İYİ Partililer MHP'ye mi geçecek? MHP'li Akçay'dan flaş açıklama: Tekrar yuvalarına dönecekler

24 Haziran seçim sonuçlarıyla birlikte girdiği ilk seçimde oyların yüzde 10.1'ini alarak 44 milletvekili çıkararak Meclis'e giren İYİ Parti'yle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 'İYİ Partililer MHP'ye geçer mi?' sorusuyla ilgili "Büyük bir çoğunluk tekrar kendi yuvaları Milliyetçi Hareket Partisi'ne geleceklerdir, döneceklerdir" diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, partisinden ayrılıp İYİ Parti'ye katılan kişileri kastederek "Büyük bir çoğunluk tekrar kendi yuvaları Milliyetçi Hareket Partisi'ne geleceklerdir, döneceklerdir" dedi.

Akçay, partisinin Kula ilçe teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu. Burada yaptığı konuşmada sistem değişikliğinin ülke için olumlu sonuçlar getireceğini söyleyen Akçay, 'seçimlerden önce hedefledikleri iki durumun gerçekleştiğini, bunlardan birincisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi, ikincisinin de Cumhur İttifakı'nın ve MHP'nin Meclis'te güçlü bir şekilde yer alması olduğunu' ifade etti.

'BUYURSUNLAR ÖVÜNSÜNLER'

Partilerinden ayrılanların tekrar MHP'ye döneceğini savunan Akçay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Daha evvel, 'ben Cumhurbaşkanı olacağım, ben Başbakan olacağım, Meclis'te de çoğunluk olacağız' söylemleri, medya desteği ile yapılan seçim propagandasıdır. Bunların aldıkları netice de kendileri bakımından hüsran olmuştur. Övünecekleri, elde ettikleri bir başarı da yoktur. Ancak Milliyetçi Hareket Partisinden ne kadar oy kopartabilirlerse o kadar kopartmakla övüneceklerse buyursunlar övünsünler. Fakat büyük bir çoğunluk tekrar kendi yuvaları Milliyetçi Hareket Partisi'ne geleceklerdir, döneceklerdir."

'MHP'nin Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ve daha da güçlenecekleri' görüşünü dile getiren Akçay, yeni sistemin sağlamlaşması için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

'ÇOK BÜYÜK KATKILAR SUNACAĞIZ'

Akçay, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim beyannamesinde yer alan hususların, taahhütlerin hayat bulması için öncülük yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için gayret içerisinde olacağız. Daima önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben demeye devam edeceğiz. Çalışmalarımız, Cumhur İttifakı ruhu ve Yenikapı ruhu ile en iyi şekilde devam edecektir. Çok büyük katkılar sunacağız. Milliyetçi Hareket Partisi millet vicdanıdır, Milliyetçi Hareket Partisi bütün öngörüleri doğru ve haklı çıkan bir partidir. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin de bu güne kadar bütün öngörüleri ve tespitleri doğru çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bu öngörülerinin doğru ve haklı çıkmasıyla çok daha büyük güç kazanmıştır ve Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin ufkunda bir yıldız gibi parlamaya devam edecektir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
Gidenler için hain demesinin mi? Sizde nasıl mide var..
Anasından ayrılan yavruyu kurt kapar..Donmeyip te napacak..eriyip gidecekler..erkekliğe mok sürmüyorlar..tıpış tıpış dönecekler..öp babaaaan elini yavrumm..heeeheeehee
@hinterlandtime çok beklersin mal değneği
@hinterlandtime Erimek derken?? iyi bak kim erimiş 6 aylık bir parti 11 oy olamış ve bunu sizin haksız tek taraflı ve oy çalarak yaptığınız seçimde. Allahtan korkan bir seçim olsaydı görürsünüz . Neyse kendinizi avunutun haramzalderler!!
@hortex Yok yola çıkarken Aplaları , yüzde 40 lardan İP ne partide %20-25 oylardan bahsediyordu,Fetönün,CHP nini,masonların,liboşların ve içimizdeki döneklerin şişirmesiyle iktidar olacağız diyorlardı?? ???
Şimdiye kadar sunduğunuz katkılarınız malum. Şunu unutmayın bu ülkenin tarihi gelecekte sizi lanetle anacak, ihanet edenlere destek verenler diye anacaktır. Siz cumhuriyete ihanet ediyorsunuz. Ne olduğunu bilmediğiniz bir sistemin peşinden gidiyorsunuz.
@umut791979 Kişinden kişiye göre o lanet,dua değişir,bize elbette,işbirlikçiler,döenkler ,tÜRKİYE DÜŞMANLARI LANET OKUYACAKLARDIR,ONLARIN AĞZINADA O YAKIŞIR.ÖNEMLİ OLAN BU MİLLETİN VATANINI,BAYRAĞINI,MUKADDESATINI SEVENLERİN DUASI DIR.Gerisi teneke tıngırtısıdır.
Bize yaptığınız onca hakaretten sonra tekrar size dönmek mi? Siz bi Ülkücüleri, yolda bulduğunuz Akplilere tercih ettiniz. Siz buşduklarınız ile, biz de kurduğumuz parti ile devam edeceğiz. Biz dönecek olsaydık sizinle birlikte döner ve Akpyi desteklerdik! Dönmek konusunda uzman olan sizlersiniz. Kimbilir, belki sizler nedamet duyar ve bir gün İYİ PArtimize katılırsınız..!
@hkrzr79 fetonun köyünde neden tamamı iyi partiye oy çıktı
içlerinde gizli 4 turuva atına dikkat nasıl kazım karabekirin yetim gürbüzler ordusunu askerin içine bulaştırması gibi siyesete bu yönden sızacaklara dikkat..
MHp artık mhp değildir. İyi parti yoluna devam edecektir aynı çizgisiyle. Akepe destekçisi bir partiyle bizim hiç bir zaman işimiz olamaz. Yolları açık olsun...
İYİ PARTİ asla MHP'ye katılamaz.İYİ PARTİ bu kadar baskı,engelleme,maddi anlamda destekten yoksun girdiği seçimde bu 50000000 oy ile MHP den 50 kat daha başarılıdır. AKŞENER'e atılan iftiralar alçaklığın,şeresfizliğin TÜRK VE MÜSLÜMANLIKTAN UZAK YAHUDİ HİZMETKARLIĞININ DELİLİDİR. İYİ PARTİ YAHUDİ SEVİCİLERİN VE KATİL DESTEKÇİLERİNİN YANINA DAHİ YAKLAŞMAMALIDIR.
giderken hain fetö proje gelince ne diyecen dava arkadaşimmi
37 yaşındayım, Ülkü ocaklarında gözümü açtım, MHP teşkilatları içinde büyüdüm. Başta Türk Milliyetçiliği, Turancılık ve Ülkücülük adına sayısız seminerler aldık ve sayısız seminerler verdik. Türk Milliyetçiliği benim için kutsal bir değerdir. Andımızı yasaklayan, Türk Milliyetçiliği’ ni ayaklar altına alan siyasi bir görüşe yama olanların safına beni hiç bir kuvvet geçiremez. Bunca yıldan sonra ilk defa başka bir partiye (İYİ PARTİ) oy attım. Öleceğimi bilsem bu saatten sonra Mhp’ ye dönmem. Oyda atmam.
Hain ilan ettiğiniz, partiden attığınız, her türlü iftira ile suçladığınız o insanları hangi yüzle davet ediyorsunuz. Zamanında o insanlara hoşgörü ile yaklaşmış olsaydınız MHP şimdi ikinci parti olurdu.
hepsi fetöcü diyordunuz şimdi yuvaya dönsünler diyorsunuz sormazmı millet aga bu yuva ne yuvası?
gelipte mhp yimi karıştırsınlar geri alırsanız ben giderim hayinlerle aynı safı tutamam.
adamlar şer ittifakına dayanamayıp ayrıldılar zaten.dönek olsalar niye ayrılsınlar.
sizin taptığınız chpkk % 3 lük oy veriyor maşallah sütten çıkmış ak kaşık ülküçüler birleşince midenizmi bulanıyor klavye erkekleri =)))
seçimlerde haftalar günler önce ben iyi partinin cumhur ittifakı şayet meclis çoğunluğunu kaybederse mhp veya sayın erdoğan ile dirsek temasına gireceğini düşünüyordum ve bu düşüncemde de haklı çıktım ve seçim ikinci tura kalsaydı bundan emin olun iyi parti yine saf değiştirecekti sayın muhharem inceye destek vermeyecekti kısaca herşey söylenir söz verilir ama gerisini salla gitin.
TABANDA HER KES DOST FAKAT SEÇİLENLER LE KOL KIRLIR YEN İÇİNDE KALIR MİSALİ NEDEN OLMASIN BU DEVLETİN MİLLİYETCİLERE HER DAİM İHTİYACI OLACAKTIR
Yuva sizin gibi olanlardan temizlendikten sonra.
Türk milliyetçiliğini ayakları altına alan BOP eş başkanının yanında ter alanlar Türk milletinin düşmanıdır. MHP bu suçu işlemiş AKP'lilerin günahına ortak olmuştur. Hiç bir İYİ Partili MHP ile yan yana gözükerek kendini kirletmez.
çok beklersin bekle bekle belki tren geçer geçerken iyice bak
Herkesi kendileri gibi dönek sanıyorlar ama bilmiyorlar ki İYİ partiyi kuranlar gerçek ülkücü ve milliyetçilerdir saraya kul köle olan koltuk için tüm ülkülerini satanlar değildir. O üzden bence sesinizi kesin paşa paşa rte nin elini ayağını öpmeye devam edin ve tarihin karanlık sayfalrında adınızı pekiştirin. Davasını satan herşeyi satar!!!
GERÇEK MİLLİYETÇİLER İYİ PARTİDEDİR.ARAPÇILAR MHP YE ÜŞÜŞTÜ. GERÇEK OLANLAR KAZANIR .
Adı "milliyetçi" olan parti milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla koalisyon yapıyor... Mizah dergisi gibi ülkeyiz yemin ediyorum :D :D
Fetocu kırıntılarını tekrar Mhp ye sokup Fetoya hayat bulmasını sağlamayın
seçimin mağlup partisi algısı yaratmak isteniyor ama bu süreçten çok başarıyla çıkmış bu partisine bu teklif biraz komik.maddi zorluklar bir yana kurultayına salon bile verilmeyen bu parti sıfırdan gelip altı ayda siyasetin merkezine yerleşmiştir.Atatürkçü,merkez siyasetini devam ettirirse geleceği çok parlak görünüyor.
İYİ PARTİNİN TEKRAR MHPYE VEYA AKPYE GEÇMESİ ÇOK İYİ OLUR İP MHPDEN AYRILARAK ŞER GÜÇLERİN YANINDA YER ALMIŞ VE ÜLKENİN ALEYHİNE ÇALIŞMIŞLARDIR HATALARINDAN DÖNMELERİ ÇOK İYİ OLUR
BAHÇELİ OLDUĞU SÜRECE KİMSE GELMEZ...
Sn Akçay Bahçeli'nin hedefi iktidar olmak değil eğer iktidar olmayı hedefleseydi kaç seçim kaybeden sn Bahçeli o genel Başkanlığı kurultayda birilerine bırakırdi. Sonic böyle olunca iyi'ler doğdu çoğaldı.
Gerçek MHP liler ,,,MHP ye,,,,,,
GERÇEK ÜLKÜCÜLER BENCE DE MHP YE DÖNER DİYORUM.
bunlara fetocu diyordunuz ne değişti gelırse kabul edeceksınız
bu halkı kullanın atın. sizleri adam yerine koyarsam namertim. benim oylarımla duygularımla güvenimi yerler altına serenlerle bir vatandaş olarak işim olaqmaz. ve hiç birini benim siyasetçim demeyeceğim. ben diyeceğim halkım diyeceğim.
Siyaset bu her türlü yalan dolan mevcut.ama bir partinin bölünmesi diğer partilere yarar.bölünmek hiçbir zaman iyi birşey değildir.
Tamamda DB gitsin çok güzel olur
umarım gerçeklik payı yoktur..
Diğer Haberler