Erdoğan'dan Güney Kore ziyaretinde dikkat çeken kare!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan ile Moon tören kıtasını selamladıktan sonra, eşleriyle beraber tören alanındaki yerlerini almalarının ardından Türkiye ve Güney Kore milli marşları çalındı. Moon'un, İstiklal Marşı okunduğu sırada asker selamı verdiği dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Güney Kore'de flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan ile Moon tören kıtasını selamladıktan sonra, eşleriyle beraber tören alanındaki yerlerini almalarının ardından Türkiye ve Güney Kore milli marşları çalındı. Moon'un, İstiklal Marşı okunduğu sırada asker selamı verdiği dikkati çekti.

Güney Kore'nin başkenti Seul'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Güney Kore Devlet Başkanı Moon yaklaşık bir saat süren baş başa görüşme gerçekleştirdi. Ardından heyetler arası görüşmelere başkanlık eden iki lider, toplantının basına açık kısmında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine, "Sayın Başkan, öncelikle geldiğimiz andan itibaren şu ana kadar gösterilen ev sahipliğine çok çok teşekkür ediyorum." diyerek başladı.

Her şeyden önce Güney Kore ve Kuzey Kore arasında yapılan, dünya barışına çok ciddi katkısı olacak görüşme dolayısıyla şahsı ve milleti adına tebriklerini ileten Erdoğan, "Zira dünyadaki oluşan korkuları, endişeleri ortadan kaldıran bir görüşme olmuştur. Bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz sebebiyle sizleri tebrik ediyoruz. Temenni ediyoruz ki bu kararlılık bundan sonra da aynen devam eder." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, özellikle bu sürecin Kuzey Kore'nin farklı ülkelerle de görüşmelerini devam ettirirse çok daha olumlu görüşmelere vesile olacağına işaret ederek, "Bizler Türkiye olarak, bu konuda üzerimize düşen görev neyse bunları yapmaya hazırız." ifadesini kullandı.

"Savunma sanayi ve ileri teknolojide birlikte yapabileceğimiz çok şey var"

Güney Kore ve Türkiye ilişkilerinin özellikle son dönemde çok iyi bir noktada olduğunu belirten Erdoğan, yaklaşık 7,5 milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip olunduğunu söyledi.

Bunu yeterli bulmadıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"İstiyoruz ki bu çok daha ileri bir konuma ulaşsın. Her iki ülkenin gerek nüfus potansiyeli gerekse şu anda G-20 içerisindeki iki ülke olarak bunu yükseltmesi gereklidir diye düşünüyorum. Şu anda Türkiye ve Güney Kore'nin toplam nüfusuna baktığımız zaman 132 milyon nüfusa sahibiz. 132 milyon, böyle bir nüfus potansiyeline gerçekten bu ticaret hacmi çok düşük. Bu 10-15 milyar dolara niye ulaşmasın? Özellikle de başta savunma sanayi olmak üzere ileri teknoloji alanlarında birlikte yapabileceğimiz çok şey var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı Moon'un açıklamaları sonrasında iki ülke arasındaki heyetler arası görüşme basına kapalı devam ediyor.

Heyetler arası görüşmede, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in tarafından resmi törenle karşılandı.

sda

"Mavi Ev" olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki karşılama töreninin yapıldığı salona Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon ve eşi Kim Jung-sook ile geldi.

Erdoğan ile Moon tören kıtasını selamladıktan sonra, eşleriyle beraber tören alanındaki yerlerini almalarının ardından Türkiye ve Güney Kore milli marşları çalındı.

MOON, İSTİKLAL MARŞI'NDA ASKER SELAMI VERDİ

Daha sonra iki lider, heyetlerini birbirine takdim etti.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon'un, İstiklal Marşı okunduğu sırada asker selamı verdiği dikkati çekti.

Törende, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eşi Hülya Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hazır bulundu.

sssasa

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
allah basimizdan eksik etmesin reis seni
SAYGI VE VEFA...
kepsiz o şekilde selam verilmez aslan
aman ne önemli birşey
ileri teknoloji derken? Onların ileri teknolojisi 3 gömlek yukarda bizimkinden.
Elin Cumhurbaşkanı bile Bizim İstiklal Marşının Bestesinden etkileniyor. Bizim Cumhurbaşkanımız değiştirmesi için tartışma açıyor. Başka yorum yok!!!!!
adamlarda bizde olmayan bir şey var VEFA var minnet var TÜRK ASKERİNE KARŞI
elin adamı uzundan daha milliyetçi, bizimki kara gözlük takıp boynunda takım atkısıyla sallana sallana yürüsün...
onur duyduk sağolsunlar...
Yine almış damadını yanına. First lady’lere de bir bakın Güney Kore’ninki bir içim su, bizimki rezalet.
GEÇMİŞTE TÜRK ASKERİNİN TÜRK MİLLETİNİN KORE İÇİN YAPTIKLARINI UNUTMAYAN GERÇEK MÜTTEFİK BÖYLE OLUR.ADAMLAR TEMİZ KALPLİ NANKÖR DEĞİLLER.ABD GÖRSÜN.
KORE DEVLET BAŞKANI 3 AY ÖNCE BİR KADINI. 5 MİLYON DOLAR MESELESİNDEN GÖREVDEN ALINDI. .ADAMLARDAKİ DEMOKRASİ OLAĞANÜSTÜ.
Bende senin askerinim reis diyor
DÜNYADA AHLAK TİMSALİ,DÜRÜST ,SEVİYELİ,ÖLÇÜLÜ,ÇALIŞKAN ,TERBİYELİ ,BEDENEN VE RUHEN TEMİZ ,GERÇEKTEN ESTETİK,BAŞARILI BİR MİLLET ARIYORSANIZ BİR KORELİLER İKİ JAPONLARDAN DAHA İYİSİNİ BULAMAZSINIZ .GERİSİ TEK KELİMEYLE TIRIŞKADIR.
@bizedogrugerekli_2017 ÇOK DOĞRU.ZATEN BU İKİ MİLLET HAKİKATEN TÜRK MİLLETİNİ SEVEN MİLLETLERİN BAŞINDA GELİR.
Onların selam vermesi bizim ejdatımızın ne şanlı şerefli olduğundandır koreye gidip şehit gazi oldu atalarımız yani insanın canından değerli pekde birşey olmadığı yalancı dünyada bizim atalarımız bu ramen gidip oralarda harp etmiş bir millet onlar için onlarda taiki sayğı gösterecek göstermez iseler yanlış olur
dünyanın en muhteşem marşı türkiyenin İSTİKLAL MARŞI
Helal sana reis helal kiskananlar catlasın yayınla mynet yancilik yapma yancilik my net::)))
adamlarda vatan millet ruhu var. bizimkilerinde cep ruhu var.
çok yaşa reissss
boşu boşuna bir ziyaret
adamlar atatürke marşımıza öyle saygılıki bi biz bunu anlayamıyoruz.yabancılar kadar kendi vatanımıza sevgimiz yok
Helal olsun
Adamlar daha yeni barışmıştı bizimki gitti inşallah kuzey ile güney kore arasında savaş başlamaz
nedendir bilmiyorum ama korelileri seviyorum alakasız biçimde değil halkı arasındaki sosyal deneyde dünyada kardeş ülke denince aklınıza kim geliyor diye soruldu korelilerin %90 ı türkiye dedi
Şimdi bunun üzerinden hükümet aleyhtarlığı yaparlar Bilin ki marşımızı yazan M.Akif ERSOY muhafazakardı ve de hiçbiriniz marşımız okunduğunda asker selamı durmuyorsunuz...kapiş?
biz marşimizi ilahi olarak okuyacakdik Kore naptın sen la...
ASKERİNE HALKINA KURUCUSUNA YABANCILARININ DAHA ÇOK MİNNET DUYDUGU SAYGI GÖSTERDİĞİ BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ.YAZIK
Daha yeni barışmıştı kuzey kore-güney kore...yazık... O değilde kafa seçimde yüz ifadesine bakılırsa...
Başkan dediğin böyle olur başkan.
Koçlaaarrr.....
Reis teknoloji transferi yapalım diyor, anlamayan sığırlara duyurulur...
G.Kore halkının yöneticilerinin mütevazığı, halkının bilinç düzeyi,sevgi ve saygısı de bizde olmasını istedim.Neden bizde bu meziyetleri biz neden kaznamıyoruz?
dünya barışına çok ciddi katkı sağlayacak görüşmeymis. . Hahhah
ne güzel bir olay, İnşallah onlarla da kötü olmayız, Güney Kore ile yakınlaştılar diye...
birde bizimkilere bakın... bir kutlamada istiklal marşı okunuyor... genel kurmay başkanı ve o zaman abdullah gül vardı ikisi ayağa kalkıyor saygı duruşunda duruyor... tayyibde koltuğa yayılıyor ayağa kalkmaya bile tenezzüh etmiyor... bana inanmayan varsa internette araştırabilir... artı burdan güney kore liderine sevgi ve saygılarımı gönderiyorum... gerçek bir devlet adamına yakışacak bir hareket yapmış...
Bir kaç haftaya korede ya iç savaş yada başka bi bikluk oluşur çünkü bop başkanı oraya adımını atiysa vay hallerine asya baharatı geliyor
Türk Halkının Kore savaşında vermiş olduğu desteğin bir karşılığı olarak görüyorum.Saygı duyuyorum.
Zamanlaması mükemmel ve anlamlı ziyaret.
GÖRDÜN MÜ RTE İSTİKLAL MARŞININ GERÇEK ANLAMINI VE MANASINI BİLDİKTEN SONRA İNSANI NASIL ETKİLEDİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ CANLI CANLI SENDE GÖRDÜN BU MARŞTA BESTESİ DE HER İNSANI EN DERİNDEN ETKİLİYECEK YÜCELİKTE YETERKİ KALBİNDE FESATLIK VE HAİNLİK DÜŞÜNCELERİN OLMASIN EMİN OL SEN DE ETKİLENİRSİN..
SOL TARAFTA YEŞİLİMSİ BİR UZAYLI MI GÖRDÜM SANKİ...
Diğer Haberler