Gökçek'ten yeni mesaj: Oylar azalmadı arttı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile sosyal medyadaki takipçileri arasında yaşadığı oy tartışması sosyal medyanın gündemi oldu. Gökçek, oylarının gerilemediğini, 2014 yerel seçime göre arttığını yazdı. Gökçek, bir takipçisinin "Ankara bu seçimde sana hayır dedi" mesajına yanıt olarak "Gezi zekalı arkadaşım. Yerel seçimde 44.9 almışken şimdi oylar 48.85'e çıkmış. Sen neyin kafasını yaşıyorsun?" ifadesini paylaştı.

Gökçek'ten yeni mesaj: Oylar azalmadı arttı

Melih Gökçek, sosyal medya hesabından Ankara'da oylarının gerilemediğini belirten bir mesaj yayınladı. Gökçek, "Benim yerel seçimde aldığım oyla bu seçim arasında 4 puan artış var. Neyin çanı çalıyor. Artisliğe gerek yok" yazdı.

Bir takipçisinin "Ankara bu seçimde sana hayır dedi" mesajına yanıt olarak ise Gökçek, "Gezi zekalı arkadaşım. Yerel seçimde 44.9 almışken şimdi oylar 48.85'e çıkmış. Sen neyin kafasını yaşıyorsun?"

2014 yerel seçimlerinde AK Parti 44.82, MHP 7.77 oy oranına ulaşmıştı. CHP yüzde 43.82, HDP ise yüzde 0.87 oy oranına ulaşmıştı. Kasım 2015 Genel seçimlerinde AK Parti 48.9, MHP 14.01 oranına ulaşmıştı. CHP yüzde 30.4, HDP ise 4.4 oy almıştı.

16 Nisan referandumunda ise 'Evet' cephesi yüzde 48.85, ‘Hayır’ ise yüzde 51.15 oy oranına ulaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
onursuz laf cambazı, evladını da kendisi gibi yetiştirmiş
Biri şunu sustursun lütfen Allah için kim konuşursa konussunda su adamı sustursunlar artık
Bence vatandaş hakaret davası açmalı. Bu üslup nedir?
Tamam kardeş sizsiniz durmak yok parsel parsel satmaya devam hoca efendi niz de kutsasın sizi siz siniz ülkeyi de zimmetini ze geçirdiniz yalnız nezaman arsa haricin de vatandaş satmaya başlayacaksınız merakla bekliyorum
ulan nedir Melih başkandan çektiğiniz sizin. yazık size.
gökçe sende birgün ahirete gideceksin ve tek başına hesap vereceksin koltuklar bakalım neler anlatacak
Tabi çok küçük bir ayrıntı var arkadaş atlamış onu Mhp ile beraber evet dedikleri o da. Nerdeyse bütün illerde alması gereken puanın 10-15-20 puan altında geldi. Evet çıktı saygım sonsuz ama bu seçimin en büyük sonucu mhp nin kendi kendini bitirmesi oldu.Oylafı iki parti arasında eriyecek, birde seçimden önceki gün vallahi de billlahi de anket yaptım %60 evet deyip Ankara için daha sonra millete hakaret etmek çok anlamsız.
Bu 48.85 in içerisinde MHP nin ne kadar oy katkısı var acaba. Biliyorsunuz yerel seçimlerde MHP nin başkan adayı ciddi seviyede oy almıştı Ankarada.
yüzde onu mhp nin oyları geri geri zekalı
@seco372 hani mhp fen Evet e az oy çıkmıştı?sizde bir karar verin artık..
Kedi buysa ciğer nerde ciğer buysa kedi nerde bu artış akpninse mhpnin bbpnin sp den çalınanlar nerde
seni hiç sevmiyorum süt oğlan...
Tayyip Erdogan + Binali Yıldırım + Devlet Bahçeli + TRT+ YSK + Devletin Tüm Olanakları + Avrupa'da Yapay Kriz + Şaibeli Oylar = %51
@ssonel 70 düvel birleştiniz almanya avusturya hollanda başı çekti fetö pkk tüm terör örgütleri yinede hüsran.yazık.atalarımızın bir lafı var bilmem neyin davası olamaz diye evet işte catlasanızda yırtınsanızda halkın dediği hakkın istediği olur.
@akif83 hakkın işi gücü kalmadı referandumda tarafmı oldu şimdi? olan biten herşey hakkın istediği ise israilin filistine yaptıkları, abdnin tüm ortadoğu ve islam ülkelerine yaptıkları hep hakkın seçimi!!
@akif83 sen ülkenin % 49 na terör örgütümü diyorsun fetöyü besleyenleri araştır belki görürsün hakikati
YEMİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZMIŞ. DOĞRU BİR ATASÖZÜ..LAKİN BİZİM GERÇEK PEHLİVANLARIMIZ..YENİLGİYİ ONURLA SAYGIYLA KARŞILAR..BUNLAR FRANSIZ PEHLİVANI.
ilk yerel seçimlerde suyun ısındı.
senın o üslübunla senden deyıl beledıye başkanı olmak tuvalete kapıcı bıle olamassın hadsız
Melih Gokcek basarilidir sozumuz yok , yillardir her secimi kazanmis lakin artik vadesini doldurdugu asikar .
dünyanın(başka dünyalar var mı bilmiyorum)en rezil adamının beyanı
Sayın ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı salağın birine KAPAK yapmış anlayamayan mallar var hala .
@mehmetsenget Ankara gibi TC nin başkenti olan bir şehrin belediye başkanına bu tarz cevap vermek yakışmaz Millet onu demeye çalışıyor ama sen yıkama yağlamadasın belli , amacın belediyede bi tuvalet kapmak galiba
@mehmetsenget mal aynı senın gıbı olur denyo buda sana kapak olsun
Bu adam dengesiz ya suyu iyice ısındı .
BAŞKAN DOĞRU SÖYLÜYOR
bunun kadar hayasız onursuz kişliksiz pislik varmı acaba
Geri zekalı sensin
Fetocu olduğunu cümle alem biliyor. Yargılanacaksın!
fetçek şimdiki oyun mhp ile kendisinin ortak oyu olduğunun farkında değil herhalde ?
böyle adama aylık 1.500tl emekli maaşı bağlayıp vericeksin eline telefonu instagramda facebookta dolaşacak başka icraat yok
Akşam saat 21 den sonra Ulus tan Yiba çarşısına kadar yürüyerek gidin bakın kaç kişi önünüzü kesecek. Ben 1996 yılında Eğitim nedeniyle Ankarada bulundum.Gece 22,00 da Yiba çarşısından Ulusa yürüyerek gider gelirdik kimse yol da kesmiyordu, saldırganlıkta olmuyordu. Ankaranın durumu bence hiç iyi değil.
FETOYA ÖVGÜLER YAĞDIRAN METHİYELER DÜZEN FETTULLAH HOCAMIZ DİYEN ÇOCUKLARINI FEETONUN OKULLARINDA OKUTANA BAKARMISINIZ VATANDAŞA GERİ ZEKALI DİYOR ACABA KENDİNDENMİ BAHSETMİŞ SÖYLERKEN
millete gezi zekalı diye hitap eden i melih, bu seçimde aldığın oyun içinde mhp oylarıda var hatırlatırım zekan yeterse! mhp oyları olmasa kaç oluyordu o oranlar? ankaralı sepetleyecek seni hazırlıklı ol sen, fazla bile durdun orada
ya bu adam harbi salak
@10711923438 O yüzden koca başkentin belediye başkanlığına kaçınca kez seçiliyor değil mi?
@mustafaozdag parsel parsel sattı ankarayı fetöye, bunu ben değil akepe kurucularından arınç söylüyor!
MHP nin oyları nerde o zaman bu adam toplama çıkarmada bilmiyor
Şu pişkinliğe bak ya....neslinin tek örneği...
Sözler ve GÖZLER kalbin aynasıdır... dikkatlice bakın
Referandumda evet çıktıya artık vatandaş olarak geri zekalı da olduk evet diyenler büyük vebal aldılar yakında hayırcıları geri zekalılar diye vatandaşlıktan da çıkarır Melih kafalılar.
EY İ MELİH BUNLAR SENİN OYUNSA MHP NİN OYLARI NERDE AÇIKLA
SEVİYORUZ SENİ MELİH SİNEKLER VIZILDAR BOŞVER
Belediye başkanı başbakan cumhurbaşkanı dahi olsa bi insanın başka birine gerizekalı deme hakkı yoktur dinende yoktur vicdanende arkadaşlar bunun karşılığı aynen iade etmektir
Bu adamı partide tutmalarının bir nedeni olmalı. Partinin kara kutusu mudur nedir? Yoksa böylesine boş birinin kritik bir bölgede başkan olması inanılır gibi değil.
yerle değil genele baksın gezi zekalı
Evet oyların 44 den 48 e çıktı ama bir şeyi unutyorsun artık 48 alarak başkanlık yapamazsın 2019 seçimlerinde partiler ortak aday çıkaracak o zaman 48 le bakalım başkan olabilecek misin?
Adamlar sürekli kaybettikleri için kendilerini teselli edecek şeyler bulmaya çalışıyorlar :)
Diğer Haberler