Erdoğan 'Konuşturmayın talimatını verdim' demişti! Çanakkale Belediye Başkanı'ndan yanıt geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Meclisi'nde AK Partili üyeyle yaşadığı tartışma sebebiyle Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı eleştirdi ve ''Bak şimdiden ben de talimatı verdim, bu Belediye Başkanını 18 Mart'ta, Çanakkale törenlerinde konuşturtmayacaksınız'' dedi. Erdoğan'ın sert sözlerle eleştirdiği Ülgür Gökhan, “Zaten 'konuşturmayın' dedikleri yerde kendi törenlerini yapıyorlar. Biz akşam Çanakkale halkıyla birlikte fener alayımızı yapıyoruz" diye konuştu."

Erdoğan 'Konuşturmayın talimatını verdim' demişti! Çanakkale Belediye Başkanı'ndan yanıt geldi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, CHP'nin delege seçimlerini gündeme getirmişti. Gökhan da bunun bir siyasi partinin iç meselesi olduğunu, konunun tartışılacağı platformun Belediye Meclisi olmadığını söylemişti. Bu sırada arka sıralardaki bir AK Partili meclis üyesinin de tartışmaya müdahil olması üzerine mikrofonu kapattırmıştı.

Bugün AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuyu gündeme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:
"Orada bizim Meclis üyemize konuşması esnasında, bir bayan, bayan... Hani bunlar kadın hakları savunucusuydu, hani bunların kadınlara saygısı vardı ve seçilmiş bir Belediye Meclis üyesine 'sesini kes', 'çık', 'konuşma', sen bunu nasıl dersin. Sen bunu mu yaptın, 18 Mart geliyor. Bak şimdiden ben de talimatı verdim, bu Belediye Başkanını 18 Mart'ta, Çanakkale törenlerinde konuşturtmayacaksınız. Çünkü oradaki düzenlemenin faili hükümettir, validir. Dolayısıyla onun orada konuşma hakkı bir lütuftur. Dolayısıyla bu, seçilmişler için de böyle bir adımı attı, seçilmişe saygısızlık yaptı. Bunun hesabını verecek. Öyle havaalanına gelip bizi karşılayacak. Gelme karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım. Kalkıp da bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onun sözünü kesersen, onu salondan kovarsan, kusura bakma biz de sizi kovulması gereken yerden kovarız. 15 Temmuz'da şehitlerimize, güvenlik güçlerimize, hakim ve savcılarımıza dil uzatan milletvekillerine, ezan ve Kur'an başta olmak üzere değerlerimize dil uzatan partilisine, velhasıl milletin bizatihi kendisine saldıran hiç kimseye toz kondurmayan bu zatın ana muhalefetin başında bulunması, ülkemizin en büyük talihsizliğidir. Ne oldu? Belediye Başkanı için bir söz söyledi mi? Bir gün, iki gün, üç gün bekledim, baktım ki ses çıkmıyor, dedim ben hafta sonuna bu işi bırakayım. Men dakka dukka. Kim bir kötülük yaparsa, 'dak' ederse, ona da 'duk' edilir. Sessiz kalamayız. Bir yanağa vuracaksın, ondan sonra öbür yanağı da uzat ona da vur. Bizde böyle bir kültür yok. Vurdun, bedelini ödeyeceksin."

''KATILMASIN DİYORSA KATILMAYIZ DA... ZATEN ONLAR KENDİ TÖRENLERİNİ YAPIYOR''

Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından Cumhuriyet'e konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bir belediye meclisi toplantısında bir siyasi partinin içini konuşturmamak suçsa, 'konuşturmayacağım' diyeceğine soruşturma açtırsın. Bir Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla tören adapları değişmez. Ama katılmasın diyorsa katılmayız da. Zaten onlar kendi törenlerini yapıyorlar. Orada Çanakkale halkı da yok. Biz akşam Çanakkale halkıyla birlikte fener alayımızı yapıyoruz. Fener alayından da beni men edecek hali yok herhalde. Bu talimat, benim açımdan bir anlam ifade etmiyor” dedi.

Gökhan, sözlerine şöyle devam etti:

''Aslında belediye meclisinin adabını koruduğum için bana teşekkür etmesi lazım. Olayın ardından kötü bir algı yarattılar. Benim orada 'konuşma otur' dediğim kişi arka sıralardaki bir AK Partili. Başkanvekiline söylemediğim açık. Bunlar görüntülerde görülüyor. Ama buradan da o algıya devam ediyor herhalde. Törene katılmamı istemiyorsa teşekkür ederim. Cumhurbaşkanı olmasa başka türlü konuşacağım. Ama o zırhın arkasındayken bir şey yapamıyoruz. Sadece AKP Genel Başkanı olsa, farklı şeyler söylemek mümkün. Sonuçta ben Çanakkale halkının ne dediğine bakarım. Benim temsil ettiğim halk ne diyor ona bakarım.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 86 yorum
zaten zihniyet olarak hep akşamları tören yaparlar
Hayırdır fenermi söndürme törenimi yapacaksınız.
@mer_errk_1976 BİR HAYİR Cİ AKP MUHALIFIYIM AMA BU BLD BAŞKANI KESİNLİKLE PARTİDEN ATILMASI GEREKİYOR ÇOK BÜYÜK BİR TERBİYESİZLİK BASINA İNTİKAL ETMİŞTİR HERKES BU KİŞİ CHP YE ZARAR VERİR BENCE KILIÇDAROĞLU BUNU BENİM HALKINA YAPANI PARTİDEN TUTMAM DEMESİ GEREKİYOR O MAKAMLAR HALKIN MAKAMI HALK VEYAHUT NEMURUNA İŞÇİSİNE MECLİS ÜYESİ DE OLSA BİR VATANDAŞTIR KESİNLİKLE BİR ŞEKİLDE BU ADAM OLMAK KOLTUKTA CHP LİDERİ OLRAK OTURTULMAMALİ CHP OY VERMEDİM AMA AKP KARŞITIYIM
@mer_errk_1976 @mer_errk_1976 bu arkadaşı savcılığa verebilecek avukat varsa bana ulaşsın.
@mer_errk_1976 gelde gosterelım ne torenı oldugunu
@utku42tuncel Kimin eli nerede onumu gösterecek?
@askist03 adam en güzelını yapmışöyle doluya boşa konuşanı konuşturmayın demış ne de güzel yapmış
görevden aldıgınız belediye başkanlarıda seçilmişlerdi. neden aldınız o zaman ?
Eleştirmek için her fırsatı degerlendirenlere soruyorum acaba hizmette kusuru olduğu çevresindekilerden kendini üstün görüp kendini bir şey zannettiğinden görevden alınmış olabilir mi?
@smharunkaya yoksa cok para yıyıp hıc bır sey yapmıyanlarmı son evet hayır referandumunda akp kaybettıgı kalelermı
@smharunkaya hizmet kusuruyla alakası yok.akepenin içindeki çoğu görevli b.ka battı.yukardakiler kendisini kurtarmak için bir yol arıyor.halka şirin görünüp başkan olmak tek kurtuluş.yoksa yandı keten helva.
hdp barajı geçince pilav dagıtan vatansız degilmi bu ...pkk sevdalısı belediye başkanı senin helvanıda pkk yapar .posbıyık mahluk..
@asiye_imparator_1958 pekı kardesım sız pkk davul zurna ıle karsılatmadınızmı akp cadır mahekem kurup aklatmadınızmı 5 yıl once hoca dene soru yonergesı verıldı chp tarafından sız kabul ettırmeyıp sonra bu ınsana teror orgutu yapanda sızsıznız ozamanlar sız nasıl hocaya laf soylerdınız deyıpte 15 temmuzda bız yanılmısız dıyende sızdınız
@asiye_imparator_1958 HDP 1 tabak pilav gindermis mi acaba? Neyine seviniyor zavallim.. Hdp cebuni dolduruyor buda zurnanin son deliginde zurna caliyor..
Berduşlar takımı PKK Sevicileri Sizn törenleriniz kafayı çekmekten öteye gitmez. Kafayı çekersiniz her türlü ahlaksızlığı yaparsınız ne edep var ne haya.
@tokalioglu ya sızın zıhnıyetınız neasıl cozemedım pkk torenle karsılayan ve orada gezıcı mahkeme kuran kımdı hocayı goklere cıkaran kımdı onuda soyle
NE AÇIKLAMA AMA !
eyyy myney ne güzel haber yapmışsın mağdur olan kadın suçlu chp li başkan haklı çözümledim. nede olsa kadın akp li dimi.
@alikaya197267 evet olaya şahit biri olarak yazıyorum. akpli kadın suçlu. ama akpli olduğu için değil. bir belediye meclisini sabote etmeye çalıştığı için. bu başkan bu kadını defalarca uyarıyor yapma diye. tüm kibarca uyarılara rağmen bu kadın iktidardan aldığı gazla terbiyesizce sabote etmeye devam ediyor. sonunda başkan da mikrofonunu kapatıyor.
@alikaya197267 başkanın buna hakı varmı? ben yaptım oldu öylemi. seçimlerde boyunun ölçüsünü alır.
Bir ülkenin c.başkanı ki her şeye maydanoz oluyor.makamın ciddiyeti var o da kayboldu.kendileri her yerde her istediğini aşağılıyor hakaret ediyor saldırıyor hedef gösteriyor.ayıp artık.çanakkale halkı öyle böyle bu insanı seçmiş ise c.başkanı bile ona hakaret edemez aşağılayamaz.varsa suçu yargı bakar
Mademki vatandaş özgür bırakın adam konuşşun,yarası olan kocunur olmayan hiçbirşey yapmaz.
Sofrada zart zurt osurursan sustururlar.
eyyyy meral hanım sana sesleniyorum çabuk şu partiyi kur yoksa bunlar ülkeyi iyice batıracaklar.
@apnekeo ülkeyi bölmek isteyene mi yalvarıyon gafil
@tahsin.ozkara NERDE GÖRDÜN BÖLMEK İSTEDİĞİNİ DELİLİN VARDIR SANIRIM ÖLE ARKADAN SALLAMAKLA SİYASET OLMUYOR AGA
@tahsin.ozkara sen ülkeyi satana oy veriyon yahudi tohumu
@tahsin.ozkara ne yaptı kadın barzaniyle halaymı çekti şivanperverle türkümü söyledi osloda pkk pazarlıkmı yaptı yoksa sizinkiler gibi iktidar için şeytanla pazarlıkmı yaptı yoksa dagda mahkeme kurup pi,şmanmısın diyen teröriste otobüs tepesinde şehir turumu attırdı daha sayayımmı allahtan korkmaz kuldan utanmaz gafil
bu adam hdp barajı aştığı için pilav dağıtan belediye başkanı değilmi?
@tarik_saydam_1974 sen onda mı takıldın bebiş birde pkk ile görüşen arkadaşı ben gönderdim sıkıntısı olan varsa bana gelsin diyende vardı....
kimse konuşmayacak bi tek o konuşacak her zamanki gibi
PKK meclise girince plav dağıtan Erdoğan düşmanı birisi.Bun adamı başkan diye seçen Çanakkale halkı herhalde bir kez daha düşünür ve iyi bir başkan seçerler
Koyun olup akp ye oy vereceğime sabaha kadar içen çoban olmaya razıyım.
@kulakadam Koyun'un İnsanlığa bir faydası olur belki Sabaha kadar içen çobanın kime Ne faydası olur, bi bilsem ben de sabaha kadar içerim.
@kulakadam bir bayana hakaret eden zihniyet chp zihniyeti. Sizler baykalı bir bayanla çekilmiş videosu için başkanlıktan indirmedinizmi.
bu chp nin başındakinin sabah devlete destek verıyoruz der akşamlacakların sorumlusu akp dirder başındaki neki sonundaki ne olsun ATATÜRKün kurduğu partiyiz diye övünürler ama kurulduğu tarihten itibaren bir sefer tek başımıza iktidar olamadık bu millet halk bize niye inanmıyor güvenmiyor diye düşünmezler hala avuclarını açmışlar ovuşturmak için iktidarın açığını yakalama peşindeler sanki türkiyenin muhalefet partisi değilde abd nin avrupa ülkelerinin türkiyeye baskı yapan sözcüleri gibiler. bu zihniyeti değiştirin artık işe yaramıyor anlayamadınızmı hala :)))
sanane,sizin de vatan sevgisinden kastınızın rte sevgisi olduğunu sokaktaki çocuk bile biliyor artık.
BİR HAYİR Cİ AKP MUHALIFIYIM AMA BU BLD BAŞKANI KESİNLİKLE PARTİDEN ATILMASI GEREKİYOR ÇOK BÜYÜK BİR TERBİYESİZLİK BASINA İNTİKAL ETMİŞTİR HERKES BU KİŞİ CHP YE ZARAR VERİR BENCE KILIÇDAROĞLU BUNU BENİM HALKINA YAPANI PARTİDEN TUTMAM DEMESİ GEREKİYOR O MAKAMLAR HALKIN MAKAMI HALK VEYAHUT NEMURUNA İŞÇİSİNE MECLİS ÜYESİ DE OLSA BİR VATANDAŞTIR KESİNLİKLE BİR ŞEKİLDE BU ADAM OLMAK KOLTUKTA CHP LİDERİ OLRAK OTURTULMAMALİ CHP OY VERMEDİM AMA AKP KARŞITIYIM
FETÖ YU DEVLETİMİZİN TÜM KURUMLARINA ATYAN C. BAŞKANIMIZIN EMRİNDEYİZ
SİZİN SAVUNDUĞUNUZ CHP LİLER BASKANLARI GİBİ 9 DAKİKADA DÖNÜVERİRLER ONLARA 2 KECİ BİLE EMANET EDİLMEZ
kimse o koltukları boş yere ve kendi menfaatine kullanamaz vardır bir açığınızki alıyorlardır.
demokrasiden aciz 3. dunya ulkelerinde olur boyle seyler.
o kadın chp li olsa bu riyakar kadın haklara savunucusu ne kadar kiytirik dernek var günerde kafa ütülerdi ama başkaka zihniyette olunca bunlar sağir..Kör ve vicdansiz olurlar..riyakarsiniz..çok belli ediyorsunuz hemde..
Bence gereksiz bir tavır.Cumhurbaşkanı olsam daha ağırkanlı kalender babacan olmaya çalışırdım.Liseli ergen gibi her şeye atar yapan karışan demeç veren Trump çok saygı görmüyor mesela.
hepimizin zihniyeti aynı yeyin bir birinizi inşaalaah
HDP barajı aştı diye DANA KESEN bir öküz tanırım ben Çanakkalede , ayrıca PKK yavşaklarının Çanakkalede serpilmelerinde Belediye başkanının ve CHP ve HDP kankiliğinin etkisi büyüktür. Şehitler diyarında CHP ve HDP birlikte yürüyüp kansız apo pankartları sallanmıştır
,BİR HAYİR Cİ AKP MUHALIFIYIM AMA BU BLD BAŞKANI KESİNLİKLE PARTİDEN ATILMASI GEREKİYOR ÇOK BÜYÜK BİR TERBİYESİZLİK BASINA İNTİKAL ETMİŞTİR HERKES BU KİŞİ CHP YE ZARAR VERİR BENCE KILIÇDAROĞLU BUNU BENİM HALKINA YAPANI PARTİDEN TUTMAM DEMESİ GEREKİYOR O MAKAMLAR HALKIN MAKAMI HALK VEYAHUT NEMURUNA İŞÇİSİNE MECLİS ÜYESİ DE OLSA BİR VATANDAŞTIR KESİNLİKLE BİR ŞEKİLDE BU ADAM OLMAK KOLTUKTA CHP LİDERİ OLRAK OTURTULMAMALİ CHP OY VERMEDİM AMA AKP KARŞITIYIM
BAŞKAN EFENDİ SENİN AKLIN VAR MI BİR BAK ;İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak. İlim aşağıdakileri yükseltir,cahillik yüksektekileri alçaltır. Sokrates
@eylence_2006 hangi başkan
KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN AMA BAKINIZ SAYIN ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANI İLEN HÜKÜMETE KREDİ VEREBİLECEK BİR İSTANBULA ULAŞILMIŞTI O ZAMAN ŞİMDİ İSE NERDE BELEDİYE VAR ORADA YİYİCİ DOLU DİYOR VATANDAŞ. YANİ BELEDİYELERDE YENİ BİR YOL HARİTASI ÇIKARILMALI GEÇ OLMADAN.BAKIN HELE ÇİÇEK MİÇEK IVIRZIVIR İŞLERE TİRİLYONLAR HARCANIYOR BELEDİYELERDE YAHU DÜP DÜZ YOLA KEYFİ KÖPRÜLÜ KAVŞAK VS YAPILIYOR ONU BUNU ZENGİN ETME PAHASINA.DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN D....Z MANTIĞI BELEDİYELERDE GÖRÜLMEYE BAŞLANDI HİZMET ADI ALTINDA.SAYIN BAŞKANLAR GEÇ OLMADAN DEĞİŞMELİ MECLİS ÜYELERİDE DAHİL BU İŞE.FATURA TEK ADAMA..
@ozaydin65 akp degişmeli..devlet malı iyice tatlı gelmeye basladı
@ozaydin65 isatanbulda belediye başkanlıgında dünya kadar yolsuzluk dosyası var sen neden bahsediyon be kardeş
cumhurbaşkanımızn derdine bakın hele...memleketteki her şey çözüldü de bu akpli hanımefendinin konuşturulmaması kaldı. Dış politikada sıfır sorundan, sıfır komşuya geçtik. Önce kardeşi Esat idi, sonra Esed oldu, şimdi tekrar Esat. pkk kandırdı, fetö kandırdı, barzani kandırdı, halbuki megri megri diye şarkı da söylemişlerdi. ama boş ver ne de olsa bu millet gene unutur. Sıfır iyidir.
Belediye meclisi toplantısında o şehrin sorunları konuşulur,tartışılır.Şu ya da bu partininiç meseleelri konuşulmaz.Görüntüleri defalarca izledim.Akp'li hanımCHP'nin iç meselesini belediye meclisinde konuşmaya çalışıyor.Başkan yerden göğe haklı.Defalarca uyarmasına karşın Akkp'li hanım ısrarla konuşmaya suyu bulandırmaya çalışıyor.
helal başkan halk olarak yanındayız böyle faşistleri konuşturmayacaksın herkes haddini bilecek kendi çöplüğünde ötecek gerekirse savaşacaksın yanındayız halk olarak ak faşistlerle mücadeleye ölene kadar devam
sevsinler senin bayanlara olan saygını..yaa,ne zaman bir devlet adamına yakışan açıklama yapacaksın da biz de okuyacağız?" bunu konuşturmayın,bunun hesabını vereceksin,seni oradan kovarız"" sanki bir ilkokul öğrencisi,teneffüste arkadaşıyla kavga ediyor..sen koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin başısın,sokak kabadayısı değil..bu gibi tartışmalara girerek kendini küçük düşürme..bu tartışmaya seni temsilen başkaları girsin
Belediye başkanı o bayandan Cumhurbaşkanıda belediye başkanından özür dilemeli. Bir bayana o laf söylenmez. Cumhubaşkanıda babası yaşında adama söylenmeyecek laflar söylemiş. 2 başkandada metal bir yorgunlu var, Artık ülkeyi gençlere bırakıp siyasetten çekimeliler.
Ülgür Gökhan, Çanakkale halkı tarafından sevilen ve sayılan bir kaliteli bir kişiliktir. Bu durumda iktidarın onunla uğraşması da gayet normaldir.
agop uşak chp-kk zihniyeti,tıpkı yahudi gibi,ne kadına-ne insana-nede inançlara değer vermez ama,sorsan feminist-laikist-kominist pislikler!!!
Bu hdp barajı geçti diye pilav dağıtan başkan değil mi la?
Olaya bak biri diğerini susturuyor,başka biri susturanı susturuyor.Gücü gücü yetene.Sorsan hepsi lider hepsi dik duruşlu kahraman....
polpot rejimi bekliyoruz bu gidişle. ABD de bunu istiyor. bundan sonra da CHP de, AKP de yandı yani.adamlar myanmar budistleri gibi. valla AKP mi CHP mi anlamaz. ona göre.
Beld. Başkanı gerekli ayarı vermiş. .
adamın ülkesi değil mi konuşturur konuşturmaz, hatta dışarı bile atar seni pardon içeri diyecektim.
demokrasi insanın hamurunda olacak..yoksa yoktur sonradan olmaz olsada bu kadar olur...
Diğer Haberler