Kılıçdaroğlu'nun masasındaki son anket

Son olarak AG Araştırma Şirketi Sahibi Adil Gür'ün yaptığı seçim anketi sonuçları...

8 Mayıs 2011 20:17
PAYLAŞ
TWITTER
Kılıçdaroğlu'nun masasındaki son anket

Seçime sayılı günler kala anket şirketlerinin araştırmaları son sürat devam ediyor... Son olarak AG Araştırma Şirketi Sahibi Adil Gür'ün son seçim anketini Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu bugünkü köşesinde yayınladı.

MYNET SEÇİM ANKETİNE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN...

SON SEÇİM ANKETİ

Kılıçdaroğlu’nun masasına dün sabah saat 10.00’da konulan son kamuoyu yoklamasına göre, bugün bir seçim yapılsa, partilerin alacağı oy oranları şöyle: AKP: Yüzde 40,1... CHP: Yüzde 30,6... MHP: Yüzde 13,6... Yani bu üç parti, oyların yüzde 84,3’ünü alarak Meclis’e giriyor...

BDP’li bağımsız adayların alacağı oylar ise, yüzde 5 civarında... Bu da demektir ki; seçmenlerin yüzde 10’unun... Bir diğer deyişle 5-5.5 milyon kişinin oyu yine Meclis’teki sandalye dağılımına yansımayacak... Hatta en çok oyu alan partiye hizmet edecek!

12 MİLYON KİŞİ MECLİS DIŞI KALACAK

Bunlara bir de oy vermeyi düşündüğü partinin asla barajı aşamayacağını düşündüğü için seçimlere katılmayacak olan en az 7 milyon kişiyi eklerseniz... 12 milyon kişi Meclis dışı kalacak! Yani; ülkemizdeki seçmenlerin yüzde 20-25’i yine “yok” sayılacak!

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir