Hasip Kaplan: "Sana ne lan"

Hayati Yazıcı'nın, "Milletvekilleri olarak ya vekâleti yerine getirirsin ya da istifa eder çekilirsin" dediği BDP'den yanıt Hasip Kaplan'dan geldi:

Hasip Kaplan: "Sana ne lan"

"Ben de buradan bakana sesleniyorum. Sana ne lan"

BDP Grup Başkan Vekili ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Bingöl Milletvekili İdris Baluken, İdil’in ardından Cizre ve Silopi ilçelerine geçti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiriren Hasip Kaplan, Cizre BDP binası önünde toplananlara seslendi. Kaplan, Başbakan Erdoğan’ın sandıktan ve milletin iradesinden korktuğunu ileri sürüp, şöyle dedi:

[

](http://haber.mynet.com/yazicidan-bdpye-ya-istifa-ya-azil-593604-politika/)

"Şırnak’ta yüzde 80 oy alan partimize operasyon düzenleniyor sonra Başbakan Amerika’da konuşuyor, diyor ki PKK silahı bıraksın ben de operasyonları durduracağım. Sen Başbakan PKK silahı bıraksın diyorsun, operasyonu durduracağım diyor. Peki belediye başkanlarının, il genel meclis üyelerinin, belediye meclis üyelerinin parti başkanlarımın elinde silah mı var ki operasyon çekiyor. Yani Botan halkını bu operasyonlarla bütün seçilmişleri milletin iradesini zindana tıkayacaksın, kelepçeleyeceksin ve diyeceksin ben senin seçilmişlerini tanımıyorum, senin iradeni tanımıyorum. Ben merkezi hükümetim valiyi atayacağım, partizan kaymakamı atayacağım, partizan güvenlik güçlerinin amirini atayacağım ve bu halka zulüm edeceğim."

Kaplan, Başbakan’ı Şırnak halkının iradesini teslim alabilmesi için bu kadar yöneticiyi almasının yetmeyeceğini ve 500 bin kişiyi alması gerektiğini öne sürdü. Kaplan, "TOKİ’ye emir vermesi lazım, Botan halkına 500 bin kişilik bir cezaevi yapması lazım, o da gücü yetiyorsa. Öyle züğürt ağa gibi New York’ta, Washington’da konuşma, delikanlı ol bu alçakça saldırıları durduracaksın. Bu milletin iradesini teslim alamayacaksın. Bir halkın haklarını yok edecek silah daha icat edilmedi. Bir halkın haklı taleplerini yok edecek evlat daha anasından doğmamıştır."

'Gücünüz yetiyorsa gelip beni alın' Silopi’de konuşan Kaplan, "Başbakanın yardımcılarından biri diyor ki, ’1 Ekim’den sonra Meclis’e gelmezseniz bu halk sizi azleder’ zaten bu halkın seçtiği vekilleri tutuklamışsınız, başkanlarını tutuklamışsınız gücünüz yetiyorsa gelin benide alın" dedi.

'Taş atmayın!' Silopi’de bir grup çocuğun polislere taş attığını gören Hasip Kaplan hızla çocukların yanına giderek, taş atmamaları konusunda uyardı. Kaplan, "Büyüklerinizi dinleyeceksiniz. Siz kendi başınıza hareket ederseniz. Buraya milletvekilleri gelmiş. Şırnak’ta bir mağduriyet var. Belediye başkanı ilçe başkanı alınmış. Siz milletvekillerinizin yanında yanlış yapıyorsunuz. Sizden istediğimiz elbette ki Silopi halkı haklı tepkisini koyacak. Ama bu meşru hukuki zeminlerde olacak. Onun için hiçbir kişi tek başına hareket etmesin" dedi. Çocuklar da ’Silopi sizinle gurur duyuyor’ diye slogan attı.

Bakan Yazıcı’ya: 'Sana ne lan' BDP Grup Başkan Vekili ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, tutuklanan Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu’nu odasına girip boş olan makam koltuğunun cep telefonu ile fotoğrafını çekti ve "Bu fotoğrafı hükümete göndereceğim" dedi.

Hasip Kaplan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın BDP’lilerin 1 Ekim’de Meclis’e gelmelerini isteyerek, "Milletvekilleri olarak ya vekaleti yerine getirirsin ya da istifa eder çekilirsin. Ya da hukukun gereği işler azil süreci başlar" açıklamasına tepki gösterdi. Bakan Yazıcı için ağır sözler sarf eden Kaplan, şunları söyledi:

"Ben de buradan bakana sesleniyorum. Sana ne lan. Sen kim oluyorsun sana mı soracağız Meclis’e girip girmeyeceğimizi. Ayrıca buradan Başbakan Erdoğan’a sesleniyorum. Bu halkın iradesi ile seçilen milletvekillerini hapiste bıraktınız. Belediye başkanlarını yakalayıp cezaevine gönderdiniz. Şu anda Şırnak’ta seçilmiş olarak sadece ben kaldım. Gelin beni alın da kimse kalmasın. Kanunsuz uygulamalar yaşanırken sen orada pişkin pişkin konuşuyorsun. Şunu iyi bil ki hiçbir halkın iradesinden daha büyük değildir. Bu irade sana da diz çöktürecek."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
SOKAK SERSERİSİ İT
yaw seno ndanda beter çıktın
TAYYİİP BAK SENİN BAKANINA KAFA TUTUYO BU KELEK. YÜZ VERMİYCEKTİN ,SUSTUR BAKALIM ŞİMDİ BU İT SÜRÜSÜNÜ.
senin o yüce türk meclisinde işin ne lan.senin gibi kanemicilerle aynı havayı solumuyacam lan.sen ve senin gibi kan emiciler delikanlı iseniz önce tc kimliklerinizi iade edin lan .asker ,polis katilisiniz lan,
tebrıkler
SANANE LAN DİYENE KADAR ONUN BUNUN COCUKLARI 5 TANE SEHİT OLDU CIKIPTA BU NE LAN PKK DEMİYORSUN BİRDE TÜRK EKMEĞİ YİYORSUN TÜRKİYENİN OKSİCENİ CİĞERLERİNE CEKİYORSUN SEHİT OLAN ASKERLERE HALKA ULAN PKK NE YAPIYORSUN DESENE KENDİNİ KABADAYI İLAN EDİYORSUN YÜRÜ LANNNNNNNNNNNNNNNNNNLAR
Eeee işte edep seviyeleri bu
yurdakul01 bu ülkenin savcısı var hakimi var bunlara saygı göstermeden kürt halkına saygısızca imha ve inkar politikası yürüterek kürt haşkını tehdit etmiştir; kürt halkını tehdit edene ancak ulaaan denir tamammmı
ulan adii daha nekadar taviz iztiyonuz sectiysen gitsin orda temsil edsin sizi kalkipta disarilarda erkeklesmesin onu öyle erkek yapanlar utansin
bu ulkenin savcısı hakimini gördük haburda anında serbest bırakıldı ne oldu .o serbest bırakılanların hiç biri su an burda değil kimi kandırıyorsun sen laaannn
Sayın Hasip Kaplan Senin Hakaret ettiğin bu devletin bakanıdır. O da senin gibi halk tarafından milletvekili seçilmiştir. Senin iyiliğin için söylüyor. Şimdi sen yemin etmedin. Dolayısıyla milletvekili değilsin. Milletin vekili, milletin meclisinde konuşur. Kanunsuzluğa karşı kanunsuz olarak karşı gelemezsin. Yoksa senin miletvekili olmadığın halin ilanihaye devam etmeyecektir. O bölgelerde tekrar seçim yapabilmek için senin gibiler azil edilebilir. Bu knunlarda var. İyilik için söylenmiş bir söze, SANA NE LAN demek yakışmıyor. Gel meclise, sana verilen oyların hakkını ver.
teroristi eve dönüş yasası,pişmanlık yasası etkin pişmanlık yasası vs vs diye aklarsan.daha fazla demokrasi insan hakları.barıs ve kardeşlik kisveleri altında terore ve teroriste vede yandaşlarına acılım adı altında taviz verirsen.olacağı bu..
Aynen katılıyorum, 9 yıl, doğu ergil gibileri danışman ve uzman yaparak konuya açılım-diyalog gibi safsatalarla yaklaşırsanız, daha önceki hükümetlerde bakanlık ve başka görevler yapmış aşiret ağalarıyla bu işleri çözmeye çalışırsanız varacağınız sonuç- alacağınız laflar böyle olur. Onun için 9 yıl açılım-taviz, son 2 aydır Milliyetçilik. Teröre şehir yapılanmasına fırsat verilen 9 yılın hesabı verilmelidir-açılım safsatasının hesabı verilmeli- devleti terörle masaya oturtan hesabını vermelidir.
kürt türk kardeştir.hasip kaplan kürt halkının sorunlarını meclise gelmeden nasıl çözecek.çözmek istemiyorlar bence ağalar şehler kimi kullanacak.kürt kardeşlerimiz desdeklemeyin bunları.çocuklarınızı okutmanın yollarını arayın.bu topraklar hepimizin vatanı.insanca yaşamanın yolu bu.çocuğunuzu dağa yollayıp çakal gibi yaşamasına izin vermeyin.
Haklı tepki.
Kim bunlar? Bunlar kürtleri sosyal, kültürel, ekonomik kalkındırmaya çalışan Aydın kürt milliyetcilerimi hayır, hayır, bunlar 1915 yılı ve öncesi kürtleri fransızlarında yardımıyla katleden Kürt-Türk düşmanı ermeni yanlısı (inanmıyorsanız bdp' sayfasından bakabilirsiniz.)bunları destekleyen Kürtler bir düşünün. Bir Kürdün bir Türke silah sıkması kendi kafasına sıkması demektir.
Şu fotoğraftaki suratlara bir bakın allah aşkına,hepsi meymenetsiz.Bunlardan vatan haini,devlet,millet düşmanı,bebek,kadın yaşlı,çocuk katili olur ancak.Ama Milletvekili asla.
adam olmak için vekil olmaya siyaset yapmaya gerek yok.bir insanın lisanı nasıl bir insan olduğu hususunda yeteri kadar bilgi vermeye yetiyor.çok görülmez!evet çok görülmez;çap bu adamda.ne beklersiniz ki?sözüm ona birde kendini kürtlerin temsilcisi sayıp orada burada ucuz kabadayılık perşinde koşuyor.sen ve senin gibiler ancak zavallı kızları öldürür çaresiz insanları bombalar onların kanından kendinize rant çıkarma yolunu seçersiniz.
burası TÜRKİYE.arap yada kürt kökenli değil.dikkatinizi cekerim.Libya,tunus,mısır'a benzemeyiz.kimse boyundan buyuk işlere, kalkısmasın,hezeyene kapılıp gaflete düşmesin,yazık olur sizlere, burda doğu ve güney doğuda..akıllı olun...
TÜRKİYEDEN BUNLAR GİTSE BÖLGEDE GÜÇLÜ VE REFAHLI BİR AVRUPA ÜLKESİ OLURUZ. İŞSİZLİK KALMAZ , RAHAT İŞ YERLERİ AÇILIR. KAÇAKÇILIK , MAFYA , VERGİ ÖDEMEMEK , YEŞİL KART VE BOŞ BELEŞTEN YAŞAMA İSTEĞİ OLAN VE AYRICA İHANET EDEN BU HAİNLERDEN KURTULURUZ. TÜRK MİLLETİ ÜLKESİNE , ASKERİNE VE DEVLETİNE SAHİP ÇIKSIN.
Sadece resime bakmak yeterli tiplerde meymenet yok zaten al birini vur ötekine.
doğru söze ne denir. milletin oyuyla seçilmiş bir vekile hiç kmse emirwari ve tehdit edercesine konuşamaz.hele erdoğanın tayfası hiç konuşamaz.tabi söz konusu Kürt seçilmişler olunca tüm yorumcular ortak paydada..şaşırılacak durum değil tabiki.demokrat olun biraz insancıl olun edepli olun..
sen kimin parasını maaş olarak alıp gıtlağından geçiroyorsun lannnn haramzadeler...(mynette yayınlamıyo uzun zamandır neden bilmem seninde kimin tarafı olduğun açık artık )
Ama sende sistemin işleyişini sabote ediyorsun. Sistemi işlemez hale getirmeye çalışıyorsun. çalışan bir makinanın arasına elini sokarsan elin nolur kopar. bilmem anlatabildimmi?
Bu terör yanlıları hiçmi düşünmüyor ,hadi devlet kurdun ,neylen geçineceksin başkalarının sömürgesi olacak lar, türkiyede en azından vatandaşlar her türlü eşit hakka sahipler doktorda olur başbakanda tarihte nitekim Tutgıt ÖZAL var kürt başbakan anlamadığım özerklik yada tüzel kişilik ne işlerine yarayacak.Barzani size kapılarını açsın orada zaten böyle bir konumda yer var gidin oraya ...Sizi yıllarca ağalar ,aşiretler parası olanlar yönetti .Neden aşiretlere,ağalara karşı gelmediniz sizi yıllarca onlar sömürdü ,akıllanmadınızmı şimdide BDP sömürüyor uyanık olun ,UYANIK
o konuşmanın karşılığını sayın bakandan bekliyoruz..ne cevap verecek acaba..konuş bakanım konuş bunların seviyesine inilir..
ADAMMISINIZ PİSLİK HERİFLER YÜZÜNÜZDE NUR KALMAMIŞ DÖNÜNDE AYNAYA BAKIN ONDAN SONRA BİZADAM OLAMADIK DEYİN
bakana da bu cevap yakışır.sen gel halkın seçtiği milletvekillerini ve belediye başkanlarını içerde tut ondan sonra gelin teslim ol diye.bunları yaparken nasıl gelip de uzlaşma sağlanacak.
Kürt ve Türk faşistler birbirlerini besleyip, varediyorlar.
libermandan bi farkı varmı bu tosunun..
balici alcaklar
BİR MİLLET VEKİLİNİN BİR BAKANA LAN DEMESİ KADAR ÇİRKİN NE OLABİLİRKİ.FİKRİNİ BEGENMİYE BİLİRSİN.AMA AYNI ÇATI ALTINDASIN.YAZIKLAR OLSUNKİ O KURTULUŞ SAVAŞININ YÜCE MECLİSİ ÇATISI ALTINDASIN.BEN SANA LAN DEMİYORUM.SADECE AYNAYA BAK NE GÖRÜYORSUN MERAK EDİYORUM.SAYIN BAKANA GELİNCE ŞUNU SÖYLEYİM.SADECE MECLİSTE PANKART AÇAN ÇOCUKLAR BİR YILDIR TUTUKLULAR.SİZE LAN BİLE DEMEDİLER.BİRDE BU KONUYU DÜŞÜNÜN.
bunlar israil uşağı türkiye cumhuriyetini toprak ve bayrağını kabul etmeyen ve pkk'ya yardım eden bütün kürt halkı vatan hainidir.Tabi vatana ihannet eden türk halkıda haindir bence türk kürt ayrımı çok kötü birşey hepimiz eğer inanıyorsak Havva ve Adem çoçuklarıyız kardeşiz.Hasip kaplan sağa sola diş gösterdiğini sanma köpek olduğunu belli ettin zaten fakat havlayan köpek ısırmaz biliyosun inşallah TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ siz gibi şerefsizlerin ve pkk nın dersini verecek en kısa zamanda böylelikle terörden nemalanan sizlerde biteceksiniz.kürt ve türk kardeştir...
Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. İNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.Kısacası; TERÖRİST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDİSİ ortaya koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRİSTLERİ hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞİL, KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR!
seni adi seni kan emici.kışkırt bakalım.adi heriflendin erkeklendin seni deliğe soktuk.bidaha girecen ama inşallah bu sefer çıkmamasına.arkanda kan emici bir örgüt.efelen bakalım.çocuklara bizim dediklerimiz yapacaksınız diyor.terör örgütü de siz aynen böyle diyor"eyyy kukla hasip bak biz nedersek onu yapacaksın yoksa sana da sktir çekeriz adi uşak diyorlar "değil mi soyadı kaplan ama kendi kedi olan herif.
bunun başka bir çeşidide daha dün 6 tane askeri şehjit etti çok görmüyorum. bunları böyle gezdirenler bu cüreti verenleredir sitemim
size bu kadar cesareti akp verdi laaaaaaaaan
bunların yeri meclis değil gönder hepsini barzaninin yanıa bunun gibiler yakışmaz bu meclise göndr dağa gitsin bunlar yetmez miş gibi birde dağdakileri çağırıyorlar.bırakın dağda kalsın ne işleri var şehirde en uygun yer orasıdır bunun gibilere. başkası dağdakileri kullanıyor dağdakiler de bunları, bunun gibiler de kendilerini adamdan sayarlar. olanda orada yaşayan zavallı ve caresiz vatandaşımıza oluyor.
Hödüğe bak ya konuşmaya bak böyle hayvanlar meclise nasıl giriyorlar ?
"Ben de buradan bakana sesleniyorum. Sana ne lan" Demiş Hasip Kaplan,ona da bu hitap yakışır zaten.Başka türlüsünü beklememek lazzım.Kültürü bukadar onların.Kürtten millet vekili de olsa kürt kültürünü her zaman her yerde yansıtır.
Diğer Haberler