Erdoğan, partisini 1 Temmuz’da kampa alıyor

Meclis’teki ilk grup konuşmasında AK Parti için artık çıtanın daha da yukarı çıktığını vurgulayarak teşkilatlarda yenilenme sinyali veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisini 1 Temmuz’da kampa alıyor. Kampa, 81 ilin ana kademe, kadın ve gençlik kollarının il başkanları gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2014 yılında AK Parti Kampı’na başkanlık etmişti. Erdoğan’dan sonra Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da parti teşkilatları ile bir araya gelmişti.

Yeniden genel başkan olduktan sonra partisiyle ilgili olarak “Metal yorgunluğu var” tespitinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’da teşkilatını kampa alacak. Afyonkarahisar ya da Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek kampa, 81 ilin ana kademe, kadın ve gençlik kollarının il başkanları katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2014 yılında AK Parti Kampı’na başkanlık etmişti. Erdoğan’dan sonra Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da parti teşkilatları ile bir araya gelmişti.

'YÜZDE 50 ARTI 1 OY ALAMAYAN İKTİDAR OLAMAYACAK'

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre 1 Temmuz’daki kampta, 6. olağan büyük kongre öncesinde gerçekleştirilecek teşkilat revizyonu ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019’da yapılması planlanan seçimlerin daha öncekilerden zor olduğunu ifade ederek, “Yüzde 50 artı 1 oy alamayan iktidar olamayacak” diyecek. Bu nedenle toplumun tümüne hitap eden bir söyleme, halkla bire bir temasa, sahada olmaya ihtiyaç olacağını kaydedecek olan Erdoğan, teşkilatlardan daha çok çalışmalarını isteyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan’da yapılan Anayasa değişikliği ile seçilme yaşının 18’e indirildiğini belirterek, ana kademede daha fazla gence sorumluluk vereceğini de vurgulayacak. Kampta, Erdoğan’a tüm teşkilatların güncel durumları hakkında bilgi verilecek.

AK Parti’de yapılan planlamaya göre, ana kademe, kadın ve gençlik kollarının kongreleri 2017 sonuna kadar tamamlanacak. 2018’de 3 kademede seçim gerçekleştirilecek. Erdoğan, bir kez daha genel başkan seçilecek, kadın ve gençlik kolları genel başkanları da belirlenecek.

'YÜZDE 50’NİN ÜZERİNE ÇIKMADAN MİLLETE ARZU ETTİĞİMİZ HİZMETİ VEREMEYİZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden AK Parti’nin genel başkanı seçilmesinin ardından ilk TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğiyle başarı çıtasının artık yüzde 50 artı 1’e çıktığını dile getirerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir başka ifade ile 2011’de ve 1 Kasım’da aldığımız tarihimizdeki en yüksek oy oranları dahi artık yeterli değil. Her ne kadar Cumhurbaşkanlığı ile milletvekilliği sandıkları ayrı olsa da her ikisinde de yüzde 50’nin üzerine çıkmadan millete arzu ettiğimiz hizmeti veremeyiz. Bugüne kadar yaptıklarımızdan çok daha fazlasını yapmak, çok daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz. Kolları sıvamalı, milletimizle olan rabıtamızı güçlendirmenin yollarını aramalıyız. Sandıkta yüzde 50’nin üzerine çıkmak için milletin tamamını kucaklamayı hedeflemek durumundayız. Bu yıl sonuna kadar teşkilatlarımızı güncelleyeceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Onu aşmamız lazım.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
elli düğmeye basa bu artık kimseyi ikna edemez bu hegemonyayı kaldıramaz, mileti bıktırıdız.
REİSİMİZ İYİ DÜŞÜNMÜŞ.BENCEDE REVİZYON ŞART.ÖZELLİKLE BELEDİYELERİ BAŞKA PARTİLERE KAPTIRAN İLLERİN İL BAŞKANLARI, İLÇE BAŞKANLARI VE YÖNETİMLERİ FESHEDİLMELİ. REFERANDUMDA DA BU İLLERDE EVET ÇIKMADI ZATEN.İLÇELERDEN EVET ÇIKMIŞTI. SONRA O İLLERDEKİ MÜSİAD BAŞKANLARIDA DEĞİŞTİRİLMELİ. AK PARTİNİN PARTİ ANLAYIŞINA GÖRE DAVRANMADILAR. DAVRANMIYORLARDA.
@apartmanyikan YANİ KELLERİ VURULA MI?
@mincolo NE ALAKA. BU KELLE KESMEK DEĞİL.TEMİZLİK.ÇÜNKÜ AK PARTİYE ÇOK ZARAR VERENLER VAR.İL VE İLÇE BAŞKANLARI MÜSİAD İL BAŞKANLARI AK PARTİ ÜZERİNDEN İHALELERE GİRMESİ KABUL EDİLİR BİR ŞEY Mİ? KARI KIZ AVINA ÇIKMAK? CABASI. SONRA AK PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ ONCA İNSAN AK PARTİ İÇİN ÇALIŞAN MÜCADELE EDEN VE OY VEREN İNSANLAR VARKEN ÖZELLİKLE OY DEVŞİREBİLMEK İÇİN CHP LİLERİ İŞE KOYMALARINA NE DERSİNİZ? ÖNCE CAN SONRA CANAN. DAHA NELER NELER.
toplanında dinleyin akp genel başkanını cesaretiniz varsa demokrasinin d,sine az da inancınız varsa biriniz çıkında eleştirin başkanınızı görelim biat etmekle demokrasi olmaz kula kulluk olur
Halktan kopuk zenginler kulübü oldu parti. nerde ensesi kalın varsa Ak partili görünüyor tüm hibeleri topluyor. Kpss alımları durdu torpille el altından alımlar var, adalet sadece fetocular için var diğer suçlular serbest kalıyor, dediğim gibi zengin daha zengin oluyor hibeler onlara işte Ak parti bu şekilde bitiyor
REİS BİRDE ŞU SİVAS A EL ATSA NE OLUR . BİR HIZLI TREN GARINA KARAR VEREMEDİLER. BİRİLERİ RANT PEŞİNDE BİRİLERİ BUNLARA KARŞI. BİR TÜRLÜ GAR YERİNE HALEN KARAR VERİLMEDİ.
ÇOK GÜZEL BENCE TOPLANTIYI KAMPI DÜNYA LİDERİ YAPACAĞI İÇİN KATAR DA YAPARSA HEM SORUNLARINI ÇÖZER HEM DE PARA KAYNAĞINI MEMNUN EDER REYİSİMİZ
Reisimize RABBİM sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin
evet revizyon olmalı yoksa durumlar iyi değil
Basta Melih gider tahminimce sonra Topbas. Halktan kopuk bir siyasetle kendi ceplerini doldurma pesind eler.
2011 DE CANLA BAŞLA ÇALIŞANLAR UNUTLUP BİR KENARA ATILDI PASTAYI SONRAKİLER YEDİ VE ŞİMDİ SESİZ ÇOGUNLUK OLAN BİZLER SİZCE HATIRLANIP GÖNÜLLERİ ALINACAKMI SANMIYORUM AMA BİZ SESİZLERİN SESİ OLACAK TEŞKİLAT BAŞKANLARI GELMİYECEK SADECE YİNE ŞOVMENLER GELECEK 15 TEMMUZDADA BUNLARI GÖRDÜK PASTA YİYENLER EVLERİNDE DURUMLARI TAKİP EDERKEN 2011 ÇALŞANLARI ORDA OLDU REKLAMI OLMAYANLAR OLANLARIN ÜSTÜNDE YAPTI SADECE TEKRAR SİYASET SİYASETLİGİNİ GÖSTERDİ İNŞAALLAH HATIRLANILIP GÖNÜLLER ALINIR ANKARA MAMAKTA
Kırmızı et fiyatları da düşecek mi çocuk çocuk kırmızı et yiyebilecek mi
@izzetiy Et yemek yok artık böyle giderse bol bol mehter yiyeceğiz.
zenginlerin partisi oldu akp bugüne kadar oy verdim bundan sonra asla vermem benim oyumla mahalle başkanı bile ortalıklarda hava atıp asar keser olmuş bundan böyle akpye oy asla ama asla vermem
BAŞKANLIĞA KADAR İDARE EDİN DİYOR YANİ.
Motor bozulursa kaportayı yenileme fayda getirmez.
Yediğiniz içdiğiniz yeter artık diyor. Sırada başka yalamalar var birazda onlar yesin diyor.
1930-1940 LARDA ALMANYADA HİTLER MODELİ ESAS ALINARAK YÜRÜTÜLEN BİR HAREKET.EN BÜYÜK İŞLERİ SİYASET VE PROPAGANDA İLE ALGI YÖNETİMİ YAPMAK,MEDYA VE KAMUOYUNU ELDE TUTMAK ! 15 YILDA ÜLKENİN KAYBETTİKLERİNE BAKIN YETER !!!
herşeyin bir sonu vardır ama bunun bedelini tabiki bu millet ödeyecek üzülürmüyüm kesinlikle bu ülkenin 100/50 bunu fazlasıyla hak ediyor geri kalanlarında allah yardımcısı olsun artık
işçilerden kesilen vergilere Müdehale edilecek mi acaba. milyon dolarlık patronlar biz işçilerin verdiği verginin yarısını vermiyor.Bu adaletsizliğe dur diyecek biri çıkacak mı acaba.
REİS ÇALIŞMAYAN KAYBEDEN BUNDAN SONRA KAZANIR BUNDAN SONRA ÇALIŞIR DEME ...HER ZAMAN YENİ KAN TAZE KAN İYİDİR..YENİ YÖNETİMLER HER ZAMAN EKSİKLERİ DAHA İYİ GÖRÜP ONA GÖRE PROGRAM VE PROJE ÜRETİRLER....ÖRNEĞİN AKP TÜRKİYEYİ İLK KEZ YÖNETMEYE BAŞLADIĞINDA TÜRKİYE NASILDI ŞİMDİ NASIL...ŞU ANDA AKP NİN BAŞARISIZ OLDUĞU İL İLÇE TEŞKİLAT VE BELEDİYELERİ ACİL OLARAK YENİLENMELİDİR...SORU İŞARETİ OLAN YERLER ÇÖZÜMLENMEYE ÇALIŞILARAK VAKİT KAYBEDİLMEMELİDİR.
Yapılan şeyler hizmet adı altında hezimet ! Ülkemizi sarsan fetö ve sizler ! Onların en büyük yardakçıları oldunuz ! Aslında söyleyecek çok şey var ama bunu anlayacak çok kişi yok ! Sadece çok yönlü bir araştırmayla doğruyu bulacaklarına inanıyorum ! Sizin medyada doğru yalan !
SAYIN ERDOĞAN BU TOPLANTIYI YİNE YAPSIN ANCAK ESAS BEKLENEN İŞ. ANKARADA 10 BİN KİŞİLİK HAFIZ VE ALİM YETİŞTİREN BÜYÜK BİR KUR'AN KURSU AÇARSA VE TÜM İLLERE BURADAN YETİŞEN MÜFTÜLER ÜSTÜ ALİMLERİ YOLLARSA TÜRKİYEDE YENİ BİR TERND DAHA YAKALAMA ŞANSI ÇOK YÜKSEK.TÜRKİYE ŞU AN GERÇEK İLİM EHLİ ALİMLERE İHTİYACI VAR. BAKINIZ ÜLKEMİZDE DİN HALEN BİR SÖMÜRÜ ARACI OLARAK KULLANILIYOR.İNANMAYAN TÜM CEMEATLERİN ÇALIŞMA ŞEKLİNEBAKSIN. DİYANETTEDE BOL BOL YAĞDANLIK VAR MALESEF.ALLAHIN GERÇEK RIZASINI GÖZETEN GERÇEK ALİM ÇOK AZ ÇOK. ÖLEN BİR İNSANIN ARKASINDAN HAYIRLI AMELLER GELİR DAİMA.DÜŞÜNELİM ŞİMDİ.
REİS ÇALIŞMALARA ÖNCE TRAKYADAN BAŞLA.....TRAKYADAKİ İL YÖENTİMLERİ..DAHA ÖNCE AK PARTİ İKEN CHP YE GEÇEN İLLERDEN...VE YENİ AKP YE GEÇEN BELEDİYELERDEN...AKP Lİ BELEDİYELER NASIL OLSA AKP LİYİM DİLEDİĞİMİ YAPARIM RAHATLIĞIYLA FAZLA YANLIŞIN İÇİNE GİRİYOR....ŞİMDİ DENETİM ZAMANI...
REİSİM HAKLISIN.REVİZYON ŞART.ÖZELLİKLE BELEDİYELERİ BAŞKA KAPTIRAN İLLERDE REVİZYONA GİDİLMELİ.AYRICA BU İLLERDE REFERANDUMDA EVET DE ÇIKMADI.BU İLLERDE İL VE İLÇE BŞAKANLARI VE YÖNETİMLERİ FESHEDİLMELİ.AYRICA MÜSİAD BAŞKANLARIDA. AK PARTİNİN DEĞERİNİ ANLAYIŞINI ORTAYA KOYAMAMIŞLARDIR.KENDİ ÇIKARLARI İÇİN İŞLER YAPMIŞLARDIR.AK PARTİLİ SEÇMENLERİN İSTEKLERİNİ KARŞILAMAMIŞLARDIR.
Diğer Haberler