CHP'de kazan kaynıyor! Muharrem İnce'yi çok kızdıracak sözler

CHP'de kazan kaynıyor. Muharrem İnce'nin yaptığı son dakika açıklamaların ardından gözler Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrilirken, Kanal D Ankara Temsilcisi Ercan Gürses, CNN Türk canlı yayınında Kılıçdaroğlu’nun sonuna dek direneceğini söyledi. Gürses, Kılıçdaroğlu ekibinin ise ‘seçim başarısızlığı’ değerlendirmelerine dair “Eğer seçim kaybetmek gündeme getiriliyorsa, İnce de iki kez Genel Başkan karşısında seçim kaybetti” yorumunu yaptığını belirtti

CHP'de kazan kaynıyor! Muharrem İnce'yi çok kızdıracak sözler

24 Haziran seçimlerinin ardından ana muhalefet partisi CHP’de kurultay gündemi durulmuyor. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün yaptığı açıklamaya Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na olağanüstü kurultay çağrısında bulunması ve onursal başkan olarak göreve devam etmesi teklifi götürdüğünü söylerken; CHP yönetimi ise partinin gündemde kurultay olmadığı birçok kez dile getirildi.

'İNCE DE İKİZ KEZ KAYBETTİ'

Kanal D Ankara Temsilcisi Ercan Gürses, CNN Türk canlı yayınında yaptığı yorumda Kılıçdaroğlu’nun sonuna dek direneceğini söyledi. “Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay toplanmasını istemediğini açık bir şekilde söyledi. Yerel seçim takviminin dar bir takvime sıkıştığını, kurultay gündemi olursa partinin yerel seçimlere hazırlanamayacağını düşünüyor” diyen Gürses, yarın yapılacak Merkez Yürütme Kurulu toplantısında ise kurultay gündeminin ele alınmasının neredeyse kesin olduğunu ifade etti.

İnce’ye yakın isimlerde “CHP’de geleneksel oy 20-25 bandına sıkıştı, en kötü bunu alacağız. Hiç değilse yerel seçimlerde bir atılım ve hamle yapmalıyız” görüşünde olduğunu kaydeden Gürses, Kılıçdaroğlu ekibinin ise ‘seçim başarısızlığı’ değerlendirmelerine dair “Eğer seçim kaybetmek gündeme getiriliyorsa, İnce de iki kez Genel Başkan karşısında seçim kaybetti” yorumunda bulunduğunu aktardı.

'BU KADAR ERKEN HAMLEYİ KİMSE BEKLEMİYORDU'

CHP’nin bu yılın başında gerçekleştirdiği seçimli kurultayda İnce’nin 415 oy aldığını da hatırlatan Gürses, olağanüstü kurultay için gereken 634 delege imzası konusunda da eski cumhurbaşkanı adayının ‘rahat’ olduğu yorumunda bulunarak şunları söyledi:

“Gereken imzanın toplanması ihtimali var. Zaten son kurultayda desteğini gösterdi. Kendisini güvende hissetmiş olacak ki, aileler yemeğinde doğrudan ortaya koydu. Ankara’da bu beklenmiyordu. Bu çıkışı yapacağını, fırsatın ayağına geleceğini herkes konuşuyordu ama bu kadar erken bir hamle yapacağını kimse tahmin etmiyordu. Erzurum’a gitmeden start vermesi, bu konudaki isteğini ve umudunu net biçimde ortaya koyuyor.”

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun genel başkanlık için değişimin zorunlu hale geldiği yönündeki açıklamasını da değerlendiren Gürses, “Kocaoğlu’nun açıklaması, tavrını ince lehine koymasının ardından yarınki MYK’da nasıl bir gelişme yaşanacak, onu görmemiz gerekiyor. Delege ağırlığı, uzun süre genel başkanlık yapan kişi de olur. İnce bunu değiştirecek mi, bunu göreceğiz” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Diktatör kim görüyorsunuz anlatmaya gerek yok. Herşey açık ve net ortada..
Cevap:@okansefer Hemen yapıştırın "diktatör kim görüyorsunuz" diye. Bir lafı söylerken düşünmek lazım. Akp'de birtek insan genel başkanlığa talip olmaya, genel başkanı eleştirmeye cesarey edemedi ve edemiyor. Kalkmış eleştiri yapıyorsunız utanmadan
kiliçtaroğlu delegelerindeki güveniyorsun yeter düş Chp'nin yakasından artık.
@okansefer bunu birde CHP seçmeni Anlasa bunların haline hdp liler bile guluyor birde bunlar ülke yonetecek düşüncesi bile korkunç
@okansefer ben bir akpartili olarak kalmasını isterim yerel seçimide garanti kazanırız uyandırmayın uyumaya devam etsinler
diktatör olmasaydı seçime girer boyunun ölçüsünü alır başarısız olunca istifa ederdi bu bir sel gibi üstüne gelirdi bunu bilen gandi kendi yerine rakibini öne atarak onun siyasi hayatını bitirmeye çalıştı ama buda tutmadı chp lilere iti partiye ve hdp ye 0oy verdirdi ama ince onun başaramadığı hiç bir zaman alamadığı oyu aldı bu gandi diktatörlük bile yaparken dışarıya bağlı kalıyor besbelli çünkü ince halkın içindeyken gandinin hamleleri hep pasif kalıyor demekki halkı tanımayan birileri bu gandiyi yönetiyor gandide kaybedecek istediği kadar chp yi ele geçirdiğini sansın kaybetti
ne oldu laaa? Reisin dediğine mi geldiniz
ONU BİZ 4 MÜYDÜ YOKSA 5 İNCİ SEÇİMMİYDİ ANLAMIŞTIK ZATEN..DİRENECEKMİŞ... DEMOKRASİ PARTİSİNİN DÜŞTÜĞÜ DURUMA BAK..İÇLER ACISI..
AMA KEMAL TAM DOKUZZZ ( 9 ) DEFA SEÇİM KAYBETTİ,ANCAK HALA DİRENİYOR.BU GİDİŞLE 20 HATTA ELLİ SEÇİM DE KAYBETSE YİNE GİTMEYECEK
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. Kötek ile uslanmayanı zaten eşektir.
parti kültüründe yenilenme yok.koltukla ölüm var.
bu kadar yüzsüzlük olmaz.istifa edip hem partinin hem ülkenin önünü açın.koltuğa yapışan bırakmıyor.
YOKSA BAHÇELİ GİBİ ÖNÜNÜZE GELENİ İHRAÇMIEDECEKSİNİZ PARTİDEN AKP OLMASAYDI GİTTİYDİ BAHÇELİ
@vural1946 bu da yanaşıverir ne olacak, sonuçta Türkiye'de siyaset gerçekler üzerine değil çıkarlar üzerine kurulu bir sistem.
chp deneme tahtası gıbı oldu)))bır turlu ıstıkrarı yakalamayadı gıttıler
Seni baskan olarak gormek istemiyoruz artik secim sonuclarindan da bunu cikaramadin mi?Boyle direndikce koltuk sevdalisi gibi daha antipatik gorunuyorsun.
SENİN PARTİN İNSAN HAKLARINA EŞİTLİK İLKESİNE UYGUN LAİK DÜZENİ SAVUNAN BİR PARTİDİR DİGERLERİNDEN AYIRANDA BU SANIRIM BIRAKMAKTA ONURDUR DİRETMEKTENSE BELKİ BİR CANLILIKGELİR CHP EGER BİR İLERLEME KAYDEDEMEZ ODA GİDER GELDİGİ GİBİ BIRAKACAKSIN ARTIK ZAMANIDAGEÇTİ O KOLTUKTA OTURMA HAKKINI YİTİRDİNİZ
@vural1946 aynen..yani beceremedin..
Ke mal senden ne köy olur ne kasaba .
BU FETÖNÜN KASETİ İLE GENEL BAŞKAN OLAN BU ZAVALLI ZAT 9 SEÇİM KAYBETMİŞ VE KOLTUĞA YAPIŞMIŞ VAZİYETTE BİRAZ SIKILMAN VARSA BIRAKIR GİDERSİN NE UTANMAZ ADAMMIŞ YA
CHP bu ülkede ikdidar olamaz bunu kac seçim göreceğiz baykal 2002 de 19.27 oy aldı değişim dediler kaset çıktı kılıçdaroğlu geldi 25 bandına oturdu CHP sadece kutuplaşmanın öteki ayağı olursa sağ seçmen her türlü akpye oy veriyor CHP mhp iktidara alternatif değildir merkez sağın alternatifi merkez sağdır anap gidip dyp dyp gidip AKP AKP gidip IYI gelir ama CHP ve MHP gelmez
HEP KAYBEDENLER , KENDİ GİBİ OLANLARA KARŞI KAZANIRLAR, KAYBETMEK KADERİNİZSE BU SİZİN İÇİN KAÇINIMAZDIR.
Diren Kemal,diren.seni yedirmeyiz.GEZİ ZEKALİLAR. :)))
kılıçdar şu anda chp genel başkanı ünvanı ile olduğu kadar, kandilin ve fetönün adamı olarak da oturuyor o koltukta.. direnmesinin başlıca nedeni ve korkusu bu iki örgütten yiyeceği fırça ve belki de yiyeceği kurşun..
ilk önce Chp yi din düşmanı bilen yobazları susturun.chp yi fesheden Atatürk partisine %99 müslüman halk karşıdır.chp bu ülkede sittin sene hükümet olamaz.chp yi kapatın muhalefet olmasın.
dogu perinçek ne demişti atatürkçüyüm diyenler devletle savaşan pkk yı meclise sokuyor sadece bonzaile uyuşturulan kafalar bunda bir proplem oldugunu sorgulayamaz ne kadarda haklıymış kılıçdaroglu neden istifa etsin misyonunu başarılı bir şekilde yapıyor kaset operasyonundan sonra chp yi pkk ile aynı çizgiye getirdi istifa ederse nato kulagını çeker delege yapısınının neredeyse tamamı pkk yı tehtid olarak görmüyor muharrem degil atatürk gelsin genel kurulda atatürke kim oy verecek pkk karşısında hiç şansı yok partiyi ele geçirmişler chp=pkk=eyalet=özerklik seçim bildirisinde yazıyor gerçekler,
KILIÇDAROĞLU VARSA OY VERMİYORUM...
siyaset her zaman doğruyu kabul etmiyor yapamayacağın şeyler için söz vereceksin yalan söyleyeceksin bu millet ancak böyle şeylerden anlar KILIÇDAROĞLU her zaman doğru şeyleri ve yapacaklarını anlatıyor onun için kaybediyor.
İNİN ARTIK O TAHT SANDIĞINIZ KOLTUKLARINIZDAN. ŞU ÜLKEYE VE PARTİYE YAPACAĞINIZ EN BÜYÜK HİZMET BUDUR.
Paşa paşa bırak, direnme. Macun tüpten çıktı artık. Geriye dönüşü yok.
KAYBETME DİYEBİRŞEY YOK CHP'NİN OYU BU KADAR
Yuru be kocum kim tutar seni. Birakin bol bol yurusun artik, Alisik zaten yurumeye.
Değişim şart durum ortada CHP bu yönetim kadrosu ile yerel seçimlerde de kaybedecektir.
kılıçtaroğlunun inceden çektiği nedir böyle
Muharrem i genel başkan yapmazlar. Kaset kumpası ile gelen birinin arkasındaki karanlık güçler izin vermez. Bunu görmemek için kör olmak gerek.
Muharrem değilmiydi bir daha Kılıçdaroğlunun karşısına çıkmıyacağım diyen..
ERDOĞANA DİYODU DİKTATÖR.KOLTUK SEVDALISI DİYE.SANIRIM BİR DAHA DEMEZ.BU KAVGADA BURDA BİTMEZ.
Ne kaybetmesi. 2002'den beri kaybeden varsa o da Akp! :) Partide tek adam olacaksın, seçimleri kazanana tek adam diyeceksin. Kaybettiğin halde istifayı düşünmeyeceksin, ama her fırsatta kazanana istifa et diyeceksin. Demokrasimizde sorun var ama bu sorun iktidardan değil, tam olarak muhalefetten kaynaklanmaktadır. Demokraside olması gereken en önemli şey, güçlü bir muhalefettir. O da bizde yok. Bunu görebilmeliyiz. MHP için kendini bitirdi diyenler, CHP'nin kendini bitirmekte olduğundan hiç söz etmiyorlar. Atatürkçüyüz demek işi çözmüyor ne yazık ki Atatürkçü gibi yaşamak da gerekiyor.
CHP KİME EMANET ZAVALLI ÜLKEM ATATÜRK OLSAYDI AGLARDI BE AGLARDI !!!!!!!!!!!!
ERDOĞAN BİR DAHAKİ SEFERE .KILIÇDAROĞLUNU RİZEDEN .EDİRNEYE KADAR YÜRÜTÜR
En iyisi siz CHP ye ortak çatı adayı getirin böyle yürümez. Çatı adeyınız de Nazik İYİ bir bayan olsun.
9 kez yenildin.defol artık
DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜYMÜŞ SEN KOLTUĞU SAĞLAMLA?
beter olun
bence yerel seçimi beklesinler Muharem İNCE istanbul belediye başkan adayı olsun seçilirse zaten sorun yok seçilemezse O zaman KILIÇDAROĞLU çekilsin ama ist belediye başkanı seçilirse tekrar Cumhurbaşkanlığı için 2023 de aday olur derim.
CHP DE AŞURE KAYNIYOR?
İNCE, henüz yeterli donanıma sahip değil, pişmesi lazım
Diğer Haberler