CHP lideri Kılıçdaroğlu: Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğim!

İngiliz The Times gazetesine röportaj veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan başlattığı ve İstanbul'da sonlandırdığı Adalet Yürüyüşün'ne değinerek, daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adalet Yürüyüşü hakkındaki sözleriyle ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, "Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İngiliz The Times gazetesine yaptığı röportajda bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, "Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray'ın 15 Temmuz'u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Buna 'Saray'ın darbesi' diyoruz" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında olduğunu belirtirken yaşananları "halkın demokrasi mücadelesi" olarak tanımladığını söyledi.

"TERÖRİST TANIMINI KABUL ETMİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu ve partisi hakkında "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklaması üzerine Kılıçdaroğlu, "Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" şeklinde cevap verdi.

Özgür bir ruhu olduğunu ve bununla baş edemediklerini belirten CHP lideri, "eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 116 yorum
TÜRKİYE İÇİN BİR ŞEY YAPMA AMAN HA...
Türkiye için yapıyoruz elbette.. Adalet yürüyüşünde olduğu gibi, yasal sınırlar içinde kalarak gösteri düzenlemek anayasal ve demokratik bir haktır.. Bunun teminatı ise devlet denen kurumdur..
@dorukta874 Her şey vatan ve millet için, koyunlar için değil.
adalet en çok sana ve senin gibilerelazım olacak.
Size kalsa hep bana hep bana; diğer yarısı hep sussun konuşsa ya terörist ya fetocu...
@r.etkar o yürüyüşte bi sorun cıksın kavga tomalara saldırma polis aracı yakma sizin ebenize kadar didik didik ederiz ama bu da devletin teminatı sora deme devlet bize vuruyor su fıskırtıyor sizin .. ypamadıgına sükredin
@r.etkar 15 temmuzda kaçan biri nasıl bu ülkeyi sevebilir
@dorukta874 turkiye icin senin icin benim icin ugrasiyor adam ama siz partizan gozuyle baktiginizdan anlayamiyorsunuz kardes
@dorukta874 OBJECKTIVIST SENDEN DAHA KOYUNU VARMI :))) SIZI YINE KANDIRDI BU KADAR SAF OLMAYIN YAV.. ADAM 7 MI 8 MI SECIM KAYBETTI.. HALA O KOLTUKTA DURUYOR EKIBI ILE BERABER.. YALAN DOLAN HER HALT VAR BOYLE BIR LIDER ILE ANCAK YURURSUNUZ O SIZI YURUTUR AYAKTA :)))) SAF KOYUNLARIM BENIM
Size kalsa hep bana hep bana, diğer yarısı insanlar hep sussun, konuşsa terörist ya da fetocu deyip işin içinden çıkıyorsunuz...
herseyide bu times la guardian biliyo..bak su allahın işine..;)
@abdullahasci değil mi ya.. koskoca Ahaber varken kim takar dünyaca kabul görmüş saygın habercileri!
@chiquita bu sana normal geldi yani ülkende olacakları nasılsa timesin yazması mantıklı :))) Allah akıl versin sizin gibilere
@chiquita Kimse takmıyor artık onları.! Ancak senin gibi kendi kişiliği olmayan zavallılar takıyor.! Nasıl da TRUMP'a benziyorsunuz.!
@abdullahasci sen a haber izle kendini isviçrede zannet..
hah durma ülkeyi karıştırmaya devam ALLAH seni bildiği gibi yapsın
Sen git bunu, ana muhatabına, ülkeyi kutuplaştıranlara, karıştıranlara söyle ! kaba bir benzetme olacak ama, itlerin duası kabul görseydi, gökten kemik yağardı..
@r.etkar ONUN İÇİN Mİ YOL KENARLARINDA SÜRTÜYORSUNUZ.BİRAZ KABA TABİR OLDU AMA.
@r.etkar onun içinmi dualarınız kabul olmuyor
@hdemirtasli R.ETKAR KABA OLACAK AMA ITLERIN DUASI KABUL OLMADIGI ICIN MUHALEFETTESINIZ OYLE DE KALACAKSINIZ.. HALK A HAKARET ETMEYI BILIRSINIZ SADECE UTANIN.. YALAN DOLAN İFTİRA HAKARET HER TURLU PISLIK HALT VAR.. SIZ BOYLE KALACAKSINIZ.. PARTINIZI TERORİST AVUKATLIGINI YAPAR HALE GETIRDINIZ UTANIN GIT ELESTIRECEKSEN BASINDAKI ADAMI DUZELT.. EKIBINI DUZELT.. FETO,DHKP,PYD,PKK,HDP AVUKATLIGI SIZE MI KALDI... NEREDE ULUSALCILIGINIZ.. ATATÜRK MUZU BILE ALET ETTINIZ PIS EMELLERINIZE.. HALA KONUSUYORSUNUZ UTANMADAN.. BU KAFA ILE COK SURUNURSUNUZ DAHA..
CHP DEN HER ŞEY BEKLENİR
CHP bu ülkenin teminatıdır..
@otobakimzekayi R.ETKAR GULDURDUN BENI YA :))) SUANKI CHP MI :))) ATATÜRK UMUZ UYANSA KALKSA HEPINIZI ASARDI ;) HALKA,MILLETINE DUSMAN OLUP KORUDUGUNUZ SUANKI DHKPC,FETO,PYD,PKK,HDP ICIN SAVUNDUGUNUZ ICIN.. MILLIYETCI OLAN ATATÜRK MUZ SANIYORMUSUN SIZI AFFEDERDI.. GEC BABAM BUNLARI.. BU ULKENIN TEMINATI MHP DIR..
@r.etkar O dediğin Atatürk CHP si şimdiki inönü chp si farkı anladı.
@r.etkar buna sen inanıyormusun. bu ülkeye her zaman kötülük yapmıştır
@r.etkar BAK BU ÇOK KALİTELİ ESPRİYDİ. BUNU UÇAĞIN ARKASINA AS DA BÜTÜN MİLLET GÖRSÜN, GÜLSÜN :)
@yalxxx hangi mhp .... bugün seçim olsa barajı aşamaz ... ne yaptığını bilmeyen bir mhp mi... he he ... komik...
Allah yardimci olsun Kılıçdaroğlu Zalimin zulmü varsa bizimde allahımız var
ne zalimligini gördünüz adamın
@speady31 Çok komiksin 31
@speady31 inancı olmayana yardımmı edermiş
keMAL elinden gelse istanbulda hendekte kazar. bu memleket için bir kere de hayırlı birşey yapın ALLAH rızası için 1 kere.yemin olsun oyumu size verecem 1 kere vatan için millet için birşey yapın. sızlatmayın GAZİ MUSTAFA KEMAL in kemiklerini yeter artık düşün şu milletin yakasından.
Yıllar önce Times ila Guardian R.T.Erdoğan diye manşet atıyorlardı. AKP liler şimdi Kılıçdaroğluna işbirlikçi diyorlar ya hatırlatalım dedik.
Niye herhangi bir siyasi parti lideri yabancı basına demeç veremez mi ? AKP Genel Başkanı her gün yabancı basına mülakat yapmıyor mu ? size yasal, bize yasak öyle mi ?
Değerli @r.etkar, yorumlarınızdan siyaseten aynı görüşlerde olmadığımızı tahmin ediyorum. Ülkemiz büyük bir ailedir ve hepimize burada yer var. Buraya bir mermi düşse hangimize geleceği belli değil, şehitlerimizin hangimiz gibi düşündüğünü bilmiyoruz. Aynı düşünmeyeceğiz, evet ama birlikte yaşayarak kalkınacağız. İçerde ayrı olsak da dışarıda bir olmalıyız, hepimiz aynı gemideyiz. Bu anlayışla muhalefetin iktidarı şikayeti aslında tüm ülkeyi şikayet etmesidir. Onun sırtını sıvazlayanlar arkasından ülkemizde oluşabilecek bir fitne için el ovuşturmaya başlamıştır bile.Bence hadise budur,saygılar
sokağa çıkmak yerine doğrudan dağa çıkabilirsin bu işin sonu bu görünüyor.
@mesutkaraca24 dağda esas türk olan yörükler oturur her bıyıklıyı baban sanma
Uğur Mumcu nun kardeş Ceyhun Mumcu: Adaletin gündeme getirilmesine bir itirazım yok ama o yürüyüşte çeşitli ittifaklar yapıldı. Ben ona karşı çıktım. Burada çok farklı talepler gündeme geldi. Bunlardan biri de HDP'li vekiller tahliye olsun talebiydi. "Öcalan'ın heykelini Kürdistan'a dikeceğim" diyen biri hakkında nasıl böyle bir talepte bulunabilirsiniz? Öcalan'da ve PKK'da adalet var mı? Biz baştan uyardık. "Bu yürüyüşü FETÖ ve PKK ile yapmayın" dedik. FETÖ'nün mağdur ettiği binlerce insan var. Fetullah "Cezaevleri boşaltılsın" derse kimse ciddiye almaz. Ama bunu Kılıçdaroğlu söylerse bir kar
anlaşılan birileri mertçe oy toplamak yerine karalama yaparak yollarda sürterek oy toplamaya çalışıyor , bu ülke de eskiden kapalılari insan yerine koymuyorlardi o zaman mı Adalet bre gafiller görmezmisiniz herşey ortada aklınız yokmudur sizin be
yavuz hırsız ev sahibini faka bastırırmış bunların halide aynen budur.
hdp lilerede çağır aslında pkk lılarıda çağıracanda yakalanırlar diye çekiniyor siyasi kolunu çağırıyor ne diyim allah bildiği yapsın.
SEN İYİCE SOKAK ÇOCUĞU OLDUN..ÇABUK EVE...
@yilmaz_1972_teoyi süpersin
devam et kılıçdaroğlu. akp liler kuduruyor sen yürüdükçe.
@kanca2 Kuduranların kim olduğu belli, kendinizi tarif etmenin en güzel yolu. Reisi sizin sayenizde çok seviyoruz farkındasınız değil mi? Reis boşuna demiyor chp nin başında bu zat olduğu sürece biz daha çok seçim kazanırız diye:)))
TÜRKİYE için yapılacak bişey kalmadı aynı 1920 yılı gibi millet gözünü açtığında MÜSLÜMAN sandığı Yahudi uşaklarının alayını İngiliz ABD emperyalistlerine peşkeş çektiğini görecek inşallah o zaman da 1920 Deki gibi bir ATATÜRK çıkarda kurtarır bu aptal milleti yoksa ne ülke ne devlet nede başımızı sokabileceğimiz 1 mt toprak kalacak
başka ne işe yararsın!!!
Yettin kılıçdaroğlu bu nasıl bir rezilliktir,sen chp yi felan temsil edemezsin,lütfen artık ortalığı germe
ZAMANIN DARALIYOR SEN BİRŞEYYAPAMAZSAN SENİDE YİYPBİTİRECEKLER TIPKI MHPGİBİELİNİZİ ÇABUK TUTUN SEN VE AKŞENER
hadi gandi başlayalım koyunlar uyansın
@19galip59 Koyun koyun diyorsunuz bizde koyuyoruz daha doymadınızmı yaf :)
@kardelentrafik sen koyuduğunu sanıyon bence, sana daha beter koyuyorlar açlıktan ay sonunu getiremiyosundur muhtemelen
KEMALIM BU TAYIP SENIDE YER
@sonyolcu_54 sırada oda var zaaten bu kıç korkusu ondan sanırım dua etsinde içerdekiler ötmesin ...
durmak yok, sallamaya devam.
Helal.. Adalet yeri sokak değildir diyenler işine geldiği zaman nasıl da meydanları, köprüleri bile işgal edebiliyorlar.
ALIŞTI YOLLARIN GÜZELLİĞİNE TABİ YÜRÜR YAVRUM KILIÇDAROĞLU
Sokak proğramını pensilvanya yapacak.Erdoğan la ister sokakta yürü ister adfaltta yürü başwdemezsin Kılıçtaroğlu..senin çapın müsait değil.
@s.hazir biz de çapını kalınlaştırarak senin müsait bir yerine tıkarız..
@melinozli_2015 aşağılık bi yorum
68 yaşında adamı sokaklarda perişan ettiler.! SİMON + YANKEE emir veriyor, bu da çaresiz yapıyor.! Bunu da en sonunda FETÖ nün durumuna düşürecekler.! Resmen CHP bu şekilde PKK + FETÖ partneri olmaya doğru gidiyor.! Yok mu la aklı başında CHP liler dur desinler bunlara.! İnsan bu kadar mı at gözlüğü takar.!! Bide gaz veriyorlar buna; bak yerine Meral AKŞENER'i düşünüyoruz haaaaaa.!!! Yazık vallahi yazık.! Bu yaşta çoluk çocuğun maskarası oldular.!
@tork_arma_1975 KeMAL E LAF YOK o bizim canımız ciğerimiz.Allah CHP nin başından eksik etmesin :)
AMAN HA SEN YETERKİ HEP YÜRÜ AMA SAKIN KONUŞMA KONUŞTUKLARIN İPE SAPA GELİR DEĞİL ZATEN....
fetoşun elinde ki cd-kaset ne kadar uzun ise yürüyüşte o kadar uzun olacak anlaşılan
keMAAL sen kimin çocuğusun bilmem ama tek bildiğim senin müslüman olmayıp yahudi dölünden geldiğindir
KILICTAR OGLU YANINDAYIZ SEN HARBI BIR POLITIKACISIN TAYIP GIBI TIMSAH AGLAMAKLARIYLA ALAKAN YOK
boş adam
@furko98 hırsız olmadığı için değilmi.
İKİ PARTİDE HALKIMIZI KUTUPLAŞTIRMASIN ÖNCELİK ÜLKEMİZİN BARIŞ İÇİNDE YAŞAMASI.
ZATEN BAŞKA Bİ İŞE YARAMIYON YA AYM YOLU YADA SOKAK YOLU TÜRKİYE İÇİN BİŞİ YAPDA CHP LİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜR BİRAZ )))
sayın kılıçtaroğlu önceee belediyelerimizde çalışan chp li görünüp akp ye hizmet eden asalakları temizlemez isen siddin sene iktidara gelemeyiz.belediyelerimizde akp li olduğunu bildiğimiz ve hizmeti engelleyen o kadar çok kadro varki değil ankaradan istanbula yürümek,tüm türkiyeyi dolaşsan,360 gün ölüm orucunada yatsan nafile.
@resatbaki İşte kafa bu.! CHP kafası.! İnsanları işten attırmak.! Yazık la size.! Ne yapacağınızı şaşırdınız, şaşkın ördek gibi kıçtan dalmaya çalışıyorsunuz.!
Evet bencede sokak gösterileri düzenlemeli.! Sokak çocukları sokakta oynarlar.!
ülkeyi aihm ye şikayet eden bir adamdan ve partisinden ne bekliyorsunuz tek yaptığı iş şikayet etmek sonuç alamayınca iyice tuhaflaşıp sokaklara vurdu kendini.tek amacı kaos
Bu kıla millet mecliste iş yapsın diye oy verdi.Amma bu adam resmen Teröristlerle kol kola..Devlet buna çare bulmalı.
SAYIN KILIÇDAROĞLU, SOKAK PROTESTOSUNUN ALTINDAN KALKAMAZSIN.. MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK Mİ? İSTİYORSUN.. ANKARA- İSTANBUL ADALET YÜRÜYÜŞÜNE BENZEMEZ...
ülke adam görsün kıç yalayanlar görün
Kimse Kemal Beyi ve partisini terörle suçlayamaz.Geçmişi te ortada geleceği de.Adı sosyal demokrat.Tarihte bu siyasetin bir pisliğe bulaştığı var mı.Ama geri zekalılar kendinden olmayanı karşısında gördüğü için ,karşı tarafa yamarlar.Ben bu güne kadar sosyal demokratların ötesinde olanların CHP ye oy verdiğini görmedim,duymadım.Onlar küçük partiler kurarak onlara oy veririler ve sayıları kendilerini bağlar ya da gidip AKP den vekil seçilir ve ona oy verirler.Boş konuşmayın.Bilgisiz olduğunuzdan yanlış bilirsiniz.
Diğer Haberler