze faydası nekı
1)Nijerin nüfusu 16 milyon civarıdır.Ayrıca dünyanın genç nüfusu en çok olan ülkesidir.(Nüfusa takmışsın ya bil diye yazdım) 2)Başbakan nereye neden gideceğini bize soracak değil.Avrupanın her ülkesine kimbilir kaç defa gitti.(Hadi haberin yok1. ve 2. maddeleri internette basit bir araştırmayla bile öğrenebilirdin) Hem neden oraya gitmesi şartmı? Avrupada ne var ? Bitti oralar iflas sürecindeler.Buna rağmen bize yapmaya çalıştıkları çifte standartları görmüyormusun? 3)Herşey menfaat için yapılmaz.Zamanında atalarımız gitmiş yardım etmiş hala onları minnetle anıyorlar.
Orada birileri Türk okulu açmış. İstiklal marşımızı öğretiyor. anlayana!...
İŞİMİZ GÜCÜMÜZ SHOW VE ALDATMACADAN İBARET,KENDİ MUHTAÇ HİMMETE DEDE NERDE KALDI BAŞKASINA HİMMET EDE,BU ÜLKEDE TEKERLEKLİ SANDALYEYE MUHTAÇ KARIN TOKLUĞUNA ÇALIŞAN,BİNLERCE VATAN EVLADI VARKEN ORADA ELEKTRİK DAHİ OLMAYAN YERLERE AKÜLÜ SANDALYE GÖNDERMEK AYNEN ELEKTRİK SU OLMAYAN EVE SEÇİMLERDEN ÖNCE ÇAMAŞIR MAKİNASI GÖNDERMİŞTİ.NE YAZIKKİ ANCAK BU TÜR BASİT SHOWLAR ANCAK BİZİM GİBİ ÜLKELERDE PRİM YAPIYOR.ZATEN HALA KAFALARINDA OSMANLI OLAN,OSMANLININ GİTTİYİ YERE ADALET GÖTÜRDÜYÜNÜ SÖYLEMEK İSE TAM BİR AKIL FUKARALIĞIDIR.HİÇBİR ÜLKE ADALET GÖTÜRMEK İÇİN SAVAŞMAZ,SAVAŞ GANİMET VE TOPRAK İÇİNDİ
osmanlının 1521 de macaristan aldığı vergi 7 milyon akçe oraya yapılan yatırım harcana para 21 milyon akçe.hakkaten ganimetlerinden yaralanmak için almışlar 4 bi yanı bizim atalardan korkulur yaf adamları amma sömürmüşler!
bizim afrikada ne işimiz olabilir anlamış değilim, galiba başbakan oraları görmek istemiş malum türkiyede kış şartları şu günlerde ağır afrika sıcak, başbakan yoksa oradaki elmas madenlerine mi el atacak:)
GEL ÖNCE TÜRKİYEDE ALLAHIN HAKİMLERİNİ HAKİM KILALIM SONRA AFRİKAYI DÜZELTMEK KOLAY OLACAK.....İÇERİYİ DÜZELTELİM ÖNCE....KALBİMİZİN İÇİNİ.
Diğer Haberler