CHP’li Balbay: Referandum anketlerinde hayır önde

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, yapılan anket çalışmalarında İç Anadolu, Karadeniz dışında 5 bölgede ‘hayır’ların önde gittiğini belirtti.

CHP’li Balbay: Referandum anketlerinde hayır önde

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Bursa'da, ilçelerde gerçekleştirilen programların ardından İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Ceyhun İrgil, Erkan Aydın ile çok sayıda partili de katıldı.

Bursa'yla bir gönül bağı olduğunu belirten Mustafa Balbay İnegöl, Orhangazi ve Gemlik'te Cumhuriyet buluşması gerçekleştirdiklerini ifade etti. Referandum sonuçlarına yönelik anketlere göre hayırların önde olduğunu ifade eden Balbay; “Ankara'da Sayın Erdoğan'ın da önüne koyulan anketlerde Türkiye'nin 7 bölgesinden 5'inde hayır'lar önde. İstanbul'da AKP'yle MHP'nin oy toplamı yüzde 58. İstanbul'da evet'ler yüzde 51. Orada da bıçak sırtı bir tablo olduğu görünüyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinde evet oyları AKP'nin 7 Haziran 2015'te aldığı oyların altında. Bu o bölgede yerel olarak geçmişte AKP’ye oy vermiş olanların da büyük oranda hayır yönünde bir değerlendirme içinde olduğu görünüyor. Özellikle İnegöl'de de görmüş olduğumuz geçmişte Saadet Partisi'ne oy vermiş olanların da ciddi bir hayır kampanyası içinde olduklarını görüyoruz. İktidarın iddia ettiği gibi hayır diyenler teröristtir, sadece şu kesin hayır diyor gibi bir şey yok. Geniş bir yelpaze içinde hayır var. Toroslar'daki havada aynı. Bir abimiz ‘Her şey oldun daha ne istiyorsun, ben hayır diyeceğim' dedi. Anadolu insanı Sayın Erdoğan'a ‘Biz sana her şeyi verdik daha ne istiyorsun' diyor. Genel tablo bu” şeklinde konuştu.

“BU BÜYÜK BİR YALNIZLIKTIR”

“Almanya'yla Hollanda'yla yaşadığımız kriz ortada” diyen Balbay, maharetin düşman üretmek değil, dost kazanmak olduğunu söyledi. “Ama şu anda Türkiye'nin ne ürettiğini çok iyi görüyoruz” diyen Balbay, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüm Türkiye'ye şunu sormak istiyorum; Tamam Avrupa bize düşmanlık etti, dik duruyorsunuz, çok büyük bir İslamofobi diye baktınız bu duruma tamam. Bir tek İslam ülkesinden Türkiye haklıdır açıklaması çıktı mı Varsa söyleyin. Bir tek çıkmadı. Bu büyük bir yalnızlıktır. Bu Türkiye'nin şu anda içine düştüğü, bölgesinde ve dünyada yalnızlığının bir parçasıdır. Komşularla sıfır sorundan, sırf sorun haline geldik. Şu anda hem ekonomimizin hem turizmimizin bu tablodan nasıl etkilendiği ortada. Bununla yüz yüze kalan kentlerimizin başında Bursa da yer alıyor. Bu tablo içinde 16 Nisan'da çıkacak güçlü bir hayır'ın herkesin hayrına olacağını, iktidar dahil onların da hayrına olacağını ben görüyorum. O zaman bütün kurumlar kendi yerinde kendisini biraz daha güçlendirmek, yaraları sarmak, ileriye dönük yapılması gerekenleri konuşmak üzere planlayacak.” (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 71 yorum
AKP ÜLKEMİZE YAPTIKLARI İCRAATDAN DAHA ÇOK FAZLASI ZARARI OLMUŞTUR.TÜRKİYENİN BİRAN ÖNCE BİRLŞTİRİCİ USLUBA İHTİYACI VARDIR.HÖT ZÖTLE ÜLKE YÖNETİLMEZ.TAMAM RAJON KESİYONDA ,KESTİĞİN RAJONUN ALTINDA KALIP EZİLİYORUZ.ESKİ TÜRKİYEMİ İSTİYORUM
@nux33 Eski Türkiye el aç dilen iste. Yüzde 150 faiz bir gecede devülasyon memur emekli maaşını alamasın böyle olması daha güzel. Bencede eski Türkiye
@nux33 eee ne olcak şimdi :)
@nux33 sen 90 doğumlu musun eski Türkiye'yi bu kadar özlediğine göre hiçbir bilgin yok.
@nux33 hangi türkiyeyi istiyon kardeş? Sağcıların solcuları öldürdüğü zamanı mı? Şeker ekmek almak için sabahtan akşama kadar kuyruk beklediğin türkiyeyi mi? Askerin ülkeyi yönettiği zaman ki türkiyeyi mi istiyon ne istiyon sen?
@huseyinc20 yüzde 150 değil yüzde 7000 oldu sadece bir gecelik faiz eleştiriniz bu sanırım,elaçan kim şimdi iyi oku. dsp-anap-mhp koalisyonu akp ye iktidarı devr ettiğinde sadece32 milyar dış borcu vardı faiziyle birlikte imf ye,başkada hiç borcu yoktu. akp ne yaptı 32 milyar borcu ödedi ve 5 milyar dolarda imf ye işletme kredisi borç verdi ,akp başka ne yaptı 167 tane 200 milyar dolar değerindeki kitleri 50 milyar tl ye sattı, başka hazine garantili 576 milyar dolar dış borç altına memleketi soktu. dolar 1,2 idi şimdi 4 lira buyur işte sizin akp niz.
@gokselol vah vah eski çamlar bardak oldu be gülüm. :)
@nux33 sen 10 numaralı motor yağı ile kızartma yapıp yedinmi eskileri diyonda bir paket sgara için sabah 08 ile akşam 18 arası bekledinmi aç susuz 100 gram çay için tam 5 km koştunmu sen eski türkiye istiyon ya.
Hayırdır Mustafa balbay kendi anket şirketin falanmı var ? Nekadar hristiyan avrupalı seviciymişsin de bilememişiz. CHP her hapiste yatanı başımıza milletvekili diye getirirse yakında apo da chp den adaylığını koyar, siz hayırcılarında hiç yüzü bile kızarmaz.
@kaansnmz_2015 niye hapise girmiş ne iftirası atılmış önce öğren sonra yorum yap...
@kaansnmz_2015 Dostum iyi hoş diyorsun da senin Rte mecliste çıkarılan kanunla ceza evinden çıkmış siirtte yapılan ara seçimle millet vekili olmuştur.Biz ne diyelim şimdi :)) Atalarımız boşa dememiş iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırın.
@hakan_5236 kalp kırızı geçirdim diye aglıyordu çıktı mastıka oynuyor
@kaansnmz_2015 senin arkadaşın feto varya onun kumpasına kurban gitti. halen daha çamur at izi kalsın, dünyadan bihaber yaşıyorsunuz kayıtsız şartsız.
Hangi anket şirketi.?.Gezici..siz gezicinin anketine göre hareket ederseniz geçmiş olsun.ö
En azından bazı bölgelerde geride olduklarını kabul etmişler. Bu da bir gelişme :)
Eğer Avrupaya Yapılan Kınama,Kızma Yerine Ayasofya'yı İbadete Açsınlar Samimiyetlerini Görelim Vallahi Billahi Bunlar Samimiler Derim ve Evet Derim.
@snowman55 Herşey zamanla.
@snowman55 eskiden korku ile beklerdin şimdi ise cesaretinle bekle bakalım birazda
Benzini 5.60 TL'den alıyorum Evet dersem 8 TL olur, Allah'ın izniyle Hayır..
@isa_altuntas_1980 Benzin kuyruğunda olmaktan yine de iyi dimi?
@dumlu75 15 yılda 5,60 'u sanki 3 tlye düşürdülerde. Geldiklerinde kaç şimdi kaç bi bakta öyle yaz 1980leri. 90 doğumlu kafası ile 80leri yazmışsın. Milletin ağzının tadı vardı 80 lerde. şimdi?
Bu adam neyin kafasını yaşıyor EVET ezici şekilde önde bunu o da biliyor algı yapmaya çalışıyor her seçimdeki gibi ama yemez bunu millet
@gurkan.atalay korkudan hiç bir muhalife miting yaptırmıyorlar, ezici şekilde önde oldukları için dimi. geçti o günler, herkes akı b.ku görüyor, görmeye de devam edecek. sahte senaryoları yemiyor artık insanlar. vala çevremde onca mhp akp seçmeni var hayır diyor.
YÜCE RABBİMİ ŞAHİT TUTARIM: KONYALIYIM VE ÜLKÜCÜYÜM, SONUNA KADAR HAYIR... YÜCE RABBİM "HAYIR'LI" GELECEK VERSİN ÜLKEME VE BAHÇESİZ BİR MHP" İNŞALLAHUL ALEMİN!!!!
@demrdem Aynen bende Mhp liyim oyum Hayır
@demrdem amin
@oner7000 ben evet çıkacağını düşünmüyorum. yoksa bu kadar kıvranmazlardı. az bir farklada olsa hayır çıkacak. 800 km yol yapıp hayır demeye gideceğim. Dur demek vakti. oy kullanın. umursamazlık yapmayın
asla öyle değil siz kendi çevrenizde yaptınız galiba evet ezici üstünlükle önde gerçekçi olun kendinizi kabndırmayın
Balbay bu tür övgü yü biz biliriz,ama aşırı palavra sallamışsın,söylenenler bilyorsun bu ülkede vatan sevdalıları var bu vatanın sahipleri var ve % 65 evet çıkacak
Maalesef sonuç evet çıkacak lakin bu millet yine bir noktada uyanacak ve uyandıktan sonra bazıları gemiciklerine binip kaçacaktır aynı vahdettin ve tayfası gib.Turkiyeyi kötu gunler bekliyor maalesef.Hayırlısı
Ben avrupa krizinin aksi yönde hayır oylarını artırdığını düşünüyorum...Bu bir bakış açısı..!!! Öte yandan,,suriye fiyaskosununda çok etkisi olacak..!! Ve akp nin tutarsız dış politikası,,rusya ve abd pyd ile beraber,,neden? 8 aydır boşunamı ordaydınız,,,yoksa rusya ve abd bizi kulandımı??rakkaya kadar olan kısmı temizletimi??
@lotusx34 HADI GÖZÜNÜZ AYDIN O ZAMAN ...BÖYLE IDDIALI SAVLARDAN SONRA GENE YENILIRSENIZ ÇENENIZI EN AZINDA BELLI BIR MÜDDET KAPTIRSINIZ HERALDE...HATTA BU ADAMLAR 17 NISANDAN ITIBAREN SIYASETI BIRAAKIP INZIVAYA ÇEKILMELI...
Susuz rakı içtin anlaşılan..!!!
ćok beklersin sayın Balbay. yüzde elli altı ile Evet Çıkacak
balbay rüyalar tersine yorumlanır nasıl bir rüya gördün
demenize gerek yok her akli selin vatandaş mevcut cumhurriyet in yapısının değeişeceğini kendi geleceklerininucu bucağı beli olmayan karanlıklara sürüklenmessi için tabiki hayır hayırlara vesile olacaktır.
iç anadoluda HAYIR diyor. Bu Evetçilere tek bi şey söyleyin verecekleri cevap olmayacak: Atatürkün gençliğe hitabesini sorun biliyolarmı, bilmiyolarsa bunlara BU HİTABEYİ okuyun yeter.
CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANIN BİRLİKTE GÖREV YAPTIĞI SİSTEMİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KURDU 15 YIL SÜREN CUMHURBAŞKANLIĞI SÜRESİNCE 3 BAŞBAKANLA BİRLİKTE ÇALIŞTI BANA DÜNYANIN HAZİNELERİNİ TEKLİF ETSELER "HAYIR"DAN BAŞKA SEÇENEĞİ KABUL ETMEM Anayasamızda dünyanın en yüksek baraj sistemi %10 dan alt seviyelere inmelidir Rusya'da bile %7 Anayasamız yeni fabrikalar kurulmasına engel değil Volkswagen gibi 550 bin mühendisin çalışacağı yılda 10 milyon aracın üretileceği 2 fabrikayı ülkemizin doğusunda batısında kuralım araç ithaline son verelim Böylece bir milyon mühendisimiz iş bulmuş olur
en az %60 evet............... en fala %40 hayır............ tüm hayırcılara geçmiş olsun.
GERÇEKLERİ ÖRTBAS ETMEYE 600 MİLLETVEKİLİNE,TEK KİŞİNİN TEK YETKİUE SAHİP OLMASINA CUMHURRİYETİN ÜN,İTER YAPISINI DEĞİTİMEYE,PARTİLİ CUMHURBAŞKANINA VEYA BAŞKANLIĞA,18 YAŞ MİLLETVEKİLLİĞNE,KISACASI ÜLKEDE TEK BAŞLILIĞA DUYARLI HER VİJDAN SAHİBİ BUNUN PARTİ SEÇİM MESELESİ OLAMDIĞINI BİLEN İNSANLARIMIZ TABİKİ HAYIR HAYIR DİYECEKTİR.
16 nisan akşamı reisin balkon konuşmasına buyurun chp/hdp 100/35 geri kalır 100/65 boşa hayal kurmayın hiç bir sağ görüşlü kişi keMALIN selonun peşinden gitmeeeezz EVEEET . nota
hayır çıkması için ne yapıyorsunuz kardeşim imkanınız var ama kafa ve vizyon yok sizde siz varken bu adamlar türkiye nin adını osmanlı koyar
@1kan66 Kardesım bu gün Akşener'e ceza verıldı bılıyor musun ? Bu hükümet izin mi veriyor sanıyorsun . Millet hayır propagandası yapamıyor bile.
hayırlar büyük farkla önde... o sebeple ben sandığa hayır atmak için gitmeye gerek duymuyorum.
@akyolf HA HA HAAAA...ÇOK MANTIKLI...
Yav maalesef İnegol'de en az %65 evet çıkar yine.Saadet felan hikaye.Koyun,kuzu misali...:S
chp yi de gorduk zamaninda
@omer_kars_25 Bu iş CHP veya parti meselesi deyil kardeşim,demokrasi elden gidecek,tek adamlık gelecek,herşey onun elinde olacak ama hesap vermesi türlü şekillerde engellenecek,herşeyi satacak belki savuracak.Adalet mekannizması yok olacak.Hayır çıkarsa herkes koltuğunda kalacak.
nasıl olur der konuştuğu kişi korkudan gidiyorlar sandıkda karşı partiye verecekler der korkuyla oy toplamak bir yere kadardır bu değirmenin suyu bizim sırtımızdan cıkıyor ceplerindenmi veriyorlar haram olsun hayırcıla yasakla susturulurken kendileri amerikaya bile gidiyorlar yarın evet cıksa ne yapmazlar hayırcıları tespit edip sınır dışı eder suriyelileri vatandaş yaparlar ölene kadar saltanat yaparlar
HAHAHA VALLA ÇOK KOMİK.EVET Mİ ÖNDE HAYIRMI ÖNDE BU KONUŞULMUYOR BİLE.KONUŞULAN NE DERSENİZ.EVET OYU ORANI YÜZDE 65 İ GEÇERMİ GEÇMEZMİ. MERAK EDİLEN BU.BUNU CHP LİLERDE BİLİYOR AMA BİLMEMEZLİĞE GELİYOR.PEKİ NEDEN.NASRETTİN HOCANIN YA TUTARSA MİSALİ GİBİ.BİZ YOĞURDU GÖLE ÇALALIMDA YA TUTARSA.DÜŞÜNÜN 15 YILDIR ANA MUHALEFET OLAN CHP 1TANE AMA 1 TANE PLAN PROJE PROĞRAM YAPMIŞMI.HAYIR.PEKİ ALTERNATİF SUNMUŞMU. HAYIR.PEKİ NE YAPMIŞ.HEP AKP NE DEDİYSE HAYIR DEMİŞ.NU KADAR VİZYONSUN,AKILSIZ,BECERİKSİZ,ÇAPSIZ BİR PARTİNİN YÖNETİMİNİN SÖZLERİ DİKKATE ALINIRMI.KENDİ BEYİNSİZ SEÇMENLERİNDEN BAŞKA KİM ALA
hayel kurun durun siz 17 nisanda siz sadece sğuk dus alacaksız evettt ezigi coğunlukla gelecek
valla haklı hepsi gomedyen bunların eğer sahneye çıksalar cem yılmaz aç kalır
bu açıklamalarını bir sen bir de kadir inanır.
@ademtoyan akil adamlar diye gezdirilenlenlerden kadir inanır değilmi
@ayhan.findik hayır o deil ,bizim arap kadriyi kastetmiştim.
farkindaysaniz burda bile evet cok balbay iy bak icin sogur
chp genel merkezinde anket yaparsanız hayır önde çıkar
Yukarda eski Türkiyeyi özlüyorum demiş biri.yüksek oranda beğeni almış.Genellikle beğenenlerin hayırcı olduğunu biliyoruz.Evet ile ne kadar doğru bir seçim yapacağımızı daha da iyi anladık.sağolun.
sayın balbay hayali netice yaratmış ,tabiki hayırcılara moral vermek için, kendileride biliyorki hayıcıların hiç şansı yok ,tabiki ezici çoğunlukla evet olacak sonuç
siz kendiniz inanıyormusunuz sn vekil
HERKES BİR ZARF ATIYOR MİLLETİN ÖNÜNE.. FAKAT MİLLETİ DÜŞÜNEN YOK. VAR.MI? BU MİLLET 2 AYA YAKINDIR. TABANDAN BAHSEDİYORUM.. ALİ AMCA EMEKLİ MAAŞIN ARTTIMI? AYŞE TEYZE. MAHALLE PAZARINDAN FAZLA ZERZEVAT ALABİLDİNMİ? YOK.. O ZAMAN BANA NE EVET VE HAYIRDAN.. YUKARIDAKİLER .. CEBİM DOLMUŞŞU DİYE BAKIYOR..
inşallah 16 nisan ülkemiz için hayırlı geçecek..
Hayir ciksin istiyorum ama bu chp deki hollanda ve almanya askina da anlam veremiyorum
@uslax KUŞ ÇIKAR OZAMAN ÖTER SENDE DİNLERSİN :)
bu chp lilerin hepsidemi hayalci olur yavvv.
Diğer Haberler