Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin bayramlaşma töreninde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İşte Erdoğan’ın konuşmalarından satırbaşları:

Kimsenin diğerine üstünlük taslamadığı bir ortak zemini inşaa etmeyi sürdüreceğiz. 76 milyonun değerleri özellikle de yaşam tarzları bizim teminatımız altında oldu. Belediye başkanlığımdan bugüne kadar hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesine göz yummadık. Demokrasiyi özgürlükleri savunduk. Biz kendimizi başkalarına göre farklı bir konumda görmedik. Bize zulmettiler, ama biz sabrettik. Bir grubunda kendini üstün görmesine müsaade göstermedik.

Biri çıkar da ben üstünüm, ben hukukun üzerindeyim, ben seçkinim. Eğer böyle bir yanlışın içine girecek olursa, hatta hatta ben elitim derse, dayatma girişimine girerse orada özgürlük ortadan kalkar. Orada saygı ortadan kalkar.

“YENİ BİR TAVIR BEKLİYORUZ”

Bu güzel bayram gününde vatandaşlarımdan bir kez daha birbirlerine karşı hoşgörüyü yüceltmeyi rica ediyorum. siyasi partilerimizden STK’lardan kanaat önderlerimizden artık farklı bir dille üslupla bu ülkede kardeşliği daha da yüceltecek, birliğimizi daha da güçlendirecek yeni bir tavır beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

“KİMSEYE ÜÇ ÇOCUK İÇİN SİLAH DAYATMIYORUZ”

Hani diyorlar ya bizim yaşam tarzımıza karışıyor. Nereden çıktı bu üç çocuk meselesi diyorlar. Böyle bir yasa yok. Ben sadece bir başbakan olarak en az üç çocuğu tavsiye ediyorum. Bu benim en doğal hakkımdır. Kimseye kalkıp da silah dayatmıyoruz. Yasal bir mecburiyette yok. Ben hanım kardeşlerimize gelin bu millete üç çocuk hibe edin, lütfedin diyorum. Bu milletin güçlü olması lazım. O da nereden geçiyor, insan denilen şerefli mahluktan geçiyor. Bu insanı işte bu anneler yetiştirecek. Ha yapmayacak, yapmasın.

“PUTİN SÖYLEYİNCE OLUYOR DA…”

Öyle bir derdimiz yok. Ama biz Ak Parti olarak böyle bir teklifi yapıyoruz. Yasa da getirmedik. Bu isteğe bağlı. Bunu da müsaade edin de söyleyeyim bari. Yani bunu Rusya’da Putin söylediği zaman oluyor da, Türkiye’de Tayyip Erdoğan söylediği zaman niye rahatsız oluyorsunuz?

Avrupa ülkelerinde çok ciddi parasal yardım yapılıyor. Biz daha bu tür desteklere girmedik. Niye rahatsız oluyorsunuz? İnşallah ben annelerimize güveniyorum. AK Parti’ye gönül veren annelere güveniyorum. Tabi babalara da ciddi manada destek olması gerektiğini hatırlatıyorum. Parti olarak bugüne kadar yaptığımız gibi bizler her attığımız adımda ülkemizin geleceğini inşallah onun imarını yapıcı adımlarla tesis etmeye çalışacağız. Kibiri, hoşgörüsüzlüğü, kırıcılığı biz yanımıza yaklaştırmadık.

Bayrama burukluklarla giren dostlarımız var. Biz dünyanın tüm mazlumlarının acı ve kederini yüreklerimizde hisseden bir milletiz. Aynı şekilde bayram coşkumuzu bayram sevincimizi o insanlara hissettirmek, bayramda onları özellikle hatırlamak bizim boynumuzun borcudur. Hatırlatmak bizim ayrıca asli görevimiz.

Somali’deki kardeşlerimiz bayrama yokluk içinde girdiler, Myanmar’daki kardeşlerimiz bu bayramı buruk karşıladılar. Gazze’de kardeşlerimiz boyunları bükük girdiler. Suriye’deki kardeşlerimiz, yüz bini aşkın ölüm var Suriye’de. Suriye’de ramazanın kutsiyetini bile ayaklar altına alan zihniyet, evinde orucu sahuru bekleyenleri katletmeyi ramazan boyunca sürdürdü.

"BUNUN ADI BAL GİBİ DARBE"

Birileri bana haber gönderiyor. "Niye askeri darbe diyor, niye askeri darbe" diyor. Uluslararası siyasi literatürde bunun adı bal gibi de darbedir. Bunu kimse başka yere çekmesin.

Onlar hak mücadelesine imza attılar. Ben onları şahsen milletim adına kutluyorum. Mısır halkı asla yalnız değildir. Birileri Mısır’daki haksızlığı görmeyebilir. Zulmü katliamı görmezden gelebilir. Biz Mısır’daki kardeşlerimizi görüyor, onların haklı mücadelesini gönülden destekliyorum.

“ÇOK ENTERESAN BİR ÖRNEK VERECEĞİM”

Size çok enteresan örnek vereceğim. Baradey Nobel Barış Ödülü almış. Bayan Kerman’da barış ödülü almış bir gazetecidir. Çok ilginç bir örnek bu.

“EY NOBEL SEN NASIL BARIŞ ÖDÜLÜ DAĞITIYORSUN”

Barış ödülü almış olan Baradey, şu anda askeri darbeyi gerçekleştiren hükümetin cumhurbaşkanı birinci yardımcısıdır. Ben şimdi Nobel’e sesleniyorum. Eyyy Nobel, sen nasıl barış ödülleri dağıtıroyrsun ki bu kişiler askeri darbe yapanların yanında yer alıyoruz.

Sen nasıl barış ödülleri dağıtıyorsun ki işte Kerman Mısır’a girmek istedi, bak Mısır’a sokmadılar. Hani? İki yerde iki ayrı tuzak. O da Nobel barış ödülü almış, o da almış.
Şu ana kadar ortaya koyduğunuz tavır nedir? Niye? Adamına göre muamele.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
adamın dibisin basbakanım..
He dibi ama kazanın yanmış dibi.Yenmez at gitsin.
Dış basın Ergenekon kararlarından sonra '' Türk Demokrasisi sınıfta kaldı'' başlığı attı.Başbakan hiç gazete filan okumuyor mu acep?
diyelim ki o kör sende mi körsün be nankör be din düşmanı be vicdansız yobaz dış basın kim? dini ne hristiyan yahudi ermeni e peki bu kafirler bir müslüman devletin yükselmesini ister mi demokrasi süper sistem süper dermi onlar, kötülemek sizin gibi körleri ateşlemek için bizleri karıştırmak için yapıyor.şimdi gelelim ergenekondan alınanlara onlar kim yediler çaldılar çırptılar darbeye teşebbüs ettiler müslümanları ezdiler baş örtülüsünü istemediler kurana deger vermediler bu mudur demokrasi özgürlük eşitlik . onlarda kim anladın mı şimdi yahudi ermeni yani dış basının kuklaları
Bir sen okumuşsun herhalde embesil o gazeteyi. Hani özel sipariş bilmem kaç bin dolara ilan verdittirilen anlı şanlı gazete olmasın. E o gazeteler zaten, bu milletin hayrına olan hangi bir şeye destek oldular ki yıllardır he. Vah vah üzüldüm vallahi yahu. Sınıfta kaldık he. Ulen sınıfta kalanlar,batakta olanlar, sınıfta kalan bu bahsettiğin ülkeler be. Senin ülkenin kalkınması,büyümesi bunları üzdüğü içindir ki, işte bu sipariş haberleri yapıyorlar be hödük,hala mı anlıyamıyorsun!
Ebru hanım.Hakaretten uzak yorum yap0manızı şiddetle tavsiye ederim. Terbiyesizliğin lüzumu yok.Otur biraz da DIŞ BASINDAKİ YORUMLARI oku.Yandaş , candaş medyayı değil! Ayrıca EMBESİL senin gibi düşünme özürlülerdir!
Hala demokrasi diyor , bu Başbakan bizimle dalga mı geçiyor? 3 çocuk diyor , her şeyi sattı , özelleştirme adı altında , o kadar genci istihdam edecek , hangi iş yerini açtın? Fabrika mı kurdun ? Yaptığın tek şey yol , o da 3 ayda bir yeniden yapmak. İhalelerde birileri komisyonla cebini dolduruyor.Yol yaptın , ama turizmi bitirdin. Bi çık şöyle Sultanahmet'i bi dolaş , bak bakalım kaç kişi Topkapı Sarayı'na , Ayasofya'ya , Sultanahmet Camiine giriyor. Bitmez dedin , bi git turistik yerleri gez , esnafla konuş , bi gör millet nasıl kan ağlıyor. Taksim olaylarındanturist de nasibini aldı.
kardeşlik bekleyen kin nefret kusmaz kendinden olmayanı yok etmez masalı bırak kimse yemiyor gerçek yüzün çıkıyor
Olur mu Sayın Başbakan Lütfen Putin de senin tavsiyene uydu çocuk yapamayan eşini bırakıp yeni eş alacak ben 50 yaşındayım senin tavsiyene uyarak 2 çocuk yapmaya karar verdik. Sen Dünya Liderisin bizim kardeşimiz Yüce Türk Halkının Başbakanısın Bayramın kutlu olsun işte bu dünyada yok dünyada sıradan bir vatandaş Başbakana mesaj atamaz ben istesem sizi nen görüşür. Gelir Bayramlaşır eviniz de misafir olurum. Sen DÜNYA LİDERSİN.
Git bir dene bakalım korumaları seni ne yapıyor?
Rusya kendi teknolojisi ile savunma sanayisini oluşturmuş bir güç, onun borusu tabi ötecek , Adamalar kendi savaş uçağını üretiyor ...
Ulu önderim Recep Tayyip Erdoğan sen olmasan bu ülke nasıl 10 yılda bölgesel güç haline gelebilirdi.Seni çok seviyorum büyük efsana adam Türkiye'nin gerçek kurucusu sensin.o Ataput dediğiniz adam Amerikan mandacılığını kabul etmiş bir masondu.
Atatürk olmasaydı baban o mandacılar olcaktı şimdi onlara hadi babacım de bakalım hadi.
ulu önder dedigin adam yakında kürt devleti kurulmasına izin vericek.belki sende bir kürtsün.apoyu srbest bırakacak buna sevınoyosun..bu devle tı kurana ulu onder denır.satana ,bölene degıl!buna dıkkat et ilk once.atatürk olmasaydı kim bilir şuan ne haldeydın ?kimin piçiydin?anlasılan sen ilk okul mezunu bıle degılsın.sana komur verdıgı ıcın erdoganı tutuyorsun.biraz kıtap okumaya gayret et.pardon okuma yazman yoktu degıl mı?senın gıbıler bu ulkeyı satana destek oluyor.cıkar karsılıgında.yazık.
ağzına sağlık.
millet diyor sadece Türk milleti diyemiyor kimin mason olduğu ortada gerçi senin için farketmez 1 ton kömür 2 paket makarna yeter sana ermonder denilen şahsın yorumunu yayınlayan mynet bakalım bunu yayınlayacak mı
sen ne diyorsun be gafil...
şaşkınsın ya ataput dediğin adam Atatürk mü o manda ve himayenin asla kabul edilmeyeceğini Erzurum kongresinde kabul etmiş biridir nasıl bir tarih bilgin var bilmem ki öte yandan sen nasıl olur da bir ülkenin kurtarıcısına ve kurucusuna ataput gibi bir hakarette bulunabiliyorsun Erdoğan gözlerimizin önünde doğuyu pkk ya veriverdi çoook vatanseverdi dimi harbi dengesizsin
30 yıl sonra gelecek gençlik çok şanssız recep tayyip erdoğan gibi bir dünya liderini göremeyecekler medyamıza tavsiyem videolarını kaydederek kemal sunal filmleri gibi hergün tv lerde göstermeleridir !!!
30 yıl sonra gelecek gençlik gerçekten çok şanssız. Çünkü senin başbakanını dinleyen senin zekandaki insanlar onlar için yaşanabilecek bir ülke bırakmayacaklar.
evli kızının kac tane var ilk önce evinin önünü süper ondan sonra akıl ver akıla ihtiyacımız yok akıl verecegine emekliye işciye zam yap yandaşına yedirme
Bu nasıl bir mantık , Putin'in, Ali'nin ,veli'nin ... herkesin yapabilirliği (muktedirliği) bende olsun,bende toplansın!. Bu nasıl bir iddia!; böyle bir meğalomanlık mı diyeyim, kompleks mi diyeyim?!, kimsede görmedim.
SEN HALKINI KATLEDENLERİ ÜLKEDE SAKLAYIP BESLEMEDİN Mİ? TERÖRİSTLERİ ÜLKEDE EĞİTİP SURİYEYE YOLAMADIN MI? O KATLİAMLARIN VEBALİ SENİNDİR SAYIN BAŞBAKAN.
11 senedir ıktıdarda olupta hala mazlumu oynayan bir lider varmıdır acaba ... hep bize yapılan bize yapılan ... ama muhalefet Yokki...!!!!!!!
BİYAT KÜLTÜRÜYLE EYİTİLMİŞ DÜŞÜNEMEYEN ALGILAYAMAYAN KİTLENİN HER SÖĞLEDİYİNİ PEŞİNEN DOĞRU KABU ETTİYİNİ BİLDİYİ İÇİN AĞZINA GELENİ RAHATÇA KONUŞUYOR.YOKSA BASKI ALTINDA TUTULDUĞU İÇİN 11 YILDA %20 ARTAN DOLAR KURUNA,BİR GECEDE KALEM OYUNUYLA %35 ARTTIRDIĞI G.S.M.HASILAYA RAĞMEN BİZİM 6.7 KATIMIZDAKİ FERT BAŞI MİLLİ GELİRİ OLAN AVRUPA VE ENERJİ ZENGİNİ RUSYAYLA MUKAYESE EDERMİYDİ,AYRICA 11 YILDA MİLLETİ NASIL BU KADAR BİRBİRİNE DÜŞMAN ETTİK,DEMOKRASİYİ AYAKLAR ALTINA ALDIK,ADALETİN KESTİYİ PARMAK ACIMAZ DİYECEK KADAR ADALETE GÜVENEN BU ÜLKEDE ADALETİ NASIL YOKETTİK DEMESİ GEREKMEZMİYDİ.
nasıl işine geliyorsa kelimeleri eğip büküp ona göre yazıyorsun. neden yazmıyorsun çillerin 1 gecede doları 8tlden 25 tl ye çıkardığını.işçiye memura sıfır zam verdiğini,imfye borçlanıldını. olmadımı geçelim ecevite bahçeliye ne oldu bir günde 60 mil. dolar devlete ve millete zarara, yetmedi 23.5 mil dolar imf ye. biat etme kültürü bu işte. tüm haksızlıklara, kötü yönetimlere halkın kazıklanmasına dolandırılmasına rağmen hala bunu yapanların yanında yer almak onları savunmak.bu sadece biat da değil beyni satılmışlık uşaklıktan başka bişi değil.
Toplumsal ayrışmanın nedenleri: cumhuriyeti tekeline almak isteyen Atatürk'ün gölgesinden çıkar sağlayan, millet iradesini "siz hükumet olursunuz ama iktidar olamazsınız diyerek hiçe sayan, dini değerleri ve dindarları aşağılayan gerektiğinde darbe yapan zihniyet Türkiyede hukuka hesap vermekten yıllarca kaçtı. Hukuku hiçe saydı gerekirse silahla anayasa yaptı. ben biat kültürünü çok severim temsili demokrasi de bir tür biattır. Türkiye toplumu herkesin haklarını eşit derecede savunan bir hukuk devletiyle yaşayacaktır. bunu dokunulmazlar, seçkinler, askerler,Kemalistler dindarlar kabul edecek.
muhalefetin tüm çamurlarına rağmen ülkeyi ileriye götürmeyi başarak tayyibime sonsuz teşekkür ediyorum. bu yapılanları göremeyen zihniyetede acil eğitim şart diyorum.
Çoçuğumun olmasını istemiyorum siz bu ülkede olduğunuz sürece çünkü can güvenliği olmayacak.Bizim çocuklar büyük zorluklarla doğsun sizin polisler öldürsün Ali yi -Ethem i öldürdüğünüz gibi.
eşitlikmiş, demokrasiymiş, 76 milyonunmuş buna sadece beyinlerini yıkadığınız kuzucuklarınız inanır, biz söze bakmayız söyleyene de bakmayız icraatlara bakarız bizim yobazlarınızdan farkımız bu, bizi kandıramazsınız adam olsaydınız size de oyumuzu verirdik ama adam değilsiniz yalancısınız din sömürüsüyle cebinizi doldurdunuz şimdi de intikam alma peşindesiniz, son gülen iyi güler
korkacaksın titreyeceksin yıkılacaksın ben inanıyorum...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
HANİ MÜSLÜMANSINIZYA ŞU ŞEHİTLİKLERE Bİ GİDİN BAKIM KEMİKLERİ SIZLAYAN O 20 Lİ YAŞLARDAKİ BU VATAN İÇİN CANINI TEREDDÜTSÜZ VEREN O İNSANLARA FISILDAYIN BAKIM PKK İLE ANLAŞMALARINIZI... APO YU YAKINDA SERBEST BIRAKACAĞIZ KÜRDİSTAN DEMEYE BAŞLADI BAZI İNSANLAR DEYİN BAKIM Bİ YÜREĞİNİZ YETİYORSA GİDİN O ŞEHİTLİKLERE... KURBAN OLDUĞUM ALLAHIM BUNLARIN HESABINI ELBET SORACAK...
Burda AKP'ye AKP'lilere ve Başbakanımıza hakaret edenleri artık mahkemeye vereceğiz kimse sahte hesap açıp kendini akıllı sanmasın her şeyin yöntemi var artık..
barıs odulunu erdogana vermemısler ne uzulmuss... la sankı nobel gel erdogan sana barıs odulu verelım deseler arkasına bakmadan kosarak gıder alır bu dedıklerının hıc bırını hatırlamaz aynı eskı dedıklerınde oldugu gıbı...
BU MİLLET SİZE ÖYLE BİR TAVIR GÖSTERECEK Kİ, BUNDAN EMİN OLUN. SİZ SAYGI BEKLİYORSUNUZ AMA HAKETMİYORSUNUZ...
İNŞAALLAH ÜLKEMİZİ SÜPER GÜÇ HALİNE GETİRECEKSİN VE DEDİKLERİNİ YAPACAKSIN SAYIN BAŞBAKANIM. TÜM İSLAM ALEMİ SENDEN UMUTLU GERİSİNİ BOŞVER
SN PUTİN. ADAMGİBİ ADAM DA ONDAN...
neden 2 karı mecburi kılmıyorsında çocuk yapın diyorsun anlamıyoruz,delikanlıysan 2 karıyı mecbur et görelim.
Hukuk Fakültesi mezunu Putin ile yarışa girmiş Recep Bey.
bizde zulüm görüyoruz ama sabrediyoruz sayın akp nin başbakanı
ASIL ŞİMDİ DARBE GEREKİYOR! ÜLKEYİ SİZİNGİBİLERDEN TEMİZLEMEK İÇİN SN BAŞBAKAN... DARBELERİNDE BİR GEREKCESİ VARDIR, ŞU AN GEREKTİGİGİBİ...
KESİNLİKLE KATILIYORUM. ÜLKENİN VE MİLLETİN BAŞINA BELA OLAN,HER FIRSATTA İSYAN VE DİRENİŞLE DEVLETE KARŞI AYAKLANAN MİLLETİN HUZURUNA BOZAN, DEVLETE VE MİLLETE ZARARDAN BAŞKA HİÇ BİR ETKİSİ OLMAYAN,TOPLUMUMUZUN DEĞERLERİNDEN ANLAYIŞ FELSEFESİNDEN UZAK OLAN,BU ÜLKE İÇİN VARLIĞI TARTIŞMASIZ ZARARLI OLAN SOL ZİHNİYETİN TAMAMEN CANINA OKUMAK İÇİN DARBE YAPMANIN TAM ZAMANIDIR.BUGÜNE KADAR YAPILAN TÜM DARBE VE GİRİŞİMLERİ SAĞ ZİHNİYETE KARŞI OLMUŞTUR,ŞİMDİ SOL ZİHNİYETE KARŞI YAPMANIN ZAMANI GELMİŞTİR.
putin ile aranızdaki fark, putin devletini bölmek, parçalamak için uğraşmıyor...
ÖDÜLLERİ VERİRKEN BUNDAN SONRA MR TAYYİP EFENDİYE DANIŞIN, O DÜNYAYA HÜKMETMEK İSTERDE BİRAZCIK. KAFASI KEL OLMASSA HÜKMEDECEKTİ ZATEN.....
diyorki bayrama buruk giren dostlarımız var,doğru 70 milyon insanın minimum %50'si
üç çocuk yapalım.birini kör et.ötekını öldür.diğerini hapse tık.saygı falan yok.adın ne Hurşit kendın söyle kendın işit.
Helal olsun adam gibi adam. Burda yorum yapanların çoğu ergen veya çok hesap açmış bir kaç kişi. Daha 2000 lerin başındaki ekonomik krizi unutmadık. Millet açız paramız yok diyor çoğu kişi ev sahibi oldu altlarında sokaklara bakın hep son model araçlar ondan boşuna karalama kampanyasına geçmeyin cehapeliler siz asla ve asla iktidar olamıyacaksınız ötesi yok..
yürü be başbakanım sonuna kadar sizinleyiz, yaptığınız icraatları görmek, anlamak istemeyen kör zihniyetlere inat!!!!
SN BAŞBAKAN. SEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN! TEK TİP İNSAN OLMAZ OLAMAZDA, HERKES AYNI HAKLARA SAHİP OLACAKMIŞTA FALANDA FİLANDA. SİZ 76 MİLYON İNSANI TEMİNATINIZ ALTINA ALAMAZSINIZ EN AZINDAN BENİ, BEN İSTEMİYORUM SİZİN TEMİNATINIZI FİLAN. ZATEN YAPAMIYACAKSINIZDA.
benim başbakanım dayatma yaptırmaz çünkü diktatör değildir (.bir tek allahımın dediği olur)
11 Yıldır ülkenin başındasın .. Eşin dostun çoluğun çocuğun partililerin. hatta partilillierin eşleeri dostları ihya oldu... Resmen sömürdünüz. Hala mazlum hala din üzerinden bel altı yaparakk OY Peşindesin... Bu dünyada padişahsın tadını çıkartınn .. her gün ayrı vurgun yapın... Her ay vergimi ödüyorum 1 tek kuruşu bişe helal olmasın bir tek kuruşu bile peşkeş çektiklerin ve senin boğazında düğümlensin işallah... Hakkım haram olsun
Acaba Türkiye ile ilgili söyleyeceğiniz bir şey var mı??? Neden gidip oralarda yaşamıyorsunuz siz???????
Allahına gurban Erdoğan! Allah ömrümden kessin ömrüne koysun:)
sayın başbakanım söylem olarak belki güzel bir istek, belki de bu isteğiniz geniş aile özlemi, belki de sayısal bir değer. ancak ben bir kamu görevlisi olarak 2 öğrenciye ortalama 2000 TL harcıyorum, Allah bağışlamadı (kadere inanıyoruz) 1.evladımızda yaşamış olsaydı 3 olacaktı. o zaman 2000 maaştan 3000 TL yi nasıl ödeyecektik. Birde bu durum var sayın başbakanım. Tabi ki her canlının rızkını Cenabi Allah verir diyeceksiniz, ona da inanıyoruz. ama benim rızkım mı kesilmiş o zaman, her 2 - 3 ayda bir kredi kullanmak zorunda kalıyorum ev giderlerinin karşılanması için, kredi de mi yoksa rızık..
milletın yaşamınamı göz dıkecegınız yanı
Diğer Haberler