CHP'de Parti Meclisi'ne giren ilk isimler belli oldu

CHP'de Parti Meclisi'ne ilk giren isimler Lale Karabıyık, Burhan Şenatalar, Zeki Kılıçaslan, Sibel Özdemir, Fethi Açıkel, Eser Danışoğlu, Yunus Emre ve Yüksel Taşkın oldu.

CHP'de Parti Meclisi'ne giren ilk isimler belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 12 adayın gösterildiği Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'nun (BYKP) seçim sonuçları açıklandı.

Ankara Spor Salonu'nda devam eden CHP'nin 36'ncı Olağan Kurultayı'ndaki sayım işleminde ilk olarak BYKP sonuçları açıklandı.

Delegeler, Kılıçdaroğlu tarafından gösterilen 12 aday için oy kullandı. BKYP için gösterilen 8 isim Parti Meclisi'ne doğrudan girecek.

Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından parti tüzüğündeki "cinsiyet ve gençlik kotası" uygulanarak, kesin sonuçlar daha sonra duyurulacak.

BYKP seçim sonuçları ise şöyle:

"Prof. Dr. Lale Karabıyık (931), Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan (724), CHP İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Sibel Özdemir (880), Prof. Dr. Yüksel Taşkın (743), Prof. Dr. Burhan Şenatalar (897), Prof. Dr. Fethi Açıkel (733), sanatçı Onur Akın (682), eski milletvekili Prof. Dr. Ayşe Eser Danışoğlu (831), CHP Ankara Milletvekili Murat Emir (705), Doç. Dr. Yunus Emre (881), Prof. Dr. Ali Rıza Erbay (635) ve CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer (558)"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
chp nin oyu yuzde 20 yi gecerse bende bisey bilmiyorum.
bu yarıştan kazanan parti iyi parti maral olmuştur, chp yi ulusalcılık, atatürkçülük ve milliyetçilik hini kavramlardan ayırıp sadece adının kullanıldığı, terörist sol örgütlerin egomanyasına sokulduğu bir parti haline gelmiştir, bundan rahatsız olan kendilerini iyi partinin ( abd ve fetönün gayrimeşru kızının) yanında bulacaklar, tencere kapak misali,
CHP Önümüzdeki seçimde Yüzde 15 oy alır, çünkü ( Kılıçoğlundan ) memnun olmayan CHP seçmeni İYİ Partiye oy verecek..
Chp nin oyu %100 olsa da %1 olsa da akp sayesinde her zaman %25 gösterilecektir.
Bunlar kendileri çalar kendileri oynarlar,bazen sesleri çok çıkar komşuları rahatsız ettiklerinden komşuları ikaz eder,bunlarda kendilerini siyaset yapar sanırlar o kadar
GENEMİ BU ADAM SECİLDİ YAHU GİT ARTIK GİT 15 SENEDİR % 25 LİK ADAM
Hey maşallah kadroya bak,böyle bir kadroyu ne Tübitak ta nede üniversitelerde bulabilirsin hepsi prof. Doç. maşallah. Gerçi bu kadar akademik kariyer bu memleketteki davar sürülerine çok ama.
800 den fazla alevi delege olduğu halde kılıçdaroğlu düşük oy aldı bunun nedeni ise dersimliler grubu diye anılan 200 delegenin Afrin operasyonuna destek verilmesini hazmedemedikleri ve bu yüzden inceye oy verdikleri söyleniyor
CHP NİN BASINA BELA OLDU YIKILDI CHP
Al birini vur ötekine..,Bunlardan bir nane olmaz.
Diğer Haberler