Son dakika! İYİ Partili isim açıkladı: Millet ittifakı sona erdi

Son dakika bilgisine göre; İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, 'Millet İttifakı'nın seçim sonrasında sona erdiğini açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bir açıklama yaparak ""İttifak, genel seçimlerle ilgili bir konuydu. İttifak ömrünü o noktada tamamladı." dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çıray, Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) yayınlanmasına ilişkin, KHK yetkisinin ülkenin sistemini değiştirmede kullanıldığını söyledi. İYİ Parti’nin KHK uygulamalarını dikkatle takip edeceklerini belirten Çıray, gerektiğinde itiraz görevini yerine getireceklerini ifade etti.

‘SEÇİM İŞBİRLİĞİ İTTİFAKINA ŞU ANDA BİR İHTİYAÇ KALMAMIŞTIR’

Bir basın mensubunun ‘Parlamentoda ve olası bir erken yerel seçimler konusundaki ittifak tavrınız ne olacaktır?’ sorusuna Çıray, şu yanıtı verdi:

“Biz her seçime hazırız. Ancak Türkiye’nin bu kadar büyük ekonomik, sosyal sorumlulukları varken Türkiye’yi yeniden başka bir gündeme sokmanın tamamen bu sorunları göz ardı etmekle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu ekonomik şartlarda bu hükümetin erken seçime gidebileceğini zor görüyorum. Ancak CHP kendi içindeki sorunları erteleyebilmek için böyle bir erken seçim kavramını ortaya atmış olabilir. Bizim yaptığımız işbirliği bir koalisyon değildir. Anlatmakta zorluk çektiğimiz konulardan birisi de buydu. Seçim hilelerine karşı, oyların yabana gitmemesi için bir seçim işbirliği ittifakı kurmuştuk. Bu seçimlerin sona ermesi ile birlikte bu seçim işbirliği ittifakına şu anda bir ihtiyaç kalmamıştır. İYİ Parti kendi hükmü şahsiyeti altında kendi özel siyasetini üreterek Türk milleti ile paylaşacaktır. Erken seçimler konusunda da ‘doğmamış çocuğa don biçmenin bir anlamı yoktur’. Önce bir getirsinler görelim.”

FAHRETTİN YOKUŞ’UN AÇIKLAMALARI

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un erken seçim konusunda ‘AK Parti ile yasa çıkarılması konusunda işbirliği yapabiliriz’ şeklindeki açıklamasına ilişkin de Çıray, “Sayın Yokuş çok milli bir tavır sergileyerek, ‘Türkiye’nin çıkarları söz konusu olduğunda hangi siyasi parti bu ülkenin çıkarlarına uygun bir yasa getirirse, o yasayı desteklemek İYİ Parti’nin yapıcı muhalefet anlayışının bir gereğidir’ demek istiyor. Kimse burada öküzün altında buzağı aramasın” diye cevap verdi.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bir açıklama yaparak "Karar alındığı zaman her parti süratle seçime hazırlanır. Biz zaten 24 Haziran'ın hemen arkasından bundan sonra gelecek seçimlere hazırlanabilmek için kolları sıvadık. Her zaman her seçime hazırız." dedi.

Genel seçimlerin ardından Millet İttifakı yapan partilerin liderlerinin ne zaman bir araya geleceğiyle ilgili bir soruya Karamollaoğlu, "İttifak, genel seçimlerle ilgili bir konuydu. İttifak ömrünü o noktada tamamladı." cevabını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
Akpye katılmayın da
Çakalların ittifaki Akp-Mhp ayaga kalana kadardir....şimdi toz olma vakti sizin için
@thepain HEPSİ AMERİKA ELİYLE TURK SOLUNU BİTİRİP ONDAN SONRA AMERİKAYA TESLİM OLMAYA HAZIRLANIYOR..AHHH RAHMETLİ ECEVİT SN AMERİKAYA HADİ BE DEDİN KIBRISAI ALDIN ONDAN SONRA AMERİKA TOHUMLARINI SERPMEYE BASLADI VE ONLARDA SU ANDA BUYUDULER...BEKAA İŞTE BU
@thepain yerlerde süründüğünüzü kabul ediyon yani.
İyi parti genel balkanı haricinde bütün partiler RTE emrine girmiş durumda bundan sonra oyum iyi partiye
@vobarno chp lilere cahil diyorduk. ip'ciler daha beter çıktı.
@vobarno HEPSİ AMERİKA ELİYLE TURK SOLUNU BİTİRİP ONDAN SONRA AMERİKAYA TESLİM OLMAYA HAZIRLANIYOR..AHHH RAHMETLİ ECEVİT SN AMERİKAYA HADİ BE DEDİN KIBRISAI ALDIN ONDAN SONRA AMERİKA TOHUMLARINI SERPMEYE BASLADI VE ONLARDA SU ANDA BUYUDULER...BEKAA İŞTE BU ..DÜSÜNSÜN HERKES..EYYY AMERİKA OYLE DENMEZ ECEVİT GİBİ DENİR
yiyin birbirinizi ete para vermeyin :))
@eates94 BRAVO YILIN ANALİZİ TEBRİKLER....
@eates94 İttifak sayesinde %10 barajını aştınız.İttifak olamasaydı bu gün milletvekili değildiniz.İttifaktan en kazançlı çıkan ve en çok savunması gereken parti İyi Parti'dir. Vefasızlık yapmışsınız bence...
@atakan.kdr Adamlar İyi Parti adına seçime girmedi mi? İttifak olmasaydı İyi Parti baraj altında kaldığı için hiçbiri milletvekili olamayacaktı.Ayrıca ataştırmacılara göre İyi Parti nin aldığı oyların %3 ü Chp den gitmiş.
@emrepomak adamlar zaten mhp de milletvekiliydi
mhp kafali gereksizler!! yanilmadim ve size oy vermedim
besle kargayı oysun gözünü.
el ele hdp yi meclise soktunuz.Allah hepinizin belasını versin
CeHaPe yi kullandilar ne ittifaki hersey okyanus ötesi proje
senide kulansinlarmi istermisin okyanus otesindede bu tarqfindada senin gibi beyinler var
Sız ıyı partı çok nankörmüşünüz be yazıklar olsjn size
ZATEN ÖLÜ DOĞMUŞTU
Ve iyi parti akp ile birleşir beklenen gibi
Meral ak partiye yanaşacak ama babayı alır.Her şey beklenir bu kadından
zillet ittifakı bitmiştir...ha ha
hani nerdesiniz troller,ablacı yalakalar. nasıl birbirinize düştünüz. yiğin şimdi birbirinizi
öküz öldü , ortaklık bozuldu.. zaten iyi partinin yeri pkk lı--fetöcü CHP ile , yobaz SP nin yanı değildi...kendi çizgisindeki mhp ile ılımlı bir ortaklık kurabilir, hırstan, kinden, nefretten arınmış bir halde akp ye de katılabilirdi.. ama nereden alındığı belli olmayan "" siyasi gaz "" akşenerin hiç işine yaramadı..bundan sonra yıkım ekibi chp nin kuyruğundan kopup, ülkemiz için hayırlı işlerin yanında olmasını dilerim..
Bahçeli Haklı Çıktı, bunlar Oruç tuttukları ile Bayram etmeyenler
baştab beri AKEPE projesidir dedim ben bu partiye.
chp' nin İyi Parti kıyakçılığının sonu doğal olarak ayakçılık olacak.
Nedense hiç şaşırmadık
ne kadar nankör bır partıymışınız chp lı olarak sıze bu fırsatı tanıyanlara hakkımı helal etmıyorum
İttifak sayesinde %10 barajını aştınız.İttifak olamasaydı bu gün milletvekili değildiniz.İttifaktan en kazançlı çıkan ve en çok savunması gereken parti İyi Parti'dir. Vefasızlık yapmışsınız bence...
@emrepomak bırak bu ayakları IYI parti oyları ile yozgat kastomonu bolu nevşehir karaman nigede CHP vekil çıkardı
@mah6bsddn4 Lütfen seviyemizi düşürmeyelim.Açın seçim sonuçlarına bakın ittifak sayesinde baraja takılmaktan kurtulan tek parti İyi Parti'dir.
zaten seçim sonuna kadardı, bunlar mhp gibi tüm etik değerlerini akp ye teslim etmedilerki
Cenabı hakkın laneti pkk pyd hdp feto israil abd ab şer ittifakı ve yandaşları üzerine olsun Allah bunları kahhar ismiyle kahretsin daim azap içinde bıraksın dünyada ve ahirette yerleri yurtları olmasın amin amin amin
Bir CHP seçmeni olarak size nankörlüğün kitabını yazdığınızı söyleyerekten Çok ta "TIN" diyorum...
@ozgygl nankör sizsiniz hdpye oy verdiniz
eğer size yapılan iyiliği unutursanız kalbiniz kurusun . digerleri gibi eleştirirdiğiniz kişinin yanında yer alırsanız ilk ve son mecliste oluşunuz olacak
Hayrola tam CHP kaynıyorken nedir bu fırsatçılık.. Yoksa Meral Hanım CHP ye çatı adayı mı olacak? kimbillir..
NE OLDU İYİDİNİZ..BİRLİKTE SALLAYAMADINIZMI...
Seçimin bi kazanını, bir kaybedeni bi de yok olanı var, Karamollaoğlu yok olanı...
karamolla sen kimsin
karamollaoglu hala kendini bulunmaz zannediyor
DERDİNİZ başka sizin ? DERDİNİZ ülke değil
Haydi geçmiş olsun..bu kirli ve şer ittifakının dağılması bile ülkenin hayrınadır..seçim tokadı pkk nın siyasi temsilcisi Demirtaş ile kanka olduğunuz için atıldı.inşallah ders almışsınızdır.
Erdoğan devrilmediğine göre,iyi parti chp nin demokratik çatısı altında ezilmesin yıpranmasın sahte rol bitmiştir,Milliyetçi geçinmeye devam....
temel karamanoglu senin ittifakindan ne olur etin ne butun ne
bunlar sadece türkiyedeki milliyetcilerin oyunu alabilmek için dümen çeviriyorlar.Yedik mi? Ben yemedim!
Balıkesir B.B seçimlerinde yine ittifak bekliyoruz.Anlaşın....Alalım....
yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı seçime hazırmış...0.9 luk oyla sevsinler senin hazırlığını... sevimsiz şey :))))
Olacak şey değil.Hem ittifak sayesinde barajı aşacaksın hemde böyle vefasız bir açıklama yapacaksın.İttifak olmasaydı meclis dışında kalıyordunuz.
DAHA HDP İLE KARPUZ KESECEKTİNİZ.DEMİRTAŞ NEDEN CEZAEVİNDE DIŞARIDA OLMASI GEREK DİYE AĞLAŞIYORDUNUZ.ŞİMDİ CHP,HDP,SAADET KUŞLARIYLA HEPBERABER MECLİSTE İTTİFUCK YAPARSINIZ ARTIK :))
Sn.ÇIRAY şu an itibari ile böyle bir açıklama yapmış olsada MİLLET İTTİFAKI daiam ayakta olacaktır ve olmak zorundadır. MİLLETE TUZAK KURANLARIN YAPTIKLARINI DAHA GÜR HAYKIRMAK ŞART.
bi işe yaramadınız zeten hdp bile sizden çok oy aldı
Diğer Haberler