CHP'den gündem yaratacak 'MİT' sorusu

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, yabancı basında MİT mensuplarının Kuzey Irak'taki Süleymaniye kentine kaçırıldığı iddiaları bulunduğunu ifade ederek, iddiaların doğru olup olmadığını bir soru önergesi ile Başbakan Binali Yıldırım'a sordu. Çam, “MİT’in kanunsuz ve Anayasaya aykırı şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlanmasını iyi bir şeymiş gibi göstermek için adeta bir operasyon gerçekleştirilmek isteniyor" ifadelerini kullandı.

CHP'den gündem yaratacak 'MİT' sorusu

Milletvekili Musa Çam, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Çam, önergesinde yabancı basında MİT mensuplarının PKK tarafından Süleymaniye’den kaçırıldığı iddiaları yer aldığını belirterek, “MİT’in kanunsuz ve Anayasaya aykırı şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlanmasını iyi bir şeymiş gibi göstermek için adeta bir operasyon gerçekleştirilmek isteniyor. Ve maalesef ülkemiz adına, istihbarat örgütümüz adına ciddi bir başarısızlık, bir kriz yarattılar” dedi. CHP’li Çam, verdiği önergede şu soruları sordu:

“Teşkilatın AKP Genel Başkanına bağlanmasının ardından yaşanan bu gelişmeler ve ortaya atılan iddialar, teşkilatın yapılanmasında ve politikasında değişikliğe mi işaret etmektedir? Bu iddialar MİT’in AKP Genel Başkanına bağlanmasının gerekçesini mi oluşturmaktadır?

* MİT personellerinin kaçırıldığı iddialarının ardından Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ile temasa geçildiği, MİT personellerinin iadesinin istendiği, ancak sonuç alınamaması nedeniyle KYB’nin Ankara’da bulunan ofisinin kapatıldığı ve KYB Ankara temsilcisinin geri gönderildiği iddia ediliyor. Neden sınır dışı edildiğine dair tek bir satır açıklama yok?

* Kamuoyu olayı dış basında çıkan haberlerden, sosyal medyadan ve daha da vahimi terör örgütünün açıklamalarından öğreniyor. MİT, PKK’ya karşı bir operasyon düzenleyecekse bunun mutlak gizlilik içinde yapılması gerekmez mi?

* KYB’ye haber vererek yapıldıysa bu tam bir skandaldır. Yok KYB’nin haberi olmadıysa bu başarısızlığı başkalarına fatura etmenin, onları suçlamanın anlamı nedir? * Bu haber bayramdan önceydi ve bayramı bize zehir etti, terör örgütü ise çifte bayram yapmakta, sosyal medyada dolanan açıklamaları ile açıktan Türkiye ile alay etmektedir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı halka hesap vermeye çağırdığını belirten Milletvekili Musa Çam, şöyle dedi:

“Bu devlet, bu ülke senin kendi saltanatın, kişisel ihtirasların için kullanacağın bir oyuncak değildir. 7 Haziran seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Hakan Fidan, çıkartılan 694 sayılı kararname ile AKP Genel Başkanı Erdoğan’a bağlanmıştır. Patagonya ve Afrika ülkelerindeki kabilelerde bile görünmeyen bir devlet işleyişiyle MİT, AKP Genel Başkanına bağlanmıştır. Yazık. CHP olarak terörle mücadeleye bugüne kadar tereddütsüz destek verdik. Ancak, terörle mücadeleyi birilerinin kişisel ihtirası ve siyasi ikbali için kullandırmaya izin vermeyiz.” (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
doğru mu acaba,ateş olmayan yerden duman cıkmaz ama.CHP de PKK ile aynı terazide haberleşiyo olabilirller.
habur sınır kapısından alkışlarla yüzlerce askerimizi şehit ve gazi eden pkk lıları da mı chp indirdi..Şehide kelle apoya sayın kılıçdaroğlu mu dedi ?
@turizm_34 Az önce TV de izledim 2019 da CHP HDP beraber olacakmış
@turizm_34 @turizm_34 HADİYA ORTAKLAR FETO GİBİ 16YILDIR DEVLETİ BÖLÜP PARÇALATTILAR SONRADA HALKINA KURŞUN SIKMASINA SEYİRCİ KALDILAR PKK İLEDE ORTAKLIKLARI BU ŞEKİL DARBE ADI ALTINDA SAHNELENBİLİR
@turizm_34 hersey olabilir ama once bu konuyu bir arastır sonra gel baskasına..kötu huy her kötü seyde ya chp ya fetö..
@the.heat evet aynen öyle oldu . vatansız guruhlar sizi..
BIKTIK ARTIK SİZİN ŞU SONU GELMEYEN YALAN İFTİRALARINIZDAN YİNE TÜKÜRDÜGÜNÜZ TÜKRÜGÜ YALAYACAKSINIZ BİZ BUNA ALIŞTIK ZATENNNNNNNNN
@kasirga_mc38 @turizm_34 HADİYA ORTAKLAR FETO GİBİ 16YILDIR DEVLETİ BÖLÜP PARÇALATTILAR SONRADA HALKINA KURŞUN SIKMASINA SEYİRCİ KALDILAR PKK İLEDE ORTAKLIKLARI BU ŞEKİL DARBE ADI ALTINDA SAHNELENBİLİR
@kasirga_mc38 ya dogruysa???
HER ŞEY BİR GÜN SON BULACAKTIR DÜNYAYA HAKİMDE OLSAN DAHİ
bir sabah kalkacağız bakacağız internet te tv de her yerde akp genel başkanı öldü yada amansız bir hastalığın pençesinde sonrada her fani gibi atta gidecek ama o geçen süre içinde ne düşünecek çok merak ediyorum
Ülke ne zaman düzelir ?? - Chp ne zaman iyi olana iyi kötü olana kötü diyebilecek olgunluğa geldiğinde ve kaos dan beslenmeyi bıraktığında. Duyduk birileri dedi böyle üymiş gibi arkası boş işleri bıraktığı zaman. Atılan 10 konudan 9 u yalan çıkan 1 i doğru çıkan ve 9 yalanı unutup 1 doğrunun peşine düşen. O nu da kaos zikri fikrinden kurtulamadığı için zül hale getiren beyinler artık beter olsun ne deyim. Cahilden dost Ayıdan post olmaz.
Diğer Haberler