Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız ya öleceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. "İhanet teşebbüslerinin üstesinden, bin yıllık kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, yoldaşlığımızın rehberliğinde geleceğiz" ifadesini yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasının devamında "Buradan aldığımız cesaret ve özgüvenle elde edeceğimiz bir sonraki zafer, 2023 hedeflerine ulaşmak olacaktır. Ya olacağız ya öleceğiz!" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabı üzerinden, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişimini, Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya'daki mücadeleye benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra ülkemizde hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın attığı diğer tweetlerde ise şu ifadeler yer aldı:

"MİLLETİMİZ BİR DAHA ASLA..."

"27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın mahcubiyetini yaşayan milletimiz, bir daha asla böyle bir mihnete maruz kalmayacaktır.

Milletimiz bir daha asla, FETÖ gibi, ihanet zehrini damarlarına zerk etmek isteyen örgütlerin, bu ülkede boy göstermesine meydan vermeyecek.

Rabbimizin bize en büyük ihsanı olan irademizi, aklımızı kesinlikle kimseye ipotek etmeyeceğiz.

Bölücü gayelerle milletimizin içine etnik veya mezhebi fitne sokmaya çalışanlara karşı da aynı yolu izleyeceğiz.

İhanet teşebbüslerinin üstesinden, bin yıllık kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, yoldaşlığımızın rehberliğinde geleceğiz.

Buradan aldığımız cesaret ve özgüvenle elde edeceğimiz bir sonraki zafer, 2023 hedeflerine ulaşmak olacaktır.

Ya olacağız ya öleceğiz!"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Atatürk Türkiye'sini çizgisinden çıkarmaya çalışanlara ; laik demokratik cumhuriyeti, hukuk devletini değiştirip saltanat kurmaya çalışanlara engel olacağız. YA OLACAĞIZ YA ÖLECEĞİZ. HODRİ MEYDAN
@chiquita kendi kendinize felaket telallığı yapıyorsunuz 15 senedir.. kimsenin Atatürk'ün emanetine bir şey yaptığı yok laf olsun diye her kolpanızda Atatürk'ün arkasına sığınıyorsunuz.. şu ülke için ufacık bir faydanız yoktur sorsalar ama lafa gelince sizden büyük Atatürkçü yoktur..
@chiquita BU AKP IL FETO NUN ARASI PEK IYI IDI !!! ARALARI ACABA NEDEN BOZULDU KI!! YOKSA MILLETIN PARASINI MI PAYLASAMADILAR?!!!
@taximlei gözümüzle göremesek inanırdık ama sen körmüşsün
@taximlei sen burnunun dibini göremiyorsun. bırak atatürkün eserlerine saygıyı , 1 tl nin üstündeki atatürk resmine bile tahamül edilemiyor. işin ilginci ölüden bu kadar korkan birisi diriden ne yapmaz. onun manevi eseri hep ensenizde olacak. aydın uygar tarihe kök salmış biri ile cahil cümle bir olur mu? onunla aşık atmak cahilliğin zivesidir.
@chiquita hodri kıyamet
Bizler %50 lik vatandaş grubu olarak yani sizin tabirinizle teröristler olarak sadece bir gün susmanizi rica ediyoruz.
Bizde ya olacağız ya öleceğiz demezler. Ya istiklal ya ölüm...
Sayın Erdogan.. ya olacağız ya öleceğiz derken ? Olmak istediğin ne !
ekliyim. cumhurbaşkanımız ölse hepimiz öldük demektir zaten. Cumhurbaşkanım çok yaşa. avrupaya reste devam. gümrük birliğinden çıkmak. için ne bekliyoz lütfen avrupa bizi bitirmeden biz avrupayı bitirelim
@hdik Aynen çok dahiyane fikirlerin var,eğer zır aptal olsam ben de katılırdım sana,yalnız kalalım değil mi?Belki yüce lideriniz efendiniz nükleer güç haline getirir Ülkemizi ve bizde Kore gibi Dünya'ya meydan okuruz ama yalnız kalırız.Kendin pişir kendin ye yaparız.Siz bu kafayla giderseniz bugün diktatör yakıştırması yapılan R.T Erdoğan zorla diktatör olacak.Adam ne yapsın?Ne derse eyvallah diyen kendine güveni olmayan,kendi fikirleri olmayan,Demokrasi ve Cumhuriyet'ten nefret eden,Erdoğan tarafından yönetilmeye aç ve muhtac olan bir kafa yapısı varken adam ne yapsa haklı değil mi!!!
@hdik gerizekalılığın ve beyinsizliğin zirvesi...adam ülkeyi yemiş bu ne içtiyse hala alkışlıyor...
zaten bi olmasak avrupa ac kalır değilmi.. senin gibilerini ilkokul a tekrar yazdirmak gerek
16 Nisan YSK darbesini unutturmaya çalışıyor, sakın inanmayın...
Alla alla ne oldu kan kardeşin hocaefendi dedigin hocaefendiye iftira atıyolar dedigin fetullah gülen birden fetömü oldu teröristmi oldu yok hani mal paylaşımında kavgamı ettiniz ?
2023 cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılı olacak ama sen cumhuriyetten haz etmediğine göre Cumhuriyete karşı devrimmi yapmayı düşünüyorsun niyetini açık açık söylesen de bilsek
ALLAHI SATAR OY ALIRIM.PEYGAMBERİ SATAR OY ALIRIM.ŞEHİDİ SATAR OY ALIRIM.CUMA ÇIKIŞI AÇIKLAMA YAPAR OY ALIRIM.KABEDE NAMAZ KILARKEN GÖRÜNTÜ VERİR OY ALIRIM.PARA SIFIRLARIM.SITKIYI RÜŞVET İÇİN KUCAĞA OTURTURUM.NAMUS ÜZERİNE TARAFSIZLIK YEMİNİ EDER TUTMAM.DEVLETİN RESMİ BANKASINA PARA YATIRAN GARİBANLARI HAPİSLERDE SÜRÜNDÜRÜRÜM.YARGI İSTEĞİMİN DIŞINDA KARAR VERSİN,YARGIÇLARI HEMEN HAPSE TIKARIM.RÜŞVETLE MEDYA ORDUSU SATIN ALIRIM.HIRSIZLARIN AĞA BABASIYIM.BİLİN BAKALIM BEN KİMİM.
@opran bu metni yazan şahıs olarak bizzat sen adam olsaydın ilk satırda yazdıklarını o biçimde yazmaktan haya ederdin
ölürüz ölürüzde mümkünse bizi öldürmeyin. ihtiyacımız var yaşamaya. filler tepişirken biz karınca misali eziliyoz zaten
2023 te ne olacak???
Sayın cumhurbaşkanım Allah rızası için bu örgüt ile yapılan mücadeleyi sulandıran ve her akşam tvlerde boy gösteren, terörist başını nasıl ve kaç kere ziyaret ettiğini anlatan Nagehan Alçı, Mahmut ÖVÜR,Salman Öğüt gibileri konuşturtmayın. Bunların hiç bir yararı olmadığı gibi 15 Temmuz akşamı da nerede oldukları meçhul o tvlerde gerçek kahra
Öleceğiz, kefenimizi giydik vs lafları söylüyorsunuz, syn cumhurbaşkanım ama. Bu ülkede herkez ölür siz ölmezsiniz merak etmeyin. Hiç tasalanmayın bu konuda, geldiğiniz şehirlerde yollar 10 km öteden kapanıyor, trafik duruyor. kontroller aramalar. Ve üstüne üstlük çıkıp adalet yürüyüşüne katılanların güvenliği bizim lütfümuz üzerine sağlandı diyorsunuz. Siz bu güvenliği sağlamak zorundasınız, lütüf olan bizlerin sizi seçip oraya oturtması! Ayrıca bugünki konuşmanızda, işcinin, halkın değil, zengin iş adamlarının cumhurbaşkanı olduğunuzu kanıtladınız, üzgünüz syn cumhurbaşkanı!
HEPSİ GÜZELDE 1999 DA FETO ZATEN TERÖRİST DİYE YAKAMA KARARI VARDI. ONA KUCAK AÇILIP YILLARCA BESLENDİ HATTA BAKANLAR, BAŞBAKANLAR, HATTA ZATIALİNİZ BİLE GEL HOCAM BİTSİN BU HASRET DEDİNİZ. FETO MİLLETE SEVDİRİLDİ, HATTA ÜLKEMİZDE BİRÇOK İŞ VE İHALE TAKİBİNİ YAPMAYA BAŞLAMIŞTI RESMİ KURULUŞLARDAN İSTEDİĞİNİ ALIR DURUMA GETİRİLDİ SONUÇ ÜLKEYİDE ALACAKTI. ŞİMDİDE İSMAİL AĞA CEMAATİ BİLMEM NE CEMAATİ SAHNEYE ÇIKMAYA BAŞLADI. DEVLET İŞLERİYLE CEMAAT İŞLERİ ASLA KARIŞTIRILMAMALI. YARIN BUNLARDA AYNI HALTI YEMEYECEĞİNİN GARANTİSİ YOK...CEMAATLER TERÖR YUVASIDIR. ASLA DESTEK VERMEMELİ...
DAHA DÜNE KADAR ELINI AYAĞINI ÖPTÜĞÜNÜZ SAYIN HOCAM DEDİĞİNİZ FETO BUGÜN NASIL OLDU DA DÜŞMANINIZ OLDU HANGİ CIKARINIZ TERS DÜŞTÜ DE BU ŞEKİLDE KONUŞUP DURUYONUZ PİLOTLAR MECLISI BOMBALADI AMA HEPSI FİYASKO F16 PILOTU NEREYE VURACAGINI BILMIYO MU MECLISI BOŞ YERE VURDU İÇERDE O KADAR VEKIL VE BAKAN VARKEN NE HIKMET ISE BOŞ YERI VURUYORLAR BU PALAVRALARA KIMSE İNANMIYOR BUNU BILIN OLAN ÖZEL HARAKET DEKI KARDEŞLERIMIZE VE VATANDAŞLARIMIZA OLDU SIZLERE BI HALT OLMADI
kolay degil tabi bunca yillik yol arkadasi tarafindan ihanete ugramak. allah hic kimseyi akp- cemaat gibi para icin birbirine dusurmesin sn. cumhurbaskanimiza sabir versin
Seninleyiz REİSS
ÜLKEMİZİ MAHVETTİNİZ BE...YAZIKLAR OLSUN SİZLERE..GELECEK ÇOK KARANLIK..ÜRETİM YOK,TATIM BİTTİ,TURİZM BİTTİ,ÜLKEYİ İLERİYE GÖTÜRECEK BİLİME ÖNEM VEREN YOK..EKONOMİ ÇÖKTÜ..HALA FETO FETO FETO..
ADAMIN DİBİ...
@absolitim dibi haklısın. dip kelime anlamı;1. oyuk, çukur şeylerin en alt bölümü. "Gölün dibi görünmüyor" 2. taban, alt. "Tencerenin dibi delinmiş"
kendini eleştiren vatandaşlara her türlü lafı söyleyip birde numaradan birlik beraberlik kardeşlikten bahsediyor ya insan nefret ediyor ya olacakmış ya ölecekmiş ölün ulan ölün ne kardeşliği
Bizler Atatürkün , Mliletimin Askerleriyiz. Çakma Hocaların veya Türevlerinin doğurdukları değil. 15 Temmuz Hain kalkışmasını Sadece Milletimiz engelledi. Bu böyle bilinmeli. Birileri kendine çıkar peşinde olmamalı.. Vede Bugünü Çanakkale Zaferini gölgede bırakacak şekilde kutlarsak, tarihe ilerde hesap veremeyiz. Bunuda unutmayalım ... Feto ve türevlerinden kurtulmak için Atatürk İlke ve İnkılaplarına uyalım yeter.. Buna uysaydık zaten 15 temmuz olmazdı. kutlanacak birşeyde olmazdı. Keşkede öyle olsaydı.
15 temmuz iddaanamesinden aynen yazıyorum hakan fidan cumhurbaşkanı koruma müdürünü arayıp muhsin köseye dışarıdan bir saldırı olsa yeterli gücün silahın adamın varmı diye sordumu sormadımı.bunlar aynen iddaanamede yazıyor.saat 18de bu konuşma yapılmış.yani mit başkanının darbeden haberi var ve cumhurbaşkanının koruma müdürüyle böyle bir konuşma yapmış.yani darbeden haberim yoktu gibi bir bahanenin arkasına saklanmasınlar yani.
Doğru fakirin fukaranın çocuğu ölüyor senin oğlunda ata sporumuz okculukla ugrasıyor ama askere gitmiyor.Sende süslü sözlerle kandır bakalım milleti nereye kadar..
askeri okullarda fetöcü çıktı diye kandilli vb okullar kapatıldı. eğerki fetöcü çıktı diye bu okullar kapatılıyor ise fetönün siyasi uzantısı bir partide de çıkarsa o parti kim olursa olsun kapatılacak mı
ŞİDDET İÇERİKLİ AÇIKLAMALAR !!! FETO' TERÖRÜNE BU KADAR KİNDAR OLANLAR NEDEN FETO TERÖR ÖRGÜTÜ ARAŞTIRILMASINI MECLİSTE RET ETTİLER ? SİHİR'Mİ BOZULACAKTI
Diyarbakır surda ölüyoruz 35 yıldır güney doğuda,suriyede ölüyoruz sayenizde açlıktanda ölüyoruz anlıyacagınız biz her yerde her şarta ölüyoruz
türk milletini şimdi de yok olamaya mı şartlıyorsun? hedefin o biliyoruz ama asla bu millet yok olmayacaktır. atanın dediği gibi bu millet ebediyen var olacaktır. ama siz bu ülkeyi çıkmaza sokan siz, yok olmaya mahkumsunuz.
memleketi mutlak hakimiyetle idare eden sorumlu niye tutuklanmıyor
size ölmeyi emrediyorum hadi ölün
Ölüm gelince kim kurtaracak sayın cumhurbaşkanım
Cari Açık Mayıs Ayında 5,24 Milyar Dolar Oldu sn cumhur başkanım bu nedir? büyüyormuyuz yoksa küçülüyormuyuz
06_kimsesiz_06 Ben konuşulanların hiç birine inannamiyorum. çünkü bu olup bitenlerden .tutuklananlar arsında hiç bir siyasi yokk. olan halkın kendisine oluyor.
cesaret falan yok sende allahın evine bile silahlı korumalarla gittin milleti 15 temmuzda ölüme terkettin ama sen kaçıp saklandın telefondan anca telefondan demokrasi naraları atarsınn
eveeet. feto ile oldunuz. feto ile birlikte öleceksiniz.
MEMURUM .... 10 YIL ÖNCEDE FETÖYÜ SEVMEZDİM ... HATTA NEFRET EDERDİM .... BUNU DA SAKLAMAZDIM.... BAŞIMA GELMEYEN KALMADI .... SÜRÜLMEDİĞİM YER KALMADI .... O ZAMAN FETÖCÜ OLANLAR ŞİMDİ BENDEN ÇOK KÜFÜR EDİYORLAR.... YİNE ONLAR BAL KAYMAK ... YİNE BİZ KÖTÜ OLANLAR .... ANLAMADIM BEN ... NE İŞTİR .... ALLAH KORUDU DARBE BAŞARILI OLMADI .... YA OLSAYDI NE OLURDU DURUMUM.... YAŞASIN ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ.....
Diğer Haberler