İyi Parti'de yumruk yumruğa kavga! Akşener'in baygınlık geçirdiği iddia edildi

Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti’de sular durulmuyor. İyi Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile Mersin İl Başkanı Fevzi Karaca arasında yumruklu kavga yaşandığı iddia edildi. Akşener’in baygınlık geçirdiği iddialarının belirtildiği kavganın ardından Fevzi Karaca görevden alındı.

İyi Parti'de yumruk yumruğa kavga! Akşener'in baygınlık geçirdiği iddia edildi

Meral Akşener’in başkanlığını yaptığı İyi Parti’de büyük bir kavga yaşandı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in fenalaşmasına neden olduğu ifade edilen kavga Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile Mersin Kurucu İl Başkanı Fevzi Karaca arasında yaşandı.

Haberde yer alan bilgilere göre, Fevzi Karaca ile partinin teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın araları kısa süre önce açıldı. Taraflar anlaşmazlığı çözmek için geçen hafta içinde Akşener’in makamında bir araya geldi. Ancak iddiaya göre, taraflar birbirlerine sert bir dille itham etmeye başlayınca sözlü tartışma yerini yumruklu kavgaya bıraktı.

‘AKŞENER BAYGINLIK GEÇİRDİ’ İDDİASI

Avaztürk'te yer alan habere göre, İki partilinin yumruklu kavgası sırasında gerildiği belirtilen Meral Akşener’in kısa süreli baygınlık geçirdiği öne sürüldü. Yaşanan bu yumruklu kavganın kamuoyuna yansımasından kısa bir süre sonra da İyi Parti Genel Başkanı Akşener, taraflardan Fevzi Karaca’yı görevden aldı. Görevden alma kararını ise Karaca ile kavga eden Koray Aydın sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: “Partimizin tüzüğü gereği ve Genel Başkanımızın oluru ile parti ilkelerimize uygun olarak kucaklayıcı bir teşkilatlanma yapamayacağı gerekçesiyle Mersin kurucu il başkanı olarak görevlendirilen Sayın A. Fevzi Karaca bu görevden alınmıştır.”

"KUKLA BAŞKAN OLMAZ"

Fevzi Karaca, Koray Aydın’la görüş ayrılıkları yaşadığını kabul etti ancak herhangi bir yumruklaşmanın olmadığını söyledi. Aydınlık'a konuşan ve teşkilatlara el atılmaya çalışıldığını ileri süren Karaca, “Beni il başkanı olarak görevlendirdiler. Ancak daha sonra Ali Kamış adında bir avukatı il ve ilçeleri teşkilatlandırılması için görevlendirdiler. O zaman bana ne gerek var. Ben de buna itiraz ettim” diye konuştu. Karaca, “Teşkilatları ben yönetmeyeceksem, kukla olurum. Kukla başkan olmaz” diyerek kendini savundu. Akşener’le hiçbir sorununun olmadığını söyleyen ve kendisini desteklediğini belirten Karaca, “Neden sizinle arası iyi olan Genel Başkan, sizi görevden aldı” sorusuna ise, “Ne olursa olsun, ikisi de (Akşener ve Aydın) kurucu üye, biri genel başkan, biri genel başkan yardımcısı. Herhalde benim için tartışacak halleri yok” yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
daha seçim yüzü görmeden çatırtı sesleri gelmeye başladı.
Yandaş basının fitne çıkarma haberleri fevzi baskan mersin de tek sorumlu olmak istemiş eski dyp ve anaplilari getirmek istemiş oysa chp bbp dsp akp den gelen çok sayıda kişi vardir biz toplumun alayini birleştirmek kutuplaşmalara son vermek için yola çıktık biz AKŞENER'e güveniyoruz..
bunlar parti kurulmadan kavgaya tutustu.. bunlardan medet umanlar yorumlari gorelim ... iyi parti gelecek kavga dovus bitecek yazanlari gorelim alooooo
Yiyin birbirinizi, Allah belanızı birbirinizden buldurur inşallah, sinsi olan kötülerin bi hesabı varsa elbette onlar için El-Hasib olan Allahında bi hesabı vardır şüphesiz.
daha ne olduki neyin kavgası bu. demekki mayada ekşime var gaz çıkartıyor. Geçmiş olsun
Bir partide kavga tartışma varsa kötü birşey değildir.Asıl mevcut partilere bakın hepsi şakşakçı.liderleri yüzlerine sövse tükürse alkışlayacaklar.Boşuna Kula kulluk edene yazıklar olsun dememiş Orhan baba.
Yillarca AKP ye oy vermiş biri olarak kutuplaşma son bulsun istiyorum.. chp den tanju Özcan Muharrem ince akp den omer dinçer gibilerini alip milli birliğin yeniden kurulması lazım fakat koray aydın i sevmiyorum... AKŞENER toplumun her kesimine hitap ediyor çünkü aytıştırıcı dil kullanmıyor.
Koray Aydın...! Gözünüz Aydın...
bunlar ülke yönetecek vah vah vah vah da vah bunlar kendilerini yönetemiyorki
Aydınlık fitne yuvası ona konuşulurmu sözcüye cumhuriyete iftiralarla nrler yapıldı ,onlar aydınlık gökten zembille inmiş ya
Şimdiden seçim için verilen hibelerle ilgili olsa gerek rant kavgası başladı
Bu tür haberler kanımca,İyi kötü yükselişte olan,meclise 3.Parti olarak girme yolunda hızla ilerleyen Parti'nin itibarını azaltmak için yapılıyor,ajanslara geçiliyor, kanımca yani...
daha yeni kurulmuş bir parti olarak siz böyle sık sık kavga ederseniz hapı yuttunuz....biskevüt adamın eline koz vermiş olursunuz, akıllı olun, müsbet politikalar yapmaya çalışın...!, pati içinde huzursuzluk yapanları sessiz sedasız ayıklayın gitsin...ne bu yaa.....ayıp denen bişey var....!!!
Akşener kadroya dikkate etmemiş ve adı yolsuzluklara karışanlarla bu iş gitmezzzzzzz.yazın buraya.buna rağmen başarılı olsunlar
her şey tamam da bir genel başkanın makamında bu olaylar olmuşsa demek ki onu kimse sallamıyor demektir. ikincisi ülkeyi yönetmeye aday olan kişi iki yumruk görünce bayılıyor. aklı selim olan herkes liderlerde olması gereken özellikleri akşenerin taşımadığını görüyor
Bunlar mutlaka basın dışı her pislik içinde bulunan tapınakçı havuz medyasının yıpratma çabaları...
İyi yoldalar.. chp gibi şakşakçı değiller yumrukçular bu da iyi haber
Koray Aydın problemli bir şahıs, iyi partiden çıkarılması gereken kişi o olmalı, Ecevit koalisyonu döneminde de hakkında yolsuzluk rüşvet söylentileri çıkmıştı, bayındırlık bakanlığı döneminde, yeterli delil elde edilemedi veya üstü kapatıldı ama Koray Aydın kavgacı agresif bir tip, partiye ancak zararı olacak bir kişilik. MHP nin kavgacı stilini buraya taşımasına izin vermeyin.
Reza ne oldu troller öttükcé iyi partiye satasma basladi zafer caglayandan bahsedin siz birakin boş isleri
Yalannn
Diğer Haberler