Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Eren Bülbül ile ilgili olayı ilk kez anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Antalya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Trabzon'un Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'lıların saldırı sonucu şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün annesiyle, bugün yaptığı konuşmayı anlattı. Erdoğan, "Bana 'En az 3 dediğinizde yanlış mı yaptım diye düşündüm' dedi. Ben de ona 'Olur mu? Sen Allah'ın ve resulünün emrini yerine getirdin' dedim" ifadesini kullan

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Son 4 yılımızda içeride ve dışarıda tarihin en büyük saldırılarına şahit olduk. Türkiye’yi hedef alanlar partimizi boş bırakır mı? Bırakmadılar. Amaçlarından biri de AK Parti’yi sarsmak ve mümkünse parçalamaktı. Tüm bu saldırıları boşa çıkardık.

Partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu. Bazı firelerle elbette karşılaştık. Fakat yaşadığımız saldırının büyüklüğüne dikkatle baktığımızda hamd olsun bunların sayısı ve oranı gerçekten düşüktür. Artık bir cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin adımını atıyoruz.

"AZ ÖNCE EREN'İN ANNESİYLE GÖRÜŞTÜM"

Az önce Eren’in annesiyle görüştüm. Allah rahmet eylesin. Eren kaç kardeş biliyor musunuz? Bunlar 13 kardeşler. Anneye bak anneye. Ayşe Hanım’ın 13 evladı vardı bir tanesi de Eren’di. Bana dedi ki, 'Siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm' dedi. Dedim, 'Olur mu? Sen Allah’ın ve Resulü'nün dediğini yaptın. Sen cenneti 13 evladınla teminat altına aldın.

"PARTİMİZE İHANET EDENLERE KARŞI NE KADAR ÖFKELİYSEK..."

Ahde vefa bizim siyaset ahlakımızın vazgeçilmez bir unsudur. Ülkemize ve partimize ihanet edenlere karşı ne kadar öfkeliysek bu çatı altında hizmet veren tüm kardeşlerimize muhabbet doluyuz. Yeri gelir kapıda bekçi oluruz. Yeri gelir o kapıya su taşırız. Aksi takdirde bu büyük yapıyı ahenkle verimli şekilde çalıştırma imkanından mahrum kalırız. Artık parlamenter demokrasi yok. Artık yüzde 34 ile seçim kazanmak yok. Şimdi yüzde 50+1 alacaksın en az. Buna hazır mıyız?

"FETÖ İLE BAĞLANTISI VARSA HEMEN BİZE BİLDİRİN"

Partiyi sırtlamak yerine partinin sırtına binenleri kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir. Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerede FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin. Anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar bu milleti böldüler, ümmeti parçaladılar. Utanmadan, sıkılmadan şu anda Pensilvanya’da, Almanya’da park ettiler. Daha siz çok yerlere kaçacaksınız. Afrika’ya kaçacaksınız. Ama siz kaçacaksınız biz kovalayacağız.

"BU KRİTERLERİN DIŞINDA KALAN HERKES DEFOLUDUR"

Tek milletten sonra tek bayrak. Yıldız Eren gibi her şehidimizin ta kendisi. Bir şehidimizin düşüşü yıldızımızın düşüşü gibidir. 3. Tek vatan. Tek vatanda parçalanmak, böyle bir şey mümkün mü? Buna teşebbüs edenlere bu toprakları mezar yaptık. Onların inlerine girdik mi? Girdik. Hala da girmeye devam ediyoruz. Bu ülkeyi bölmeyi gayret edenlere bu toprakları yaşanmaz hale getireceğiz. Bu kriterlerin dışında kalan herkes defoludur, yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir. Bu büyük yapıyı, bu büyük ekibi ahenkle çalıştırma imkanından mahrum kalırız. Ben bugün Antalya'ya teşekkür ediyorum. Böyle bir il divanı toplantısına 3 günde hazırlanan Antalya teşkilatımızı tebrik ediyorum. Ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla 2019'un mahalli seçimlerinde görülmemiş bir oy potansiyeliyle yola devam edeceğiz. Artık parlamenter demokrasi yok, yüzde 34'le seçim kazanmak yok, yüzde 49.5'la seçim kazanmak yok. Yüzde 50+1 alacaksın en az. Ben sizlerle gurur duyuyorum. İstiyorum ki daha iyi olsun. Bunu da yakalayacağımıza inanıyorum.

ANTALYA’YA YENİ HAVALİMANI

Antalya’nın batı tarafına yeni havalimanının inşasına inşallah yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021 yılında hizmete almayı planlıyoruz. Antalya Expo alanına yeni projeler düşünüyoruz. İnşallah o projelerle Expo alanını çok daha iyi kullanacağız.

"ALMAN KAMUOYUNA ÜLKESİNİ ŞİKAYET EDİYOR"

Geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisinin başındaki şahıs bir Alman dergisine röportaj veriyor. Normal şartlarda herhangi bir siyasetçi böyle bir imkanı ülkesinin menfaatine kullanır. Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor. Hem de öyle bir şikayet ediyor ki adeta Alman yatırımcılar, turistler Türkiye’den uzak dursun diye bangır bangır bağırıyor.

"BUNU SAVUNAN ZATA NE DESEK BOŞTUR"

Neymiş efendim Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce inkar etmeye çalıştı. Mızrak çuvala sığmayınca ben bunları her yerde söylüyorum diyerek sıyrılmaya çalıştı.Yazıklar olsun ekmeğini yediği suyunu içtiği, milletvekili ve emekli olarak maaşını aldığı ülkesine böyle bir ihaneti yapan ve bunu savunan zata ne desek boştur.

"BUNLARIN DERDİ ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK"

Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Sözde adalet yürüyüşü yaptı. Onun yol güvenliğini kim sağladı? Bu hükümet sağladı. Birçok istihbaratlar geldi ama hükümetimiz o güvenliği sağladı. Türkiye’de adaletsizlik varsa peki İzmir’de işçiler günlerde grev yaptılar. Onların hak arayışındaki adaleti nereye koyacaksın Bay Kılıçdaroğlu, Şişli’yi çöpleri işgal etti. Onlara yönelik sözde adalet yürüyüşü yapan sen, onların adalet arayışına neden cevap vermedin? Bunları adalet madaletle işleri yok. Bunları derdi ülkeyi karıştırmak.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BAĞLANTISI ÇIKARSA ŞAŞMAYIN”

Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha... İçeriden değişik haberler alıyorum. 'Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım.' diyor içerideki zat."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Eskiden şehitler üzerinden, dinden dem vurup siyaset yaparlardı, şimdi bir gömlek üste çıkmışlar artık iftira ve yalan atıyorlar. Adam ben böyle bir açıklama yapmadım diyor sizin ispatınızda yok nasıl bir şüphe uğruna yada atılan 1 yorum uğruna terör örgütü propagandası adı altında senelerce insanları mahkum ediyorsunuz artık bunu ulu orta yapar oldunuz. Cezaevindeki adamın böyle birşey dediğinin ispatı varmı veya Kılıçdaroğlunun Alman basınına demeçler verdiğinin işiniz gücünüz iftira atıp makarnacılara mikrofon uzatmak tek derdiniz koltuk ve saray bu millet artık herşeyin farkında.
Tek bir konuda haklısın .. Millet her şeyin farkında .. Siz bu milleti hala makarnacılar diye aşağılamaya devam edin sizi sivri zekalılar.. Size oy verecek seçmenler sanki gökten zembille inip sizi iktidar yapacak .. bu kafayla giderseniz bunu rüyanızda görürsünüz ..
Kılıçtaroğlu istediği kadar ben demedim diye açıklama yapsın bunu merak eden bir Focus dergisi demişmi dememişmi teyid edsin.Kılıçtaroğlu bunu söylemiş ama kimse takmıyor onu turist sayısı artmış
anayasa yıkılmış.yasama,yürütme ve yargının bir kişiye verildiği diktatörlük kabul edilmiş.rüşvet ayakkabı kutularına doldurulmuş.paralar sıfırlanmış.meclis kürsüsünde tarafsızlık üzerine namus yemini eden namussuz olmuş.diplomasız mevki sahibi olunmuş.milletin malı gasp edilmiş.gazete ve televizyonlar kapatılmış.gazeteciler hapsedilmiş.rüşvet basını kurularak partizan yayınlara başlatılmış.devletin el koyup işlettiği bankaya para yatıran 200 bin kişi terörist ilan edilip,çoluk çocuk aç bırakılmış.sahtekarlık,düzenbazlık ve yalancılık yönetim biçimi olmuş.yargı şeytanın önünde diz çökmüş.
Sayın cumhurbaşkanı kılıçtarolunu kıskanmak yerine size tavsiye inancınızı siyasete alet etmeyin o yüzden içiniz karamsar yarın iktidar bile olsanız mutsuz olacaksınız çünkü biliyorsunuz ki halkın duyguları ile oynadınız siz yaşarken cehennemi yaşıyorsunuz mutsuz huzursuz halinize sizi terkediyoruz bu arada kılıçtaroğlu'nun serçe parmağında ki tüy dahi olamazsınız istediğiniz kadar yırtının chp ye muhalefet yapan halk ile sorunumuz yok eleştirebilirler ama siz bizim için yaşamıyorsunuz karanlık yolunuz açık olsun
Allah'a ve Kur'an üzerine yemin ederim bir imam hatipli olarak CHP'ye hayatımda oy Vermedim ama bu CHP ve şimdiye kadarki hükümetler hani ne derler gelen gideni aratır diye yani bunların verdiği zulümü kan ve Gözyaşını Müslümanın ırzına namusuna şerefine haysiyetine geçilmesi daha bu kadar görülmedi bir imam hatipli olarak utanıyorum Dindar olmaktan Müslüman olmaktan utanıyorum bunlarla aynı İstediğini aynı mezhebe aynı Peygamberi paylaştığım için
@avi.1 utanıyorsan hiristiyanlığa geç oğlum .bizim bir şikayetimiz yok elhamdülillah
@avi.1 şehit ile alakalı bi konu da bile dini karıştırarak duygu sömürüsü yapıp insanları kandırma peşinde
"Ne istediler de vermedik" "Dön artık bitsin bu hasret" "Kandırıldım, beni affedin" ve daha yüzlercesi.... Bu Fetö'cülük değilse nedir Fetö'cülük? Sen teröristlerce kandırıldığını itiraf ettiğin halde kareli ceketini giyip dünya nimetlerinden tam gaz faydalanmaya devam ederken diğer kandırılan aptallar neden içeride? Peki ya Allah (cc) korkusu nerede?
Şu fetö kadar pkk nın üstüne gitseydin bugün o yavrucak ölmezdi belki Ama Egolarınız Bile Bu Milletin 15 yaşındaki Çocuğundan Daha önemli sizin için.
Tayyib babanın dediği gibi Antalyayı Hakkariden ayıramıyacaklar biz bir vücut gibiyiz
annenin canı canı gitmiş yapılan muhabbete bak kendinde hiç sorumluluk hissetmiyor yazık
Bölen de sensin, insanları ülkelerini şikayet etmeye mecbur eden de.
evet evet ak parti için çok çalışacaksınız çok çok zaten bu güne kadarda aynısı olmadımı ama türkiye için çalışalım demiyorsun desende samimi değilsin çünkü 16 yıl boşa gitti.
BUNLARIN ÖLÜMÜNDEN BU FİRAVUN VE KOYUNLARI SORUMLU.T.Ç Yİ KAN GÖLÜNE CEVİRDİLER.EBU LEHEB SOYU.
,Türkiye’nin adının El Kaide’yle birlikte anılmasına sebep oluyorsa, Taşınanlar silah veya değil Suriye’de kafa kesen, ciğer söken teröristlere gidiyorsa, Türk milletinin devleti terör örgütlerinin finansörü konumuna sokuluyorsa, ,Bu devletin gerçek sahibi her vatandaşı bal gibi de ilgilendirir. Çünkü hükümetin Suriye kuyusuna attığı taşı çıkarmak kolay olmayacak.ç ve yoksul bırakılmış milyonlarca seçmenin gözünün bir poşet gıda, bir torba kömürle boyanabildiği Türkiye’de sandıkta hesap sormak her geçen gün daha da imkânsızlaşıyor. Hüseyin Çelik bu gerçeği bilmenin dayanılmaz hafifliğiyle konu
ne garip dünya allah ve peygamber dilinden düşmeyen ama mersedes araçlar lüks uçaklar lüks gemiler yatlar villalar yandaşlar yemeler içmeler. ne güzel ümmetsiniz sayın cumhurbaşkanımız .
ÖYLE SATIŞ YOK, ÜLKEYİ BERABER KURDUYSAK, BERABER AÇ KALACAZ,BERABER İŞSİZ KALACAZ, BUNU O BEYNİNİZE SOKUN, ANTALYA VE HAKKARİ AYRILMAYACAKTIR
memleket elden gidiyor hala partim diyor .
Eren Bulbul ve onunla birlikte olen arkadasi icin Allahtan rahmet diliyoruz.Annesi uzulmesin Turkiyede bir suru evladi var.
eren bülbül ü çözüm sürecindeki ortaklarınız öldürdü. yani suçlu sizsiniz. o it sürüsü sizin verdiğiniz tavizlerle yerleşti bu ülkenin topraklarına.
BERABER KURDUYSAK , BERABER YOK OLACAĞIZ, BERABER AÇ KALACAZ , BERABER İŞSİZ KALACAZ ,ANTALYAVE HAKKARİ AYRILMAYACAKTIR
REİS, TSK ÖSO NEDEN AFRİNE MÜMBİCE GİREMİYOR BİZ ÖLÜMÜNE SENİN YANINDAYKEN NEDEN SURİYEDE PKK PYD DEVLETİ KURULUYOR DUR DEMENİN SIRASI GELMEDİ Mİ
@deniz7351 ha ha haaaaaas
Beraber kurduysak , beraber yok olacaz, açda kalsak beraber aç kalacaz , işsizde kalsak beraber kalacaz, Hakkari ve Antalya ayrılmayacaktır,
Eskiden c.bakanin bir ağırlığı vardı. Artik kendi taraftarnndir.
Diğer Haberler