'Benim 28 Şubat'ım devam ediyor'

13 yıl aradan sonra geldiği Meclis'te, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Merve Kavakçı, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'Benim 28 Şubat'ım devam ediyor'

Fazilet Partisi'nden 1999 yılında milletvekili seçilen ancak göreve başlamadan milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı, 13 yıl aradan sonra Meclis'e geldi.

Kavakçı, ''İlk defa sade vatandaş olarak muhatap bulduğum için memnuniyet verici oldu. Benim 28 Şubat'ım devam ediyor'' dedi.

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nda görüşlerine başvurulan Kavakçı, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kavakçı şunları söyledi:

''İlk defa sade vatandaş olarak muhatap bulduğum için memnuniyet verici bir davet oldu. Çünkü benim 28 Şubat'ım devam ediyor. Bu konuda da tek başörtülü kadın olduğumu düşünmüyorum. Diğer arkadaşlarımla konuştuğumda da 28 Şubat'larının çok çanlı bir şekilde devam ettiğini görüyorum.

Sade bir vatandaş olarak normal şartlarda bir muamele görmenin bir ilki yaşandı. Onun için memnunum. Siyaset zor bir alan. Kadınlar için ayrıca zor bir alan. Benim imtihanım da kolay olmadı. Bu bir ilk değil, son değil. Benden çok daha fazla mağdur edilen, inançları gereği, kıyafetleri gereği, fikirleri gereği mağdur edilen kadınlar ve erkekler var. Ama başörtülü kadınların bu durumunun giderilmesi için gayret sarf ediyorum. Bu benim için öncelik taşıyor.''

'BENDEN DAHA FAZLA MAĞDUR OLAN VAR'
Kavakçı, kendisinin başörtülü kadınlardan bir tanesi olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Bu ülkede kadınların üçte ikisi başlarını örtüyorlar. Başlarını inançları gereği örtükleri için de çeşitli ayrımcılıklarla karşılaşıyorlar. Benimki kamuoyu önünde gerçekleşen bir hadisesi olduğundan dikkat çekti. Yoksa benim mağduriyetimden çok daha fazla mağdur olan kadınlar, aileler, çocuklar var.

Ama bir yerlerden bunlarla yüzleşmeye başlamamız gerekiyor. Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarını önemsiyorum. Onlara gerekli bilgileri verdim. Merve Kavakçı olayı olarak Türkiye siyasi tarihinin şimdi bir parçası haline gelmiş hadiselerde iki tane ayıbı var. Bir tanesi hukuki ayıp. Diğeri de ahlaki ayıp. Bunların ikisinin de telafi edilmesi gerekiyor. Hukuki ayıp, seçilmiş bir milletvekilinin and içerek görevini yapması engellenmiştir. Bir dizi zorlama ve istisnai uygulamalar devreye sokularak, bir yerde nefret suçu işlenmiş ve adı konmamış bir darbe gerçekleşmiştir.

2 Mayıs'ta Meclis'teki yemin töreninde. Meclis kürsüsünde yapılan ahlaki ayıbında ki kürsünün işgal edilmesi buna karşılık geliyor, Meclis tarafından giderilmesi, Meclisin zedelenen itibarının halk nezdinde onarılması gerekiyor. Onun için çalışmalarıma şahsi gayretimle hem kendim hem de Meclise beni yollayan, temsil hakkı ellerinden gasp edilen İstanbul halkı adına hem da de-facto olarak kıyafetim sebebiyle benimle aynı kaderi paylaşan başörtülü kadınlar adına çalışmalarımı yürütüyorum.

Bugün de Komisyon'da olayların arka planını, elimdeki bilgileri paylaştım. Sorularına cevap vermeye gayret ettim. Bu ayıpların giderilmesi, Kavakçı olayı ile alakalı belge ve bilgi tahrifatlarının giderilmesi, bunun da ötesinde başörtü yasağının toplamsal hayatın her katmanından çıkması için şahsım adına gayretlerime devam edeceğim.''
'SİYASİ LİNÇ ECEVİT'İN SÖZLERİYLE BAŞLADI'
28 Şubat sürecinde devletin medyanın da desteğiyle kendisinden 'kötü bir örnekleme' çıkarmaya çalıştığını söyleyen Kavakçı,

"Aslında 'Bu kadına haddini bildirin' sözleri, bir siyasi lincin startı anlamına geliyordu. Medyada bu görevi üstlendi. Onunla beraber gelen bir yalnızlaştırma projesi de söz konusuydu.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 189 yorum
o terbiyesiz ahlaksız kadını meclise sokanların Allah belasını versin
biraz zor canım , ATATURK u ruyada bile yok edemezsin
beğenmiyen sayısına baktımda . ne kadar Atatürk düşmanı var. Yazıklar olsun...
BU RAHİBE İÇİN "13 YIL SONRA MECLİSTE" DİYE BAŞLIK ATMIŞSINIZ. YAHU BU MECLİSE GİREMEYEN BİR TÜRKLER ANLADIĞIM KADARIYLA. BİRDE UTANMADAN ÇIKIP KÜRT SORUNUNDAN BAHSEDERLER. BU ÜLKEDE ADAM AKILLI TÜRK SORUNU VAR. BU MECLİS YOLGEÇEN HANINA DÖNMÜŞ BAKSANIZA.YETKİM OLSA MECLİSİN YERİNİ DEĞİŞTİRİP, BENTDERESİNE ALDIRIRIM.
vatanı bölmek için yahudiler bir çok sebeb ve kukla yapmıştır türban bunlardan biridir bu tür insanlarda o kuklalardır çarşafı hakkıyla taşıyan kardeşlerimize saygı duyuyoruz bölücülük propagandasında dini alet edenlerede ALLAH tan azap diliyoruz
başörtüsü ile vatanı bölmek nasıl birşey bana anlatsana mini etek giyip açılıp erkeklere peşkeş çekenler vatan evlatlarımı yoksa eğer öyleyse vatan haini olayım bende ne kadar geri kafalısınız
hain bunlar mecliste türban istemiyoruz.
:D senin bu sözüne ancak gülünür. bundan bin yıl önce ortadoğu toplumlarında örtünme hürlüğün simgesiydi hürler başlarını bir ortüyle kapatırlardı cariyelerin örtünmesine ise müsade etmezlerdı. dikkat edersen dini konuya girmiyorum bile... türban istemiyormuş... askerde bile ast üstüne itaat etmek zorundadır. kainatın tek amiri vardır oda Cenab-ı Allahtır. Nur suresi 31 ayetinde kadınların örtülerini üstlerine almaları emredilmektedir. Ahzap suresinde ise kadınların örtünmelerinin nedeni açıklanmaktadır. bide kalkmış burda türban istemiyoruz diyorsun. peki ne istiyorsun sen....
BENCEDE İSTEMİYORUZ
istemiyorsan uğurlar olsun. herkezin kendi görüşü isteyende çok istemeyende ama şu bir gerçek bir insanın yaptığı türbana mal edilemez.
TOPTAN YASAKLAYACAKSIN TÜRBANI
bizde cennette sizleri istemiyoruz
batıyomu türban sana ?
HRİSTO NİCKİNDEN BELLİ NE MAL OLDUĞUN. BİZDE SİZİ İSTEMİYORUZ. KİRLETİYORSUNUZ.
Gözlere bakın esrar çekmiş gibi duruyor....
Anandan biliyorsun galiba?
AMERİKAN VATANDAŞI ORTALIK KARIŞTIRICILARI BUNLAR
Canavarlar
kadının suratı o kadar pis ki, insanlıktan nasibini almamış bir kadın bu... ne yazık ki devlet bunun gibilerine hak veriyor şimdi.
Herkes kendi suratına baksın önce..Sizin gibiler susacak artık bu ülkede.Avrupaya yol alın siz...
devletde bunun gıbı kansızda o yuzden
anlamadığım bu kadın niye sarıp sarmalanıyor.yazık dinimize hakaret gibi bunun kapanması.acaba yahudi asıllı amerikalı kocasınada böyle kapalımı hiç sanmam.sanırım dinle alakalı bi durum değil sanki kocasının fantazisine göre bu şekil giyiniyor:))
ya sen o bahsettıgın fantazılerı onune her gelenle yaptıgın ıcın bu kadar rahatsın dımı yattıgın yerle kalktıgın yer aynı olmadıgı ıcın gece yattıgını sabah unuttugun ıcın bu kadar rahatsın sen
BUNLARIN İSLAMI ANLAYIŞI PARA PARA PARA.ÖRTÜNME ŞEKLİ İSE BİZİM GİBİ GERÇEKTEN TARBELERE KARŞI OLAN İNSANLARIN HİÇ SEVMEDİĞİ KENAN EVRENİN MODELİDİR.SIKMA BAŞ.SOR BU AMERİKALI KADINA EVRENİ HİÇ SEVMEM DER.KOCASINIDA BİLMEM.
beynin yokki anlayamassin sen
süper yorum
cihangir islam diye yazıyo kocası pek yahudi ismine benzemiyor
hem abd vatandaşı olup kandıracaksın milleti ama eceviti kandırmadın. nasıl attı sokağa hala bu yüzle dolaşıyorsun ortalarda sen ne istiyorsun onu söyle memleketi.. pakaka lar bozmaya çalışıyor bir de senin gibilerle bu T.C. devleti uğraşmasın yazıktır... Bu memleket heppimize yeter dursun kavgalar merve birileri sana destek veriyorsa varsa onu bilemem.
NAZLI ILCAK IN YANINA GİT AMERİKALI SENİ ÖZLEMİŞTİR O VATAN HAİNİ
28 şubatta rahmetli erbakan rahmetli libya liderininin askeri olduğuna dair resimler çıkmıştı. Bu bayanda zaten amerikalı. Bu kadına inananlar bir düşünün siz neden amerikan vatandaşı değilsiniz?
onlarda onu düşünecek beyin var mı?
Merve hanım senin ne işin vardı zaten erkeklerin arasında.Sarılıp sarmalanmışın kendini göstermemek için.Evinde otursan seni kimse görmez zaten.Hem sarılıyorsun hem erkeklerin arasına çıkıyorsun.Acaba daha çok ilgi çekmek merak uyandırmak içinmi sarılıyorsun yoksa.
SEN ANNENE , EŞİNİ VEYA KIZINI MİNİ ETEK TRANSPARAN KIYAFETLERLEMİ DIŞARI ÇIKARTIYORSUN BENCE MAHSURU YOK AMA
bu kadın süzme cıa eğitimli ajan tam vatan haini ama yorumun benide güldürdü dostum..
senin karın anan bacın dışarı çıkınca erkeklerin ilgisini çekmek içinmi çıkmış oluyor. bu kadar aptalca salakca nasıl yorum yapıyorsunuz anlamıyorum. hiç bir şey bilmiyorsan bari sus da öküzlüğün belli olmasın.
beynin nerende.
Amerikan vekili o zaman birilerinin gazıyla ortalığı karıştırdı. Öyleki içinde bulunduğu hareket bile onu çekemedi. Utanmadan rahmetli Ecevite laf atmış. Allah nur içinde yatırsın...
allah o ecoviti,sülemanı geberdiğinde nur içinde yatıracaksa ben şahsen onun ne nurunu nede cennetini istemiyom
yorumlara bakıyorumda ne kadarda çok müslüman düşmanı varmış bu memlekette,,yada paralı çalışan yorumcular
amerikan uşağı bu kendini aramızda gösteren ajanlar kaçınca hep amerikaya kaçıyo niyeyse
kaçmak zorundalar zira ergenekon hayatlarını zindan ediyor,,onlarda içride..ama maşaları hala dışarıda,,onlarada sıra galaçak...
Burada yorum yazanlar müslümanlıkla alakası olmadıkları anlşılmaktadır.Örtünmek müslümanlıkla alakalıdır yorumcular aklınız ermediği aşikardır.ecevit müslüman değildiki zaten.
ecevit müslüman değildi demek,sen yargıladın buldun öyle mi?
rahmetliye laf atmadan önce, kendi müslümanlığını sorğula. müslümanlıkta iftira atmak varmıdır?
durun daha bitmedi şeratı ,allahın kurallarını da getircez.atatürkten eser kalmayana kaadar devam
hadi ordan Allahsız seni
Pardon arkadasim siz kimsiniz? Ne bitmedi? Yok hayir getircez diyorsunuz... Senden baska kimse yok emin ol bu hayalleri kuran... Hayal kurmaninda bir adabi var dimi ama...
Hic bir sag goruslu olan kisi senin bu sacmalik ve safsatana kulak asmaz... Bu kadar aptallik olaz pes ! Sen birak yorum yapmayi Az gozunu ac bir iki satir kitap oku....
üç koca eskitti şimdide meclisi eskitecek.
BURDA MADUR OLAN BIR KADIN DAN BAHSEDIYRZ SIZ MERVE KAVAKCININ ÖZEL HAYATINDAN BAHSEDIYRSUNUZ BI KENDINIZE GELIN YA!! AZICIK MANTIKLI YORUM YAPIN!! BILMEM KAC KOCA ESKIDEN SEDA SAYAN A LAF ETMEZSINIZ MADUR OLAN , HALK TARAFINDAN MILLET VEKILI SECILEN BIRINE GELINCE SIRF BASORTULU DIYE SACMALARSINIZ ..YAZIK .. BI MERVE KAVAKCI ETMEZSINIZ!!
yuzde 98ı musluman olan T.C. kımlıgı dın hanesınde ıslam yazan bı ulkede yasıyoruz ve ne acıkı ınsanın basortu takması yasak olan bı ulkeyız dahada acısı var gecmısı unutmak canakkelede kurtulus savasında mını eteklı yuzlerı yarım kılo boyalılar kurmadı kurtarmadı bu vatanı yere goge sıgdıramadıgınız ataturkun yanıbasında savasanlar basları kapalı olanlardı ve bugun hala bası kapalı oldugu ıcın yemın toorenlerıne alınmayan analar var bu ulkede ama cepheye cagırırken savasa cagırıken kımseye annen kapalımı dıye sormuyolar neden acaba ben hıc mını eteklı sehıt anası gormedım MYNET YAYINLA SENDE
bu ülkede islamiyeti istemeyenler TÜRKLÜKLERİNDEN ŞÜPE DUYARIM! TÜRKİYE CUMHURİYETİ MÜSLÜMANDIR MÜSLÜMAN OLARAK KALAÇAKTIR.
müslüman olmanın ne demek olduğundan haberin olsaydı Türklük le bağdaştırıp böyle saçmalamazdın
dini duyguları somuren vampır bunlar...
SİZ NESİNİZ ACABA?
100NDE nur yok.WC bile olmaz senden.sen kim Laik ATATÜRK Türk CUMHURİYETİNİ yoBazlıgınla yıkmak kim:))
MÜKEMMELSİNİZ MERVE HANIM. SEN VE SENİN GİBİLERE BU TÜR HAKSIZLIKLARDA BULUNAN HAİNLERE CEVAP VERMEK İÇİN BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK VE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ. AKBABALARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ ALLHIN İZNİYLE.
BAŞKA ÜLKENİN VATANDAŞI ÜLKEMİZDE MİLLETVEKİLİ. SEÇİMDE BU DURUMU BİR KEZ DAHA DÜŞÜNEREK OY KULANMALIYIZ. TÜRK VATANDAŞI OLMAYANA OY ATMAYALIM. TÜRKİYEDE HİÇ BİR ŞEYİ OLMAYAN BU ÜLKEDE VEKİL OLMASASIN ARTIK.
MERVE KAVAKÇI MİLLET VEKİLİ OLSA,OLMASA NE YAZAR.BU HALKA NE FAYDASI OLACAKTI,ŞİMDİ OLANLARIN HALKA DEVLETE MİLLETE NE FAYDASI OLMUŞTUR.SADECE MECLİSTE EĞLENİYORLAR.EŞ VE DOSTLARINA HİZMET EDİYORLAR.BAŞKA YAPTIKLARI BİR BOK YOK.ŞİMDİDE KAVAKÇI SORUNU BAŞLIYACAK. GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN BAŞBAKAN BOŞ ŞEYLERLE UĞRAŞIYOR.
Tam bir Ucube rahibe kılıklı
SEN RAHİBELEREDE İNANMAZSIN KİME İNANIRSIN?
o zaman ki hükümet bana karşı diyor 2 tane hata yaptı. birisi ahlaki birisi manevi...milletvekilikiyken meclise alınmadım diyor... Şimdi benim partim dediğin mesai arkadaşların , vekilleri hapiste tutuyor.. Yüreğin varsa bunun hakkında 1 kelime söylesene hanımefendi...
Suc isledikleri icin olabilirmi acaba?
PKK VE BDP MECLİSİN BAŞ KÖSESİNDE.AMA ÜLKENİN %99 MÜSLÜMAN OLAN BİR ÜLKENİN KAPALI MİLLETVEKİLİ MECLİSE ALINMIYOR.YABANCILARA GAVUR DERSİN AMA ADAMLAR BİZDEN COK MÜSLÜMAN İNSAN GİBİ İNSAN HAKLARI VAR.
Bu karı cia nın yarattığı uluslararası inanç provakatörüdür.Yani doğan görünümlü şahindir.Türk asıllı ABD vatandaşıdır.Yüzünde türk kadınına benzeyen fıtrat varmıdır.Neden abd sıkıysa gitsin arap ülkelerinde yaşasın böyle münafık ve iki yüzlü riyakarları oralarda ne yapıyorlar herkes biliyor.CUMHURİYET'in nimetlerinden faydalanıp,ondan sonrada Cumhuriyet düşmanı olup, bindiğin dalı kesiyorsun. Sende TÜRK kadını fıtratı yok.Senden Ne TÜRK nede MÜSLÜMAN olmaz.
EVET TÜRKİYEDE KADINLARIN 3 TE 2 Sİ BAŞÖRTÜLÜ.AMA ONLAR DİNİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANAN YOBAZLAR GİBİ TÜRBANI BAYRAK OLARAK KULLANMIYORLAR.İÇİNDE SERPİLİP BÜYÜDÜĞÜNÜZ SİSTEMİ DEVİRMEK AMACIYLA KAFANIZDAKİ ÖRTÜYÜ BAYRAK YAPTIĞINIZ İÇİN SİZE 28 ŞUBAT VAR VE HEP OLMALI.SENİN KAFA YAPINDAKİ İNSANLAR ÜLKEMİZDE VE DÜNYADAKİ ÖRNEKLERİNDE OLDUĞU GİBİ AMAÇLARINI GERÇEKLEŞTİRDİĞİNDE DİĞERLERİNE YAŞAM HAKKI VERMİYORLAR.KISACASI BU ARTIK VAROLUP OLMAMA SORUNU ARTIK.VAROLMAK İÇİN GEREKEN NEYSE BİZ DİĞERLERİDE SİZİNLE SAVAŞMALIYIZ.TAKİ DÜNYADAN YOBAZLIĞI YOK EDENE KADAR.
ya çok merak ediyorum bu yobaz kelimesinin açılımını sayın inançsızlar
CIA Ajanı vatan haini aciz piyonlar sizi.Bu kadının Amerikan vatandaşı olduğunu bilmeyenlere bildirilir.Bunlar rolünü oynayan Fetonun maşaları.Tabi fetoyuda kimin koruma altına alıp koruduğunu kolladığını vede kullandığını buradan söylememe gerek yok herhalde.Bu ülkede örgüt çete arayan savcılara duyuyrulur.İşte bunlar cumhuriyeti yıkmaya and içmiş vatan haini örgütün bizzat örgüt elemanıdır.Cumhuriyeti korumaya and içerek yetki alan cumhuriyet savcılarına duyurulur.
bu kadının yüzünde şeytanı görüyorum. iblis kadın
yüzde 99 u müslüman olan bir ülkede, insanların başörtüsüyle, ezanıyla, namazıyla uğraşan her zihniyet, elbet bir gün gelip hesap verecektir. keser döner sap döner.. bu işlerle uğraşan siyasiler artık toprak olmuştur. hesabını öbür tarafta vereceklerdir...boşuna yorum yapmayın, yorulmayın...geberene kadarda mücadele etseniz, allah yolunda olanlar kazanacaktır.....BU SÖZLER KAFANIZA KAZINSIN MÜNAFIKLAR......
Daha Allah kelimesini büyük yazamayacak kadar acizsin.Sende birgün gebereceksin unutma. Ben İmam Hatip Mezunuyum. İmam Hatipler bizim arka bahçemiz diye diye bizi hedef ettiniz. Kendi çocuklarınızı Fransız, ABD okullarında okutup bizi öne sürdünüz. Din İman dediniz bugün memleketi kilise ile doldurdunuz.Ermenistanda Camiler ahır yapılırken sizler bu ülkede Akdamar kilisesini açtınız. Ve bugün halen öcalan utanmadan muhatap diyorsunuz.Ama ABD ile birlik olup Suriyeye, İrana saldırmak için herşeyi yapıyorsunuz.
arkadaşlar kadın haklı bu kadar kinlenipte çirkin resim koymanın bir anlamı yok 28 şubatın mağdurlarından.zoruna giden kusura bakmasın.
bu ülkenin kanunlarına uyacaksın benim eşim annem de başörtüsü takıyor sen millet vekil olacaksın ve yemin etmek için büyük millet meclisine gideceksin baş örtüsü takmak yasak ise çıkaracaksın sen kimsin ki bu ülkenin kanunlarına baş kaldırıp başını örtmenin üzerinde baş örtünü bir simge bayrak değerinde tutuyorsun seni seçenlere saygısı olmayan bölücü düşünceli insan ülke düzenini huzurunu bozan şahsiyet dini istismar eden birde haklı tarafı olan mahdur olmuşu oynayan insan aslında bunlar derin devlet bunları yargılayıp cezalandıracaksınız biraz bu ülkeyi seviyorsanız
sen kimsinki allahın emrini çiğnemeye çalısıyorsunuz tövbe haşaa meclismi üstün allahın emirleri mi örümcek kafalılar mantıklı konusun türbanın kime ne zararı var ananın kapalı olduğunu söylüyorsun ozaman islamiyetimize sahip çıkalım sahte islamcılık görünüşte islamcılıklardan olmayalım ki onlara büyük azab var iranda bir sürü hrsitiyzn var arabistanda bir okdar hristiyan var zorla saçlarını örtüyorlar bizim istediğim buda değil herkes inancının istediği yerde bu kamu kuruluşu ve heryer de rahatlık yaşasın herkesin birbirine insanlıktan dolayı saygısı olsun
mecliste böyle bir kanun yok git bak sadece kılık kıyafet hükümlülüğü var ordada başın açık olucak demiyor.
peki arkadaş o kanunları her kim koyduysa ki onuda koyan insana benzer bi yaratık o kimki Allahın koyduğu kanunlara karşı geliyor
asıl sen kimsin ki, Allahın emirlerinden dışarı çıkmış, sapmış, gericileri bu kadar korkusuzca savunabiliyorsun? Bu ülkenin kanunları böyleymiş-miş. senin o ufak beyninin idrak edemediği Sorun da burda ya zaten. Kanunlar neden böyle? Başını açtığında içindekiler değişecek mi? Ya da kapatınca gerici mi olunuyor? Kanunları çok iyi biliyorsan, özgür olmanın da insanın en büyük hakkı olduğunu bilmen gerekirdi. Neden bu ülkede herkes inancını ve hayatını istediği gibi yaşayamıyor? Çünkü senin gibi ahmaklar hep bunun için önümüze engel çıkartıyor. Ama hiç merak etme sen, bunun da üstesinden gelicez
Sözde Demokrat olan Atatürkün ve yandaslarinin Demokrasiye dair tek bir örnegini gösterebilirmisiniz sevgili yorumumu begenmeyenler ?
Atatürk ün adını pis ağzına alma başka bişey al
atatürkün yandaşları yoktur, atatürkün ilke ve inkilaplarını benimsemiş atatürk severler vardır ki bu ilke inkilaplar insanca yaşamayı bize öğretmiştir. yobaz herif.. almanyadan ahkam kesme
bu ülkeyi kuran adamada böyle konuşuyorsunuzya.pkklılar ne kadar hainse sizde o kadar hainsiniz
hazır tüm yetkiler elindeyken tüm yetkilerini cumhuriyete devretmesinden...bu gün ülkeyi yönetenler onun getirdiği demokrasiyi yok ediyor ve acısı çıkarken çok geç olacak...
Ben bu müslüman geçinip de, islamiyet karşıtı davrananlara hiçbir anlam veremiyorum.yaa meclise girememenin başörtüsüyle ne ilgisi var da, bu dini ve müslümanlığı için savaş veren gurur duyulması gereken kadını vatan hainiymiş gibi yargılıyorsunuz? Başörtüsü Allahın emridir, tamam biz kimseye karışmıyoruz; herkes istediği gibi yaşamakta özgürdür.Nerenizi açıp gezmek istiyorsanız öyle yaşayın ama hiçbir yerini size göstermek istemeyen kadınlarımıza da artık rahat verin. "bu kadına haddini bildirin"diye zırvalayan şahsiyet, yattığın yerde bildiriyorlar mı şimdi sana haddini?
TAYYİP ABİNE SOR BAKALIM 2002 DEN BUYANA ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN NE KADAR HARCAMIŞ SAYIN MERVE HANIM İNTİKAM ALMAK İÇİN GELDİNDE BİZİM MANGIRLARI TAYYİP GÖTÜRÜYOR GÜNDEMİ DEĞİŞTİRİP PARALARA KONDU BUNLAR AMERİKALI SENİ
ŞUNUN BAKIŞINA BAKIN YAHU SANKİ ADAMI YİYECEK SANKİ KİN KUSUYOR BAKIŞLARI İLE AYRICA SENİ EŞ DİYE YANINDA GEZDİRENİN BEN
Kur'an'da kadınlara başörtüsü getiren bir ayet yok, yakında hepiniz öğreneceksiniz. Yorum farklılığından kaynaklanan bu önemli ama minicik hatayı Diyanet işleri bile bal gibi biliyor ama açıklamaya gelince korkularından yusuf yusuf...Siz de birbirinizle böyle didişin durun.
Diğer Haberler