Erdoğan: Çipras, darbeci askerleri iade edeceğini söyledi ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe süreci sonrasında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerle ilgili yaptığı konuşmasında “Çipras, bana darbeci askerleri 15-20 günde iade edeceğini söyledi. Ama hala Yunanistan’dalar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe sürecini, yaşadıklarını, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerle ilgili konuşmasını ve gündeme dair konuları Yunan Skai TV’ye değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker konusuna değinerek “Darbeciler Yunanistan’a kaçınca Çipras’ı aradım ve kendisine ‘Sevgili dostum bu adamlar darbeye teşebbüs ettiler ve buradan kaçıp Yunanistan’a kaçtılar. Bunların iadesini istiyorum’ dedim. Bu ilk gece oldu. Çipras, konu ile ilgileneceğini ve 15-20 günde Türkiye’ye iade edileceğini söyledi. Ama maalesef hala Yunanistan’dalar” diye konuştu.

Erdoğan, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Antlaşması’na da değinerek bölgenin kaderini etkileyen tüm anlaşmaların güncellenerek yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade etti.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Lozan Anlaşması sadece Türkiye ile Yunanistan’ı ilgilendiren bir anlaşma değil. Tüm bölgeyi ilgilendiriyor. Bu yüzden tüm anlaşmalar güncellenmeli. Bu güncelleme sadece Türkiye ile alakalı değil Yunanistan’la da alakalı. Karşılıklı olarak."

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
çağlayan ve muammer güleri toprağa iade etsek kabul etmez toprak.
sevim koş yine aldatmışlar...
sn.recep bey,, hazır gitmişken feto değilde işgal edilen 18 adamızı konuşsanız da milli ve yerli bir duruş gösterseniz
gündemi değiştirmeyin abd sorunu kudüs sorunu nolcak bundan bahsedin
ALLAH KAHRETSİN... YİNE KANDIRILDIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
reis kimse seni ciddiye almıyor tinlamiyor daha ne zaman anlayacaksın bunu
mıhalaefet ada diyor toprak diyor bunlar darbeciler iade edilsin diyor tamam iade edilsinde sen toprağını geri al ilk önce.öyle uluslararası toplantılarda yerdeki türk bayrağı almakla milliyetçi olunmuyor vatanına milletine toprağına sahip çıkacaksın.birde bakanlarına sahip çıkacaksın çalmayacaklar çaldırmayacaklar
HUKUKUN İŞLEDİĞİ YERLERDE BAŞBAKAN İSTEDİ DİYE HAREKET ETMEZ KİMSE..ADAM NEZAKETEN HAKLISIN BAKARIZ FİLAN DEMİŞTİR...HER ÜLKEYİ BURASI ZANNEDİYOR.BİR KONUŞMA YAP 5 DAKİKA SONRA NE İSTEDİYSEN YAPAN BİR YARGI...
çipras teslim ederiz diye nasıl söz veriyor yav. orada uyulan yasalar var !!! çipras ülke adına tek başına, ülkenin kılını vercem diye bile söz veremez. erdoğanın dilindeki adalet demokrasiyi onlardada aynı zannediyor herhal.
insan kendine soyundan gelen belki akrabası olan birine bile güvenemiyor
Çipras bu sözü yememek için gelmeden bir açıklama yapmıştı ancak lafı gediğine koymak böyle güzel olur. yukarıdaki diğer tipolojilerin yorumları konu ile alakalı olaydı keşke!
Diğer Haberler