MHP lideri Bahçeli: 'Gerekirse ben de bozkurt gibi Afrin'e giderim'

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Afrin Harekatı'nda askerlerin yaptıkları bozkurt işaretine ilişkin eleştirilere sert yanıt vererek "Bu topraklara rastgele 'vatan' denmemiştir. Eğer yerine gelirse ben de bir bozkurt gibi Afrin'e gider bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve veririm. Bu da bu millete Devlet sözüdür" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Afrin Harekatı'na ilişkin konuşan Bahçeli, "Afrin ya yıkılmalı ya da teröristler ateşe verilmelidir. Bu çıkışımızdan rahatsız olan varsa önce kimlerle düşüp kalktıklarını söylemek mecburiyetindedir." dedi.

Afrin Harekatı'na katılan bazı askerlerin bozkurt işareti yapmalarıyla ilgili eleştirilere sert yanıt veren Bahçeli, "Kahraman askerlerimizin sevkiyat esnasında doğal olarak yaptıkları bozkurt işareti birilerinin uykularını kaçırmıştır. Bazı askeri ve siyasi kesimlerin bozkurt işaretinden rahatsızlıkları kronik hastalık noktasına çıkmıştır." diye konuştu.

Bahçeli, "Bu topraklara rastgele 'vatan' denmemiştir. Eğer yerine gelirse ben de bir bozkurt gibi Afrin'e gider bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve veririm. Bu da bu millete Devlet sözüdür." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamaları:

Grup toplantımızı ilgi ile takip eden aziz vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Milli varlığımıza kin ve nefret besleyenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamamışlardır. Milli hayatımızda anıtlaşmış bir yeri olan kitabeler Türklüğün bekasına çok kuvvetli ve zamanlar üstü bir vurgu yapmıştır.

Orhun Kitabeleri ile kökleşen milli beka şuuru asırlar boyunca taşınıp bugünlerine ulaşmıştır. Türk milletinin bekası siyaset üstü bir konudur. Bekamızın mahvı çöküş ve yok oluş demektir. Milli beka müdafaa edilmezse, tarihi haklarımız korunmazsa akıbeti ihanet lobisi tayin edecektir. Tehlike bu kadar yakın ve yakıcıdır. Artık terörizmle her seviyede hesaplaşma zamanı gelmiştir.

  1. gününe girdiğimiz Zeytin Dalı Harekatı milli güvenliğimizi temin için planlanmıştır. Türkiye'nin meşru müdafaa hakkının gereğidir. Harama karşı helalin duruşudur. Zeytin Dalı Harekatı caniler ve cehalete karşı cesaretin duruşudur.

Zeytin Dalı Harekatı tarihi önemde, vazgeçilmez değerdedir. TSK ve ÖSO Afrin'e adım adım yaklaşmaktadır. Bugüne kadar pek çok yer kurtarılmıştır. 40'a yakın nokta teröristlerden temizlenmiştir. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 950'yi geçmiştir. Bu süreçte kahraman Mehmetçik, masum, sivil halkın zarar görmemesi için büyük dikkat ve hassasiyet göstermektedir. Mazlumların kanını dökmek PYD/PKK'nın geçim kapısıdır.

"TERÖRÜN KÖKÜ KAZINACAKSA GÜN BUGÜNDÜR"

Davamız haklıdır. Son silahlı hain ele geçirilinceye kadar bu mücadele durmayacaktır. Afrin çevreden merkeze doğru iyi planlanmış bir harekatla çembere alınmıştır. Teröristler tarafından inşa edilen beton koruganlar, hendekler, tüneller hiç kimsenin gözünden kaçmamıştır. Bebek katilinin resmedildiği paçavraların oraya buraya asılması da dikkat çekici bir uınsurdur. Terör örgütü Cizre'de, Sur'da olduğu gibi çukur kazarak, barikat dikerek kanlı saldırılar için hazırlık yapmıştır. Köstebek gibi yer altına inen hainler, askeri harekatımıza yönelik çok önceden adeta tedbir almışlardır. Görünen gerçek budur. Hainlerin saklanması nafiledir. Kahraman Mehmetlerimiz teröristleri iman gücü ile ezeceklerdir. Terörün kökü kazınacaksa gün bugündür.

Asırlarca korunup kollanana milli bekamızı sabote etmeye kalkışan kim ya da kimler olursa olsun bedelini ödeyeceklerdir. Kahramanlar vatan için toprağa düşmektedir. Her birinin ayri bir hikayesi, ayrı bir yeri vardır. Onlar ki, destanı öksüz, sükutu derin meşhul asker değildir. Yattıkları kutsal toprak bellidir. Şimdiye kadar 18 evladımız şehit olmuş, 62 evladımız yaralanmıştır.

"TTB HAKKINDA DERHAL YASAL DÜZENLEME YAPILMALI YA DA KAPISINA KİLİT ASILMALIDIR"

CHP, PYD'yi temize çıkarma, aklama arayışındadır. Zulme karşı tarafsız kalmak bile namussuzluktur. Ateş açan rezillere en ufak tepki göstermemişlerdir. Teröristler cezalandırılıyor, halk sağlığı sorununa işaret ediliyor. Bu ne kepazeliktir, nasıl bir satılmışlıktır. TTB Türk düşmanıdır, hekimlerin utancı, hekimliğin yüz karasıdır. Derhal çok acil şekilde, hakkında yasal düzenleme yapılmalı ya da kapısına kilit asılmalıdır.

FRANSA'YA 'İŞGAL' TEPKİSİ

Afrin'de Ankara'nın namusu müdafaa edilmektedir. Karşımızda sadece teröristlerin zehirli kuyrukları yoktur. Emperyalistler yüz yıl önce olduğu gibi kafasını bize çevirmiştir. Türk milleti ile işgal kelimesi hiçbir zaman örtüşmemiştir. Fransa bize neyi anlatmaktadır. Fransa işgal konusunda fail arıyorsa kendi geçmişini yoklaması yetecek ve fazla bile gelecektir. Türkiye Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılıdır.

3 Şubat'ta Şeyh Horoz'da güdümlü tanksavar, bir tankımıza isabet etmiş, 5 kahramanımız şehit düşmüştür. Bu füzeyi teröristlere veren hangi ülkedir. Füzeyi fırlatan kadar temin eden, dökülen şehit kanlarında dahli ve payı yok mudur? Mühimmat sağlayan ABD ve diğer dost görünümlü ülkeler... Terör örgütüne verilen her silah Türkiye'ye doğrultulmuştur.

"AFRİN YA YAKILMALI YA DA TERÖRİSTLER ATEŞE VERİLMELİDİR"

Afrin'de PKK/PYD'nin yanında özellikle ABD Türkiye'ye adı konmamış, benzerlerine soğuk savaş zamanlarında rastlanacak art niyetli tavır içindedir. Dün Afrin Küçük Darmık Dağı bölgesinde bir tankımızın vurulmasını sözde müttefik ülkeler ne ile izah edeceklerdir. NATO nerededir, niye sessizdir? NATO bugün yoksa, yarın olsa ne yazacak, olmasa ne çıkacaktır. Yedi düvel tekraren karşımızda toplanmıştır. PYD'nin silahlı kanadı YPG kırsal alanda çatışmak yerine teröristleri Afrin merkezine konuşlandırıp sözde şehir savaşı için plan içindedir. Sivillerin can kaybı ile uluslararası toplumu kışkırtmak istemektedir. Afrin ilçe merkezine öncelikle burayı bilen ve tanıyan ÖSO girmeli, çevre emniyetini de tecrübeli ve şehir içi mücadelede uzmanlaşmış askerlerimiz sağlamalıdır. Afrin ya yıkılmalı ya da teröristler ateşe verilmelidir. Bu çıkışımızdan rahatsız olan varsa önce kimlerle düşüp kalktıklarını söylemek mecburiyetindedir. Türk milleti bugünlere 'Ya istiklal ya ölüm' seslenişi ile gelmiştir. Terör kaynağında kurutulmalıdır. Gerekirse terör destekçilerine aynı muameleyi göstermek boyunlarımızda borçtur.

Türk milleti birdir, bölünemez. Bölünme kabul etmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti 1923 kuruluş felsefesine bağlı kalacaktır. Onurumuz milliyetçiliktir. Duruşumuz millidir. Ülkemizin zarar vereceğini düşündüğümüz her meselede son sözü söyleyecek olan aziz millettir. MHP yeni bir siyasi hareket değildir. Türkiye için düşündüklerimiz bellidir ve asla kırılma yaşamamıştır. Türkiye üzerindeki stratejik oyunların farkındayız. Gelişmeleri geçmiş, bugün ve gelecek boyutu ile kavrayan vizyona ve kadrolara sahibiz. MHP özellikle milli kimlik ve beka ile ilgili konularda Türk siyasetinde yer edinmiştir.

Bugüne kadar her milli meselede kamuoyu partimizin ne dediğine dikkat kesilmiştir. Bu yönü ile MHP temel milli meselelerde söz sahibi haline gelmiştir. Yeni bir dünya düzeninin şekillendiği 21. yüzyılda barış ve huzur içinde yaşanacak bir dünya arzuluyoruz. Bir milletin dayanışma, ilerleme, çağın değerlerini yakalama gibi hedeflerini pekiştirecek en önemli kuvvetlin milliyetçilik olduğunu düşünüyoruz. Bu yüksek şuur Türk milletin namı ile mükemmel milli kimliğin eseridir.

"MHP HİÇBİR ZAMAN AYRIMCI VE DIŞLAYICI OLMAMIŞTIR"

Bu itibarla MHP hiçbir zaman ayrımcı ve dışlayıcı olmamıştır. Sevilen, özlenen, gıpta edilen büyük ülke haline gelmemizin çaresi de vatanımızı küresel bir cazibe merkezi haline getirmekle mümkün olacaktır. Bize göre gelecek, ay yıldızlı bayrağın altında birleşmekten geçmektedir. Milli birliğimiz yara alırsa bunun geriye dönüşü mümkün değildir. Gün, saflarımızı sıklaştırma günüdür. Gün kucaklaşma günüdür. Kucaklaşmanın adresi büyük Türk milletidir. Binlerce yıllık milli tarihimiz, hatası ile sevabı ile, üzüntüsü ile sevinci ile bizim ceddimize aittir. Binlerce yıl boyunca kıtalar arasında zaman zaman bozulan güç dengelerini terazileyen devletlerin varlığı kuvvetlerin tek bir yapıda toplanmasına izin vermemiştir.

"KIZIL ELMA ÜLKÜDÜR, ÜLKÜSÜ VE ÜLKESİ OLMAYANLARIN ANLAMASI İMKANSIZDIR"

Türk milleyetçileri için hedef Kızıl Elma ülküsüdür. Zeytin Dalı Harekatı başlar başlamaz kabaran milli heyecandan ödü patlayanları gördükçe hayrete kapılmamak elde değildir. Kızıl Elma ülküdür. Ülküsü ve ülkesi olmayanların anlaması imkansızdır. Kahraman askerlerimizin sevkiyat esnasında doğal yaptıkları bozkurt işareti birilerinin uykularını kaçırmıştır. Bazı askeri ve siyasi kesimlerin bozkurt işaretinden rahatsızlıkları kronik hastalık noktasına çıkmıştır. Okuyup görünce felç geçiren, komaya giren askeri ve siyasi malum çevreler neden korkmuşlardır? Niye bu kadar ürkmüşlerdir? Hadi teröristlerin üzerine korkusuzca gidin de görelim, size bile alkış tutalım? Bir başka densiz eski milletvekili bozkurt işaretinin İslam'ın ruhuna aykırı olduğuna dikkat çekmiştir. Türk milleti ne çekmişse bu zihniyetlerden çekmiştir. Haçlı beşiğinde sağlanmak küfrün eteğinden tutmak yeterli olacaktır. Ruhsuzlar ne bilsin Türk ve İslam ruhunu. Köksüzler ne bilsin Türk'ün bozkurt duruşunu. Bozkurt çakalla karışmaz. Çakalla bir tutulamaz. Bilinsin ki, Zeytin Dalı Harekatı'na bozkurt işareti yapa yapa dahil olacak yüz binlerce bozkurt hazır beklemektedir. Türkiye tesadüfen bulunmamış harita üzerinde kurulmamıştır. Bu topraklar rastgele 'vatan' denmemiştir. Eğer yerine gelirse ben de bir bozkurt gibi Afrin'e gider bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve vermeye hazırım. Bu da bu millete Devlet sözüdür.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
yawww he he
bu adamı konuşturtmasanız
Gereksiz.
@smh.arslan bencede ,GEREKSİZ, VE SAÇMA BİR YORUM.Yorumda diyemeceğimiz bir durum düşüncesi,bilgisi,eğitimi olan birisi yorum yazabilir,papağanlar öğretilenleri tekrar eder.
hani bir şarkı vardı, ne duruyorsun hadi gelseneeee, rahatı yerinde amcanım nasıl olsa bi sene sonrada koooltk hazır başkan yardımsı olacak, he amcam heee.
@orhin27 ŞU PÜSKEVİT TABAĞINI ALSINLAR ÖNÜNDEN FAZLA KAÇIRINCA ŞEKERİ YÜKSELDİ YİNE.
@orhin27 yA HEEE koltuk koltuk,koltuuk koltuk,,,,, sıkmayın canınızı sizlerin ekmeğine limon sıktı içinizin acımasını,kudurmanızı,delirmenizi,saçmalamanızı anlıyoruz.
Bozkurt işareti sadece mhpye özgü bişey değil, Türlüğün simgesidir bozkurt. geçmişini bilmeyen bazı karakter yoksunları bunu anlayamaz.
Helal be..vallahi git billahi git..hatta suriyeden alacağımız yeni bölgeye prens olarak ataman yapılsın...yeterki gelme bir daha
Afrin harekatıba karşı çıkan pkk fetö Kılıçtaroğlu ekibi ve onların destekçileri bu haberi iyi okuyun.
senelerdir hep aynı hikaye gerekirse kandile gideriz gerekirse onu yaparız hep laf lafı bırak afrine git görelim tabi ordumuz aldıktan sonra sukuneti sağladıktan sonra gidip caka yapmayasın sn ARKA bahçeli
süleyman şah türbesini akp bırakıp kaçtığında sesin çıkmıyordu daha sonra pyd.nin yardımlarıyla türbeyi başka yere nakedildigi söylendi sen neredeydin o zaman yedek lastik şimdi kahramlığınmı tuttu yoksa akp yaranmak içinmi atarlı oldu
Sorumsuz sorumsuz ,salak salak konuşup milleti kışkırtma,savaş çığırtkanlığı yağma..!!!Günümüzdeki savaşlar asker sayısıyla,kılıç kalkanla yapılmıyor..Bunak herif..Tabi seni cepheye gidecek oğlun yok,senin şehit olacak çocuğun yok..Gidiyorsan kendin git aha Afrin orda,arşın burda..
Sayın Bahçeli Büyük Türk Milletinin duygu ve düşüncelerinin tercümanı olmuştur Teşekkürler Sayın Bahçeli sağ ol var ol
@izzetiy sen de var ol kardeşim..
Ne yapacaksınız Afrin'e gidip, Oradaki 3000 askeri işinden alıkoyup kendinize koruma yapmaktan başka.
işiniz gücünüz hamaset
şakamısın sen ya..
Havanda su dövmekle olmaz. Boş boş çene. Al silahı git tabii yerse.
bu gerekirse ne demek. ülkede insan kalmazsa mı ne. gerekiyor şuan hadi git
aman reca ederiz sen yerinde otur,sınırdan bozkurt diye çıkıp kedi olarak düşman safına katılırsın sen...
Devlet bey koltuk sevdalısı olsaydı ecevite başbakanlığı sunmaz, kılıçdaroğlunun başbakan ol öneriaini elinin tersi ile itmezdi.Devlet bey önündeki tehlikeyi gören memleket sevdalısı bir liderdir.Hainlerin sevmemeside gayet normaldir.
@smile101 bundan daha büyük tehlikemi varda
@smile101 peh Devletin devletliği mi kalmıs Vatan haini AKP koltuk değneği bunak
senin gibi bir öyle bir böyle, çürük ve güvenilmeze afrinde gerek olmaz. Orada Mehmetçiğimiz sana ihtiyaç duymaz. Ok adar aciz değiller.
tutan yokki gidebilirsin öyle söylemekle olmaz icraatı görelim
Tabi tabi gidersiniz, Lafla peynir gemisi yürümez diyoruz ama Türkiye'de yürüyor maalesef
sizin gibi klavye delikanlılığı yapmıyor
@Tiryaki_25 klavye delikanlıları dediklerinde boşboş konuşmuyor icraat gerek ya gideceksen gidiyorum der gidersin yada susar milleti gaza getirmezsin
sende o yürek nerdeeeee
adamsan gidersin
tabiki gideceksin ,her türk vatandaşı gibi yoksa sen T.C vatandaşı değilmisin? söylediklerin abestle iştiğal alooo.
SAYIN BAHÇELİ SENİN BOZKURTLUGUN FİLAN ARTIK YOK HİÇ O DEFTERLERİ BİR DAHA AÇMAYIN SİZE ARTIK HİÇ BİR MİLLİYETCİĞLKÜCÜ BOZKURTCUDA İNANMAZ
GAZ BÖYLE VERİLİR, İNSANLAR BÖYLE SÖMÜRÜLÜR, YALAN BÖYLE SÖYLENİR, BRAVO BAHÇELİ..
Bozkurt mu bıraktın bahçeli hala Alparslan Türkeş'in mirası ile siyaset yapmaya çalışıyorsun ama sana inanan hiç kimse yok...
yürü git allahını seversen, bu işler böyle ver gazı şeklinde yürümez, 1000 korumayla gidersin ancak yoksa kıçına pamuğu tıkar gönderirler,sizi gidi faydasızlar, bırakında mehmetçik huzur içerisinde sizlerin pisliğini temizlesin, gölge etmeyin yeter
Dilin kemiği yok. Laf demek kolay hangi siyasetçi gitmiş cepheyede savasmis. Sıcak ortamda oturup konuşmak kolay. Hadi ordan
ülke kimlerin eline kaldı yaaa....
tam akp li olmussun sen onlarda hendek operasyonlarinda sehit olmak istiyorum deyip bin tane korumayla geziyorlardıya hani iste öyle bi malsın
işte bahçeli şu gereksiz yorumları yapan vatan hainlerine çakal diyor
bu adamı dikkate alan varımdır acaba rezil beraber çocuklarınızı alın gidin bu vatan sadece garibanların değil bozkurt yapmakla olmuyor çürük almak lada vatan evladı olunmuyor
sen bi koltuğundan kalkamiyorsun afrine mi gidicen. ben dahil cogu milliyeti seni sevmiyor hatta nefret ediyorum
bi kürt Olarak Söylüyorum EGer Gercekten Serefli haysıyetli namuslu bırıysen bırgun cıkta patronun Erdoğana soyle Birgunde Cinde katledilen uygur Kardeslerimiz ıcın Ucaklar kaldıralım. sizde GRam seref ne arar
ÖNCE KOLTUK SEVDASINDAN VAZGEÇMEK GEREK.
Sen gitme dayı, her nereye gidersen oraya tabi olup koltuk değneği oluyorsun, yoksa bahçıvanlık kesmedimi
Afrine gideceği filan yok. İş olsun diye konuşuyor. Sözünü tutsun gitsin görelim o zaman dediklerine inanırız.
Kim sallar Yalova kaymakamını:))) Bu da boz kefenlendi.
Diğer Haberler