Kemal Kılıçdaroğlu: Bana saldırarak ‘Evet’i artıramazlar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Bana saldırarak “Evet”e puan kazandırmak istiyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bana saldırarak ‘Evet’i artıramazlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum mitingleri kapsamında Diyarbakır'a yaptığı ziyaret sırasında Habertürk Gazetesi Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in sorularını yanıtladı.

KAMPANYA: “Evet”i anlatmakta zorlanan sayın liderler, bana saldırarak “Evet”e puan kazandırmak istiyorlar. Ben Anayasa değişikliğine neden “Hayır” denilmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Onlara da aynı şeyi öneriyorum. Bana saldırarak “Evet”i artıramazlar. (Karşınızda 3 lider var, zorlanıyor musunuz?) Ben değil, onlar zorlanıyor. Anlatacakları bir şey olmadığı için bana saldırıyorlar.

‘LA HAVLE’ DEDİM: Ben ülkenin bekasını, demokrasisini, birlikte yaşamayı savunuyorum. Onlar tek adam rejimini savunuyorlar. Tek adam rejimi için Irak’a, Suriye’ye, Libya’ya baksınlar. “Evet”i önerenler, dillerini kontrol edemiyorlar; namusumuza, haysiyetimize bir sürü laflar ettiler. “La havle” dedim, Allah’a havale ettim.

AVRUPA KRİZİ: Referandum sürecinde kavga çıkarıp “Bütün dünya bize karşı” algısını yaratarak “Evet” oyunu artırmak istiyorlar. Ama bu, doğru bir yol, yöntem değil. Hem Türkiye’ye zarar veriyor, hem yurtdışında çalışan Türklere, Türkiye’nin saygınlığına zarar veriyor.

‘EY KILIÇDAROĞLU’ DİYEBİLİYOR: Putin’e, ABD’ye ses çıkaramıyor. İkisi de YPG’ye destek verdi. Kuzey Irak’ta, Suriye’de üs kurdular. “Ey Almanya, Hollanda” diyenler, korkudan “Ey ABD, ey Rusya” diyemiyor. İsrail’de ezanın yasaklanması ile ilgili bir süreç başladı, “Ey İsrail” diyemiyor ama “Ey Kılıçdaroğlu” diyebiliyor. Bu ne kadar güçsüzleştiğini, dünyada nasıl yalnızlaştığını gösteriyor. THY’ye getirilen kısıtlama ve Türkiye’nin güvensiz ülke olduğu algısını, bir şekliyle ABD’nin pekiştirmesi çok önemli bir olay. Türkiye’nin itibarı açısından çok önemli bir olay, buna da hiçbir hükümet yetkilisi ses çıkarmıyor. Neden biliyor musunuz? Zamanı gelince umudu Trump’a, Putin’e bağlı.

EKONOMİ BAŞLIĞI: Türkiye’de hiçbir işadamı önünü göremiyor. Yatırımlar durmuş. Dolar ancak gelen kayıt dışı parayla kontrol edilebilir. O paranın büyük bir bölümünün kara para, uyuşturucu parası, terör parası, insan ticareti, fuhuş parası olduğu da bilinmeli. Çiftçi halinden memnun değil, oteller sinek avlıyor, turist gelmiyor bütün dünya ile kavga ettiğimiz için. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Milli Piyango gibi kuruluşları borç para bulmak için teminat göstermeye başladılar. Varlık Fonu’na rağmen para bulamıyorlar. Beni asıl üzen, işçi sendikalarının sessizliği. Asgari ücret tespiti bir kişinin iki dudağı arasında olacak. Kıdem tazminatı bir fon olarak oluşturulabilir bir kişinin iradesiyle. Bütün işçilerin taşeron olma ihtimali çok yüksek.

OĞLUNUN ASKERLİĞİ: Güney Kore’de doktora öğrencisi idi, bitince askerlik şubesine başvurdu. Bedelli imkânı vardı ama kullanmadı. Ben onların çocuklarının tek tek neler yaptıklarını biliyorum ama onların çocuklarını anlatma dönemi değil. Doğru olmaz.

ERDOĞAN SEVGİSİ: Tayyip Erdoğan’ı çok sevenler olabilir ama Anayasa değişikliği kişiye özgü bir değişiklik değil. Erdoğan sonrası yeni bir başkan gelirse Erdoğan’ın düşündüğünün tam aksini düşünebilir, ona da bu yetki verilmiş olacak. Türkiye sonu belirsiz bir maceraya sürüklenmiş olacak. Sayın Erdoğan’ı çok seven, bir başka parti liderine çok kızan biri, Erdoğan’ı sevdiği için “Evet” diyecek. Başka biri geldiğinde “Keşke ellerim kırılsaydı da ‘Evet’ oyu kullanmasaydım” mı diyecek? Geleceği düşünerek oy vermesi lazım, bugünü değil.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 120 yorum
peki sayın kılaçtaroğlu siz hayırı anlatabiliyormusunuz. bence hayır. Türkiye inşaallah 17 nisan sabahı EVET Lİ günlerde uyanacak.
@muspol43 daha nasıl anlatsınlar , yeterki söyleneni anlamaya çalış
@muspol43 nikahda keramet vardır orda evet dersin.
@muspol43 bu millet senin gibi sivri zekalı(!) değil merak etme,TC' nin akıllı bireyleri,gerçek yurtseverleri ne diyeceğini çok iyi biliyor...Çünkü onlar Atatürk'ün evlatlarıdır,"topraklarından güneş batmayan imparatorluğu,yani Osmanlıyı,yani orta avrupadan kuzey afrikaya kadar olan toprakları "tekadamlık"yüzünden kaybeden Osmanlı gericilerinin torunları değil..
@matcless_man Osmanlı gericileri dediğim elbetteki bazılarıdır..Matbaayı "gavur icadı,günahtır"diye avrupadan 295 yıl sonra memlekete sokan bir zihniyetten bahsediyorum
iyi uykulaaarrrrr.
@muspol43 O anlatamıyorsa sen oku anla. Kafasız.
@muspol43 senin zeka seviyenle alakalı
@muspol43 hadi adam hayırı anlatamıyor sen eveti anlat bakalım bildiğiniz tek şey pkk hayır diyor fetö hayır diyor avrupa hayır diyor ben evet diycem asıl sizin başınızdakiler size birşey anlatamıdıkları için beraber ıslandıkları beraber müzakere masaları kurduğu teröristlerle sizin aklınızı almışlar hoş sizde zerre kadar akıl yokta
@muspol43 akpnin anlattigi nedir hayircilar terörist gel kardesim evet de ee maddeler ?
@muspol43 birileri istedigi kadar anlatsın..dinleyen koyun olunca kaval sesi gibi gelir...
kılıçdaroğlu evetin çıkması niye pkk yı çıldırtıyor niye avrupa hayır diyor sen bunların kuklasımısın yoksa sen onlardanmısın kime ne oluyorda bütün düşmanlarımız hayır diyor sen bize düşmanmısın sen kendini teraziye koysan ne dersin sen neye hayır dediğini bilmiyorsun akp ye inat hayır diyorsun ya da senin kime hizmet ettiğini bilmiyorsun
@alicosman sence evetciler milliyetçi,Hayır'cılar vatan hainimi sen önce buna cevap verde niyetini bilelim.
@alicosman peki sen neden evet dediğini bi açıklarmısın ALLAH aşkına, bizede bi öncülük etmiş olursun..
@alicosman sen kesin ana okulu mezunusun
@alicosman kardeş evet çıkması pkkyı coşturuyor asıl . rte zamanında pkk ile anlaştı . İmralı tutanaklarında aponun ''Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz'' sözü var . Pkk ile Oslo'da görüşen yine evetçiler , Habur sınır kapısından davul zurna ile onları karşılayan yine evetçiler , Dolmabahçe'de pkklılarla anlaşan yine evetçiler , çözüm süreci zırvasını çıkaran yine evetçiler , pkknın yığınak yapmasına göz yumduk diyen yine evetçiler . Şimdi sen söyle . Hangisi doğru ? pkknın ortağı evet mi ? Yoksa tek adam ve o adamın ailesini refaha erdirerek koskoca ülkeyi yok etmesini istemeyen hayır mı?
@alicosman sen once anayasa maddelerini oku gel sana hizmet eden bir sey varmi acaba makarnacilik yapma
@alicosman Hicbir partiden degilim.Kandil ne diyor barzani ne diyor bi dusun istersen. Adam onun bunun dedigi icin degil tek adama teslim edilmesin diye cirpiniyor. Partiler ustu bir konusma yapmis ki dogru. Pkk ile Chp nin ne alakasi var dangalak biri illegal orgut biri siyasi parti.
@alicosman Çok YAZIK... '' SEN CE BU YAPILAN '' REFERANDUM '' MUDUR..? Recep Tayyip ERDOĞAN I KORUMA YASALARI MIDIR..?
@alicosman sence bu düşmanlar ne derse halkta ters etki yaratacağının farkında değil mi? Bu düşmanlar halka evet dedirtmek için hayır diye demeçler veriyorlar bunu anlamak zor olmasa gerek. pkk ne derse bizim millet tersini yapacak, pkk Allah bir dese hayır mı diyeceksin? Işid müslüman diye hepimiz müslüman olduğumuz için terörist mi oluyoruz?
@alicosman adam niye hayır dediğini gayet iyi açıklıyorda. ALLAH için sen neden evet dediğini bir açıklarmısında bizde neden evet dediğimizi bilelim.
@alicosman sen barzani apo ve leyla zana ile birlikte evet derken vatan haini olmuyorsun da hayır diyenler mi oluyor. sen önce kendi kanını test ettir. diyarbakır ı kürdistan başkenti yapacağım diyen barzani ile birlikte aynı düşünceyi savunan evetçiler pkk ile birlikte evet demenin hesabını öbür tarafta vereceksiniz.
keMAL efendi sen niye ey pkk ey dhkpc diyemiyorsun
@metto333 hay diline sağlık kardeş
@metto333 HAYT HUYT la ZART ZURT la POLİTİKA YAPILAMAYACAĞINI HERKES BİLİR...'' HEEEEEY AVRUPA '' DEDİNİZ DE NE OLDU...?
cunku sahte oy avciligi yapmiyor. terorun ve hepsinin Allah belasini versin.eyyyyy deyip
@metto333 harbi çok malsın senin cb ve bb osloda onlarla kucak kucağaydı eyy makarnacı
@metto333 Oku, oku. Okumayana yazdığın MAL denir.
@metto333 diyor ama işine gelmiyor
@metto333 ....çok cahilsin.....eyyy FETÖ--eyyyyİŞİD demesi de gerekmiyor mu...
@metto333 akp çok dedi.Çözüm Sürecinde davullarla pkk lılar haburdan girdi.
Adam hakli beyler...
sana göre haklı ,belli aynı kafadasınız.
@1071kursat keşke sen de kafanı kullanabilseydin sen de hak verirdin..
bak gecen secım dını ıcerık var dıye adamların sarkılarını ıptal ettırdınız bu sene sızlerde herturlu dını soz vs var.demekkı ımna gelıyorsunuz:o9
@erkan_3361 sizin imanınizi ve zihniyetinizi gördük. Süs olsun diye namaz kılıp, millete kendinizi sevdirir sonra paralar cukka. Gülen ile 13 yıl muttefikdiniz, niye belli bir kesime hizmet ettiniz açıkla. İşide bir grup öfkeli genç diyen ak parti degilmiydi. ABD istedi diye pkk ile barış yapıp şehide kelle diyen Erdoğan hesap verdi mi. İşiniz Takiyecilik degismediniz. Bozuk hep bozuktur.
senden imanli oldugu kesin. en azi dan durust ve haram yiyenlere destegi yok
Denetim mekanizması olmayan partili başkanlık sistetemi,,oh ne ala..!! Dünyada denenmemiş ve karşılığı olmayan bir sistemle karşı karşıyayız..!!!
@lotusx34 sen bekle dur başkaları bir denesin sen sonra yaparsın ya bizim ülke olarak bir sistem kuracak yada düzen kuracak bir aklımız yok değil mi biz yapamayız neden??? Bugüne kadar hep parlamenter sistemi denedik bize nekadar pahalıya maal olduğunun farkında değilmisiniz ama yaşınız küçük ise değilsinizdir kendi adımlarımızı atmamız lazım artık birşeyleri değiştirmemiz gerekiyor bu
EY KILIÇTAROĞLU 17 NİSANI BEKLE...
Senin neyine saldıracaklar senden gram yağ çıkmaz, senin heryerin oy olsa onuda kullanamıyorsun zaten.
@1071kursat ondan gram yağ cıkmıyor ama sizden de gram beyin çıkmıyor be ;-)
7 seçim kaybeden ATATÜRK ÖLDÜKTEN sonra bu ülkeye gram yararı olmayan partinin hatta insanları sol sağ diye bir birini kırdıran partinin genel başkanı olarak SEN AMERİKAYA VE RUSYAYA EY DE BAKALIM KEMAL BEY:)))
Sen daha yeni sistemde başbakanın olmadığını bile anlayamamışsın birde adamlara laf atıyorsun biz istediğimiz kadar anlatalım sen anlamak istediğini anlayacaksın.
bırakın bölünsün ülke, ben anlatmaktan mucadele etmekten yoruldum, adamların kafası almıyor. evet çıksın da kendileri görsün neye evet dediklerini
benim 13 yaşındaki oğlum tüm olaylara bakıp neden evet denmesini anladı. bir sen anlamadın. bu ülkeyi yönetmeye kalksan nasıl yöneteceksin. Batıdan alınan talimatlarlamı
@mbektas_2015 mesela neden evet ?? işsizlik mi bitecek paramız mı değer kazanacak yok terör mi bitecek yada elektrik doğalgaz mi ucuzlucsk yada benzin mazot mu ucuzlucak neden evet ama hayır neden olduğunu söyleyim herşeyi tek kişiye bırskmamak için ya cb hastalandı yerine gelen fetocu olursa nspcaz yada kiliçtaroğlu gelirse napcaz
@mbektas_2015 13 ARMUT DİBİNE DÜŞERMİŞ... VERMEYİNCA MABUT NEYLESİN MAHMUT ...
yenilen pehlivan güreşe doymaz derlerdi inanmazdım taki Kemal'i görene kadar.
Türkiyede seçmenlerin yarısı,,sadece bir kaç sembole oy veriyor...!! Ben bir örnek vereyim..sadece bir örnek.. !!! Rte nin ailesinden biri baş örtüsünü çıkarmış,,öyle karar almış,,sizce ne olur..!! Ben diyim oyların yarısı gider..!! Deseler ve kanıtlansa,,damat örneğin 100 miliyonluk vurgun yapmış,,,inanın kimsenin umrunda olmaz,,,ve hata bazı akp liler oh yapmış,,bal tutan parmak yalar der...!!!
Chp boş işleri bırakıp kendine yeni bir genel başkan bulmalı, olmuyor işte kabul edin artık.
@1071kursat-- doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış siz makarnacılar nedense doğru söyleyenlere karşı bir karalama kampanyasına girişiyorsunuz, kılıçtaroğlunun söylediklerinin hangisi yanlış eğer dürüstsen namuslu ve şerefliysen yanlışları açıklarsın ama açıklayamazsın çünkü hepsi doğru sözler.
@1071kursat Doğru söylüyorsun. Çalan, hak yiyen, ona buna saldıran birini getirmeli!...
yüde 65 evet korkun evetcilerden oğlum
Sen daha yeni sistemde başbakanın olmadığını bile anlayamamışsın birde adamlara laf atıyorsun,biz istediğimiz kadar anlatalım sen anlamak istediğini anlayacaksın buda şu demek oluyor hiç birşey anlamıyacaksın.
LA HAVLE demiş. devamını getirememiştir. bilmez. bilse de sızmış kalmıştır, alkolden.
@a.cakmak61 En azindan kandirilmiyor.Hocaefendiniz terörist çıkmış diyorlar ne iş?
Yorumları Okudukça 145 olan İQ seviyem düşmeye başladı , Arkadaşım AKP liyim #HAYIR vericem Hatta sandık başkanlığı yapıcam . Anayasa değişmezse benim ve milletimin önüne bir sıkıntı gelmez Ama değişirse Gelebilir ? Neden böyle bir riske giriyim ki HAYIR. Unutmayın Evet verenler Savaş durumunda o Evlerinizin tapuları 200 tl etmiyecek 200 bini bırak hadi eyw.
Kilicdaroglu diyor ki "yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını... Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, başbakan başka bir partinin genel başkanı... Asıl kavga o zaman çıkacak. Niye bunu söylemiyolar millete, neden bu anlatılmıyor millete?" 1. Başkanlık sisteminde başbakan olmadığını bilmiyor 2. Neden baskanlik sistemine gecmemiz gerektigini kendi soyluyor; cumhurbaskani ve basbakan arasinda kavga cikmasin diye. Allah'in sopasi yok, adami boyle carpar iste.
Sen daha yeni sistemde başbakanın olmadığını bile anlayamamışsın birde adamlara laf atıyorsun biz istediğimiz kadar anlatalım sen anlamak istediğini anlayacaksın.
Akape ye acil düşman aranıyor! Ergenekon bitti, çapulcular bitti, fetö bitti artık siyasi varlığını sağa sola saldırarak ayakta tutan akape ye düşman kalmadı. Onlar da herhalde yeni düşman olarak chp yi belirlediler. Ha bir de dış güçler var ama onlarla tıpkı rusya gibi barışmak zorunda kalacaklar yoksa para gelmez.
E y Rusya Ey amerika masallarını Türk halkı yemiyor.Kemal Kılıçdaroğlu na saldırmaya başladılır.Takip edin yeni taktik bu.
Rahmetli Turkes 1973 yilinda yazdigi kitapta Turkiye'ye baskanlik sisteminin gelmesi gerektigini yazmis. Suikaste kurban giden Yazicioglu gazete roportajinda baskanlik sisteminin gelmesini istemis. Ozal, Demirel ve Erbakan Turkiye'ye baskanlik sisteminin gelmesini soylemis. 15 temmuz'dan sonra yaptigi mitingde Feto'cu gazetecilerin isimilerini okuyup burda dedirten, Deniz Baykal'a Feto'nun kurdugu tuzakla chp'nin basina gecen kilicdaroglu kime hizmet ettigini acikca gostermistir.
@korhan_kayar BÜTÜN YETKİLERİN KAYITSIZ ŞARTSIZ BİR ADAMA DEVREDİLMESİNİ KİMSE İSTEMEMİŞTİR HERHALDE .CUMHURBAŞKANINI YARGILAYABİLECEK BÜTÜN KURUMLARI BAŞKANIN KENDİSİNİN ATADIĞI BİR SİSTEMDE ADALET NASIL OLUR ? BAL GİBİ DE BİLİYORSUNUZ BUNUN İMKANSIZ OLDUĞUNU LAF KALABALIĞI YAPMAYIN
Bütün yetki tek adamda toplanan hangi ülke kalkınmış? Dini siyasete alet eden hangi islam ülkesi kalkınmış?
@raha963 akp den onceki 90 sene bu sistem vardi nerdeydin sen uzayda falanmi yada yasin 15 falandi birakin yalani dolani akp gittimi bu sistem eskiye doner her iki yilda bir secime gider hukumet arar durursun sonra aklin varsa basina gelir kim olursa olsun istikrar lazim bunu bos kafaniz almiyor... neymus efendim yanlis biri gecerse nemleketin basina bu millet malmi yuzde 51 le getirecek yanlis adami kilictaroglu niye grlemiyor chp niye gelemiyor cunku sizin dediginiz yanlis adam onlar gelemez yasakci zihniyet secimle gelemez anca darbe olursa.. o trende gecti artik uyannnnnnnn ey turkiyeeeeee
ya sana saldıran falan yokki kılıçdaroğlu:)
Eskiden oyunlarda yenilen oyundan çıkardı, bu Kemal oyunun kurallarını bozdu yeniliyo yeniliyo hiç gitmiyor.
eveti anlatamıyorlar diyene bakar mısın :D bunu diyen kemal efendi cumhurbaşkanı ve başbakan ayrı partilerden olduğunda anlaşamazlarsa ne olacak diyen adam :D yeni sistemde başbakanlığın durumundan haberi olmadan konuşan adam :D şiliden hayır kampanyasının reklamını yapsın diye Francisco Garcia Ferrada'yı getiren adam :D kalkmış birde anlatamıyorlar diyor ya :D senin şiliden getirdiğin adam bile basın açıklamasında hayır oyunun ne vereceğini anlamadım diyip ülkesine gitti :D
EVET ARTACAĞI KADAR ARTMIŞ PEKİ SEN NE YAPACAKSIN EY KILIÇTAROĞLU (KARABULUT) 10 TANE SEÇİM KAYBETMİŞSİN HALA CHP NİN BAŞINDASIN NASIL DEMOKRASİ LAN BU. DİYEN BİR ALLAHIN KULU CHP Lİ YOK MU? GERÇİ BİZİM İÇİN FARK ETMİYOR. SİZ BU KAFAYLA GİTMEKTEN VAZGEÇMEDİKÇE BİZİM İÇİN ÇEREZ OLDUĞUNUZU ANLAMAYACAK KADAR GERİ ZEKALIMISINIZ. BENCE BÜTÜTN CHP LİLER BU REFERANDUMDA EVET OYU KULLANIN CHP OTAMATİK OLARAK LİDERİNİ DEĞİŞTİRECEKTİR. YENİ BİR BAŞLANGIÇA CHP İŞTE BU KADAR YAKIN. HADİ CHP LİLER SANDIKLARDA EVET OYU KULLANMAYA VE LİDERİNİZİ HEMEN ERTESİ GÜNÜ DEĞİŞTİRME FIRSATI CHP LİLER BUFIRSAT KAÇMAZ
Çocuklarımızın, Torunlarımızın İstikbali Laik Demokratik Özgür TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ nin GÜVENLİĞİ İÇİN H A Y I R...
İNSA ÇOK SEVDİĞİ ŞEYLERİ RİSKE ATAMAZ...EVLATLARIMIZIN İSTİKBALİ VATANIMIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN HAYIR...
Adam her seçim 2 katı fark yiyor yinede gitmek bilmedi formülü ne acaba.
kılıçdaroğlu sen ey suriye ey mısır ey iran diyebiliyormusun.erdoğanın söyleyip söyleyemediğini merak ediyorsan geçmişine bak
ileride gelecekte bir komedyen bu adamın konuşmalarını komedi olarak sahneleyebilir.. ve tiyatro izlemeye gelenşer harbiden çok gülecek... ve bugün insanlara koyun diyen salakların çocukları o gün utanacak. yahu diyecek babam bunlara destek verip karşıdakilere koyun diyordu babam koyunmuş haberi yokmuş diye üzülecek..
Varlığın evet demek için yeterli
anlatamıyorlar diyene bakar mısınız :D Şili'den Francisco Garcia Ferrada diye bir adamı hayır kampanyanızın reklamı için getiren kemal efendi anlatamamaktan bahsediyor :D ya siz daha hayır kampanyanızı tanıtmaktan acizsiziniz kalkmış şiliden birilerini getiriyorsunuz :D getirdiğiniz adam bile hayır oyunun ne getirdiğini anlamadım diyip çekti gitti kalkmış tanıtamamaktan bahsediyor kemal efendi :D komik adam bu ya :D :D :D
hayır... % 52 ile önde...
@ersin801 sizin bu hayalperest hallerinizi çok seviyorum. Sabah sabah eğlenmiş oluyoruz. Ben de Evet %55 diyorum. Kaydet bu yorumu. 17 Nisan'da görüşelim. Bu memlekette halka sorulduğu zaman ne zaman safsata yapanlar galip geldi, bir bak tarihe.
Vatandaş, Zamanında dini sömüren fetönün peşine takıldınız şimdi 15 yıldır bir halt beceremeyen yine dinimizi sömüren akların.
2014 ten şuana kadar zaten filii başkan provasını gördük...!!! Sizce başkanlık iyimi..??? Türkiyenin genel durumu daha mı iyi oldu..!!
@lotusx34 HAYIR.
helal olsun kılıçdaroğlu sen hepsine bedelsin adamlar evet i anlatamıyorki
Diğer Haberler