Gündem yaratan iddia: 4 milyon Suriyeli TC vatandaşı olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada "Evet çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler. Hepimiz oturup düşünelim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum çalışmaları için bugün özel uçakla Diyarbakır’a geldi. Diyarbakır Havalimanı’na saat 10.30’da gelen Kılıçdaroğlu, partililer tarafından karşılandı ve buradan doğruca CHP il binasına geçti. Kılıçdaroğlu, CHP il yöneticileriyle yaptığı toplantıda referandum çalışmalarını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, CHP il binasında partililerle görüşmesini tamamladıktan sonra referandumla ilgili partisinin görüşlerini anlatmak üzere Demirok Düğün Salonu’ndaki toplantıya katıldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için yoğun güvenlik önlemi alınırken Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü de kendisine zırhlı araç tahsis etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gideceği güzergahlarda da Özel Harekat timlerinin görevlendirildiği dikkati çekti.

4 MİLYON SURİYELİ İDDİASI

Kılıçdaroğlu, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine yaptığı konuşmada 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa referandumu için ‘hayır’ çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu "FETÖ örgütü bizi kandırdı dediler. Peki FETÖ seni kandırdı da buna sebep olan parlamenter sistem miydi, niye seni kandırıyor? 4 milyon Suriyeli Türkiye'ye parlamenter sistem olduğu için mi girdi? Evet çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler. Hepimiz oturup düşünelim” dedi.

DOLAR ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle: "Milli iradeyi bir kişiye teslim edelim diyorlar. 80 milyonun aklı yok mu? Akıl akıldan üstündür. Ben hatamı görmeyebilirim ama bir başka arkadaşım görür bana söyler. Şimdi bundan vazgeçelim diyorlar. İşsizlik var mı, var. İşsizliği yaratan demokratik parlamenter sistem mi? Ne alakası var. Bu soruyu kendimize soracağız. FETÖ terör örgütü bizi kandırdı dediler. Peki FETÖ seni kandırdı da buna sebep olan parlamenter sistem miydi? Bu soruyu da kendimize soracağız. Dolar almış başına gidiyor. Frenleyemiyorlar. Kaçak para Türkiye'ye geliyor. 10 milyon dolar ülkeye para gelecek, bunun nereden geldiğini bilmiyorlar. Buna sebep olan parlamenter sistem mi? Hapishaneler tıka basa dolu. Sırayla uyuyorlar. Neden dolu bu hapishaneler. İcra daireleri tıka basa dolu. 4 milyon Suriyeli var. 4 milyon Suriyeli Türkiye'ye parlamenter sistem olduğu için mi girdi? Evet çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler. Hepimiz oturup düşünelim. Bulamaç adası işgal altında. Bütün bunların sebebi parlamenter sistem değil. Bütün bunların nedeni kötü yönetim. 15 yıldır iktidardalar. 15 senedir istedikleri kanunu çıkardılar. Peki bu işsizlik, fakirlik neden? Türkiye neden itibarı yerle bir edilmiş konumda. Bütün ülkeler bize düşman. Diline hakim olamayan devleti iyi yönetemez.

18 YAŞINDA ÇOCUK MİLLETVEKİLİ OLACAK

18 yaşında çocuk milletvekili olacak. Ömür boyu askerlikten muaf olacak. Kendi çocuklarına ikbal hazırlıyorlar. Sizin çocuklarınız askere gidiyor. Ankara'daki beylerin çocukları askere gitmeyecek, 18 yaşında milletvekili olacak. Benim çocuğum askere gidiyorsa onun çocuğu da askere gidecek. Birisi için fazla avantaj kabul etmeyeceğiz. Bir kişiye OHAL çıkarma yetkisi veriliyor. Niye bir kişiye bu yetkiyi veriyoruz? Hangi gerekçeyle veriyoruz. TBMM yok mu var. Bir kişiye bu kadar yetki vermek doğru değil. Dünyada başka örneğin yok. Hangi derdimizi çözecek bu. Anayasalar toplumsal uzlaşma belgeleridir. Toplumun haklarını güvence altına alır. Bir işçi bu anayasaya evet diyorsa taşeron işçisi olmayı kabul ediyor demektir. Evet demenin vebali ağırdır. Kimse çocuklarına hesap veremez. Hayır dediğimiz an Türkiye'nin itibarı artacak.

600 MİLLETVEKİLİ ANKARA'DA NE YAPACAK?

600 milletvekili Ankara'da ne yapacak. Bu işin partisi yok. Bu bir anayasa. Bugün A partisinden biri gelir. Yarın B partisinden. Bu anayasayla parti devleti yaratıyoruz. İlk kez bu anayasayla üstünlerin hukuku oluşturuluyor. Hukukun üstünlüğü değil. Bu anayasayla Türkiye üçüncü lige düşer. Eğer bu anayasa değişikliği geçerse Türkiye üçüncü lige düşer. Zaten bize hibrit demokrasi diyorlardı, demokrasisi olmayan bir devlete dönüşmüş oluruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Yahu ahmak herif bak bakalım dünyadaki gelişmiş ülkelere nüfusa göre kaç milletvekili var hepsinde kat kat fazla biraz milleti kandırma biraz doğru muhalefet yap
@gurkan.atalay holandanın vekil sayısı elli,,nüfusu 20 miliyon..
@gurkan.atalay sende zeka sorunu olmalı,en azından devletin nimetlerinden yararlan ve Dr.!a görün...
@gurkan.atalay bakmayı bilmiyorsunuz ki zamanında idam istendiğinde hangi gelişmiş ülkede idam var diyen akpli bakana amerikada var denilince nasıl olmustu yüzü hatırlamazsın . bişi oldumu gelişmiş ülkelerde öyle deyip atlamayın soveyetlerin nüfüsüna bak vekillerine bak oranla bakalım nasılmış sen sovyetlerden ilerimisin teknoloji ve ekonomi olarak onuda kafandan karar verme düşün önce tabi becerebilirsen
Sadece muhasebesini yapın...!!!! 2014 ten günümüze zaten fiili bir başkanlık yokmu...!!! Tüm bakanlar kurulu ve hükümet rte nin emrinde sarayda toplanmıyormu,,ve kararları veren rte değilmi??? Peki 2014 ten günümüze ülkenin analizini yapın,,, gül görevi devretiği zaman dolar,,1.8..idi..işsizlik ve enflasyon tek hanedi..ya şimdi... alın size tek adamlılık..!!
İddaa ediyorum..!!! Başkanlık mayası bu ülkede tutmaz..!!! Demokrasi ve hukuku tam benimsemiş denetim mekanizması olan,,fedarasyon ve eyalet sistemi olan ülkekerde olur..!!
550 millet vekilinin yükü yetmedi, azaltmamız gerekirken, 50 millet vekili daha arttırarak, masraflarını kendi sırtımıza bindireceğiz.
@veysy bu ülkeyi ne sanıyorsun, 50 vekilin yükü nedir, keşke 1000 olsa temsil de adalet olur
@mskopuz Madem 1000 vekil istiyorsun, Meclise bildir de, Milletvekili masraflarını sana yüklesinler.
kemal kılıçdaroğlu yalan söyleme makinası gibisin valla
@fatih8281 Körler ve sağırlar ne hikmetse gerçeği göremezler yalan cıları hırsızları hak hukuk adalet tanımayanlar ı dahi göremiyen insana ne denir adına yazık .
bu iddia güçlü ve gerçekleşmesi muhtemel. akp oy için herşeyi yapıyor çünkü. birgün kürtçü birgün milliyetçi birgün muhafazakar oluyor. suriyelileride bu işin içene katarsanız siz ozaman görün hengameyi. yaşanmaz bir ülke yaratmak için vargücüyle çalışıyorlar.
Madem vatandaş yapılacaklar en çok evet çıkan illere bakılsın ve bu illere dağıtılsın suriyeliler. Hayır çıkan illere giremesinler. Böylelikle adalet sağlanmış olur.
kim konuştu keMAL kim inandı buradaki saz arkadaşları
@metto333 Yarın salaklar Kandırıldık der. Yobazlar başta..
@metto333 Başlanmıştı bile uygulamaya 2000 dosya vardı seçim sonuna ertelendi vatandaşlık işlemleri.Evetçiler uykudan uyanın
Blktlk senin yalanlarlndan.sen Haylr diyecek insana bile evet dedirtirsin.
4 milyon Suriyeli vatandaş yaplırsa herkes bilsinki ak partiden 14 milyon oy gider bu nu bir ak partili ve erdogan hayranı olarak söylüyorum
evet çıksında,yüce rabbim bu suriyellere evetcilerin bakmasını nasıp eyle.
@gesen_1969 egerkı bu tarıh dogum tarıgınse senden gecmıs sen aglama
Bu suriyeliler bu ülkeye iyilik olsun diye getirildiğini mi düşündünüz? ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERE YATIRIM İÇİN GETİRİLDİ. SURİYELİLER BUNUN İÇİN BU KADAR ŞIMARTILIYOR. HER SURİYELİ AİLEYE 800 LİRA MAAŞ- YİYECEK İÇECEK YARDIMI YAPILIYOR-KIŞIN HER BİR SURİYELİ AİLEYE 3 TON KÖMÜR - 3 TON ODUN VERİLDİ, BUNUN DEĞERİ 5 BİN LİRA. ALLAHTAN KORKMUYORLAR. SADECE KENDİ ÇIKARLARI İÇİN BİZİM PARAMIZLA SURİYELİ BESLİYORLAR. KENDİ VATANDAŞIMIZIN SIRTINA YÜK HEPSİ. SAĞLIK DESEN BEDAVA. BÖYLE ADALET OLMAZ OLSUN.
Chpden nefret ediyorum ama adam doğruları konuşmuş .Bugün saadet hayır diyorsa derin derin düşünmek gerekir.ersogan klasik Arap takıntılı fakat cehaletle boğulan bir şahıs.fetoculeri doldurdu heryere zamanında pardon hata yaptık .Hata bir değil ki bin.bir işi yapamiyorsan demek ki o işte yeteneğin yok Allah'ın sana verdiği yetenekte iş yapacaksın istifa edeceksin.ama nerdeeee
EVET ÇIKARSA HER AKPLİ EVİNE EN AZ 3 TANE SURİYELİ ALACAK.HAYIR ÇIKARSA HER AKPLİ EN AZ 5 TANE SURİYELİYE BAKACAK..AYARLAYIN KENDİNİZİ AKPLİLER
. Yarın salaklar Kandırıldık der. Yobazlar başta..
NIYE SURIYELI GENC LER GIDIP VATANLARI ICIN SAVASMIYORLAR DA BENIM EVLATLARIM ONLAR ICIN OLUYOR GOTURUN ONLAR SAVASSIN TABI BIR YERLERI SIKIYORSA
4.000.000 suriyeli besleyen halk 600 vekilmi besliyemiyecek deveye diken bizim halka yeterki ..........olsun
Bu iddia değil ki o kadar suriyeli oy için alındı, boşa işsizlik maaşı vs. almıyorlar heralde, bunlar bizim cebimizden çıkıyor, bizim çocuklarımız işsizken maaşı bırak GSS borçlanması çıkıyor, onlar üstüne para alıyor, sınavsız üniversiteye geçiyor, bizden iyi yaşıyorlar, neden!!!
Bütün avrupada 4 milyon Türk yaşıyor Erdoğan turklere seslenerek 5 çocuk yapın diyor oraları ele geçirelim sen seslensede turklere onlar kendilerini biliyor o kadar çocuk yapmaz asıl sen Türkiyedeki 4 milyon Suriyeli yi düşün her birinin en az 5 çocuğu var savaşta da boş durmamislar hep sevismisler çocukların yaşı 1 ila 6 yaş arası Erdoğan dön bak türkiyeye bak verdiğin zarar yetti
Tek adam sistemi bu ülkede tutmaz..!!! Demokrasinin ve hukukun tam benimsendiği ve denetleme mekaniznası olan,,federasyon ve eyalet sistemi olan ülkelerde tutar..!!! Burdaki sistem kafana göre yönet sistemi olur.
17-25 araliktan once Feto ye F- tlpi cete teraneleri atarken darbeden sonra feto ye birsey dedgini duydunuz mu?duymadigimiz gibi sumuklu meczubun farbeci katillerin hamiligine soyundu.tek bu yuzden buna inat EVET diyecegim.cevremde bu yuzden EVET diyecek ulusalci chp liler var.
evet oylarının hızla düşmesi için 18 maddenin işe yaramadığını değil ,tek adam ve çetesinin neler yapıp ettiği ile çok değil bir tane konuşacak belgeli fetöcü lazım...bu fetöcü sayacak bylock daki adamların listesi şudur.şurada belgesi ile şu iş olmuştur ondan sonra sen seyreyle evet oyu falan kalıyor mu?
desene suriyeliler hapı yuttu. TC vatandaşı olduktan sonra beleş sağlık hizmeti yok.
yargıtay üyelerini başkanın ve mecliste akp'nin seçtiğini düşünürsek bir kere hukuk avuçlarının içinde olacak.18 yaşındaki lise mezunu çocuk vekil olabilecek.muhtemelen siyasilerin çocukları olur.20 yaşına geldiklerindede milletvekili emeklisi olmaya hak kazanıyorlar:)
15 yıldır soyledıgın yalanar kırdıgın potlar or6tada hakla nasıl o koltukta oturuyorsun ne yüzle cok merak edıyorum.sen ve senın gıbıler o okltukları boşa ışgal ettık ce bız cok erdogan goruruz memleketı yoneten
Kilicdaroglu diyor ki "yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını... Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, başbakan başka bir partinin genel başkanı... Asıl kavga o zaman çıkacak. Niye bunu söylemiyolar millete, neden bu anlatılmıyor millete?" 1. Başkanlık sisteminde başbakan olmadığını bilmiyor 2. Neden baskanlik sistemine gecmemiz gerektigini kendi soyluyor; cumhurbaskani ve basbakan arasinda kavga cikmasin diye. Allah'in sopasi yok, adami boyle carpar iste.
Kilicdaroglu diyor ki "yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını... Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, başbakan başka bir partinin genel başkanı... Asıl kavga o zaman çıkacak. Niye bunu söylemiyolar millete, neden bu anlatılmıyor millete?" 1. Başkanlık sisteminde başbakan olmadığını bilmiyor 2. Neden baskanlik sistemine gecmemiz gerektigini kendi soyluyor; cumhurbaskani ve basbakan arasinda kavga cikmasin diye. Allah'in sopasi yok, adami boyle carpar iste..
memleket mal dolu harbı mallıkta sınır tanımayanlar var.sadeceoturdugu yerden boşa afuranlar
Diğer Haberler