Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu tepkisi: Açıklamalarını beğenmedim

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak 24 Haziran seçimlerinde yüzde 30 oy alan Muharrem İnce, günler sonra ilk kez röportaj verdi. Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman'ın sorularını yanıtlayan İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun son açıklamlarını beğenmediğini belirtirken, cumhurbaşkanı adaylığı ve genel başkanlık için çarpıcı ifadeler kullandı.

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu tepkisi: Açıklamalarını beğenmedim

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, seçim sonuçlarından günler sonra ilk röportajını Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman'a verdi.

'YENİDEN CUMHURBAŞKANI ADAYIYIM'

Seçimin ardından iddiasından vazgeçmediğini ve yoluna devam ettiğini belirten Muharrem İnce,
"‘Herkesin Cumhurbaşkanıyım’ sloganına devam edeceğim. Göreceksiniz bunu başaracağım ben! Bunu burada bırakacak halim yok, iddiamın arkasındayım! Allah sağlığıma bir şey vermesin. Sağlığımda bir sıkıntı olmazsa, yeniden cumhurbaşkanı adayıyım. Her üç kişiden birinin oyunu almışım! Bundan sonra her iki kişiden birinin oyunu almaya çalışacağım! Hedefim bu." ifadelerini kullandı.

'KILIÇDAROĞLU BIRAKIRSA BEN HAZIRIM'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarını beğenmediğini belirten İnce, 'genel başkanlık' için kapıyı açık bırakarak şu ifadeleri kullandı;

Ben kurultay istemeyeceğim, kesinlikle böyle bir talebim olmayacak! Ama CHP örgütleri göreve davet ederse, kendisi de “Ben ayrılacağım” derse, hazırım. Ama burası çok önemli. Sakın yanlış bir şey yazılmasın: Ben karşısına çıkıp rakip olmayacağım! Beni cumhurbaşkanı adayı yapmış bir genel başkanın karşısına çıkıp böyle bir vefasızlık yapmam!

YILMAZ ÖZDİL'İ YUHALATTI MI?

Gazeteci İsmail Küçükkaya'ya attığı 'adam kazandı' mesajıyla ilgili "Ben gazeteci olsaydım “‘Tayyip Erdoğan kazandı’ diye mesaj attı İnce” derdim. ‘Adam’ lafını kullanmazdım. Gazeteci gazeteci olsun bir itirazım yok ama insanlığımız da bir kenarda dursun!" ifadelerini kullanan İnce, "Meydanlarda Yılmaz Özdil'i yuhalattı" iddiasını da kesin bir dille yalanladı.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan röportajın bir bölümü şöye;

GAZETECİ GAZETECİ OLSUN AMA İNSANLIĞI DA BİR KENARDA DURSUN!

İsmail Küçükkaya’ya yolladığınız “Adam kazandı” mesajı hâlâ tartışılıyor. Hatalı buluyor musunuz kendinizi?

 • Evet, hatalıyım.

Gazeteciye, “Bunu yazma!” demezseniz yazar. Bu kuralı unuttunuz mu?

 • Ben gazeteci olsaydım “‘Tayyip Erdoğan kazandı’ diye mesaj attı İnce” derdim. ‘Adam’ lafını kullanmazdım. Gazeteci gazeteci olsun bir itirazım yok ama insanlığımız da bir kenarda dursun!

TABİİ Kİ O GECE ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMEDİM

O gece Erdoğan’la görüştüğünüz doğru mu?

 • Tabii ki hayır! Böyle bir şey olabilir mi?

Nereden çıkıyor bu laflar?

 • Söylüyorum, kendimize karargâh yaptığımız yerdeydim. Eşim ve kardeşlerim dışında dört milletvekilimiz ile mitinglerde beraber olduğum 40-50 kişi de vardı yanımda. Hiçbir yere gitmedim, kimseyle görüşmedim. Arkadaşlar, “Açıklama yap!” dedi ama “Gerek yok, sabah yaparım” dedim.

KILIÇDAROĞLU’YLA AYRIŞIYORUZ BEN KAZANANI TEBRİK EDERİM

Seçim gecesi CHP yöneticilerinin, AA verilerine inanmayıp “YSK sonuçlarını bekleyin!” açıklaması stratejik hata mıydı?

 • Bence öyle...

Kılıçdaroğlu sizin Erdoğan’ı tebrik etmenizi eleştirdi.

 • Hayır, aslında eleştirmedi. “Ben tebrik etmem” dedi. O da onun fikri. Ben de ederim. Ayrışıyorum ondan. Bunda ne var? Yarışırım ama yenilirsem tebrik de ederim. Bu benim demokrasiye olan inancım. Ben de bu seçimin adil olmadığını biliyorum. Devletin bütün imkânlarıyla yarışan Erdoğan’dı, benim öyle bir durumum yoktu. Ama “Bu seçim adil değil!” diyorsak hiç seçime girmeseydik o zaman, sonuçta girdik. E girmişsek ve kazanmışsa, ben de tebrik ederim. Geçmişte Kemal Bey’in de böyle kutlamaları vardı medya yoluyla. Saraya da gitti, Yenikapı’ya da gitti. Bugün neden öyle dediğini bilmiyorum. Ama ben yarın bir seçime gitsem, kaybetsem, kazanan kişiyi her zaman tebrik ederim!

BUNLARI YAZANLAR GERÇEK SATILMIŞLAR!

Deniyor ki, “Ortada bir toplum mühendisliği var. Erdoğan’ın rakibi olarak İnce hedefe alındı ama Meral Akşener’e özellikle dokunulmadı ki, oyu artmasın.” Her şey, ince ince Erdoğan’a yarasın diye planlanmıştı yani! Tüm bunlar sizde nasıl bir his yaratıyor? Kısacası sizin satılmış olduğunuzu söylüyorlar.

 • Bunları yazanlar, gerçekten satılmış olanlar! Bir kampanyaya çıkmışız, bu kampanyada Muharrem İnce öne çıkabilir, Demirtaş öne çıkabilir, Akşener öne çıkabilir, Karamollaoğlu öne çıkabilir... Erdoğan mı özellikle birini öne çıkaracak? Burada hiç mi benim payım yok? Ben öne çıktıysam kabahat benim mi? Benden daha fazla miting yapan var mıydı?

Belki de sizi, dişine göre buldu?

 • Öbürleri değil miydi? Böyle şey olur mu? Nasıl bir mühendislikmiş bu! Bunlar istemeden Erdoğan’a hizmet ediyorlar. Türkiye’de şunu değiştirmemiz lazım: “Abdullah Gül’le kavga etsinler, biz aradan çıkalım!” Bu tehlikeli bir kafa. Bitmez tükenmez komplo teorileri... Ben her şeyi ortada olan, dümdüz bir adamım. Doğal, içten, samimi, olduğu gibi söyleyebilen biriyim. Hiçbir pazarlığım yok. Bu seçime girerken kazanacağıma inanarak girdim ve her şeyimi ortaya koydum. Olmadı. Olsun, pes etmem. Devam...

Beni cumhurbaşkanı adayı yapmış bir genel başkanın karşısına çıkmam

BÖYLE BİR VEFASIZLIK YAPMAM!

Sizi aday gösterdiği için Kılıçdaroğlu’nun da hakkını teslim etmek gerekmez mi?

 • Kesinlikle evet! Herkesin yapabileceği bir iş değil. Bunu da her yerde söyledim, söylerim.

Peki Kılıçdaroğlu’nun son açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 • Ne diyeyim şimdi? Son açıklamalarını beğenmedim.

“Arkadaşlarımız, İnce’ye gittiği illerde destek olacaklardır” biraz üstten bir tavır değil mi?

 • Evet öyle. Olmayacaklar mı zaten? Ben CHP’nin bir üyesi değil miyim? Hoş değil bunlar, hem ne gerek var? Birbirimizi topluma ispat etme derdinde değiliz biz. Daha güzel götürebiliriz işi. Ben kurultay murultay demiyorum, böyle bir şey istemiyorum. Partide koltuk falan da istemiyorum, Türkiye’yi yönetmek istiyorum. Ben beş yıl bu seçimin sürmeyeceğini düşünüyorum.

Kılıçdaroğlu’nun “Şimdi ben kalkıyorum bu koltuktan, sen gel Muharrem kardeşim” demesi mi gerekiyor sizce?

 • Ben kurultay istemeyeceğim, kesinlikle böyle bir talebim olmayacak! Ama CHP örgütleri göreve davet ederse, kendisi de “Ben ayrılacağım” derse, hazırım. Ama burası çok önemli. Sakın yanlış bir şey yazılmasın: Ben karşısına çıkıp rakip olmayacağım! Beni cumhurbaşkanı adayı yapmış bir genel başkanın karşısına çıkıp böyle bir vefasızlık yapmam!

Yeni bir parti?

 • Hayır, öyle bir şey yok. İllere gittiğimde de sadece CHP binalarını ziyaret etmeyeceğim. İttifakın diğer partilerini de ziyaret edeceğim. Ben bu 15 milyon oyu nasıl 30 milyon yaparız derdindeyim.

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
yav bi sus artık seçim bitti bitti
korkaksın ince oy verenlere ihanet ettin sessiz kalıp kabullenerek
MUHARREM İNCE CHP NİN GERÇEK LİDERİ BANA GÖRE HEYECAN KATTI BE MUHARREM BEY NERDE BİZ ORDA
KILIÇDAROĞLU SEÇİMDEN SANKİ ZAFERLE ÇIKMIŞ GİBİ KONUŞMAZ MI !!! ÇILDIRDIM ÇILDIRDIM BE
@deniz079 parcala behcet he
İNCE HAKKINDA YANDAŞ MEDYA ÇETESİ SÜREKLİ PALAVRA UYDURUYOR.. HER BİRİ FARKLI BİR SENARYO UYDURUYOR AÇIP YAZILANLAR BİR BAKIN. MUHARREM İNCE DİYOR Kİ CHP'NİN GÖREVLİLERİ OY SAYIMINI BİTİREMEDİ, GECEYE KADAR DOĞRU RAKAMLARI BEKLEMEK ZORUNDA KALDIM. ÇOK GEÇ OLDUĞU İÇİN DE KONUŞMAYI YARINA ERTELEDİM. OLAY BUNDAN İBARET. OY SAYMADA BİR ORGANİZASYON EKSİKLİĞİ VE AKP'NİN SANDIKLARDA YARATTIĞI BİR KARMAŞA VARDI HERZAMANKİ GİBİ, İNCE DOĞRU OY RAKAMLARINI BEKLEMEK ZORUNDA KALDI. HALKA AÇIKLAMA YAPMASI İÇİN RAKAMLARIN NET OLMASI GEREKİYORDU. ERKEN AÇIKLAMA YAPIP TEMELSİZ BİR İTİRAZDA BULUNMAK İSTEMEDİ.
@omer_hizli_1987 Yandaş medya çetesi palavra uyduruyor da diğer medya çetesi sanki palavra uydurmuyor mu.İşleri güçleri yalan ve iftira.Hala ısrarla onlara inanmaya devam ediyorsunuz.Sonra da hayal kırıklığına uğruyorsunuz!
@fy79 ..................DİĞER MEDYA YOK Kİ.....KONUŞAN TERÖRİST İLAN EDİLİYOR....
@omer_hizli_1987 kendın uydur kendin inan yahu secim kagıtları butun partı gorevlilerin onunde acılıyor herkez bir cetele tutuyor kim ne adar oy aldı diye sonra merkezlerine gonderiyor ne karmaşassı bu sizin kuruluşunuz zaten kokuşmuş alklden beyinleriniz uyuşmuş diyemeiyırsun karmaşa diyoresun beynsiz
@peri_gok_1933 Halk tv, Fox tv, Krt v.s. gibi kanallar yalan yanlış şeyler anlatacaklarına doğruları söylesinler ki insanlar da güvensinler.Ama onlar da yandaş dedikleri medya gibi iftira kampanyaları düzenliyorlar!
@fy79 kardeşim yandaş medyanın %5 i, kadar palavra uydurmuyor yandaş dediğin muhalif medya. evet onlar da taraflı çünük taraf olm aya zorluyorlar. ama hükumet medyası gibi palavra uydurmuyorlar. akit gibi günde 10 yalan sıkmıyorlar. sozcuyle akiti kıyasla bak bakalım aradaki farka. ben muhalif medya tarafsız demiyorum, palavracı değil diyorum.
@tugbaa_34 konuyu yanlış anlamışsın kuş beyinli. sen her muhalifi alkolik sanacak kadar düşük zekalı birisin. Türkiye'de içilen alkolün avrupada 50 misli tüketiliyor ama adamlar bizden 100 yıl önde gidiyor, uzayda şehir kuruyorlar. alkol zaten içmiyorum da sorun alkol falan da değil. Tek sorun senin gibi beyni yıkanmış bir mal sürülerin yarattığı toplumsal kaos ve çürümedir. Senin gibi düşük zekalı insanlar toplumun kalitesini ve iq ortalamasını düşürüyor.
@omer_hizli_1987 bir chp liyi tanımak için içkiyi eleştirin. sonra nasıl vahşileştiğini izleyin. :)
@tugbaa_34 beyinsiz sensin. ben kaçırılma iddiaları palavra diyorum. sayımlardaki karmaşa değil farklı bir konu. kuş beyinli embesil. Sen japonyaya kaçırıldı denilse yine inanırsın çünkü beyin denen şeyin esamesi yok sizde. hergün makarna her gün makarna et yok, balık yok netice bu.
@peri_gok_1933 sadece terörist mi bir de hain bir de bilmem neci oluyorlar edep ya hu bu sözler kolay kolay söylenecek sözler miydi ülke ne hale geldi yazıklar olsun
@fy79 koroya katılsınlar değil mi ?
ha buraya yazıyorum...chp bu ülkede asla iktadar olamaz....chp'li biride başkan olamaz...Ancak sağ muhafazakar, milli, dini değerlere sahip biri olabilir..Çünkü bu millet chp nin cemaziyelevvelini biliyor ve unutması mümkün değil..Boşuna hayal dünyasında yaşama muarem..Bu seçimde 30 aldın TAŞ ÇATLASA diğer seçimde alacağın oy 40 olur..Ömrün hayalle gelip geçer işte böyle..
korkak.
SENÍN ALLAHINA KURBAN
partinin başına gelirse sosyal demeokrat muhafazakarkarıda ayrıca idolojik olmayan seçmenide çekmeyi başarır... bu adamın chp yi 30 bandın üstüne taşıyacağına inanıyorum...
@lotusx34 fazla hayal görüyorsun bence, bu millet chppk'yı iktidar yapacak kadar kafayı yemedi daha.
adamsın
Yenilen pehlivan güreşe doymazmis yenmiste yenmiş çıkmışsın yenmiş yenmiste yenmiş CHP'li leyleklerin ömrü de lak lak diye geçiyor
@ym16 sizinkide koyunlukla kölelikle geçer acınızdan öleveksiniz bu gidişle
Oylara sahip çıkamayan, cumhurbaşkanı olunca halka nasıl sahip çıkacak. sayın ince denediniz hevesinizi aldınız. şimdi çekip gidip. Biz dişli bir cumhurbaşkanı istiyoruz , sizin gibi pasif değil.
Milletle uzaktan yakından ilgisi olmayan cümbüş ittifakı yeyin birbirinizi,sahte gülücüklerle sevimli,bisiklete binmekle sempatik,kasket takmakla halk olunmuyor,siz kendinize yakışanı yapın hönkürüp durun.
idoloji ile artık devlet yönetmek devri bitti ama malesef ülkemizdeki seçmen davranışları oyları dini ve idolojik.. !! oysaki devlet matamatik ve sosyal felsefe ile yönetilir...!!!
@lotusx34 ülkede bukadar gerizekalı ve koyun çok olduktan sonra matematik felsefe bir işe yaramaz adamlar neden eğitimin içine etti kimse bilinçlenmesin kafası çalışmasın diye
@lotusx34 éşege altın semer vurmuşların bi örnegisin lotus ... ezberden at gözluklerinden kurtuldun mu ak parti denklemini görürsün...
@lotusx34 ama ideolojinin taaa kendisidir CHP.
Kaybedildiği halde kazanıldı zannedenler Kılıçtaroğlu nun peşinde gidebilir..Kılıçtaroğlu İstifa...!!!
Sen gercekten lider olmalısın.Bunu sonuna kadar hakediyosun Vekil ince..
yine mi oylarınız çalındı koyuncuklar
muharrem ince adam gibi adamdır. adam gibide açıklama yapmış helal olsun sana yiğidim yolun yolumuz böyle bilesin
@hayatokulumezunu koyunun olmadığı yerde muharreme Abdurrahman Çelebi derlermiş, hak veriyorum, o kadar çaresizsiniz ki.
Bir cehapelinin günlüğü;laiklik elden gidiyeah,irtica geliyeah,kömür makarna dağıtılıyeah,oylar çalınıyeah,mürekkepler uçuyeah,ince muharrem kaçırılıyeah,deehh babam dehh.
sayın ince daha çok aydınlara,ilericilere, laiklere ve atatürkçülere yakınlaşırsa oylarını arttırır.
RECEP TAYYİP ERDOĞAN.
ADAM GİBİ ADAMSIN......ŞU KORKAK -PISIRIK KILIÇDAROĞLU BIRAKSIN PARTİYİ ALLAH AŞKINA, KENDİNİ DE PARTİYİ DE REZİL ETTİĞİ YETER.......
''15 Yaşından bu yana her gün Cuma namazı kılıyorum'' diyen birisine 15 milyon ey verenin olması ülkede ne kadar beynamazın olduğunun kanıtıdır.
Müslüman memleketinde salyangoz satanların partisi CHP ince de gelse, kalın da gelse, düz de gelse, yan da gelse asla ve asla iktidar olamaz, ha siz kendinizi kandıracaksanız buyurun kandırmaya devam edin,
1) 2002 yılında RTE de devlet imkanlarını kullanmadan seçime girmişti ama kazandı.Öyleyse mesele devlet imkanı değil adamlıkta. 2) Meydanlarda Kılıçdaroğlu nu kastederek Bir kere yenilmişsin olmuyor olmuyor bırak tekrar denem diyen kendisiydi.Bay Muharrem de 2 genel başkan,1 C.Başkanlığı yenilgisi tattı ama hala aday olacağım diyor.Öyleyse mesele yenilgi değil adamlık.
SEÇ-SİSTEMİ ile hangi hsinükümet seçime giderse gitsin.10 da 9 hükümet alırmış.SEÇ-SİS ......? ? ? ? ? ?
Birbirinizi yiyin yedikçe ayakta kalırsınız makam ,koltuk hırsı herşey yaptırıyor.
toplumu ayırmayan bir adam işte .kılıçtaroğlu beceremiyor bu işi bırakması lazım ki düzgün birisi gelsin
istemem sağ cebime koy kk oğlu kazanayamıyacagını adından daha çok bildiği için inceyi aday yaptı aslında onu ince dahada iyi biliyor ama aynayı günden yana tutuyor bu sözlerini ileriki zamanlarda unutma
!24 HAZİRAAT GECESI kendi seçmenine ihanet eden insanların konuşmaya yüzü olmadığı için suçu Gazeteci İsmail Fox TV'ye Atıyor Siz öncelikle bu insanlara çıkıp karşısına iki kelime edecek yüzünüz olmadı Yazıklar olsun size Sayın ince ve Meral Akşener
bu fikirlerinle geleceğin başkanı sen olacaksın inş.
kılıcdaroglu kendı rızasıyla terketmeli koltugunu ınce gıbı bır muhalefet ıstıyoruz. koltuk sevdalısı bır muhalefet ıstemıyoruz..
Adamsın. Adaysın gel buraya Muharrem...
kısacası ağanın pogunun üzerine pog olurmu diyo... çok gaza geldi dünya kupasında yer alsaydık forvet olarak oynatırdık onu
yeni partı kur bütün cumhuriyetci atatürkçülerin oyları seninle büyün izmir senin arkanda olur çünkü 80 ni bir İZMİR 1 dir
ASLAN PARÇASI. YANINDAYIZ. SONUNA KADAR
bu incenin en büyük hobisi yenilmek ve madara olmak..ikikere kılıçoğluna bir kerede recepe yenildi ama doymadı..yine yenileceğim çok hoşuma gitti diyorr...
fizik öğretmenini sanki fizik profesörü gibi tepsiyle sunuyorlar, yenilem güreşe doymaz, ve misyonu sona erdi .artık yeni suratlara şans verilip onlarla devam edilmeli
chp yi Ataturk le özdeştirmeyi birakın artik Atatürk öldüğü gün chp bitmiştir.Atam hayatta olsa chp partisindeki  en tepeden en alttakilerin hepsini çok eminimki idam ederdi.çünki chp Atanin askeriyiz deyip sonra O Atamın askerini şehit eden teröre açıkça destek veriyor.Atam buna asla müsade etmezdi.
@banderas22 anlamazlar, yorma kendini, bunların gözleri vardır görmezler, kulakları vardır duymazlar, beyinleri vardır diyemeyeceğim.
Muharrem ince Türkiye siyasetine yeni bir soluk getirdi. Bu kadar birlik ve barış için çalışan başka bir siyasi yok. Mesela MHP, IYI parti HDP'yi dışlıyor, AKP kendinden olmayan herkesi dışlıyor ama Muharrem Ince hem kürt, hem türk, hem alevi, hem sunni herkesi kucaklamaya çalışıyor..
Diğer Haberler