Hüseyin Çelik'ten sert açıklama!

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hüseyin Çelik'ten sert açıklama!

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "Birleşmiş Milletler (BM), kadına şiddet meselesi ile ilgileniyor. Peki insanlığa karşı işlenmiş suçla neden ilgilenmiyorsun? İnsanlığın haysiyet ve onurunu ayaklar altına alanlarla neden ilgilenmiyorsun? Diyanet İşleri Başkanı'nın tavrını isabetli bir tavır olarak nitelendiriyorum.” dedi.

Demokratikleşme paketinin toplantıda ele alınıp alınmadığının sorulması üzerine Çelik, "Şuna şartlanmayalım. PKK böyle bir adım atacak, karşılığında şu şu… Böyle bir şey söz konusu değil. PKK olmasa da Türkiye'de böyle bir mesele söz konusu olmasa bile, biz, kendini öteki hisseden veya birileri tarafından ötekileştirilen farklı etnik unsurların, farklı inanç gruplarının meşru, mantıklı taleplerini karşılarız.” diye konuştu.

Çelik, şöyle devam etti: "Bu çıktıktan sonra Türkiye demokrasi dört dörtlük ileri standartlara ulaşmış mı olacak? Hayır, uzun ince bir yoldur, yola devam ediyoruz. İhtiyaçlar gerektirdikçe bunları yapmaya devam edeceğiz. PKK ile ilgili husus şudur; PKK silahlı unsurlarını çeksin, PKK silah bıraksın derken. Peki silahlarını bıraktılar, sınırın öte tarafına geçtiler. Sonra… Bunlar ne olacak. İşin o kısmı belli zamanlamaya, belli adımlara bağlıdır. Silahları bırakacaksınız, yurt dışına gideceksiniz. Eve dönüş yasası ile mi bunlar gelecek, pişmanlık yasası ile mi gelecek. Daha başka düzenlemeler mi yapılması gerekiyor. Bunlar yapılacaktır, yapılması gerekiyor. Bizim bu fitneyi bitirmemiz gerekiyor.”

"ÖCALAN'IN TELEVİZYON SEYRETTİĞİNİ BİLEN BDP'LİLER SADAKAT YARIŞINA GİRDİLER”

BDP ve PKK cephesinde açıklama enflasyonu yaşandığını aktaran Çelik, "Özellikle Abdullah Öcalan'ın cezaevinde televizyon seyrettiğini öğrenen bazı BDP'li arkadaşlar, sadakat yarışına girdiler. Biri diyor ki özgür olsun, biri diyor ki başımıza sultan olsun, biri diyor derhal buraya gelsin. Herkes makul olanla ilgilenmek zorunda. Öcalan, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olmuş bir mahkumdur, şu anda da İmralı'da mahkumiyetini yaşamaktadır. Bu süreci zehirlemeye yönelik açıklama yapmaktan kaçınılmalıdır.” dedi. Çelik, çözüm sürecinin birilerini abad ederken birilerini berbat etmeye yönelik olmadığını vurguladı.

"ORMANA, BALTA SENİ KESİYOR DEMİŞLER, NE YAPAYIM SAPI BENDEN DEMİŞ”

"Arap dünyasının Suriye ile ilgili ciddi bir adım atmaması sizi şaşırttı mı?” sorusu üzerine Çelik, "Ormana, balta seni kesiyor demişler, ne yapayım sapı benden demiş… Kartalın bacağına ok saplanmış, dönmüş bakmış ki kuyruğunda kuş tüyü var. Demiş ki ne acıdır ki bana saplanan okun kuyruğunda hemcinsimin tüyü var. Arife tarif gerekmez. Darbeyi finanse edenler kimlerdir?” diye sordu.

"SAYIN ÖZKÖK, KONUŞURKEN DE SUSARKEN DE SENDEN TALİMAT ALMAYACAĞIZ”

İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında yaptığı açıklamaları hatırlatan Çelik, "Sayın Genel Sekreteri Ertuğrul Özkök ve Sözcü gazetesi müdafaa etmeye başladı. Eleştirmekte ne kadar haklı olduğumu anladım. Özkök gibi gazetecilikte itibarının sonuna gelmiş, itibarını sıfırlamış olan, bütün ömrü darbelere payandalık yapmış olan, bütün ömrü verilen talimatlarla manşet atarak geçmiş olan böyle birisi bizi susmaya davet ediyor. Sayın Özkök, biz konuşurken de susarken de senin ağzına bakarak, senden talimat alarak bunları yapmayacağız… Biz entelektüel olarak, insan olarak, Müslüman olarak, Sayın Genel Sekreter niye susuyorsun dedik ve haklıydık.” diye konuştu.

"ABD'YE NE OLUYOR?”

Çelik, ABD'den gelen açıklamanın hatırlatılması üzerine, "ABD'ye ne oluyor? ABD, İsrail adına konuşma hakkını niye kendinde buluyor, anlayamıyorum. Türkiye, NATO ülkesidir, İsrail değildir. Ama NATO'da müttefikimiz olan ülke İsrail adına bir açıklama yapıyor. Bugüne kadar alıştığımız şey değildir. Bunu ibret ve hayretle karşıladık.” dedi.

MEHMET GÖRMEZ'İN AÇIKLAMALARI

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in açıklamaları ile ilgili ise Çelik, BM'den gelen ödeneklerin sembolik olduğunu söyledi. Çelik, "BM, kadına şiddet meselesi ile ilgileniyor. Peki insanlığa karşı işlenmiş suçla neden ilgilenmiyorsun? İnsanlığın haysiyet ve onurunu ayaklar altına alanlarla neden ilgilenmiyorsun? Diyanet İşleri Başkanı'nın tavrını isabetli bir tavır olarak nitelendiriyorum. Varsın paraları kendine olsun. Hamd olsun harcayacak paramız var.” şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 69 yorum
Ya ne kadar ARAPÇI kesildiniz başımıza. Tarihe bir bakın, o taptığınız Osmanlıya ne ihanetler etmiş , bu yere göğe sığdıramadığınız Araplar.
sizde işinize gelince osmanlı düşmanı gelmiyincede osmanı savunucusu oluyorsunuz pes yani
SENDE BATICI KESİL KARDEŞİM ALIŞMIŞSINIZ KABUKLU YEMİŞE ORTADOĞUDA NE OLUYORSA HEP SENİN GİBİ BATI HAYRANLIĞI OLAN ZİHNİYET
bizim peygamberimizde arap. dinsizler idrak edemez gerçi.
Osmanlı 'nın geçmişi o kadar temiz değil , oturun biraz tarih çalışın AKPliler!
sizin işiniz gucunuz yokmu kendı ulkenızden cok baska ulkelerın ıc meselelerıyle ugrasıyorsunuz ıssızlık almıs basını gıdıyor pıyasalar allak bullak mıllet zor durumda sız halen 1 mılyon surıyelıye bakın baska ulkelere yardım edın mıllet surunsun sonrada mıllete zam ve vergı olarak yukleyınn bunları mılletı uyutmaya devam edın bakalım bu mıllet ne zaman uyanıcak merak edıyorum
Ya arkadaş sen bizim ülkemizde açlıktan ölen gördünmü hiç?
sevenyasinn açlıktan ölecek duruma mı gelmemiz gerekiyor?
ikiyüzlü nankör piyon reziller....
cok güzel acıklamalar tebrik ediyorum amaaaaaaa anlamadıgım ortadogu rüzgarı ve büyük ortadogu porojesi eş başkanı kim sorumlulugu nereye kadar
Mısır da çok AMERİKANCIYDI sizin gibi...Gazze'deki olaylarda sınırı kapatmıştı. Çıkar çatıştı , gördünüz mü Amerikancılığın sonunu? Ders almanız lazım .
Amerikanci mi gorduk geziciler taksimde nasil cnn e tiyatro oynadilar memet aloborada bas figuran boyle camurlarla elinizdeki ve beyninizdeki kiri ortemezsoniz
kürt hüsoya bakın hahahahahah.haber başlıgınıda silin la görende donla mısıra gidip savaşacak sanıyor.lan kürt hüso pkk bütün akapeyi domalttı bundan bahsetsene delikanlı.erkeksin ya sözde hadi yap lan erkeklik çık güneydoguyu doguyu peşkeş çekmedik desene.neyse seçimlerde millet ne yapacagını biliyor hüso sende merak etme recoda
SAYIN ÇELİK,İSRAİL VE ABD HAKKINDA KONUŞURKEN DAHA DİKKATLİ OL..YOKSA SİZİ KİMSE KURTARAMAZ..BUNLAR SİZİN PATRONLARINIZ..
onlar sizin zamanında dalkavukluk ettiğiniz yalakalık yaptığınız patronlarınız siz zannediyorsunuzki sizin patronuz bizede patronluk yapacak
DÜNYA NE TUHATFIR...YILLARCA KÜFRET,BAYRAKLARINI YAK,EN BÜYÜK ŞEYTAN İLAN ET,SONRA HİÇ BİR VASFI YOKKEN BAŞBAKAN GİBİ KARŞILAN,DESTEKLEN,VE AYRICA YAHUDİ KURUMLARINDAN SAYISIZ MADALYA VE ÖVGÜ AL...BÖYLE OLUNCA HER ŞEY GÜZEL,GIKINIZ ÇIKMAZ.SİZ ABD'Yİ,SİYONİZMİ YENİMİ KEŞFEDİYORSUNUZ?İŞİNİZE GELMEYİNCE "AAA! ÇOK ŞAŞIRDIK,HAYRET." DEMEK YAKIŞIK ALMIYOR BENCE.TÜRK MİLLETİ HERŞEYİN FARKINDA,RAHAT OLUN.İSLAM DÜNYASI BÖLÜNMÜŞ -MÜŞ DE,HAYRET! NE ZAMAN BİRLİK OLDUKİ TARİH BOYUNCA.BUNU DA MI YENİ KEŞFETTİNİZ?YANINA 3-5 SOYTARI ALAN TARİKAT/CEMAAT KURUP ARTİSLİK YAPIYOR.BUNU DA BİLMİYORSUNUZ,DEĞİL Mİ!?
yani arkadas tenrik ederim yıllardır yorum okudum yorum yazdım inanki seninki kadar doğru dürüştüne pek raslamadım yazamadımda belliki bu vatanı çok seven birisin bunlar kafir ne müslümanı
Valla dediklerine inandık. Millet keriz ya... Azıcık düşün Amerika sizi deliğe süpürdü. Artık her sabah ne olacak bugün diye uyanacaksınız. Asker darbemi yapacak, halkmı ayaklanacak, milletvekilleri istifa edip hükümetmi düşecek korkusuyla yaşayacaksınız.. Bir sabah güneş millet için yeniden doğacak..
lafa bakarım laf mı diye ..söyleyen adama bakarım ADAMMI DİYE..TÜRKLER HARİCİ HERKEZİ İHYA ETTİNİZ..hala daha utanmadan konuşuyorsun..
harcayacak paran var evet haklısın sizin için kadının önemi zaten yok sizi destekleyenler ne demek istedimi gayet iyi anlar ama doğru sözler işlerine gelmez
arkadaş sana aynen katılıyorum kadın sadece zevk aracı onlar ve onlar gıbı dusunenler ıcın
Ne çok konuşuyorsunuz siz ya ,,, Çok ama BOŞŞŞ konuşuyorsunuz.
elbet sizleri de bir gün sırayla sorguya çekecekler.o zaman bülbül gibi öttürecekler hepinizi.biraz daha kudurun bakalım
bakmayın gürlediğine bir telefonla kuzu kesilirler. hele obama beysbol sopalı bir poz versin.
İnsanlığın haysiyet ve onurunu ayaklar altına alanlarla neden ilgilenmiyorsun? Diyanet İşleri Başkanı'nın tavrını isabetli bir tavır olarak nitelendiriyorum. Varsın paraları kendine olsun. Hamd olsun harcayacak paramız var.” şeklinde konuştu. ............BE ADAM BU SÖZLERİ SÖYLERKEN KADIN İNSANDEĞİLMİDİR. AMA SİZE GÖRE DEĞİL SİZ KADINDAN ÖNCE GELİRSİNİZ.
Irak'takiler insan müslüman değil miydi lan şimdi ötüyosunuz.iki yüzlü yalancı ve samimiyetsizsiniz.
aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış ..
SAYIN ÇELİK,SİZ SURİYE'Yİ KARIŞTIRIRKEN BM NEREDEYDİ?ORADA ÖLEN YÜZ BİN İNSANIN VEBALİNİ KİME YIKMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ*?
SADECE ÖĞRENMEK İSTİYORUM AKP HÜKÜMETİNDE TÜRK VARMI?
bende senden ögrenmek istiyorum daha önceki parlemontalarda türk, kürt, bosnalı, cecen, azeri, arap varmıydı?
YALAN KONUŞMAYA DEVAM
İNSAN SURİYE YADA MISIRDAKİ DIRAMLARA MİLLETCE ÇOK ÜZÜLÜYOR VE KINIYORUZ. AMA BİR DURUN YA ÜLKE EKONOMİSİ DAR BOĞAZDA BORSALAR DİBLERİ YAŞIYOR, DOLAR ALDI BAŞINI GİDİYOR KÜRTLER GÜNEY DOĞUDA DEVLET KURDUK DİYORLAR, SINIRDA PKK KAÇAK MAZOT TİCARETİ YAPIYOR, BİRAZ DURULUNDA ŞU TÜRK MİLLETİNE BİR BAK İHTİYAÇLARI NELERDİR ÜLKE NE HALDE ŞU AN HİÇ İLGİLENEN YOK VAR SA YOK SA ARAP KITASI YA KARDEŞİM TÜRKİYENİN BAŞINA BİR KEZ OLSUN BEN TÜRKÜM DİYEN , TÜRK MİLLETİNİ YÜCELTECEK BİR İNSAN EVLADI GELMİYECEK Mİ NEREYE GİDİYORUZ . GELİN ATA BİNMİŞ YA NASİP DEMİŞ BİZİM İŞTE GALİBA GELİN GİBİ OLDU.
BM; insan haysiyeti ve suçu ile ilgilenmeye sizle başlamalı. Kaç kişinin gözünü çıkardınızı, beynini patlattığınızı söyleyebilecekmisin.
bunlar müslüman değil eğer suriyede atılan kimyasalları ödesteklediğiniz özgür suriye ordusu attıysa ne diyeceksiniz o çocukların katillerine
Sayın Çelik,AK Parti Yetkilisi Olarak İnandırıcılığınızı Kaybettiniz Maalesef,Ne sözlü nede Yazılı Açıklamalarınızı Ne Canım Ülkem İnsanları Nede Dünya İnsanları Ne Okuyor,Nede Dinliyor.!Sizleri Dinleyenler SÖZDE MÜSLÜMAN GÖRÜNENLER vede VATAN HAİNLERİ,Hal Böyle Olunca SİZLERİN Sonunuz da Atalarınız Gibi Gemiciklerle,Uçaklarla CANIM ÜLKEMDEN Tüymek Olacak Korkarım.!!!
Sen ne gereksiz bir adamsın ya...
sana hiç inanmıyorum
adamın yüzü iyice astarlanmış.
az kaldı seçimlere yapmadığıınız kötülük kalmadı ama bu HALK size seçimde cvb. verecek iyi bir darbe yapacak...
Kendilerini eleştirince nasıl kuduruyorlar.Bir tek kendileri müslüman
Çelik okuduğunu anlamaktan aciz durumda Diyanetin başına para almadığı için değil "Kadınlara karşı suçlarla ilgileneceğinize insanlara karşı işlenen suçlarla ilgilenin" cümlesindendir 1 kadınlar insan değilmi? 2 kadınlara karşı işlenen suçlara karşı olmak insanlara karşı işlenen suçlara karşı olmaya engelmi? suriyede mısırda ölen insanlara ağlamak,üzülmek doğru peki Türkiyede polisin insanları öldürmesine "destan yazdılar" diye methiye düzüp para ödülü vermek doğrumu? AKP korktukça faşistleşiyor faşistleştikçe korkuyor.
Vallahi sizi artık Devlet adamı olarak görmüyorumda ciddiyede almıyorum sizlerin sinemadaki figüran oyunculardan hiç bir farkınız yok bu gün böyle yarın başka biraz olsun Devlet adamı ciddiyeti gerekiyor sanırım
Ali İsmail insan değil miydi
bizim mynette taşaronluk yapsın israilin lafını şok manşet yapsın hüseyin çeligin abdeye söylediklerini neden manşet yapmadına rkadaşım
yüzsüzlüğün bukadarınada pes yani.Bir zmanlar amerikanın uşaklıını ypan ve ıraka kara harekatını ABD ile beraber yapmak için 3 mart teskeresini meclisten geçmesi için varınızı yogunuzu koydunuz ortaya.Unuttunuz o gunleri.Yüzünüz kızarsın biraz.Önceden amerikanın uaşklıgını yapıyordunuz ozaman iyi idi.eeeee keser döner sap döner.
on senede abdye israile satılmadık toprak bırakmadınız kürdistanıı kurudnuz kendi şehitleriniz dışındı ağlanaız dahilinde size paa geritecek here yere ağladınız libyaya saldırya izn verdiniz suriyli teöreistlere para silah eğitim verdiniz apoya kardeşim sayın dedniz davul zurnayal serbest bıraktınız askerleri abd nin emriyle içeri attınız reyhanlıda bomba patlatıp kamerları kapatınız gezide beş masumu öldrüp polsi kahraman ilan ettiniz aynı askeri msırda katil aynı teöristleri suiyede muhalif yatınız tskyı abd nin korktuğu tskı sirailin emriyle pkk ile işbirliği yaparak hapsie atatınız akpkk
arkadaş..sen ne anlatıyosun yaaa..Dolar 2 bine dayandı.Euro 3 e yaklaştı benzin 5 tl.ye yaklaştı..siz hala mısır suriye çözüm süreciyle uğraşıyorsunuz..çözüm süreci pkk nin güçlenip pyd2i desteklemesi ve suriyeyi yıkmak için yapılan bir kurgu..daha sonra türkiyeye dönecek.ekonomi giddikçe kötüleşiyor..askeri gazetecileri içeri at.güçlüleri engelle korkut yok et,sonra ülkede benim halkım benim insanım..iyi mi böyleee..ama basmayan kafalar var saplantılar var..ekonomide çember daralıyor..buna bakan yok..varsa mısır yoksa suriye..at önüne milletin yap mitingler deşarj olsunlar...bize ne yaaaa....
BM ve ordaki ülkeler, olan biteni biliyor. suriyede olan olayları, AKP hükümetinin körüklediğini biliyor. tv lerde ki yalan haberleri biliyor. işte bu yüzden müdaheleye yanaşmıyor. ama bizim Türkiyede, satılmış medya, olayları çarpıtarak verdiği için sanki İnsanlık dramı varmış gibi gösteriyorlar. belki ülkemizdeki % 50 koyun sürüsü bunları yer ama DÜNYA BUNU YEMEZ
allahın sopası yokki ama zamanı gelince mevlam neler edecek neler görürsek şayet
itin biri asagıda osmanlıyı yok etmişde araplar şöyle yapmışda o yavşaga sordugunuzda osmanlı düşmanıdır ama işine gelicne osmanlı savunucu olurlar çakal sürüsü sevmediginz osmanlıyı savunmak sizemi düştü
sayın başbakan bu muhteremi hükümet sözcülüğünden alsanız çok isabetli bir karar vermiş olacaksınız. çok antipatik birisi millet görmek istemiyor yuzunu
BAY YOBAZ MÏLLÏ EGÏTIMIN ÏCERSÏNE KAKA YAPAN ESKÏ EGÏTIMSÏZLÏK BOKKOKANI AKP OLARAK ÜLKENÏN ÏCERSÏNE ETTÏNIZ BM.YE CATARKEN KADIN HAKLARIYLA ILGINILENIYOR DEDIN BU NE UTANMAZLIK SIZI ANALAR DOGURMADIMI BU MILLETE SEHIT ANALARI KADINLARA HANGÏ YÜZLE BAKARSINIZ YÜZUNDE KÖPEK DERÏSÏMI VAR DÏYANET ÏSLERÏ BASKANLIGI VE ÏMAM EFENDÏLER HALKA NAMAZ KILDIRMAK DEGÏL CAMILER SANKÏ AKP.NÏN SECÏM BUROSU GIBI IRAKDA CANLAR GIDERKEN UYUDUNUZ SURIYE YE SALDIRMAK ISTERSINIZ MISIRDAN SIZENE TR.DE HALK ACLIK SEFALETTE AS ÏS YOK PARA VAR DERSIN YALANCI EVET SIZDE VAR HALK POKMU YESÏN ALLAH SORSUN SÏZE MÜNAFIKLAR
Diğer Haberler