Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş AKP'den CHP'ye geçti

AKP'li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş MYK kararıyla CHP'ye geçti.

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş AKP'den CHP'ye geçti

Yerel seçimler öncesi sağcı adayları arttıran CHP, AKP'den Lütfü Savaş'ı da kadrosuna kattı.

Hatay'ın AK Partili Belediye Başkanı Lütfü Savaş MYK kararıyla CHP'ye geçti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın CHP'ye üyeliğinin onaylandığını bildirdi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan ve yaklaşık 2 saat süren MYK sona erdi. MYK toplantısına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Tekin, 100'ün üzerinde üyelik başvurusunun görüşüldüğünü belirtti.

Bunlar arasında halen Antakya Belediye Başkanlığı görevini yürüten Savaş'ın da başvurusu olduğunu dile getiren Tekin, "Tüzüğümüzün 12. maddesi uyarınca Sayın Savaş CHP üyesi oldu. Bugünden itibaren teknik olarak Antakya CHP'li belediye oldu. Seçimlerde buradaki adayımızı ise Parti Meclisimiz belirleyecek" dedi.

Tekin, Mansur Yavaş'ın partiye üyeliğinin MYK'da görüşülmediğini de bildirdi. CHP'de cumartesi günü MYK, pazar günü ise Parti Meclisi toplantıları yapılacak. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
İYİ OLMUŞ ÇÜRÜK ELMALAR ÇÜRÜK SEPETE.
yavşak akp den seçilmeyince diğer kapıya gitmiştir... köpek soyları...
aslına dönmüş ıyıde ettış
bu kafayla chp kendi tabanını kaybedecek.akp aday gösterse istifa edermiydi acaba.kılıçdaroğlu derviş gibi abd nin solu bitirme planının parçasımı
AMAÇ HERHALDE STRATEJİK NOKTALARI ALMAYA DÖNÜŞTÜ... Sn. Tayyip Recep Erdoğan İzmir ve diğer deniz sahilindeki kentleri almayı hedeflerken Bakanları aday göstermişti. Ankarada İ.Melih Gökçek'i ise (sebebi belli değil ama) istemediği halde kazanacağını bildiği için aday göstermişti. Sırf parti kazansın diye gösterilen adaylar da aranan nitelikler gözardı ediliyor. Hırsız mı, rüşvetçi mi, çalışıyor mu, önemli değil yeterki kazansın.
yazık ettin baskan hem kendine hem antakya halkına sadullah ergin büyük şehir başkanı olacaktı sen yine antakya belediye başkanıı... olmadı koltuk sevdasından vazgeçç
oyum osman pamukoğluna.
Antakyada sadullah ıkimse sevmiyor akp hatayı kaybetti akplilerin getirdigi suriyelilerde işe yaramaz artık
Chp anca akpartinin curuk elmalari, ise yaramazlari, hainleri ile calisir. O tipte insanlar cjpye yakisir
akp deyken öyle demiyordunuz chp ye geçince mi böyle oldu siz kendiniz avutun lütfü savaş mhp'ninde oylarıyla hatay büyük şehir belediye başkanı olur...
Diğer Haberler