CHP'de son durum! Aziz Kocaoğlu'nun çağrısına ilçe başkanlarından yanıt

CHP'de Muharrem İnce ile Kemalk Kılıçdaroğlu karşı karşıya geldi... Kılıçdaroğlu ve cumhurbaşkanı adayı İnce'nin görüşmesinden sonra kurultay sesleri yükselirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 'değişim zorunlu' çağrısına ilçe başkanlarından yanıt geldi.

CHP'de son durum! Aziz Kocaoğlu'nun çağrısına ilçe başkanlarından yanıt

CHP İzmir milletvekillerinden Kocaoğlu'na ve değişim talebine tepki gelirken ilçe başkanları da bu yönde görüş bildirdi. Gerçekizmir.com'da yer alan ilçe başkanlarının mesajları şöyle:

'AZİZ BEY RAHATSIZ OLANLARI AÇIKLASIN'

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım: Parti tabanında herhangi bir değişim talebi yok! Ben bunu görüyorum. Aziz Bey parti tabanındaki rahatsız olanları açıklamalı. Hangi ilçe başkanı, hangi belediye başkanı çıksın açıklasın. Bizim partimizde genel başkan sorunu yok! Hedefimiz 2019 yerel seçmlerine hazırlanmaktır.

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu: İzmir şu anda yenilikçi ve halka yakın projeler beklerken bu tür br açıklamanın Büyükşehir Beledye Başkanı’ndan gelmesi abesle iştgaldir. Halka yakın olup sorunları çözme noktasında olmalı. Bu tür açıklamalar partide ikilik yaratmaktan başka br şey yaratmaz. Biz örgütümüzle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yerel seçimlere hazırlanmalıyız. İkbal kaygısı ve koltuğu koruma açıklaması olarak değerlendiriyorum.

'SICAK BAKMIYORUZ'

CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat: Yakın zamanda kurultay ve tüzük kurultayı yaptık. Örgütümüzle konuşacağız ve bir değerlendirme yapacağız. Erken yerel seçim gündemde. Yeniden br örgüt içinde yarışa sıcak bakmıyorum. Bu benim şahsi düşüncem. Örgüte danışacağız. Genel Başkanın çabasını görüyoruz. Muharrem İnce seçimlerden önce ‘karşısına aday olmayacağım’ demişti. Siyasette duruş önemli. Genel Başkanımız süreçte her türlü fedakarlığı yaptı. Bu gözden kaçmamalı. Genel seçimin üstüne yerel seçim sonrası örgüt gerekli değerlendirmeyi yapar. Büyükşehir Beledye Başkanımız neden böyle bir açıklama yaptı, kendisiyle görüştüğümüzde öğreniriz. Seçim sonuçlarını sağlıklı değerlendirmek gerek... Başka partilere giden emanet oyumuz olduğunu düşünüyorum. Parti ile Sayın İnce'nin oyu arasındaki 8 puan fark var. Genel Başkanımız bunu alanlarda zaten söyledi. Bu oyun HDP ve İyi Parti'den geldğini biliyoruz.Biz de bunu alanlarda dolaşırken gördük. Sayın İnce'nin üzerindeki artı 8 puanlık oy emanet oy. Amacımız bu oyları partide kalıcı kılmak. Ayrıca Sayın İnce'nin Genel Başkanımıza 'Ben Genel Başkan olayım' demesi doğru bir yaklaşım değil. Dünyanın en eski üç partisinden bir olan CHP'de başka Genel Başkan olmak isteyenlerde olabilir. Bu konunun kapatılması, hem Genel Başkanımızın hem de Sayın İnce'nin yıpratılmaması gerekir.

CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü: Parti içi tartışmaların kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Partinin yetkili organları MYK ve PM var. İzmir’de il başkanları ve ilçe başkanları var. Öncelikli olan eksik ve yanlışlıkların tespit edilmesi olması gerekirken CHP’nin kurumsal kimliğinin ve genel başkanının tartışmaya açılması sağlıklı ve doğru değildir. Parti örgütü kendi içinde gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Yarınki ilçe başkanları toplantısında da görüşlerimizi ifade edeceğiz.

'YA HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILSIN, YA SUSULSUN'

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak: Olağanüstü kurultay fazla kırıp dökmeden olmalı. Yakın zamanda yerel seçim var. Yerel seçimde bizde beledyesi olmayan başkan adaylarının br an önce açıklanması lazım. Onların yol alması lazım. Olağanüstü kurultay da olacaksa bir an önce olmalı. Örgüt kararını verir. Eğilim kurultaydan yanaysa bence yapılmalı. Benim tavsiyem partiyi kamuoyuna zarar götürmeden ya hızlı şekilde yapılması ya da susulması gerek.

'DEĞİŞİM KAÇINILMAZ'

CHP Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek: Değişim kaçınılmaz görülüyor ama dikkatli gitmek gerek. Değişim kaçınılmaz ama zamanlama iyi yapılmalı. Önümüzde yerel seçim var. Soğukkanlı olmak gerek. Partiyi düşünmek gerek. O nedenle zamanlama önemli.

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar: Önümüzdeki süreçte kurultayın partiyi yıpratacağını düşünüyorum. Yerel seçimlere odaklanmamız gerek. Doğru adayları belirlemeye çalışmalıyız. Sonuçların sağlıklı şekilde analiz yapılmadan kurultay çağrısı yapmak doğru değil. Genel başkan devam etmeli ve kurultay olmamalı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
o Kemal oradan gitmeden oy yok
halk seni istemiyo bi git artık kemal yeterrr insanda utanma olur yaaa
Hepiniz çıkarcısınız Biliyorsunuz ki Kemal giderse sizde gideceksiniz. Reis e diktatör diyenler Kemal e baksın gerçek diktatör görsün.
Tek çare CHP ye çatı aday. O da hazır. herkesi kucaklayacak İYİ bir bayan olmalıdır.
Bu ülkede ne CHP ne mhp iktidara alternatif değildir merkez sağın alternatifi merkez sağdır anap gidip dyp dyp gidip AKP AKP gidip IYI gelir ama CHP ve MHP ikdidar olma şansı yoktur... Akpnin alternatifi IYI partidir... simdi idam fıratın doğusuna askeri operasyonlar israil ıle olan anlaşmaların iptali konularını t.b.m.m getirecek bakalım kim ne diyecek!!!
@mah6bsddn4 ip'ciler siz sağ parti değilsiniz. sizler artık oportunist solcularsınız. sizin emsal partileriniz chp ve hdp.
@sprglvs28 PAPA çocuğu hdp ile dolmabahcede nikah kıyılıp imralida bulunanları bildiğim için AKP den vaz geçtim hdp li vekil dün IYI partiye değil AKP ye geçti
HEPSİ DÜŞMÜŞ KOLTUK DERDİNE...İLÇE BAŞKANIDA,İL BAŞKANIDA...İNCE GELİRSE GÖNDERİR KORKUSU SARMIŞ... NEYMİŞ YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANICAKMIŞ...BELEDİYE BAŞKANI KORKMUYOR SİZE NOLUYOR...
Yalakalar konuşmuş. Tabanda değişim talebi yokmuş. Sadece yalaka kısma sormuşlar bunu galiba. Yahu be vicdansızlar kimd sorsan değişim şart der kardeşim. Bu kadar iki yüzlülük ancak CHP de olur. Chp içindeki ajanların Baykala operasyon yapması ve zayıf lider getirmesi yüzünden ilelebet akp iktidarda kalacak:))
Kılıçtaroğlu ilçe başkanlarına talimatı vermiş hepsi birden konuşmaya başladılar.bunlar beyhude çabalar. zorlamaya gerek yok ilçe başkanlarınıda al git Kılıçtaroğlu..
niye gitsnki inceden bir yol olmaz
sorun tamda bu zaten aldığımız belediyeler değil alamadigimiz iller ilçeler buda kemal beyle senelerdir olmuyor olacak gibide gözükmüyor değişim sart kim ne derse desin muharrem ince nereye biz oraya
ince'nin teklifi gayet makul, kimse seni istemezken adam sana onursal başkanlık teklif ediyor., böyle bir yüzsüzlük olamaz. herkes değişimi isterken chp'deki asalakların da kılıçdaroğlu'nu savunması koltuklarını kaybetme korkusundan başka bir şey değil azıcık aklı olan kılıçdaroğlu'nun chp için ne kadar zararlı bir duruma geldiğini görür. adam partinin ismini bile genel anlamda antipatiyle bakılacak seviyeye getirdi. bence bu işin sonu bahçeli akşener gibi olacak.
Kemal bey yeter artık Bu seçimde bile AKP kaybetti dedin ya ne diyim sana Herkesi kendin gibi saf mı sanıyorsun bir gitttt artıkk
2 gün önce gece harmandalı çöplüğünün kokusuyla uykudan uyandım koca izmir de çöpler harmandalında milletin evinin dibine dökülüyor yazın leş gibi kokusu kışın leş gibi çöp suları içinde yaşıyor onbinlerce insan, ey aziz efendi sen hangi yüzle değişimden bahsediyorsun bir CHP seçmeni olarak bir daha alırsınız oy
Diğer Haberler