Melih Gökçek'e bir darbe de Büyükşehir Bülteni'nden!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Sincan Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna'nın seçilmesiyle, Büyükşehir Belediyesi'nde değişim rüzgarları esmeye başladı. 14 yıldır çıkan Büyükşehir Bülteni, ilk defa Melih Gökçek'siz yayınlandı. Bültende, yeni Başkan Tuna ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda adı geçen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın el ele çekilmiş fotoğrafına ve Tuna ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yan yana yer aldığı fotoğrafa da yer verildi.

14 Kasım 2017 15:15
PAYLAŞ
TWITTER
Melih Gökçek'e bir darbe de Büyükşehir Bülteni'nden!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Sincan Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna'nın seçilmesiyle, Büyükşehir Belediyesi'nde değişim rüzgarları esmeye başladı. 14 yıldır çıkan Büyükşehir Bülteni, ilk defa Melih Gökçek'siz yayınlandı.

Anayurt'ta Tamer Arda Erşin'in haberine göre, 33 sayfalık bültende Gökçek'in ismi sadece 3 yerde geçti. Bültende Gökçek'e, "28 Ekim'de görevinden istifa eden Melih Gökçek" sözünün yanı sıra Tuna'nın konuşmasındaki, "Başkanımız Gökçek'e teşekkür ediyoruz" ifadesine yer verildi.

Bültende, yeni Başkan Tuna ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda adı geçen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın el ele çekilmiş fotoğrafına ve Tuna ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yan yana yer aldığı fotoğrafa da yer verildi.

İSTİFA DİLEKÇESİ KONUŞULUYOR

Bültendeki bu değişimin yanı sıra yeni Tuna'nın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan tüm genel müdür, bürokratlar ve belediyeyle anlaşmalı şirketlerde de değişime gitmek istiyor. Yeni Başkan Tuna'nın tüm genel müdür, bürokratlardan istifa dilekçesi aldığı konuşuluyor. Dilekçelerin, Genel Sekreter Asım Balcı aracılığıyla istendiği aktarılırken, istifa dilekçelerinin gerekçesi görevden alınmak istenen kişilerin zorluk çıkarmaması gösteriliyor. Tuna bu süreçten sonra istediği ismi makam koltuğundan alabilecek.

Belediye ile sözleşmesi olan bazı şirketlerin, sözleşmelerinin yenilenmediği de öğrenildi. Bu şirketlerde çalışanların toplanmaya başladığı öğrenildi. Şirketlerle yapılan sözleşme bir ay sonra sona ererken, Başkan Tuna'nın yeni şirketlerle anlaşması bekleniyor. (Odatv)

Okuyucu Yorumları10 yorum
 • 240 Oy
  AKP BITMEDIKCE FETOS BITMEZ BU IS MELIHI YEMEKLE TEMIZLENMEZ
 • 197 Oy
  bunların alayının malvarlıklarına el konup içeri alındıkları günleri de göreceğiz inşallah.
 • 104 Oy
  yazık işçiyle oynamayın gün gelir devran döner
 • 97 Oy
  Bu adam dünyanin sayili mülk zenginlerinden biri oldu. Bu kadar mal varligini sadece belediyede baskan olarak kazandi. Merkel, basbakan ama sadece kendine ait bir evi 2010 model bir Mercedes arabasi var.
 • 72 Oy
  gökcek işsizlik maasına basvurdun mu ?
 • 47 Oy
  daha mal varlığını açıklamadı bu melih efendi?? yediklerinin hesabını vermeden nereye?
 • 22 Oy
  melih gökçek denen şahıs sadece koltuğunu devretti 15 senemi daha fazlamı koltukta oturdu ..hesap alacaksan yeni başkan görevinde başarılar göz yumacaksan Rabbim hesabını verirsin YAPACAGINIZ TÜM İŞLER İÇİN BAŞARILARINIZI DİLİYORUM EĞER BİR HESABI GÖRÜP KAPATIRSANIZ VEYA AYNI DEVAM EDERSENİZ ALLAH SORSUN SONRA T.C
 • 19 Oy
  AKP"nin BİR FİKİR,İDEAL DEĞİL ÇIKAR PARTİSİ OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ.NE OLDU HANİ BİR TANENİZ Dİ ?
 • 10 Oy
  ne oldu gökçek ? Demokrasi diye bağırıyordunuz alın size demokrasi...
 • 14 Oy
  Gökcekin bu kadar seçmen tabanı var...Resmen onuru ile oynandı ama adam koyun gibiymiş gıkı çıkmadı..Gelecek seçimde AKP ye vermeyin RP oy verin diye fiskos ederse AKP RESMEN BİN PİŞMAN OLUR..BEKLEYİP GÖRECEĞİZ

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.