Gece yarısı Ankara'yı sarsan iddia! Sağlık Bakanı Demircan istifa mı etti?

Ankara gece saatlerinde bir iddiayla hareketlendi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın istifasını sunduğu iddia edildi. Demircan'ın milletvekilleri ve teşkilat çekişmesi arasında kaldığı için istifa etmek istediği öne sürüldü.

Gece yarısı Ankara'yı sarsan iddia! Sağlık Bakanı Demircan istifa mı etti?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın istifasını sunduğu ileri sürüldü. Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, istifanın nedeniyse teşkilat içerisindeki çekişme olarak iddia edildi.

TEŞKİLAT VE MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA KALDI

Gerçek Gündem’in iddiasına göre İl sağlık müdürlüğünün sözleşmeli hale getirilmesi ve maaşlarının yükseltilmesi sonrasında, yüzlerce kişi, il müdürü olmak için araya hatırlı kişiler koydu. Bunun sonucunda hem AKP İl teşkilatları ile milletvekilleri arasında hem de milletvekilleri ile Sağlık Bakanı Demircan arasında, çok sayıda tartışma yaşandı.

Baskılara ve yaşananlara tahammül edemeyen Bakan Demircan’ın, istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu ifade ediliyor.Ancak, Erdoğan’ın istifaya soğuk baktığı ileri sürülüyor.

AHMET DEMİRCAN KİMDİR?

13 Temmuz 1954’te Samsun’da doğdu. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye’dir. Tıp Doktoru, Genel Cerrah; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.Samsun 1 No’lu Sağlık Ocağı Doktoru, Muş Devlet Hastanesi ve Bafra Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.20 ve 21. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. 54. Hükümette Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu.İngilizce ve Arapça bilen Demircan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
artık bu memlekete temiz şeffah bir yönetim gelmeli.siyasetin çamaşırlarını giyipte üstünü kirlendirenlerin çöpe atılması gerekli oldu.ya bir insan hergün aynı yemeği yiyebilir mi.bıktık artık 15 sene olmuş bıktık iğrendik yeter .ne halde sokak uyuşturucu yaşı 11 fuhuş yaşı 13 hırsızlık diz boyu cinnet geçiren almış başını gidiyor. esnaf vergisini ödeyemiyor.zam zam vergi biz ne kazanıoyoruz ya lanet olsun .onların tuzu kuru kardeşim.bir olalım dik olalım ki halk bireyleri olarak rezil yaşamayalım.yaşasa idi elinde fırsat varken güzel peygamberimiz yaşardı saraylarda.
sağlık bakanlığı yaz boz gibi oldu katrilyonlar harcanarak sağlık 3 bölündü niye sadece birilerine koltuk verebilmek uğruna şimdi tekrar başa dönüldü birleşme olayı gerçekleşti yine katrilyonlar boşa harcandı.şimdi yüksek maaşla müdürler başkanlar uzmanlar atanmaya başlandı herkes bu baldan kaşık almak için il başkanlarını milletvekillerini araya sokarak torpil peşinde koşuşturuyor bir türlü müdürün başkanların kim olduğuna karar verilemiyor illerde sağlık kurumları başı boşsuz yönetilmeye çalışılıyor.herkes benim adamım müdür başkan olacak diye baskı yaparsa bakanda istifa eder haklı adam
kardeş bazı görüşlerine katılıyorum ama yaşın genç olmalı.bunlardan öncekiler daha beterdi.o yüzden 15 yıldır iktidarlar.millet korkuyor o eski kötü günlere dönmekten.alternatifsizliğin getirdiği bir durum.eskilerle kıyaslayınca fena da hizmetleri olmadı.ancak her taraflarını asalaklar sardı.hizmet için değil de cebini doldurmak için akp ye yanaşan çok insan var.popülizm uğruna yapılan yanlışlar cabası.eğitimin kaş yaparken gözü çıkarıldı.sınıfta kalmak yok.öğretmenlerin eli kolu bağlı.yaptırım güçleri sıfır.çiftçinin malı para etmiyor.girdi fiyatları tavan.erdoğan tedbir almazsa akp gidici.
@nazifgunsel Tamammmmm öncekiler daha beterdi bunlar gene iyisi bumu senin anlayışınnn çok yazık,çokkkkkkk.Sana HADİSE,nin sıfır tölerans şarkısını dinlemeni tavsiye ediyorum.
@nazifgunsel 80 milyonun yüzde kaçı 15+18 =33 yaş ve üstüdür. (oy kullanma )
@nazifgunsel Yaşın genç demişsin ben 55 yaşındayım dün BAKIRKÖY DEVLET HASTANESİNDEYDİM ORTA KULAK İLTİHABI AMELİYATI İÇİN 7 AY SONRAYA RENDEVU VERİLMİŞ HASTANEDE İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ YAKINIM KOLON KANSERİ ÇAPADA 40.000.-tl CİK BICAK PARASI İSTEDİLER SENİN İYİ DEDİĞİN BUMU
Şehre yabancı tepeden inme müdürler atanırsa olacağı buydu
MEMLEKET YAZ BOZ TAHTASI GİBİ OLDU..! BAKALIM NEREYE KADAR..?
aslında başta tayyib ve bütün bakanların istifası gerekir
@alaettinaslan aslında bütün anamuhalefetin istifası gerekir . birlik ve beraberlik konusunda hiç ypoklar . varsa yoksa geyik muhabbeti geyiklerde üreme geyiklerin sevdiği şarkılar geyiklerde sendromlar . geyiklerde diğer antipatik drumlar vs . bıktık diyenler.... kabul edilmiştir
hadi ordan bee tayyipten başka derdiniz yok sizler böyle kör oldügunuz sürece milleti cahil yerine koyup kendinizi akilli sanmaniz tamamen iyileri silip kötüyu konusmaniz tamamen ülke menfeati yetine kendi menfeatlerinizi dusunmeniz hicbirzaman ayni yolda yurumiyeceğiz !!
Arkadaş bu iktidarın yaptıklarını körü körüne savunanları anlamıyordum. şimdi çok net ortada. çünkü savunanların hepsi iktidardan ceplerini dolduranlar. ama küçük ama büyük.
istifa doğruysa akp nin gerçek yüzünü ortaya koyan bir açıklama ve gerekçe ile yapılmış olacak...adaletsizlik adam kayırma liyakatsiz olanların torpille bir yerlere gelmesive bunun gibi birçok pislik ortaya çıkıyor...c.b bile kendisi açıkladı isim kullanarak bu işlerin yapıldığını sonrada daha kötüsünü söyledi benim haberim olacak bu tür olaylarda..çok önceden belediyelerin bazı kişilere bedava fiyatına devlet arazilerini peşkeş çekerkende aynı konuşmaları vardı...böyle kupon yerleri satmadan önce bana haber vereceksiniz demişti..bunlar çok tehlikeli ucu açık ifadeler...
Tepeden tırnaga torpille atama, eleman alımı, yer degisikligi yapiliyor. Ama lafa gelince burası Müslüman ülke. Önce hak yememeyi, insanlara esit ve adaletli davranmayi ögrenin.
Akademisyen olmayan bir adamı bakan yaparsan ortam köy kahvesine döner
Sağlık durumunu öne sürüp, çekişmeye dayanamadığından istafa edeceğini 2 hafta önce duymuştum. Demek ki doğruymuş. Çekişme de doğru çünkü Ankara'nın halen il sağlık müdürü atanamadı. Son KHK dan sonra sağlık bakanlığında atamalara karışanlar yüzünden sözleşmeleri bile 2 ay daha uzatıldı.... Bakalım kimin torpili daha güçlü oyunu oynanıyor...
Hala ikta ediyorlar biz haram kul hakkı yemeyiz hala bizim abdestlerimiz de şube yok diyorlar Allahım senin adını kullanarak bu mümin kullarına eziyet eden ve haklarını yiyenleri azabına cezalandır.
Neden sarsınki,kamuda bu tip değişimler her zaman oalağan işler
akp de saltanat havası daha bitmemiş demek ki..seçimlerde işi zor olacak..
akp bitti tek tek dökülüyorlar..
rezalete bak!! Allahın huzuruna çıkmayacağınızı mı düşünüyorsunuz ki hatırlı kişilerle bi koltuk kapmanın kavgası içerisine düştünüz!! ben böle rezalet görmedim!!
Her milletvekili il başkanı ilçe başkanı benim adamım şuraya yerleştir şuna torpil buna torpil derse olmaz SAĞLIK BAKANI HAKTAN ayrılmamış istifa etmişse eğer helal olsun ona en azından kimsenin hakkını yememiş böyle bakanları desteklemek lazım
@xyz24 haktan ayrılmamış mı. Yaptığı atamalar tamamen torpil. Torpilli atama yapömış lakin çok olduğu için dayanamamış. Yani liyakata önem verip olur mu oyle şey dememişki.
Torpili yaptıranda yapanda CEHENNEM de yanması yetmez. Odun olsun odun...
Maalesef bu gelinen nokta çok vahim. Maaşı iyi bir makama torpille adam yerleştirmek için, milletvekilleri ve partililerin isteklerinden bunalan Sağlık Bakanı; istifa etme noktasına geliyor. Ne yazık ki, liyakat (layık olan) ve hak eden yerine; torpili ve tanıdığı olanlar bir yerlere yerleşiyor. Yazık...
ya hepsi karadeniz bakan birazda galip ensarioğlu olsun ma ne olmuş
Adam kayırma torpil rüşvet yeni cemaat bağlantıları ile yükselme. Müslümanlığın yeni 5 şartı.
tabikibiki akparti ilbaşkanları ve millet vekillerinin istediği adamı yapmak zoruda bu bakanmı bunların memleketlerine gidip siyaset yapacak bakan alacak tepeden yeni mezun dr u bilmediği memlekete atayacak sonrada vay efendim rahat bırakmıyorlar tabiki rahat bırakmazlar.sağlık zaten pimi çekilmiş el bombası bide bilmeyen yeni mezun idarecilik anlayışı olmayan birinin eline bak nasıl patlıyor
bazı tvlerdeki bebekleri hastahaneden çalınıp yurt dışı yurt içi satış yapan çetelerin var olduğu (30 YILDIR)bu bebeklerin soy bağlarının değiştirildiği ortaya çıktı. BU BAKAN YARDIMCI OLACAĞINA BU TVLER DEKİ O PROĞRAMLAR YAYINDAN KALDIRILSIN DEDİ. BU NASIL MİLLETİN VEKİLLİĞİ BU NASIL VATANSEVERLİK. ÇOK SEVİNDİM . YURDUM SAHIPSİZ DEĞİLMİŞ.
@kanuni.99 Kendi adamlarına yer kalmamıştır isyanı ondandır..
biki akparti ilbaşkanları ve millet vekillerinin istediği adamı yapmak zoruda bu bakanmı bunların memleketlerine gidip siyaset yapacak bakan alacak tepeden yeni mezun dr u bilmediği memlekete atayacak sonrada vay efendim rahat bırakmıyorlar tabiki rahat bırakmazlar.sağlık zaten pimi çekilmiş el bombası bide bilmeyen yeni mezun idarecilik anlayışı olmayan birinin eline bak nasıl patlıyor
sen bakansın sana kim hangi teşkilat baskı kurabişirki
Evet arkadaş tabiki akparti ilbaşkanları ve millet vekillerinin istediği adamı yapmak zoruda bu bakanmı bunların memleketlerine gidip siyaset yapacak bakan alacak tepeden yeni mezun dr u bilmediği memlekete atayacak sonrada vay efendim rahat bırakmıyorlar tabiki rahat bırakmazlar.sağlık zaten pimi çekilmiş el bombası bide bilmeyen yeni mezun idarecilik anlayışı olmayan birinin eline bak nasıl patlıyor
Diğer Haberler