Kılıçdaroğlu kürsüyü yumrukladı, tape dinletti

Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısı konuşması öncesi salonda dev ekran kuruldu.

CHP Lideri, konuşmasına başladığı sırada salondaki bir kişinin sözleri gerginliğe neden oldu. Sözünün kesilmesi üzerine sinirlenen ve kürsüyü yumruklayan Kılıçdaroğlu, "Parti kültürünü benimsemeyen ve Genel Başkanı'nın sözünün kesen hemen burayı terk etsin. Atın bunu dışarı" dedi. Kılıçdaroğlu, olay sonrası konuşmasına devam etti.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN DİNLETTİĞİ O TAPE

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Kamuoyuna sızan ancak geniş kitlelerin bilmediği telefon konuşmalarından bir demet dinletmek istiyorum. Parti kültürünü benimsemeyen genel başkanını sözünü kesen, derhal burayı terk et kardeşim. Çıkarın dışarıya. Gençlere ve kadınlara yer açacağım. Kim ne derse desin daha fazla kadın daha fazla genç yer alacak. “Ben olmazsam CHPolmaz” zihniyetini kaldıracağım. CHP varsa hepimiz için var. Ben varsam CHP” anlayışı yok… Biz varsak CHP var… Bu dinlemelerin tamamı yasal. Tümü mahkeme kararıyla tespit edilmiş dinlemeler. Yasadışı dinlemelerle bizim işimiz olmaz. Biz devletin resmi kayıtlarına girmiş olan ve ısrarla dillendirdiğimiz halde Erdoğan ve tayfasının görmezden geldiği dinlemeler.

Kılıçdaroğlu daha sonra bazı iş adamlarının Sabah ve ATV’nin satın alınmasıyla ilgili havuz oluşturulduğuna dair konuşmalar olduğu iddia edilen ses kayıtlarını dinletti.

Bunlar tümüyle mahkemenin verdiği kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler. Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğünü hepimizi biliyoruz. Havuz işini gördünüz burada bir medya kuruluşun başka bir holdinge devretmek için bizzat başbakanın devreye girip Binali Yıldırım’ın işi nasıl örgütlediğini.

"RÜŞVETTİR BU"

İhalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan var bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından iş adamlarına verilen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok… Söylediği ne paralel devlet var dedi.

"DEVLETE GÖZDAĞI VERİYOR"

İki resim arasındaki farkı görüyorsunuz devlete gözdağı veriyor. Ben olduğum sürece benim oğluma kimse dokunamaz diyor. Ben devletim diyor. Sen nasıl bir devletsin sen paralel bir devletsin. Vatandaşa ayrı sana ayrı hukuk uygulanıyor. Diğer tarafta bir baba ve sırtında 1,5 yaşında çocuğunun naaşı var. Hüzün içinde götürüyor. AKP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bu fotoğrafı sindiriyorsanız gidin oy verin. Ama hayır bu ülkenin temiz siyasete ihtiyacı var hiçbir baba çocuğunun cenazesini sırtında taşımasın diyorsanız bu iktidardan bıktık deyin.

Bunu karşısında ne denilebilir ki. Birisi diyor zaten, “Bunları millet duysa yer yerinden oynar” diyor. Minik Muharrem’in ablası devlet zorluklar için vardır biz aradık kimse bizimle ilgilenmedi” diyor. 13 yaşındaki kızın sesini acaba Recep Tayyip Erdoğan duyacak mı.Senin vicdanın acaba duyuyor mu? Oğluna bir vakıf kurdurmuş adı Türgev. İhale alanların rüşvet ödedikleri bir yer var adı Türgev. Rakamı kuruşlu kuruşuna verdim. 99 milyon 990 dolar. 100 milyon dolardan 10 dolar eksik.

BİLAL ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ

17 Aralık'taki operasyona dikkati çeken Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Mahkeme kararıyla aranan bir kişi, başbakanın oğlu, makam aracında. Benim oğlum hırsızlık yapabilir, rüşvet alabilir mahkeme kararını verebilir ama ben burada olduğum sürece benim oğluma kimse dokunamaz diyor. Sizin mahkeme dediğiniz, savcı dediğiniz normal vatandaş içindir benim için değil diyor. Ben devletim diyor. İşte sen paralel devletsin. Vatandaşa ayrı mahkemeler sana hiçbir mahkeme dokunamıyor. Öbür tarafta bir baba ve sırtında bir buçuk aylık çocuğunun cesedi var. Ben buradan AKP'ye oy veren iyi nieyetli bütün yurttaşlarıma sesleniyorum; bu fotoğrafı içinize sindiriyorsanız gidin oy verin. Hiçbir baba çocuğunun cenazesini sırtında taşımasın diyorsanız artık bu iktidardan bıktık yeter diyin.

Türkiye’nin temiz siyasete ihtiyacı var deyin. Kul hakkı yemeyen bir siyaset anlayışını benimseyen CHP’ye gelin. Millet duysa yer yerinden oynar diyor. Bunların hangilerini televizyonlar yayınladı merak ediyorum. 13 yaşında Muharrem’in ablası, Van’da oturan ablası diyor ki; devlet zorluklar için vardır aradık kimse ilgilenmedi.

"BU PARAYI PARALEL DEVLET Mİ YATIRDI"

Türk parası ile 221 trilyon lira. Bu para geliyor onun vakıf hesabına yatıyor. Defalarca sordum bu neyin parasıdır. Tık yok. Hep söylediği paralel devlet. Bu parayı senin oğluna paralele devlet mi yatırdı. Yatırdıysa götür ÇYDD’ye ver onlar da fakir öğrencilere versin.
Rüşvetten, Zarrab’tan, 700 bin liralık kol saatinden bahsediyoruz sesi çıkmıyor. AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, hiçbir şeyi düşünmüyorsanız ayakkabı kutusunu bir düşünün. 4,5 milyon dolar bu kutuda ne arar.

“65 MİLYON EURO ÖDENDİ OTOBÜSLERE”

İspanya’da prenses mahkemeye gidip ifade verdi. Biz ise mahkemeye saygılı değiliz. Hollanda’dan İstanbul’a tanesi 1,2 milyon euroya otobüs alındı. Adrese teslim ihale yaptılar. Çünkü o otobüsler sadece orada üretiliyor. Hollanda’nın şartlarına göre yapılmış o otobüsler, İstanbul’a gelince hurda oldular. 65 milyon Euro ödendi o otobüslere. Bir profesör rapor veriyor almayın diye ona rağmen gidip aldılar.

Dava açıldı suç duyurusunda bulunuldu, Kadir Topbaş’a çağrı yapıldı gel mahkemede ifade ver diye. 2009-1014 Kadir Topbaş mahkemeye gidip ifade vermedi. Başbakan onu yaparsa Kadir Topbaş da bunu yapar. Hukuka saygılıyım diyordunuz, o halde adam gibi git ifadeni ver. İntes gibi göz bebeğimiz biri kuruluşun başındaki kişini temiz olması lazım. İntes’in başımın üzerinde yeri var ama onun yönetim kurulu başkanı gizli pazarlıklara giriyorsa oradan ayrılmaz zorundandır.

“BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ…”

Oradan ayrılmamasını isteyen Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onu oraya getiren de Binali Yıldırım’dır. Milletin anasını belleyeceğiz diyor. Sen onu söylediğinde İntes’in başsında nasıl kalacaksın. Binali yıldırım yasadışı dinlemeler ilgili CHP milletvekillerine ne demişti: “Yanlış işiniz yoksa dinlemelerden korkmayın” Bu dinlemelere milyon Ali de takılmıştır yanlış işi olduğu için. Ama bu tapeler yasal dinlemelerdir…

Muammer Güler – BARIŞ GÜLER KONUŞMASI

Burada bir konuşmayı daha sizlere sunmak istiyorum. 17 Aralık’ta operasyon sabahı barış Güler babası İçişleri bakanı Mumammer Güler’i arıyor. Ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor:

Barış Güler: 6 buçukta geldiler Celal kara diye bir savcı arama kararı çıkarmış

Muammer Güler: Ne var oğlum senin evinde
Barış Güler: Hiçbir şey yok baba
Muammer Güler: Para ne var.
Barış Güler: Kendi param üç beş kuruş kalan param.
Muammer Güler: Kaç para
Barış Güler: Sen biliyorsun
Muammer Güler: Kaç lira oğlu..
Barış Güler: 1 trilyon civarı param var o kadar…
Muammer Güler: Evet evet. Tamam oğlum. El koydular mı paraya
Barış Güler: Yok arama yapıyorlar.
Muammer Güler: Senin şimdi anladığım kadarıyla Rıza Zarrabla bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar. Diyeceksin ki bir danışmanlık işim var. Gayr-ı resmi yapıyorum. Benim alacaklı olduğum dayımın oğlu bunların yanında çalışıyor.

“BU TAPELER YASA DIŞI DEĞİL…”

Bu tamamen telaş sonucu söylenen laflar… Arama yapılıyor, babasını arıyor. Babası bunların hepsini biliyor. Burada AKP’ye oy vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum… Bu tapeler mahkeme kararıyla alınan tapelerdir. Bunlar yasadışı değil. Kimsenin kimseye darbe yaptığı yok. Eğer darbe yapıldıysa senin cebine darbe yapıldı sevgili vatandaşım senin cebine…

“TÜRKİYE’NİN YENİ BİR ÜNLÜ ŞAHSI OLDU: ALO FATİH”

Türkiye’nin yeni bir ünlü şahsı oldu Alo Fatih… Yalçın akdoğan biz meclis TV’yi kapattırıyoruz siz yayınlıyorsunuz diyor arayarak. Biz yasak getirdik siz canlı veriyorsunuz diyor. TBMM’deki görüşmeler milletten neden yasaklanıyor… Hani milli iradeye saygı vardı. Vatandaş ister dinler ister dinlemez. Tabi bununla da sınırlı değil Fas’tan arıyor, daha konuşması bitmeden emredersiniz diyor… Bu tablo yasakçı bir Türkiye’yi öngören bir tablodur.

“BU MİLLETİN ANASINI BELLEYECEĞİZ” DEDİLER

Öyle bir noktaya geldi ki yandaş gazetenin genel yayın yönetmeni Halkbank genel müdürünü arayarak “Süleyman 2 milyon gönder bunların paralarını vereceğiz” dedi. En sonunda çıkıp bu milletin anasını belleyeceğiz dediler. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bunu sindiriyorsanız 30 Mart geliyor gidin oyunuzu verin…

“ANANIZA KÜFÜR EDENE DERS VERECEKSİNİZ”

Hayır ‘benim annem çok değerlidir, benim anneme kimse söz söyleyemez’ diyorsanız sizin ananıza küfür edene ders vereceksiniz.

Buradan Adanalılara sesleniyorum bir vali çıktı burada söylemekten utandığım şeyler söyledi. Buna layık olmadığınız gösterin…

“ERKEKLER KUSURA BAKMASIN…”

Erkekler kusura bakmasın siyasette kadınlar daha cesur. Yüzde yüz seçim garantisi olan yerlerde erkekler birbirini yiyor ama kadınlar gidiyor seçilmesi en zor olan yerde “ben burada aday olacağım” diyor. Partinin yeni isimlere ihtiyacı var. Pırıl pırıl gençlerimiz var. Bunlar gelecek konuşacak. CHP tarihinde ilk kez 46 tane kadın belediye başkan adayımız var… Şunu içime sindiremiyorum: “Ben olmazsam burayı kimse kazanamaz.”

O zaman istifa et bağımsız aday ol bakalım kazanıyor musun kazanmıyor musun. Ya da “ben istifa edip başka partiye gideceğiz”. Kusura bakma sen zaten CHP’li değilsin ki.. Hiçbir makam kalıcı değildir gelip geçicidir. Bizler hizmet için buradayız. En çok nerede kavga çıkıyor. CHP’nin oylarının yüksek olduğu terlerde. Neden çıkıyor kavga: Ben olacağım o olmayacak… Eski hastalıklarından bu parti kurtulacak…

Gençlerin önünü açacağız. Biz gücümüzü birleştirelim diyoruz. Neden kavga ediyoruz. Sayın murat Karayalçın Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığı yaptı, SHP Genel başkanlığı yaptı şimdi PM üyemiz. Hizmet etmek için yer çok. Koltuğa endeksli bir siyaseti kabul etmiyoruz. Bizim verdiğimiz her kararın doğru olduğunu savunmuyorum. Her karar tartışılabilir ama sonuçta bir karar vereceğiz. PM’de, MYK’da bu kararlar değişebiliyor. Görev yapan belediye başkanlarımızı seviyoruz ama biraz yeni yüzlere, biraz taze kana ihtiyacımız var.

"OBAMA BİLE GÖREVDE KALAMAZDI"

Dünyada yolsuzluğun bu kadar ayyuka çıktığı bir başka ülke yoktur. Bakanları rüşvetle alan bir Zarrab var. Olayı soruşturan emniyet müdürüne ağza alınamadık küfürler eden bir bakan var… Baskı altına alınan bir medya var. Diyelim ki Almanya’da Merkel alıyor telefonu muhalefet liderinin konuşması altyazı şeklinde geçiyor kaldırın dedi. O Merkel o koltukta oturabilir miydi. Kalamazdı. Aynı şeyi Obama yapsa bir gün bile orada kalamazdı.

Peki bu reziller nasıl kalıyor böyle… Kıyaslama imkanı verdi üstelik biz Müslüman bir ülkeyiz. Üstelik biz kula hakkı yemenin çok büyük bir suç olduğunu biliyoruz. Nasıl oluyor da bu başbakan koltuğunda oturuyor. Vatandaşıma sesleniyorum “Bıktık artık” deyin.

TEPKİ GÖSTEREN PARTİLİ SALONDAN ÇIKARILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye çıktıktan sonra salonda bulunan bir partili konuşmaya başladı. Salonda bulunan diğer partililer konuşmaya devam eden partiliye tepki gösterdi. Kürsüde bulanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye eliyle vurarak, "Parti kültürünü benimsemeyen ve Genel Başkanı’nın sözünün kesen hemen burayı terketsin. Atın bunu dışarı" dedi. Bunun üzerine salonda bulunan partili dışarı çıkartıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Tencere dibin kara,seninki...Git ÇYDD'ne yatır diyo.Ne akıllı adam.Siz nasıl oldu da yıllardır nemalana madınız bu arpalıklardan.Size komplolarınızla mutlu seneler.Bir kez daha ders almaya hazırlanın.Anlasanız,ders alsanız.Ama nafile siz iktidar olamazsınız.Geçmişinizi yoklayın,cevabını bulursunuz.
kemal çok komisin
CHP OLDU CEMAT HİZMET PENSİLVANYA......
MAŞALLAH SAVCILAR HAKİMLER CHP YE İYİ Çlışıyor.
AKP'nin bu seçimi kaybetmesini ve Mhp ve Chp'nin hükümet kurmasını isterdim.5 yıl içinde Türkiye'yi ne hale getireceklerini öğrenmek için..Bunu anlamanın başka bir seçeneği yok. Sana göre Chp,Birine göre Mhp yada Bdp.Kimse kimsenin siyasi fikrini iki cümleylede değişemez hiç kimsebenim düşüncem doğrudurda diyemez.Deneme yanılma yöntemi.Geçmişten alınan dersler demekki zihinlerden uçup gitmiş...İnsanoğlu nankör,inkarcı yalancı bir canlı...
vay öküz vay kaset yerine masalmı dinledin yuh be sana
kaseti dinle kaseti kör ve sağır taklidi yapmayın
Ayhan Fındık nickli velet.Sanalda hakaret edebilrisin.Ama hepsi burada kalır.Şu da bir gerçek bir gün bu tavrın sana hak ettiğin mükafatı verir.
NE DİYOR BU ADAM.
Bu ülkeye Koalisyon hükümetleri veya CHP iktarı gelince Türkiye kişi başı milli gelir 40 bin dolar mı olacak, Türkiye çok geliimiş büyük güçlü bir ülke mi olacak. İşte millet buna inanmadığı için inadına AKP diyor..
oy verenler üc kurusluk kemige tamah ettikleri icin oy veriyorlar!!!!
Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde, sesi soluğu çıkmayan CHP lideri Kılıçdaroğlu ‘bunu da yaptı' dedirtecek bir olaya imza atarak ezan okunmadan iftar yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün'le birlikte ziyaret ettiği bir gecekonduda ezanı beklemeden orucunu açtı. Bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizlemeyen vatandaşlardan bazıları ‘Daha ezan okunmadı' dese de artık çok geçti.
ayakkabı kutusunda para çalmaktan daha az günahtır.
Adam Ne diyor Mehmet Cengiz. Milletin hamına koyacağız diyor. AKp ye oy verenler bunlara layıktır. Onlara koyun.. CHP akp nin bokunu temizlemek zorunda değildir. Kendileri temizlesin 1 trilyon dolara varan iç ve dış borcu... Onun için az farkla yeniden iktidar olmalı bence. Birde bu koyunları uyarmak zorunda değiliz biz. Bunlarda hiçmi beyin yokmuş.. Bakanın oğlunun evinde 1 trilyon para var. Bu cep harçlığıymış. Şerefsiz. Bu parayı kaç asgari ücretli kaç senede kazanır farkındanısınız. Hırsızlar Arsızlar....
öyle bir konuşuyor ki, sanırsınız sütten çıkmış ak kaşık bir partinin genel başkanı..sicilinde tek yolsuzluk olmayan, alnı temiz bir partinin genel başkanı...ulan chp li denetçilerin hakkında yolsuzluk--hırsızlık--yiyicilik klasörü hazırladığı mustafa sarıgül gibi bir harami var partide ve aday yapıldı..adam şişlideyken 35 parça gayrımenkul cukkalamış..nakde çevirsen ak partinin kutuları sollar...kılıçdar hala gülerin bir trilyonu ile uğraşıyor...çeksene sarıgülü sorguya, sorsana o g.menkullerin hesabını...yoook, yemiyor tabi..kim bilir ne kadarı kılıçdarın...
Bu millet ne yapıldığıyla değil kimin yaptığıyla ilgilenir. Bugün AKP`nin yaptıklarının 10 da 1 ini CHP yapsa bir daha barajı aşıp meclise giremezdi ama AKP bu yaptıklarının 10 katını da yapsa koy sandığı yine birinci parti. O yüzden namaz kılıp oruç tutmadığın sürece ağzınla kuş tutsan bu millet sana oy vermez ama bir cumaya git ondan sonra her ihaleden komisyonunu alırsın misler gibi.
o savcılar o hakimler seni suclu buldukları ve cezalandırdıkları zaman seni Rahşan ECEVİt nasıl kurtardı onuda bir anlatsana seninle birlikte nekadar sapık katil yan kesici hırsız terörist sokağa salındı sırf seni kurtarmak için onlarıda bir anlatsan adres ceriyorsun yer beli adres belli diyorsun neye oy verecekler CUMHURİYET HALT PARTİSİNEMİ yoksa bu milleti askeri vesayetten hukuki vesayetten baronların vesayetinden kurtaran kensdi kararlarını kendi verebilecek duruma getiren bu siyasi iktidaramı
hırsızın yanındayım dindar hırsısızım diyorsun yani
bu adam diyor ki,alman cumhurbaşkanının bir işadamının sponsorluğuyla tatil yaptığını ispatlayan gazeteciyi telefonda eğer yayınlarsan seni şöylede böyle yaparım demesinden ve gazetecinin o tehdit konuşmalarıyla birlikte ertesi günkü gazetede yayınlamasından 1 hafta sonra televizyonun karşısına geçip halktan özür dileyip istifa etmesinden bahsediyor...ona oy veren almanlar da onu kimselere yedirmeyiz dememişler...alman ekonomisi çökmemiş ve dolar yükselmemiş...alman cumhurbaşkannaı rüşvetçi dedi diye hiçbir alman vatan haini ilan edilmemiş...adam bunu anlatmaya çalışıyor...daaaaaa...
(kendi param, 3-5 kuruş = 1 trilyon kadar.) bakanın oğlunda bu para ne gezer. haa küçük bir ayrıntı, yzıyı dikkatli okuyun, kalan bu diyor. yani büyük pay gitmiş geriye kalan 3-5 kuruşluk 1 trilyon var diyor. cevap verin akpye oy veren cahiller. nasıl soyulduğunuzu görüyormusunuz. hala oy verecekmisiniz. eminim vereceksiniz, çünkü siz cahilsiniz
evet verecez kardeş... cahiliz ve vereceğiz....
zaten bizlerle sizin oylarınız aynı olamaz. sizler alimsiniz ülkenin yarısı ise cahil.
Tam sekiz (8) dakikada dinletemediler... Mahkeme süreci devam ederken bu ses kayıtları dediklerini nereden alıp yayınlıyorlar? Hani MASUMİYET KARİNESİ diye bir yasa vardı? Mahkeme olup hükmü vermişsiniz bile... "Keser döner, sap döner" diyenler, ellerine çöp geçince balta sapı yapıyorlar. Dün kendiniz için de bu kadar yaygara etmemiştiniz. Nerde sizin yamyamlarınız? Nerde sizin Göknelleriniz? Nerde sizin tv on'larınız? Say say bitmez... Sütten çıkmış ak kaşık sanıyorlar kendilerini... Dibi kara bunlar, isli tencere, paslı kazan...
çok demokratik kılıçtaroğlu partiline hayvan muamelesi yapacağına adamcağıza bir kulak verseydinya ne oöyle kürsüleri yumruklamak atın bunu dışarıya,babanızın partisimi bizim paralarımızla halkın parasıyla oralarda cirit atıyorsunuz unutmayın sakın.benim vatandaşıma da düzgün davranın ister chp ister akp hiç farketmez az sinirlenince ayarınız hemen ortaya çıkıyor sen deyil devlet çiftlik yönetemezsin akparti üzrinden siyaset yapmayı bırakta,yapacağın icraatler üzerinden siyaset yap başbakanı unut senbaşbakan olunca neyapacaksın namusunu şerefini koy ortaya anlat sana alkış tutalım ozaman nerde
İşte CHP gerçeği; Tek adam diktatörlüğü ve piyon seçer gibi adam seçme anlayışı en çok halka saygısızlık diye düşünüyorum. Odun koysak alırız anlayışının Türkiye’de hele İzmir’de karşılığı olmadığını...CHP den istifa eden Başkan adayının söyledikleri...
işin bunlara mı kaldı...daha çok beklersin...
İnsan olup düşünemeyen sadece yönlendirilen çoktur .. İnsan olup düşünen ve yönlendirilmeyi kabul etmeyenlere tek bir sorum var.. Soracağım spru en az 35 yaşlara .. Yoksa gerisi fasulye ki buraya yazan da 0 kesim zaten :)) Gerisi hikaye .. 12 Eylülü gören biziz .... 28 Şubatı gören biziz .. Şimdi 17 Aralığı gören yine biziz ... Artıkk yetti mi Yetmedi mi .Beyazıt meydanında eylemlerimizi ne güzel yapardık jop yer evimize dönerdik ama yankısı uzun sürerdi .. Şimdiki devşirmeler hiç bir işe yaramıyor..Ne eylemi PKK olmadan yapabiliyor ne de söylewmleri esnasında arkadaki pankartların farkında ..
sen ne zaman genel başkan oldun da sözünü dinleyecekler hem ne bağırıp duruyon adam görüşünü belirtiyo hani halka saygı sevgi hani parti içi demokrasi senin partiyi gençleştirmene kadınları aday yapmana bir şey diyen yok partililerin lafı kıvırmana anlamıyon sen bunları şimdiye kadar neden açıklamadın yoksa eline gelen kasetler gibi listeler de yeni mi geldi bırak kendini yırtmayı bırak partililerde konuşsun atın dışarı demek iki ay sonra seni atacaklar dışarı haberin yok
gandi kükredi.
80 SENE BOYUNCA BU ÜLKEYE BU HALKA ETMEDİĞİNİZİ BIRAKMADINIZ BE. ONLARCA BANKA HORTUMLANDI TEK BİR YATIRIM DAHİ YAPMADINZ TEK ÇİVİ DAHİ ÇAKMADINIZ. CAMİİLERİ AHIRA CEVİRDİNİZ, MÜSLÜMANLARA ZÜLMETTİNİZ, KÜRT TÜRK KAVGASINI ALEVLEDİNİZ, ALEVİ SUNNİ ÇATIŞMASI İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPTINIZ. HALKIN HARİCİNDE Kİ TÜM ODAKLARIN UŞAĞI OLDUNUZ. SON 11 YILDIR HALKIN VE HAKKIN EMRİNDE BİR İKTİDAR VAR. YOLSUZLUK DİYORSUNUZDA 90 YILDA YAPILMAYANLARIN ON MİSLİ 11 YILDA YAPILDI BEN HALKIM ARKADAŞ DEMİRELLERİ, BAYKALLARI, ECEVİTLERİ, TANSULARIDA GÖRDÜM YAŞADIM. DURMAK YOK YOLA DEVAM!!!!
yeter artık kemal
sizler ancak kaset siyasti yaparsınız iyi porno film mi çekersiniz projelerini anlat iftira çirkeflikle asla iktidara gelemiyeceksiniz sizz iktidarı sokakda üniversitede kasetda arıyorsunuz uluslarası tuzaklarda ve operosyonlarda arıyorsunuz dürüst siyaset yapın birazcık samimi olun halkka gidin
chp bumu oy vereceklerde koyun değilmiş kuzu kuzu dinliyor nasıl bir demokrasi bu konuşmak isteyen adamı linç etmeseler bari
3 5 kuruş ;= 1 trilyon biz mi fakiriz acaba
salıverin küçük enişteyi :))))))))
bırak be kemal. sana bu ülke teslim edilmez. sende biliyorsun bunu. muhalefet geldin. muhalefet gideceksin. bizde biliyoruz AKP süper değil. ama sen ve senin gibilere ülke teslim edilmeyeceğini bildiğimizden AKP'ye oy veriyoruz. bırak bu ayakları. senin muhalefetliğin ancak bu olur. muhalefete devam boşluğa devam.
mynet chp nin sözcüsü olmuşsun bu kadarda yanlı olunmaz
allahdan başbakan değil yoksa. adamdaki kin ve nefrete bak. Atamızın partisi kimlerin elinde.
DAHA KAFASINI VURACAK O KÜRSÜYE :D:D
sizde omurga olsaydı cumhuriyet tarihinden beri ülkenin kanını emen çıkarları için millete darbe yapan hiçe sayan şimdiki tusiatçı yağmacıların haberlerini yaparsınız sahibiniz doğanın kayını koçların pisliklerini yayınlarsınız ozaman haberlerinizin itibarı inandırıcılığı olur.
YALAN HABER OLDUGU ANLAŞILIYOR HELE O SONDAKİ BİLAL ERDOGANIN RESMİ APAÇIK ORTADA FOTOMONTAJ OLDUGU KEMAL YETER ARTIK KENDİNİ BİTİRDİN BUNLARDAN VAZ GEÇ . :)
yazık sadece gülüyorum bunlara chp ve ke_mal SENDEN MUHTAR OLAMAZ
Bunlar nasıl ses kaydı nedir bunlar olamaz böyle birşey milletin hakkını çalmak Allah haramdan korusun
bu adamın eline o kaset nerden geldi bunuda acıklasın masayıda yumruklaya yumruklaya helal sana ke mal
mynet benim yorumum neden yok burda
KILIÇTAROĞLU sana gösterilen tepki kadın adaylardan dolayı değil, cemaatci ve bölücü zihniyetli adayları chp nin en güçlü olduğu yerlere yerleştirdin. Bunu için...
Muhalif partilinin evine varil bomba atmazlar inşallah. Ne cür'et ile genel başkanın sözünü kesermiş bakalım? :-)
yav bu chp zihniyetiyle ne yapacağız cemaat olmasaydı nerden bu konuşmaları bulabilirdiniz. ayıp deği mi bunları ifşa ediyorsunuz. cemaat ta nereye yamanacağını şaşırmış. menfaati nereye ise herkes oraya...
Diğer Haberler