CHP'den 'Türkiye'ye gelmeyin' sözü için açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, "Sayın Genel Başkan'ımızın 'Türkiye'ye gelmeyin' diye hiçbir sözü olmamıştır. Sorumlu bir siyasetçi olarak da hemen konuyu arkadaşlarımız düzeltmiş, 'Biz, bu sözü söylemedik' demişlerdir. Yayın da buna göre, gerekli düzeltmeyi yapmıştır. Samimi olanlar için mesele bundan ibarettir. Samimi olmayıp, kendi kusurlarını örtmek isteyenlerin başka hesabı vardır" dedi.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tezcan, hükümet çevrelerinin, partisine ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dönük bir saldırı kampanyası yürüttüğünü savundu. CHP Tezcan, "Çok net. Sayın Genel Başkan'ımızın 'Türkiye'ye gelmeyin' diye hiçbir sözü olmamıştır. Hiçbir zaman böyle bir ifadede de bulunmaz. Genel başkanımız, Türkiye'de OHAL şartları altında can ve mal güvenliği olmadığını Türkiye'deki bütün konuşmalarında söylemiştir. Demokrasiyi, adaleti, milletin hakkını ve hukukunu savunan bir siyasetçinin; ana muhalefet partisi genel başkanının bu bir görevidir. Bu görevi de Sayın Genel Başkan'ımız layıkıyla yerine getirmektedir. Bu görevi layıkıyla yerine getirmesinden kim rahatsız olur? O adaletsizliğin sebebi olanlar rahatsız olur. Türkiye'yi yaşanmaz hale getirenler rahatsız olur" diye konuştu.

"YAYIN, GEREKLİ DÜZELTMEYİ YAPMIŞTIR"

Söylemedikleri bir sözün söylenmiş gibi manşet yapıldığını dile getiren Tezcan, "Sorumlu bir siyasetçi olarak da hemen konuyu arkadaşlarımız düzeltmiş, 'Biz, bu sözü söylemedik' demişlerdir. Yayın da buna göre, gerekli düzeltmeyi yapmıştır. Mesele bundan ibarettir; ama samimi olanlar için mesele bundan ibarettir. Samimi olmayıp, kendi kusurlarını örtmek isteyenlerin başka hesabı vardır. AK Parti Genel Başkanı'ndan başlamak üzere bakanlar, Başbakan hepsi sırayla ağız birliği etmişçesine 'Bremen mızıkacıları' gibi bir sakız çiğniyorlar. Neymiş efendim? Biz, Türkiye'yi dışarıya şikayet edip, 'Türkiye'ye gelmesinler' demişiz. Türkiye'nin turizmde güçlü, zengin, para kazanan bir ülke olmasını istiyorsanız bunun gereğini yaparsınız hükümet olarak. Yetki sizde. Yoksa 'Bremen mızıkacıları' gibi aynı sakızı çiğneyerek, suçlarınızı örtmenin telaşında olmaktan vazgeçin" dedi.

'SARHOŞ ŞOFÖR' BENZETMESİ

CHP Sözcüsü Tezcan, şöyle konuştu: "24 Kasım 2015'te Rus uçağı düşürüldü. 'Ben düşürdüm' yarışına girdiler dönemin cumhurbaşkanıyla başbakanı. Bir o atladı 'Ben düşürdüm' diye bir o atladı 'Ben düşürdüm' diye. Bütün bu atlamaların bedelini Türkiye turizmcisi ödedi, millet ödedi. Siz atlayıp, zıplayacaksınız çekirge gibi bedelini vatandaş ödeyecek. Böyle şey olur mu? Alman hükümetine 'Nazi'siniz' dediler. Yaralarını kaşıdılar. Niçin? Referandum sürecinde 'Evet'i nasıl artırırız hesabıyla. Hollanda ile kriz yarattılar. Kulis bilgilerine göre, Başbakan rahatsız. 'Ben size gitmeyin demedim mi?' diyor bakanına; ama bakan, başka yerden emir aldığı için Hollanda'ya gidip, kriz üzerinden bir referandum süreci yönetmeye çalıştılar. Hollanda'yla Almanya'yla Rusya'yla AB ülkeleriyle kavga et; hiçbiriyle iyi geçinme. Ondan sonra adam senin ülkene gelmeyince de başkasını sorumlu bulmaya çalış. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Sarhoş şoförün arabayı devirip, ondan sonra da ehliyeti kaptırmamak için şoför mahalline başka birini getirip, oturtma çabasına benziyor. Bunlar sarhoş şoför gibi arabayı devirdiler. Memleket bu hale düştü, şimdi başka sorumlu arayışındalar. Niye? Ehliyeti kaptırmamak için. O yüzden 'Vay turizm gelirimiz azaldı, sizden dolayı. Adaleti için yürüdünüz, şu konuşmayı yaptınız'. Arabayı doğru sür. Sarhoş binme şoför mahalline. Ne yaparlarsa yapsınlar, çare yok. Ehliyeti kaptıracaklar. Millet ilk seçimde bunlardan ehliyeti alacak"

"AYHAN OGAN SÖYLEMEDİ, ONA SÖYLETTİRDİLER"

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'a partisinin MKYK eski üyesi Ayhan Ogan'a bir yaptırım uygulanmayacağı yönündeki açıklaması üzerinde tepki gösteren Tezcan, "Bir 'Ayhan Ogan' meselesi vardı. Onu çözemedikleri için yine bir başka tartışma alanı açarak, milletin dikkatini oradan çekmeye çalışıyorlar. Asıl niyet, Türkiye'de cumhuriyet devrimiyle kurulan devleti değiştirmek; Ayhan Ogan'ın tabiriyle yeni bir devlet kurmak. Aslında Ayhan Ogan söylemedi, ona söylettirdiler. Dün AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 'Disiplin işlemi yapmayacağız' demiş. Belli; çünkü siz söylettiniz. Kendi kendine çıkmadı. AK Parti döneminde bu kadar cumhuriyet ve devlet düşmanlığının sistematik ve organize bir şekilde ifade edilmesi bir tesadüf mü? Hayır, bir teşvik ürünü. Sanayiye, ekonomiye ve turizme teşvik vermek yerine cumhuriyet ve devlet düşmanlığına teşvik verilen bir iktidar dönemi yarattınız Türkiye'de" dedi.

"REHİN ALMA OPERASYONU BOŞA ÇIKACAK"

CHP'ye dönük bir kumpas girişimi olduğunu ileri süren CHP Sözcüsü Tezcan, şunları söyledi: "Bir kumpas davası var. Bu kumpas girişiminde Sayın Enis Berberoğlu haksız yere rehin alınmıştır ve o siyasi rehinelik üzerinden de CHP'ye ulaşma çabası vardır. Bunların hepsi boşa çıkacaktır. Bunda bir tereddüdümüz yok. Ne Sayın Enis Berberoğlu'nu ne de bizi teslim alamayacaklar. Bu rehine operasyonu boşa çıkacak. Bu rehin alma operasyonu, rehine kurtarma operasyonu değil; boşa çıkacaktır. Bu süreç içerisinde ahlaksızca ve alçakça başka tutumlarla karşılaşıyoruz. Sistematik bir biçimde milletvekilimiz Enis Berberoğlu'nun ailesine dönük iftira ve hakaret kampanyaları yürütülmeye başlanıyor. AK Parti Genel Başkanı başta olmak üzere hükümetin bütün yetkililerine ve devleti yönetenlere sesleniyorum. Onların hepsini hem sorumluluğa hem vicdana davet ediyorum. Hapishanede yatan bir vatandaşın, bırakın vekil olmayı, ailesi üzerinden ahlaksızca ve alçakça kampanya yürütmek bu milletin kaldırabileceği ve tahammül edebileceği bir şey değildir. Bu ahlaksız ve alçakça saldırıların üzerine şiddetle gideceğiz. Siyasette siyasi saldırıya karşı her zaman siyasi duruşla mücadele edilir; ama bu ahlak dışı ve alçakça bir saldırıdır. Bu saldırıyı yapanlar bunun bedellerini hukuk ve vicdan karşısında ödeyecekler. Hükümetin üzerine düşen de bir görev vardır. Bu ahlaksızlığı durduracaklar. O gazetelerin manşetlerinin nasıl atıldığını biliyoruz. Belirli merkezlerde manşetlerin hazırlanıp, gazetelere gönderildiğini, haberlerin hazırlanıp, servis edildiğini ve özel bir kampanya başlatıldığını biliyoruz. Ahlaksızlığınıza aileleri ve çocukları bulaştırmayın." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
kılıçdaroğlunun sadece devlet tarafından değil halk tarafındanda dokunulmazlığı vardır kendi çıkarını düşünmeyen halkın vekili dini alet edip yamyam dansı yapanlardan değil gidin servetini araştırın ne katmış ailesine kendisine tabiki başka güzel örneklerimizde var ama kendisi örnek bir vekildir sayın hükümet! sayın hükümet! sayın hükümet! Sokaklarda insanlarımız bıçaklanıyor ve savcılık suçluyu ilk günden serbest bırakıyor tüfekle işverenine öldürme kasıtlı ateş ediyor yaralıyor ilk gün savcı tarafından serbest bırakılıyor utanın!!! Bırakın bahçeli konuşsun siz utanın siz hükümetsiniz utanın!
ACIK CA SÖYLÜYORUM C.H.P TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN FAZLA BU ÜLKEYİ OLUMSUZLUKLARA SÜRÜKLEYENDİR HER YERDE PKK NIN YANINDA FETÖNÜN YANINDA DHKP-C NİN YANINDA TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İŞBİRLİGİ HALİNDEDİR İSPATI ACIK ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE YÜRÜMELERİNDEN DHKP-C Lİ TERÖRİST İÇİN YÜRÜYEN OHAL KALDIRILSIN FETÖYLE MUCADELE YAPILMAMASINI AMAÇLAMASI ORTADA HALA CIKIP BURADAN TERANE LAF KALABALIGI YAZIKLAR OLSUN C.H.P LİLERE
@1.b_l_a AZİZ NESİN senin için demiştir APDAL
@benav_2016 Aziz Nesini az dinleyip okusalar biraz ufukları açılır çok önemli bir nokta hiç bir zaman Allahsız olduğunu söylemedi ama dinciler yüzünden dini pis Emel'lere alet edenler yüzünden dinsiz olduğunu söyledi onu yargılayacak olan Allah'tır onun gibi dürüst insan ülkemizde varmıdır var 80i geçmez
Hainlik bu günerde popüler oldu ama nedense keMAL kimseye bırakmıyor. katil devlet diyenide koruyor dış ülkelerede Ülkemizi karalıyor. Eğer Türkiye Cumhuriyeti katik dyorsanız o zaman bu devletten maaş almaın bakalım g..tüz yiyorsa. Çıkmış şerefsiz sözüm ona aydın eski rektör bozması Devlete katil diyor hain şerefsiz. Aldığın ve alacağın paralar inallah boğazına durur.
cehape nin bu ülkeye verdiği zararı amerika avrupa yada hiç bi dünya kıta ülkesi veremedi bırakın laf cambazlığını yok şunu dedi yok bunu dedi hikaye söylemeyin o dergiyle yapılan röportajda en az 20 tane kamera vardır hem o derginin hem sizin kameralarınız öyle bişe olmasa ispatlarla çıkardınız ortaya kılınçtaroğli ispatlamazsak istifa ederim diye bağırırdı ama gandi kemal o günden sonra tv ye çıkmıyor kabahatini biliyor ayrıca annesi ermeni ona sorsak o bile demez türkiyede can güvenliğim yok diye sanki brezilyada yaşıyor iflas eden ssk müdürü
Haaaahhh en başta söyleyeceğini en sonda söyleme. Sizin derdiniz turizm falan değil!!! Derdiniz almanya'ya laf söylenmesin avrupaya laf söylenmesin. Atamızın vefatı ile günümüz arasında ülkeyi genel olarak siz yönettiniz. Laf söylemediniz her sözlerine emredersiniz dediniz, adamlar açıkça pkk ya destek verirken tek laf etmediniz... Demediniz de noldu? Türkiye ilerledi süper ülke oldu dimi :))) Yoksa milleti kuyruklarda süründürme politikasını ilerleme olarak mı gördünüz. Kısacası sizler yönetimde iken bu dediklerinizi yapıyordunuz ülke ne kazandı krizlerden darbelerden başka onu söyleyin
Bu yapılanlar, ak partililerin oyunu. yeni Türkiye diye ağızlarına dolamışlar. Önceden de TÜRKİYE. Şimdide TÜRKİYE DİR. yeni TÜRKİYE bahanesi ile birşeyler yaptığını sananlar, saçmalığa bakın hele kurucusu rte miş. Ya gidin işinize. TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜR. Bu gerçeğin üstünü kapatma çabalarından başka birşey değildir.
Ulan arkadas sız ne Aferıst adamlarsınız ya, agzınızdan cıkanı kulagınız duymuyor, once erkeklık yaptıgınızı zannedıp bıseyler zırvalıyorsunuz sonrada ınkar edıyorsunuz, bırınız cıkıyor 250 kısıyı devlet oldurdu dıye FETO yu aklamaya calısıp sehıtlere hakaret edıyor, bırınız cıkıyor yabancı yatırımcıyı ve turıstlerı korkutup ulkemızde canguvenlıgı yok deyıp ulkemıze haınlık yapıyor sonrada yaptıgınızın kotu oldugunu anlayıncada ınkar edıyorsunuz , sız bu mılletı salak ve aptal yerıne koymaya utanmıyormusunuz,
Kendisi inkar etmedi dublör kullandı
bi git ya birde vekil olmuşsun ne konuştuğunu sen bile idrak edemiyorsun
SONUÇ: Değişmedi sayın Kılıçdaroğlu akşam söylediğini?
Diğer Haberler