'Beyzbol sopasıyla ders veriyorlar'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Siz hiç böyle dış politika gördünüz mü? Ortadasın her taraftan tehdit alıyorsunuz ve size dersi beyzbol sopasıyla veriyorlar. Biz bunu da unutmadık'' dedi.

'Beyzbol sopasıyla ders veriyorlar'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da sivil toplum örgütü temsilcileri, ruhani liderler ve iş adamları ile bir araya geldi.
Toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın referandum öncesi Gaziantep mitinginde Suriye konusunda yaptığı konuşmayı dinleten Kılıçdaroğlu, bu konuşmanın unutulmaması gerektiğini söyledi.
Suriye ile vizeler kalktığında hiç kimsenin itirazının olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, fakat bir sabah kalkıldığında tablonun değiştiğini, Suriye'nin bir numaralı düşman haline geldiğini söyledi.
Hangi gerekçeyle böyle bir değişimin olduğunu soran Kılıçdaroğlu, ''Dost yaratmak değil düşman yaratmak için sanki yola çıkmışız. Esnaf perişan, sanayici aynı durumda. İki taraftaki akrabalar aynı durumda'' dedi.
Kılıçdaroğlu, sıfır sorun politikası ile yola çıkıldığını ancak sıfır komşu noktasına gelindiğini belirterek, artık komşu kalmadığını savundu.
Hükümetin izlediği Suriye politikasının Türkiye'ye zarar verdiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, Irak ve İran politikalarını da doğru bulmadıklarını, bu ülkelerden artık tehdit alındığını söyledi.
Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
''Siz hiç böyle dış politika gördünüz mü Ortadasın her taraftan tehdit alıyorsunuz ve size dersi beyzbol sopasıyla veriyorlar. Biz bunu da unutmadık.
Askerlerinizin kafasına çuval geçirilecek tık yok, 'Efendim ben Suriye'ye demokrasi getireceğim.' Bu olmaz arkadaşlar. Bir yere kan ve gözyaşıyla demokrasi götüremezsiniz. Demokrasiyi özgürlükle, barışla, barış ve demokrasi söylemleriyle götürürsünüz. Kan ve gözyaşıyla nerede demokrasi olur. 'Efendim Suriye'de demokrasi yokmuş.' Suudi Arabistan'da mı demokrasi var Katar'da mı demokrasi var. Hangi Orta Doğu coğrafyasında demokrasi var.''
Konuşması sırasında bir katılımcının ''Türkiye'de de yok'' demesi üzerine Kılıçdaroğlu, ''Vatandaşımın dediği gibi Türkiye'deki demokrasi de sorgulanır ayrıca'' ifadelerini kullandı.
Gazetecilerin, aydınların, öğrencilerin, eleştirenlerin hapse atılıp, sonra ''Suriye'de demokrasi yok. Ben oraya savaş ilan edeceğim'' denildiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Sen önce kendine bak kardeşim. Senin ülkende demokrasi var mı yok mu '' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, kimliği ve inancı ne olursa olsun her yurttaşın başının üstünde yeri olduğunu belirterek, ''Bizim kitabımızda ayrılık gayrılık yoktur. İnançlar açısından, kimlik açısından insanları ayırmak bu ülkeye yapılmış en büyük ihanettir'' dedi.
Kılıçdaroğlu, çatışmadan ve kanla beslenmenin Ortaçağ politikası olduğunu belirterek, bütün bunların aşılması gerektiğini söyledi.
**'KAMPLARDA NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ'**
Kılıçdaroğlu, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaretinde yaptığı konuşmada da, ziyaret kapsamında kampları ziyaret etmeyeceğini belirterek şöyle konuştu:
''Kampları ziyaret etmemesinin özel bir nedeni var mı?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Özel bir nedeni yok. Sivil toplum örgütleriyle bir arada olmak için geldik. Hatay'ı Sayın Valimizden de sivil toplum örgütlerinden de dinleyeceğiz. Sonuçta iki tarafı da dinlemek bir anlamda halkı dinlemek bizim görevimiz. Eğer bir politika oluşturacaksak, o politika oluştururken sağlıklı, tutarlı olması lazım. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Olası sorunlar en sağlıklı nasıl çözülebilir, var olan sorunlar nasıl giderilebilir... Kampları biliyoruz aslında ne olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ama önemli olan buradaki yurttaşlarımızın olaylara bakış tarzı, sorun nedir, nereden kaynaklanıyor, nasıl oluyor, nasıl çözülebilir, onların beklentileri nedir- Bizim bu konuda onları dinlemek ve politika oluşturmak, asıl amacımız bu'' yanıtını verdi.
''Hatay'da Suriye ile ilgili eylemlerin yasaklanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz-'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
''Öteden beri yasaklara karşıyız. Yasaklarla bir olayı çözmek mümkün değil. Dolayısıyla burada eğer bir sivil toplum eylemi olacaksa, o sivil toplum eyleminin bölgeye, halka zarar mı, yarar mı getireceğinin iyi düşünülmesi lazım. Bu çerçevede kararı verecek olan buradaki yönetimdir. Yönetimi dinlemeden hangi gerekçeyle yasakladınız, hangi gerekçeyle özgür bıraktınız yorumlamak doğru değildir. O nedenle zaten Sayın Valimizi ziyaretimizin nedeni de bu. Sayın Valimiz, bölgede alınan kararları, gelişmeleri, belki medyaya yansımayan bazı konuları bize sunacaktır, biz de dinleyeceğiz.''
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Sayın KILIÇTAROĞLU Takdın bu sınırdaki kamplara,koskoca CHP'nin Genel Başkanısın ve Devlet adamısın hiç yakışıyormu sana bilmiyormusun kamplarda ne olduğunu, diyelimki Suriyedeki kamplarda eğitilip silahlandırılan PKK'lılara karşı bizde sınırımızdaki kamplarda Suriyeli muhalifleri eğitip silahlandırıyoruz napacan Ülkeni Birleşmiş Milletlere şikayetmi edecen,yoksa sende Eset'in saflarına geçip PKK kamplarında eğitim alıp Türkiye'ye karşı savaşacanmı,bu nebiçim Hükümet düşmanlığı bu nasıl siyaset adamlığı bu nasıl Türk'lük anlamak mümkün değil,hangi Türk kanı taşıyan sana oy verecek bilmiyorum.
ama söyledikleri doğru çocuğun yok galiba askere gidecek tuzun kuru yani
koçum biz türk kanı taşıyoruz ve chp,ye oy vermeye devam edeceğiz bizler atatürk,ün partisine gönülden bağlıyız...
Haydaaa ula vicdanı kokmuşlar "BEN NE MUTLU TÜRKÜM DİYEMİYORUM" diyen bir başbakana siz oy verirken TÜRK'lüğünüzü yitirmiyorusunuz o yarım akıllarınızla CHP'nin oylarını düşürmek için söylediğiniz laflarmı TÜRK'lüğümüz gidecek.Yemezler siz ancak gerizekalıları kandırırsınız birde oyunu makarna karşılığı satanları.Bak dün arınç resmen rum olduğunu açıkladı.Onların köyünde rumca okso derlemiş.Siz önce kimlere oy verdiğinize bakın ondan sonra elaleme laf söyleyin.Dinime söven müslüman olsa bari.Hey ALLAH'ım yarabbim ya.
KILIÇDAROĞLU SENDE BİR ALEMSİN,DÜNYADA BİR BÜROKRATIN DELİYE SÜPÜRMEYİN KULLANIN DEDİYİ BİRİNE BEYZBOL SOPASI GÖSTERMEYE GEREK VARMI.SOPA SÖZ DİNLEMEYEN,ASİLİK YAPAN,VERİLEN TALİMATLARA UYMAYAN İÇİN KULLANILABİLİR BELKİ,FAKAT GÖNÜLLÜLER İÇİN BÖYLE ŞEYLERE GEREK YOK.ZATEN O SOPANIN NEDENİNİ AÇIKLANMIŞTI,KESİNLİKLE BİR KASIT YOK DENMİŞTİ.AH ŞU CHP YA SİZ HEP ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞIMI ARIYORSUNUZ,BÖYLE SOPAYDI FALAN BAK NE KADAR UYUMLUYUZ,DÜNKÜ KARDEŞİMİZİ BİLE BİR ANDA DÜŞMANIMIZ YAPIYORUZ.BOP DE KAÇ ÜLKEYE EŞ BAŞKANLIK VERİLDİ.O KADAR ÜLKE İÇİNDE FÜZE RAMPALARI NEREYE KURULDU,KISKANMA,KISKANMA
Sayın Kılıçdaroğlu ana muhalefet olduğunu unutuyorsun. Devlet idare etme sırrını açığa vuruyorsun. Mevcut partilerden politikacı olunmuyor. Gerçekleri görmeyip idrak etmeyip veya korkudan kafanızı kuma gömüyorsunuz. BİZİ ŞUAN ABD YÖNETİYOR. Orduyu ABD ye uyduruldu. Herşey toz duman...
kılıçtaroğlu bugün neyseniz yarında o ertesi günde aynı kişi olun değişmeyin...dönek olmayın!!
ben dansözün alasını biliyorum şu anda başbakan
sen kendı basbakanına bır bak kendısı donek vede partısınde doneklerı toplı ıste numan kurtlmus gıbı
ya bu kılıçdaroğlu gibileri mezar başında ölüyü alkışlayarak defneden tipler... o sebeple ne dediğinin hiçbir ehemmiyeti yoktur...
kılıçdaroğlu bizim için değerli bir lider fikirlerini kendine sakla az da olak bizler türkiyenin %26,sı ona güveniyoruz desteğimiz artarak fdevem edecek.
Eh tabi sizin kalpleriniz dinle aydınlanmayıp karardığı için normaldir bu tarz yorumlarınız.ALLAH diye diye vatanı satan akpliler sürüsü sizi.
bı koyundan normal bır yazı alkısla kendını
Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu Adam gibi adamdır ve doğrudur dürüst bir kişiliktir. CHP için büyük kazanımdır. Yapılması gereken şey ona destek vermektir. Çünkü Türkiyenin CHP ye ihtiyacı var. hemde tek başına.
Erdoğan efendi erdoğan efendi hatırlarmısın seçim zamanı hayasızca rahmetli bülent ecevitin abd başkanıyla olan görüşmesindeki yaşından ve omurgasından kaynaklı duruşuyla ilgili olarak böyle duruyorduk şimdi böyle duruyoruz diye utanmadan kıyaslama yapmıştın.Bizde şimdi bir sonraki seçimde CHP gençlik kolları olarak böyle duruyorduk şimdi böyle duruyoruz deyip obamanın seninle konuşurken elinde tuttuğu beyzbol sopalı resmini koysak nasıl olur.Ey ALLAH'Im be sen ne büyüksün yarabbim.Boşuna senin için en akılcı ceza veren ceza vermekte acele etmeyen denmiyor yarabbim.Beter ol akp beter ol!!!
azıcık birlik beraberlik duygusu olsa chp yöneticilerinin mavi marmara saldırılarında derdi ki biz hükümetin arkasındayız. demezdi biz olsak göndermezdik o gemileri diye yalakalar. azıcık onur olsa sığınmazlar ATATÜRK partisinin adı altına kalkar kuraralar bi parti öozaman görürüm kim ne kadar oy alıyor diye... sıkıysa kursundu deniz baykal bi parti bakalım kaç oy alacaktı.. chp nin başına gelener yemeye geliyor. sigara parasını dahi parti cebinden karşılatıyorlar. BUNLARMI YÖNETECEK devleti...??? önce kendinizi yönetin siz...
ATATÜRK ÜN KURTULUŞ SAVAŞI VERDİĞİ ÜLKELERE KENDİ ÜLKESİNİ ŞİKAYET EDEN . GERÇEK ATATÜRK ÇÜLERİ PARTİDEN KOVAN . OY UĞRUNA GARİBAN AİLELERİ ZİYARET EDEN . DÜNE KADAR ARKASINDAN SÖVDÜKLERİ RAHMETLİ MENDERES İN KABRİNE GİDEN . PKK NIN ( GERİLLA OLDUĞUNU YANİ HALK SAVAŞÇISI ) ONAYLAYAN BELGEYE İMZA ATAN . KILIÇDAROĞLU YAN EFENDİ .... SEN YENİ CHP OLARAK BİŞEY YAPMAK İSTİYORSAN TV YE ÇIKIP . CHP OLARAK BU HALKIMIZA YILLAR ÖNCE YAŞATTIĞIMIZ ACILAR İÇİN . PARTM ŞAHSIM VE BU GÜNE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ HER KES ADINA ÖZÜR DİLİYORUM DİYEBİLİRSEN ANCAK DEĞİŞİMİN GERÇEKÇİLİĞİNE İNANIR BU MİLLET
Diğer Haberler