Erdoğan büyük çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Başbakan Erdoğan Eylül ayı ortasından itibaren büyük bir çıkarmaya hazırlanıyor.

Erdoğan büyük çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Her hafta en az 2-3 şehri birden gezip, mitingler yapması beklenen Başbakan, 2014 Mart ayındaki yerel seçimler için, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını da açıklayacak.

Erdoğan başkan adaylarını açıklamaya Büyükşehirlerden başlayacak. Öncelikle yeni kurulan 14 büyükşehir olmak üzere her hafta geziye çıkacak olan Erdoğan, adayları tanıtacak. Erdoğan’ın bu turu Eylül ortasında başlayacak ve iki ay sürecek.

Ankara İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediye Başkan adaylarını sona bırakacak olan Başbakan Erdoğan’ın öncelikli olarak Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum,Eskişehir, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin,Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ , Tekirdağ Trabzon ve Van’a giderek adaylarını açıklaması bekleniyor.

BAKANLAR DA VAR

AKP’nin 2014 yerel seçimleri için aday göstermeyi planladığı isimler arasında en fazla 3-4 Bakanın da bulunması bekleniyor. AK Parti tüzüğü gereği 3 dönemini tamamlayan ve 2015 seçimlerinde milletvekili olamayacak bazı isimler, Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanıyor.

Gezi olayları sırasında parti içinde de tepki gören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ya da, AB Bakanı Egemen Bağış’ın adaylığı kulislere yansıdı. Yıldırım’ın adı İzmir için de geçiyor. Topbaş’ın aday yapılmadığı taktirde 2015’de milletvekili adayı gösterileceği de belirtiliyor.

Ankara için Başbakan yardımcısı Ali Babacan, Samsun için Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya için yeniden Menderes Türel ya da Mevlut Çavuşoğlu, Mersin için Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın adı dile getiriliyor.

Başbakan Erdoğan’ın partisinden Büyükşehir adayı olacak bakan ve milletvekillerini sınırlı tutacağı, seçilen aday milletvekilliğinden ayrılmak zorunda kalacağı için, Anayasa oylamasında AKP’nin sandalye sayısını da hesap ettiği belirtiliyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
mersinde bakan çağlayan _ | _ bunu alır...
BUNUN GİBİLER YÜZÜNDEN AĞZIMI BOZUYORUM
Macit özcan'da =) bunu alır :D
Daha aday adayı bile değil kendi kendine gelin güvey olmuşsun.Mersinde ne AKP nede CHP bu sefer Büyükşehir MHP den Hamit Tuna olacak ve kazanacak potansiyelde.Burhanettini aday koymazlar çünki kongrede Koray Aydını destekledi.MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı yüzde yüz Hait Tuna hayırlı olsun...
HELALLLLLL SANA BİRADER ! ! ! ! ! !
Terbiyeden ahlaktan yoksun zavallı
SAYIN BAŞBAKANIM SEN ÇOK BÜYÜK BİR LİDERSİN...ÇİN MALI BAZI UCUZ İDEOLOJİ..GÖZLÜKLERİYLE SENİ YARGILAMAYA KALKAN ZAVALLI CAHİLLER BİRGÜN SENİN HEYKELİNİ DİKECEK ...ANLAYAMAMIŞIZ..NE CAHİL MİŞİZ DİYE
ANLAYAMAMIŞIZ..NE CAHİL MİŞİZ DİYE sen ve senin gibiler diyecek ama çok geç olmaz umarım
Ne yaparsanız yapın nafile siz artık bittiniz millet sizin ihanetlerinize artık dur diyecek ve sonrası yüce divan
hangi ihanetlermiş bunlar bi sayda bizde bilelim kardeş
hayırdır ya hala daha tehdit mi ediyorsunuz.darbe ile götüremediniz şimdi de yüce divanlamı tehdit ediyorsunuz.vatandaş 2002 den beri görüyorda siz hala göremedınız haın itin kim olduklarını hep aynı senaryoyu oynuyosunuz.bunları çok ızledı bu mıllet yemıyor artık planlar tutmuyor.
Para bol gezer milletin parasıyla milleti kandırana siyasetçi denir
vala öle bir refahlık varki paraları ye ye bitmiyor. hatta cebimden taşıyor yollara dökülüyor.bankalar ülkede cirit atıyor icra müdürlükleri dolmuş taşmış.alacaklı alacağını alamıyor; pkk kudurmuş ülke satılmayan yer yok hala birileri cıkmış erdoğanı övüyor.
BAŞBAKANIM..SEN PARLAYAN BİR YILDIZ YAPTIN..ÜLKEMİZİ..
yıldızı söndü hatta ata sözü vardır yıldız kaydı ülkesini bırakdı arap sevdasına mazlumu oynamaya başladı ama artık yemezler şapka düşdü
koçum senin kafan kumda aşağısı nerde belli değil .çıkar kafanıda bi gör ya 11 senede neyapıldı .hadi bakalım seneya para altında kalacaksınız 3 seçim birden ..haaa .bolşans..
NE SACMALION SEN KAAMIL .!
miki ler setinfolar siz nenden bahsediyorsunuz ya değişimi göremeyecek kadar körsünüz işte asıl bidon kafalı göbeğiinin kaşıyanlar sizlersiniz.hasetinizden nasıl çamur atalım diye kendı kendınızı yıyorsunuz
Albayrak , ne kadar alıyon bunları yazdığın için?
Saltanata tam gaz devam ediyorlar gözle görülür kimlerin kalkındığı ortada.. diyorlar ya biz şunu yaptık biz bunu yaptık bu ülkede siz sadece cebinizi doldurdunuz.. bu ülkede 1930 lu yıllarda uçak imalatı yapılmaya başlanmışken şu anda saman ithal ediyoruz bumudur gelişim.. demokrasi bu mudur.. bu ülkenin insanları ile bu kadar dalga geçilemez ee bu arada yandaşlarınız hariç onların ağzı kulaklarına varıyor istedikleri gibi devlet dairesindeler ordalar burdalar onlara kapılar açık nasılsa.. dünya dünya yalan dünya unutuyorsunuz ve Allah korkusunuda tabii..
sayın başbakan yerel seçim çıkartmasın biraz erteleyip ekonomiye çıkartma yapsanız..türk parası yerlerde sürünmeye başladı..türkiye duvara toslamak üzere...yerel seçim ekonomi gündemini değiştirir filan deyi düşünüyorsanız üç kuruşa muhtaç türkiye halkı o kürsüleri size dar getirir..
evet bu mıllet 2002 den beri o kürsüleri kime dar getirdiği görünüyor şöyle bir geriye dönüp bakarsan geleceğinide görürsün çocuk.
ne çıkarması yaparsa yapsın artık bitmi,ştir. ben de oy verenlerdenim ama gerçeği de görenlerden herkes uyansın bu adamın yalanları tutmadığı sözler trilyonu geçti.
hadi oradan sende oy vermişmiş biz gönül vermişiz kardeşim sen oyunu geri alabilirsin ama biz gönlümüzü alamayız aramızda gönül bağı var oy bağı değil.burayı anlamıyorsunuz biz davasını sevdiğimizden yanındayız
tek güzel tarafı gelirken geçeceği yol güzergahı asfaltlanıyor. :)
CAHİL..TAYYİBİN GELDİGİNDEN BERİ YAPTIĞI YOLLAR..TC..TOPLAMI KADAR
tolgahan:bu kadar basit olmanıza bunu ifşa etmenize gerek yok millet bunu biliyor zaten neden böyle bir çabanın içersine giriyorsunuz ki bizim mahalleden geçmedi ama yollar asfalt ben geçiyorum diye yani vatandaş sen görmek istemiyorsun bakmadan bakmaya fark var.
Albayrak Çanakkalede ruh bulmuş Kanla yıkanmış Bindiği dalı kestiğinden TopÇuKışlasında Harekât Ordusunun bataklığa gömdüğü Hain Osmanlı Mandasının Malağı olabilirsin Haçlı Darbelerinde can derdine düşüp kaçtığı samanlıkta çaresiz yakalanıp istem dışı hunharca düşman süngülerine maruz kalıp mayalanan Mazlum gelinin Nefretle bedeninde taşıdığı Babası belli olmayan haram mahsul Gâvur Seyfettin olabilirsin Kanını albayrakmurat69 olarak degiştirmeye çalışabilirsin Kim bahçemde hıyar var dese tuzluyarrak pozisyon alıyorsun Üstün Hizmet Madalyası almalı bundan KelLi Şanın kelbayrakpozisyon69 olmalı.
Merkebus..anan katırla birlikte oldu sen doğdun..kendine eşşek diyen hıyar
ARKADAŞIM EŞŞEK..NE SACMALIYOTSUN..KENDİNE MERKEP DİYEN BİR SAĞLIKSIZ ZİHNİYET VE CAHİLCE YORUMLARI....TEDAVİ OL..
Yeterli bilgi birikimi olmayan cümle kuramayan şaklabanlıktan başka hiç bir yeteneği bulunmayan yavuz hırsızlık konusunda ehil devlette yeri olmamasına ragmen Sultanı eğlendirme görevi ile yelpazeci olarak tahsis edilen ucuz maskaralıklar yapıp gerçek sanatçıları ve bilim insanlarını bile eleştirmekten geri kalmayan çakma siyasetçi ve belediye başkanları mevcudiyetlerinin yegâne temelinin medya maymunu olarak gündemde kalmaktan geçtiğinin farkındalar Tabii ki bazı şeyler doğuşla başlar sonradan kazanılamaz. Padişahım sen yaşa diye şakşaklayıp Saltanatta kimler görev almadı ki Sürüsüne bereket…
Siz degilmiydiniz; Esenboğa yolunu Şahımız geliyor diye kapatan Metro belediye otobüslerini sabaha kadar beleşe çalıştıran KazlıÇeşmeye darı döküp Geh blii blii diye seferberlik ilan edip Kaz Dağlarındaki Kazları bile uçakla taşıyan Özelleştirdiğiniz Adaletinize güvenmeyip isyan eden 5 Ağustos ta Firavunun Fetvasıyla Türkiye genelinde hür iradesiyle Silivriye gitmek isteyen halkın otobüslerine temiz yeterli degil diye trafige çıkarmayıp seyahat etme özgürlügüne el koyan Dün kardeşim dediklerinize ertesi gün tecavüz etmeye kalkışan Dinsizin hakkından imansız geliyormuş Allahın sopası da varmış…
Manukyan vergi rekortmeniydi bu ülkede Helal para Haramdan aklanır Ahlakçıların Maaşları ödenirdi Yan etkileri oldu biraz Azgın dedeler Kudurmuş şeyhler Politikacılar Kameralara yakalandı şirinlik ederken Ne yaparsan yap Haramdan damıtılamıyor helal Rakıya dadandı toplayıcılar Ulan olum Fuhuşun kokusu çıkmamışsa Rakının kokusu çıkar mı paradan Gör bak Salllanarak yürür artık bademler İlk maaş değil İkinci hadi neyse Üçüncü maaşta kesin Âlemin kralı sanmalar Naralar Sebepsiz Gülmeler Ağlamalar Korkuyorum yani Rakının huyunu suyunu bilmeyenler Pantolonu sıyırıp Otobanda müşteri bekleyecekler…
Rakı gibi keyiflendirdin Mevlana Yürekli Hacı çocuğuyum. Firavun yüzünden kötü yola düşürülüp içmeye mecali kesilenlerdenim. Bu zatlardan daha müslüman olduğumu Rabbim bilir. Doktorun kötüsü candan, Hocanın kötüsü dinden eder. Bunlar dinen Halkı sömürüp kötü örnek olmaktan Silivriyi gerçekten hak edenlerden. Cepte milyon olsa resmi olan şişe altın tepside sunulsa şifa niyetine içmezdim. Atamın Çiftliği Klüp Rakısıyla mangal yakıp Atlarıyla! Muhabbet etmek isterdim. Severim atları sırtındanda kurmuş olduğun saltanatla Şeytanlaşanı zamanı geldiğinde burnunun üstüne sürttürmesini de iyi bilirler…
Duvarına işediğiniz Caminin Minaresinden uçup dik duran şampaya şişesinin üstüne kıç üstü düşersiniz inşallah!!! İnsanlığınız bu sayede balans ayarını bulur. Eli satırlı kan içici Allahın emirlerini tanımaz Şirk koştuğunu bilmez beyinsiz AkBabalar. Yobaz Din tüccarlığınız Allah için ibadet eden gerçek müslümanları itibarsızlaştırmaktan başka işe yaramıyor. Sizin gibi kafalar yüzünden ırk mezhep cemaat ayağına suya sabuna dokunmadan Müslümanlara birbirini kırdırıyorlar. Kime hizmet ettiğinizi bilseniz tövbe eder Allaha sığınırdınız. Obama size dua edip tesbih bile çekiyor. Boyu devrilesiceler..
ANTALYADA TEKRAR MENDERES TÜREL BAŞKANIMIZI GÖRMEK İSTİYORUZ...
Adana'ya melih gökçek gibi bir başkan lazım.
akpye tavsiyem izmir büyükşehiri kazanmak istiyorsa eylül 2013 ve şubat 2014 toplam 100 bin öğretmen ataması yaparak öğretmen açığını kapatmalıdır.bu şekilde olduğunda oylarında ciddi yükseliş görülecek atadığı çoğu öğretmen de teşekkür olarak akpye oy verebilecektir. 1 milyon oyun sırrı budur.
koyunları salmışem çayıra..la fontenin masalarını okuyorum
SENİN GİBİ KARA CAHİL İKİ SÖZ EZBERLEYİP TEKRARLAYAN..PİYON ÇOK VAR
YÜRÜ BAŞBAKANIM KİM TUTAR SENİ
Çıkarı ters düştüğü anda ABD onu da tedavülden kaldıracak , az kaldı , hiç merak etme sen.
ülkemizi karanlık yollara soktuğu gibi ,müslüman ülkelerde kaos yaratan batının da yanında yer aldı. bence artık gitmeli bu hükümet.çıkarma da yapsa boş gibi görünüyor.
kökünüze kran gelsin en kısa zamanda dilerim tantıdan telef olun tüm fetullahçı din tüccarları burası türkiye cumhuriyeti
sen bu türkiye cumhuriyetinin şu yanını bilirmisin.çanakkale savaşında 400,000 şehit vermişiz ama cumhuriyet ilan edildikten sonra 500,000 alim din adamı imam asılmış bu mudur cumhuriyetçilik sorarım sana ve diğerlerine burası türkiye cumhuriyeti diyorsan bana bu sornunun cevabını vermek zorundasın aksi taktirde susunda adam bilsinler sizi
ne yerel ne de genel seçimlerde Ak partiye oy yok..Belediye başkanı her ne kadar iyi birisi ve babamın dostu olsada.....akp yi sevebilmem için bir neden göremiyorum
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN BÜTÜN ARAÇLARINI, BÜTÜN İMKANLARINI AKP SEÇİM PROPAGANDASI İÇİN ZİYAN EDİLİŞİNİ İZLEYECEĞİZ.....AKP POLİSİNE DE ÇOK İŞ DÜŞECEK....POLİTİKACILARIN ELEŞTİRİ VE PROTESTO YA ANLAYIŞLI OLMALARI İÇİN ÇAĞDAŞ OLMALARI GEREKİR......
ne gerek var dimi para harcamaya seçım bizim neyimize.ne güzel padişahlıkla islamla yönetilirken nerden cıktı cumhuriyetçiler.
bülent arıçta manisa belediye başkanı olsun yakışır
mersin idman yurdunu dünya takımı yapacağım deyip küme düşürten adam başkan mı olacak avuç yalamak nedir öğrenir valla gelsin
MISIR ERDOĞAN İÇİN BATI AJANI İŞLERİMİZE BURNUNU SOKMASIN DİYOR
arkadaşlar aziz nesin haklı imiş hakkını yedik % 60 aptal demişti ya bende dahil %99 bu ülkede aptal var bir akepe ve rte akıllı adam işi biliyor hangi ülke vardırki vatandaşın elindeki 100 tl nin 64 tl si vergi için devletin kasasına gitsin aptallık burada başlıyor
BAŞBAKANIM..SENİN LİDERLİGİNDE BU ÜLKE BİR YILDIZ GİBİ PARLADI..ÇEKEMEYENLER..BETBAHLAR OLACAK TABİ..
Mitinglerde kapı girişlerinde yine pet şişeler ve şemsiyeler korumalar tarafından toplanacak, malum sahneye atılırsa karizma çizilir.
yapsan ne olur senin zaten hiç bir zaman yüzde yirmi bile oyun olmadı ama ne hikmetse????????????????????????????????
Ne yapsanız boş artık
boşu doluyu göreceksiniz Allah ın izniyle.
gezsin bakalım, ne çıkarması yapyorsa, ben gezmesine değil de taşımalı getirilenlere üzülüyorum, şahıslarına da değil, milletin parası ile getirip götürüyorlar, devletin bütün imkanları yandaş için seferber ediliyor
istanbuldada akape _I_ bunu alır.tüm türkiye de akapeye koyma zamanı gelmiştir.yalancılar sahtekarlar ikiyüzlüler sizi.utanmadan miting yapıyor allah belanı verir inşallah mitingde
istanbuldada akape _I_ bunu alır.tüm türkiye de akapeye koyma zamanı gelmiştir.yalancılar sahtekarlar ikiyüzlüler sizi.utanmadan miting yapıyor allah belanı verir inşallah mitingde...
Devleti araçları ve imkanları kullanılacak mı ?
DOSTLAR, SONBAHARDA ORTALIK BAYAĞI ŞENLENECEK DESENİZE.81 İLDE MİTİNG! ACABA BU MİTİNGLERDE , BALKONDA YAPTIĞI KONUŞMADAKİ GİBİ VER SÖZÜ, UNUT GİTSİN Mİ DİYECEK, AKLINCA. MİLLET ARTIK KOLAY KOLAY ALDATILABİLİNİR Mİ DERSİNİ? GÖRECEĞİZ. MİLLATİN NASIL UYANDIĞINI GÖRECEĞİZ.
ah şu eylül korkusu yokmu :) bütün millet bekliyor sizi .. Buralarada bakleriz.
Önce mısıra gitmesi lazim,ya da gazzeye.Yoksa seçimi kaybeder.Bir kaç iftira, birkaç şantaj bu işte etkili olur.Yalanlar ve iftiraları gerçekmiş gibi konuşmak ta işin iyi tarafı.
AKP ne yaparsa yapsın hile ile hurda ile oylarını yukarıda göstermeye çalışıyor, kendisi de biliyor ki bitik ve hasta adamdır teyyip. Sonlarını göreceksiniz çok acı olacak.
ANTALYADA önceki başkan akp li menderes türelin hizmetleri ile --şimdiki başkan chp li akaydın hocanın hizmetlerini karşılaştırdığınızda, menderes türel çok açık ara öndedir...türelin başkanlığı döneminde antalya şantiyeye dönmüş, adeta sil baştan rektifiye edilmiştir...tabi hükümet akp- belediye akp olunca, ankara , para musluklarını açmış, imkanlar sunulmuştur.. şimdiki chp belediyesi ise kaldırım, heykel, çiçek işleri ile zaman geçiriyo..eğer ilinize ciddi anlamda hizmet gelsin istiyosanız, iktidar partisinin başkanını seçmelisiniz..o zaman para yağıyo ankaradan...
Şama yönlendirdiğiniz kimyasal silahlar için ne dersiniz acaba. Aslında herkes herşeyi biliyor. Ama nedense kimse bu savaşın durmasını istemiyor...
ya kardeşim şu pkk eylül başına kadar beklerim dedi bu konuda ne yapıyorsunuz
DÜNYADA 2.5 MİLYON MÜSLÜMAN KANINI BATI BİR YERDEN CESARET ALARAK DÖKTÜ,,,,,,VE HALENDE DÖKMEYE DEVAM EDİYOR....SIRA TÜRKİYEYE GELECEK DİKKAT ...SEÇİM İŞİ KOLAY BÜYÜK TUZAĞI GÖRELİNM ARTIK....40 MİLYON SEÇMEN İSLAM İÇİN OY VERECEK SİZE......2015 DE....
Diğer Haberler