Son dakika! Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'nin erken seçim açıklamasına ilk yorum

Son dakika haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla ilgili olarak, "Seçim diyorlar ya olacak inşallah ve bunları göndereceğiz" dedi. Grup toplantısının ardından Kılıçdaroğlu "Ana aktörü bekleyin" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısına yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Seçim diyorlar ya olacak inşallah ve bunları göndereceğiz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Ana aktörü bekleyin, o sözcüydü" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Bizim belediye başkanlarımız pek çok hizmete imza attılar. Pırıl pırıl hizmet götürüyorlar. Ben en küçük beldede olan belediye başkanlarımızdan söz ediyorum.

Ben bütün Konyalı kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bize yeteri kadar teveccüh göstermiyorsunuz olabilir ama bir gerçeği kabullenmemiz lazım. Sizin sorunlarınıza, sizin çocuklarınıza kim sahip çıkıyor. Siz sizin çocuklarınıza, okullarınıza sahip çıkanlara sahip çıktığınız gün Türkiye kurtulacak. En temel sorunumuz eğitim. Her anne her baba kendi çocuğunun en iyi okullarda okumasını ister. Bir kişinin okuma yazma bilmemesi ayrıdır, lise mezunu olması ayrıdır, üniversite mezunu olması ayrıdır. Neden herkes çocuğunu okula gönderiyor. Kendi yaşadığı sınıfın daha üstünde bir seviyeyi yakalasın benim çocuğum diye. 2 milyon çocuk okula gitmiyor. Aydın'da atama bekleyen genç bir öğretmenimiz intihar etmiş bunalımdan.

Bütün astsubay kardeşlerime söylüyorum biz ne vaat edersek, hesabını yapar sonra vaatte bulunuruz. Bunlar oy aldıktan sonra kapının önüne koyuyorlar. Bakanlar demişler ki, size verirsek herkes ister. Niye sana söz verdiler? Sen herkes değilsen sandık geliyor. Sandıktan dersini vereceksin. O zaman demokrasinin ne olduğunu herkes bir şekilde öğrenmiş olacak. Sana söz verip sözünü tutmayan partiye oy verme.

"ERKEN SEÇİME GİDİYORUZ DİYE YİNE KANDIRMAYA ÇALIŞACAKLAR"

Süre dolmadı erken seçime gidiyoruz oy verin bunu yapacağız diye yine kandırmaya çalışacaklar. Cenehenneme giden yollar iyi niyet taşları ile döşelidir. Aldanmayın.

Meşhur bir zat var ya hemen bağırmış Bay Kemal tapusuz yerlere tapu dağıtacakmış. Tapusuz yerlere tapu dağıtacağım. 50 yıldır orada oturuyorsa anasının ak sütü gibi helal edeceğim. Biz rahmetli Ecevit'in geleneğinden geliyoruz. Oturuyor mu evet, 50 yıl mı evet, çocukları orada olmuş, düğünlerini orada yapmışlar. Şimdi diyorlar ki buradan çık. Niçin? Burası çok değerlendi. 30-40 kilometre İstanbul'un varoşlarına gidin diyorlar. Yapamazsın diyorlar, yapacağız. Yeter ki siz bize yetki verin. Kartal Belediye Başkanı nasıl yaptıysa Pendik Belediye Başkanı da aynı şekilde yapacaktır.

"OTURDUĞUN YER HARAMDIR"

Vatandaşın eviyle uğraşır burası kaçaktır der. Ama kendisi daha önce kaçak evde oturuyordu. Kendisi lüks sarayda oturuyor ya o da kaçak. Vatandaşın tapusunu vereceğim, senin tapunu vermeyeceğim. Üstelik oturduğun yer haramdır, haram. İsraf, haramdır.

"'BAY KEMAL' DİYOR, BUYUR BAY RECEP..."

Bu zat celallenmiş Bay Kemal diyor, buyur Bay Recep. Bay Recep diyor ki sizi ayağıma çağırdım ama unutmayın ben sizin içinizden çıktım diyor. Nereden çıktığını bilmiyorum ama sen Sulukule'ye ihanet ettin. Kalkmış ahkam kesiyor, ben sizin aranızdan çıktım. Türk filmlerinde vardır, gecekondu bölgesinden gider, yeraltı dünyasından geri döner, ahkam keser, sonra onları aşağılar. Her filmin bir Tarık Akan'ı, bir Kadir İnanır'ı, bir Yılmaz Güney'i vardır. Bunu unutmasın.

Gaziosmanpaşalı kardeşlerime sesleniyorum. Orası sizin hakkınızdır. Orada güzel evlere sahip olmak sizlerin hakkınızdır. Siz bir kentsel nasıl oluyor bunu öğrenmek istiyorsanız gideceksiniz Aziz beyin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kapısını çalacaksınız. Fikirtepe'yi biliyoruz İstanbul'da ne hale geldi. Fazla zaman kalmadı. Az zaman kaldı. İBB'yi verin, kentsel dönüşüm kimsenin burnu kanamada, kimse mağdur olmadan evinde oturacak.

Eğitim perişan vaziyette. Hiçbir anne okuldan memnun değil. Çocuk hangi okula gidecek belli değil. Bir gün bir sabah biri kalkıyor, TEOG kalkıyor diyor. Bizim çocuklarımıza yazıktır, günahtır. Sevgili anneler 2019'da bu ülkeye demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz.

"BUNLARIN TAMAMI SENİN OYUNUN DIŞ GÜÇLERİN DEĞİL"

Bunların tamamı senin oyunun dış güçlerin değil. Dış güçler mi dedi yurt dışından saman, et ithal et diye. Onlar mı söylediler. Dış güçler mi söyledi Süleyman Şah Türbesi'ni kendi topraklarından kaçır diye. Bir de ben milliyetçiyim diyor. Batsın senin milliyetçiliğin.

"SEÇİM DİYORLAR YA OLACAK İNŞALLAH VE BUNLARI GÖNDERECEĞİZ"

Seçim diyorlar ya olacak inşallah ve bunları göndereceğiz. Vatandaş gönderecek bıktık artık.

Bombaladılar Suriye'yi. Ben o sabah Hatay'daydım, şunu söyledim. Kimyasal silah kullanmak suçtur. Kim yaparsa yapsın. Bir iddia üzerine bombaladılar. Bir tespit yok. Ben o sabah bu bombalamanın doğru olmadığını söyledim. Bir iddia üzerine bir ülkeyi bombalayamazsınız. Üstelik bombalananlar kim, Araplar, Kürtler, Ezidiler. Bizim akrabalarımız. Ortak kültürümüz var. Ortak inançlarımız var. Ben bunları doğru bulmadığımı ifade ettim. Bu süreçte Almanya dikkatli bir politika izledi ve sürecin dışında kaldı. Erdoğan, "doğru buluyorum" dedi. "Onun için bu gece uykusuz geçti". Yani sabaha kadar beklemiş, "Bunu takip ettik, saldırıların cevapsız bırakılmaması düşünülemezdi" dedi. Egemen güçlerden yana tavrını koydu.

İHH dediğimiz kuruluş, Gazze'ye Mavi Marmara'yı gönderen bunlar. 9 kişi öldü, bunlar ölülerine bile sahip çıkmadılar. Bir ara birisi bir şey söylemek istedi, Erdoğan size verdiğimiz desteği biliyor musunuz dedi, çark ettiler. 20 milyon dolara Türkiye'nin itibarını sattılar Gazze'de. İsrail bizden özür dileyecek dediler. AK Partili vekilin oyları ile İsrail'in her dediğini yaptılar. Bunların yatacak yerleri yok.

"SEN 6. FİLONUN ÖNÜNDE SECDE EDERKEN BEN ÜLKENİN BAĞIMSIZLIĞINI SAVUNUYORDUM"

Daha büyük bir tehlike bizi bekliyor. Bütün o radikal grupları Türkiye sınırına konuşlandırdılar. İçim acıyor. Yarın öbür gün Türkiye'nin başına daha büyük felaketler gelir. Toplantıdan sonra Sakız Karakolu'na gittik. Öyle kendime asker elbiseleri falan diktirmedim. Şu cümleyi kullandım komutana karşı, 'Vatan size minnettardır' dedim. Beyefendi bağırmış. Postalın eksikse sana gönderelim. Ben postalı da parkayı da 1968'lerde giydim. Sen 6. filonun önünde secde ederken ben ülkenin bağımsızlığını savunuyordum.

Asla umutsuz olmayacak. Hepimizin umudur var. Bizim kahraman ordumuzun sırtından politika yapmak istiyor. ÖSO bir Kuvayı Milliye hareketi gibidir diyor. Bu ülkenin muhafazakarı, ülkücüsü, dindarı Kuvayı Milliye'nin ne olduğunu gayet iyi bilir. Hangi Kuvayı Milliye'ci para alarak vatan savunması yaptı. Bu kendi tarihine ihanet etmektir.

Bütün bu sorunların sorumlusu kim? Bir sorumlu olması lazım. Çocuğunu cemaatin okuluna göndereni hapse attılar, parası olanın attılar. Ana sorumlu duruyor yerinde hala. Kaçak sarayda oturan zat, yani Bay Recep, FETÖ terör örgütünün siyasi ayağının bir numaralı sorumlusudur. Fezleke düzenle mahkemeye gidelim. Mahkemede tamamını ispat edeceğim. 15 Temmuz'da darbe girişimi oldu, 20 Temmuz'da sivil darbe yaptılar. Allah'ın lütfu olarak kabul ettin sen bunu. Şimdi darbeyi ranta çevirmek istiyorlar. İki borsa var, bir FETÖ borsası, bir de FETÖ'nün karaborsası. Arkan varsa çıkıyorsun. Kayınpederin varsa yine çıkıyorsun. Yeşilin varsa ucunu gösteriyorsun yine seni çıkarıyorlar. Bir de karaborsa var, insanları zorla istifa ettiriyorlar.
Bütün bu gerçekleri sadece ben değil. Hepimiz anlatmak zorundayız. 2019'un umudu bu ülkenin kadınlarıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
nurettin sözen de guzel calısıyordu pislik içinde yuzerdık arastıran bulur.ergun göknel de süperdı unutulmaz ikililer chp
@alieker37 birde İSKİ SKANDAL ı dedinmi chp liler başlarlar kızarmaya bozarmaya..
Bir Fransız atasözü şöyle diyor.. Hırsızlara hırsızlığını unutturursan, gelir sana ahlak dersi verir.. Türkiye'yi 15 yılda yolsuzluk liginde Dünya birinciliğine taşınıdınız.. hala çıkmış konuşuyorsunuz.. sizde zerre kadar utanma duygusu var mı ?
@s.hazir Siz onu bunu boşverin de Kurtarıcınız, Can Simidiniz, Koltuk Değneğiniz, Stepneniz BAHÇELİ bu çıkışı yaptı... Kemâl KILIÇDAROĞLU'nun (Ki zamanında BAHÇELİ ile aynı sınıfta idi) "Bak lise arkadaşım, yanlış yapıyorsun, yapma bunu" mu demesini bekliyordun... Ayrıca yüzümüzün kızarması bozarması hususunda bizim o erdemliliği göstereceğimizi ifade etmişsiniz ki teşekkürler... Ancak; siz ve benzerlerinizde ahlak, edep, terbiye yokluğu fıtratınızda var ki hiç kızarmak, bozarmak yok...
@r.etkar yalan iftira hainlik size fetöden miras. ülkemde partinin tek çakılı çivisini tek dikili ağacını göster istediğin partiye oy vereyim.
@r.etkar Kim Nrede yolsuzluk yapmış Utanmadan sıkılmadan yalan konuşuyorsun iski sıkandallarını unutunuz degilmi istanbulda pislikten gecilmiyordu unuttunuz degilmi cöp dagları patladıgında insanlar öldü unuttunuz degilmi ey cocuk belkide söylediklerimi sen bilmezsin o tarihlerde chp vardı bir araştır.
akp anlıyor ki anketlerde oylar yükselmiyor. mhp baraj altında. meclise HDP AKP ve CHP girebilir bunlara iyi parti katılabilir. AKP artık sonun başlangıcında. Ankara İstanbuldan nasıl hayır cıktıysa yine bu büyükşehirleri kaybedecekler. büyük şehirleri veren seçimi kaybeder unutmayın
Yav daha karşılık vermeyin başkalarına Sayın Kılıçdaroğlu. Bugünkü erken seçim haberleriyle oyunuz en az %5-6 arttı zaten.E İyi Parti-Saadet-DP'de var.Artik tek başlarına her istediklerini yapamayacaklar...
@tayfunaka hdp de sizinle ya.. onu atlama,işte o zaman % 60 larla siz iktidarsınız..da parsayı nasıl paylaşacaksınız o meçhul.
@tt_n_guler sizin gibi tek yemeyecekleri kesin.
@tayfunaka ne kullandın sen kendi kendine fetö oylarını artırıyorsun, başkanlar inanıyor seçim sonu yine hüsran.
Adam gibi adam, adam gibi muhalefet.
@bahadgli kılıcdar gitsin o partinin basından, sokaktan al deli aciz meczup birini koy başkan diye, chp yine aynı oyu alır. ordan anla sizin secmenin seviyesini.
@bahadgli adam gibi ana muhalefette adam gibi cumhurbaşkanı adayı yok. önce parti başındakini aday yapın sonra çene çalın.
sanki girdiğin bir seçimi kazandın da,bu sefer İYİ parti inşallah
16 senedir bıktık artık ya akp den
kemal bu yenilgi kaçıncı olacak 9 mu 10 mu sen çetelesini tutmuşsundur hesap uzmanısın ya
@sahinaltinkaynak o aday olmayacak o yüzden onu pek ilgilendirmiyor
Yenilen Pehlivan Neden Güreşe Doymaz Be KeMAL Amca..
Seçim sabahının gazete manşetini aha buraya yazıyorum."CHP SEÇİMDE HEZİMETE UĞRADI.KILIÇDAROĞLU GECE İSTİFASINI AÇIKLADI"
16 senedir devletin tüm taşlarıyla oynadılar memur mutsuz asker mutsuz polis mutsuz öğrenci mutsuz esnaf mutsuz herkes borçlu işsizlik had safhada işi olanda baskı altında oncusun buncusun insanları ayırdılar ayrıştırdılar yeter artık değişim şart millet
Çevremde zır cahil dediğim adam bile akp den şikayetçi
Helal olsun adama ne güzel konuşmuş be
İstanbul zaten elden gidecek gibi,bu sefer muhalefet partililer güçlü çıkarlar seçimden.Akp nin işi çok zor.
keMal bey kuvai milliye senin osmanlıyı para karşılığı satan genç osmanlılar ,jön türklerin ve ittihak terakkici vatan haini dedelerinin kökünü kazıyan gerçek vatan evlatlarıdır apzına alma pisletme kahramanları keMal
masal anlatıyor torunlarım dinler
Sen yenilğiye doymuyorsun kılıçdaroğlu
Yürü be K K kim tutar seni,yollar yürümüklr aşınmaz,AB ye kadar yolun var.Onlar sana yardım eder.Kalanıda PKK telafi eder.Tunceline kadar yolun var.
Devlet beğim boş kuyuya taş atmaz. beklemede kal :)
bunlar yenilen pehlivan gibi, hergün dövsen yine dayağa doymuyorlar alışmışlar yarağa,
KILIÇTAROGLU DERKİ MEMLEKETİ YÖNETECEK GİBİ YÖNETİCİLER GELSİN DOĞRU SÖYLÜYORSUN HELAL SANA PEKİ NEDEN SEN ADAY OLMUYORSUN ? YOKSA SENDEN YÖNETİCİ OLMAZ MI BUNUMU DEMEK İSTİYORSUN YOKSA DEDİĞİN GİBİ ADAM DEĞİLMİSİNDE BAŞKA ADAYLAR ARIYORSUN BUNUDA AÇIKLARSAN SEVİNİRİZ
@m_a_sonmez kılıçdaroğlundan çok güzel başkan olurda,bizim halkımız ın ancak % 35 civarı oy verir.bize çalan,çırpan,bölen,yalan söyleyen,hesap vermeyen yöneticilere oy verirler.
nede olsa girdiğin her seçimi kazandın bunuda kazanırsın keMAL
@toyotam_57 BU MİLLET VEKİLİ AMA BEN UTANIYORUM YAZMAYA BUNLAR BİZ HAZIRIZ MECLİS PARASINI YEMEYE SEN YİNE KONUŞMAYA DEVAM ET KILIÇDAROĞLU
Akp artık tek başına gelemez millet uyandı zır cahil dediğiniz adam bile akp den şikayetçi
pkk ile birlikte olmaya çalışan Atatürkün partisine oy verecek insanları esefle karşılıyorum yokmu chp nin içinde silkelenip ayağa kaldıracak adam gibi adam ...
Hakikaten bıktık artık herkes mutsuz
evet adam haklı çoluğu çoçuğunu orda kendi yaşantısını orda idame ettirmiş ve burası değerlendi çık git yok böyle yağma sayın kılıçdaroğlu sonuna dek haklı
çatladıııı çatladıııı lerylek yumurtası çatladı civcivleri çıkmaya başladı eeey millet uyan gari uyan demokrasiye uyan parlamenter sisteme uyan bu ülke yüzyıl tek kişi ile yönetilmedi askere cunta dediler evrene diktatör dediler ve hatta bu cumhurriyetin bu günlerimizin kurucusu mustafa kemal e de dediler asılsızlıkları ile söylediler yaakalar kandı çıkarcılar yanaştı haktan ve halktan olanlar baktı baktı baktıııı şimdi söz bakanların hele bi sandık gelsin bakalım ne yumurtalar kırılacak ne sıcak söyleşiler olacak
BU KADAR YÜZSÜZLÜK OLMAZ 15 TANE SEÇİM KAYBETMİŞ HALA KAZANACAM DİYOR.KAYBETTİĞİ HER SEÇİMİ KAZANACAM DİYOR AMA AKILLANMYOR.HER SEFERİNDE KAYBEDİYOR.AKLINDAN ZORU OLSA GEREK.HA HDPKK YANINA ALIR FETO AKŞENER KARAMANOĞLU BİR ARAYA GELİRSE 40 OLURLAR GENE BAŞLARLAR BİR SONRAKİ SEÇİME DİYE
Sabır sabır sabır... erken seçim oyununa kanmayın
GECEKONDUYA TAPU KİMSE VEREMEZ 80 MİLYONUN HAKKI VAR ŞİMDİ GECEKONDUCULAR 3-5 DAİRE SAHİBİ OLDU KUL HAKKI DEVLETİN MALINI KİMSE BABASININ MALI GİBİ OY İÇİN TAPU VEREMEZ HARAM OLUR ZATEN AKP BU İŞİ BÖYLE GÖTÜRDÜ KILIÇDAROĞLU TAPU VERİRSEN ŞAYET SENDE İFLAH OLMAZSIN BENDEN YANA HARAM OLSUN VERENEDE ALANADA
ilk yorumdan benden olsun. kılıcdarogluna yaramaz erken secim cünkü baraj altı kalır
kabahat kemal de değilki ona oy verlenlerde
@benerdemben BENCE SEN EMBESİLSİN ELİNİ VİCDANINA KOY KABAHAT KİMDE
inan senin açıklamaların olmasa gülmek haram bize olacak seçim senin son seçimin bu doğru izmiri görüyoruz millet patlamak üzere ne kentsel dönüşümü şehir battı her yer gecekondu pislik sel baskınları tüm sokaklar işgal edilmiş artık izmir marşı bile kurtarmıyor ama tek gerçek var sen harbiden isminin hakkını veren tek lidersin keMal
Kim Hak hukuk diyorsa oyumuz onun kim işçi emekçi diyorsa oyumuz onun insanları bir birine düşürene oy yok.
Atalarımız bilip bilip söylemiş, yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Nasıl bir yüz yaav? CHP bir kenara, KKılıçdaroğlu'nu lider, başbakan vs düşünemiyorum.
İç ve dıi dünyaynın inadına REİS daha fazla oy alarak Mart 1019 tekrar, tarihinde seçilecek endişelenmeye mahal yok!
mhp erken secım dedı chp hemen hodrı meydan dedı 1 sene secımı erken alacagız yazık bu secımın parası kımden cıkıyor durust degılsın kaybetmeye mahkumsun cunku menfaatlerını dusunuyorsun devletın mılletın menfatı yok kaybetmeye mahkumsun cucuk kılıc
hayal dünyan çok geniş bay kemal herseçimi kazandınya bunuda kaznırsın
GÖNÜLLÜ GİDECEKLER SANIRIM HEM KENDİLER HEMDE MİLLET İSTİYOR
27 ağutos sabahı ilk açıklama hazır değildik. önümüzdeki,i seçimler bakacagız iyi olan AKP kazandı
Hazir olun Reis geliyor. .. inşallah
Diğer Haberler