Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'Kurultay çağrısı yapmayacağım' açıklamasına yanıt verdi

24 Haziran seçimlerine CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kurultay çağrısı yapmayacağım" açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnce, "Bakalım yarın MYK var. Belki farkı sonuçlar çıkar, konuşuruz Sayın Genel Başkanla, bunları değerlendiririz" dedi.

Muharrem İnce, Erzurum’un tek CHP'li belediyesi olan Çat Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ile birlikte ilçede vatandaşlarla bir araya gelen İnce, Kadın Dinlenme Evi’nde kadınlarla sohbet etti.

“BELKİ FARKLI SONUÇLAR ÇIKAR”

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın makamına da geçen İnce, buradaki çocukları yanına çağırarak bir süre sohbet etti. İnce, ziyareti sırasında basın mensuplarının Kılıçdaroğlu'nun ‘Kurultay çağrısı yapmayacağım, yerel seçimler var, onlara hazırlanacağız' şeklindeki açıklamasıyla ilgili sorusu üzerine, “Bakarız, şimdi sayın genel başkanla basın yolu ile konuşmam doğru olmaz, şık olmaz. Kendisi ile konuşurum ben. Doğrusu odur. Bakalım yarın MYK var. Belki farkı sonuçlar çıkar, konuşuruz Sayın Genel Başkanla, bunları değerlendiririz. Medya aracılığı ile konuşmak doğru olmaz, döndüğümde konuşurum, açıklamaları yaparız” dedi.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRDİ

Öte yandan İnce, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kesin seçim sonuçlarını açıklamasına ilişkin de ilk değerlendirmeyi yaptı. İnce, “Hayırlı uğurlu olsun memlekete. Bu seçim bitmiştir, yenisi var yakında, yerel seçimler var. Hazırlıklarımızı yapıp, eksikliklerimizi giderip yenisine hazırlanmak lazım. Demokrasi zaten böyle bir şeydir.” dedi.

Okuyucu Yorumları 9 yorum
Az degilsin muarrem incee Adam seni aday gösterdi sen neler pesindeymissin partine destek olsan ölürdün illa koltuk. Ayran ic bol bol senin köy bile sana oy vermedi iyiki secimleri kaybettin.
türkiyenin %22si başkan apo nun heykelini dikeceğiz diyen adamlarla işbirliği yaptı. bu utanç yıllar sonra bile tarih kitaplarında anlatılacak. şimdi de kılıcdarı günah keçisi yaparak sıyrılma çabasındalar.
hdp ile işbirliğinizin hesabını sandıkta vereceksiniz demek istiyorum ama tabi ki bu olmayacak. çünkü sizin %22lik secmen siz pkk lıları meclise de soksanız, avrupaya gidip türkiye terörist diye propaganda da yapsanız, devlet sırlarını ifşa bile etseniz, her krizde t.c. devletine karşı avrupanın abd nin yanında da yer alsanız, türkiye ambargoyu deldi abd ceza versin diye lobi de yapsanız, vekilleriniz pyd li terörist cenazelerine bile katılsa, yine size oy vermeye devam edecekler.
CHP Yİ İKİNİZDE BİR ADIM İLERİ GÖTÜREMEZSİNİZ..YOK BİRBİRİNİZDEN FARKINIZ.. YALANLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ..HALKI KANDIRAMAZSINIZ...HELE CHP YE GÖNÜL VERENLERİ ASLA..PARTİYİ DÜŞÜRDÜĞÜNÜZ DURUMA BAKIN..ŞU ANDA YAPTIĞINIZ BİRŞEYLERİN ALT YAPISI SADECE..ATIŞIP ATIŞIP,,,SONRA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN OLMAZ YÜZYÜZE..İMİŞ..SİZ İNSANLARLA MAKARAMI GEÇİYONUZ..YERELDE GÖRÜRSÜNÜZ MAKARAYI..
ikinizinde amaci CHP'yi itibarsizlastirmak. ikinizde bilerek yapiyorsuniz bunlari...
SAyın İnce çabuk kibire kapılmışsın.dur bakalım daha neyın kazanımını yaptında bu havalara giriyorsun. kendinizi gülünç duruma düşürüyorsunuz. kol kırılır yel içinde kalır mantığıyla hareket edinltfen.
AÇIK SOYLİM BEN BİR İMAM HATİPLİ OLARAK İLK DEFA INCEYE OY VERDİM MERALE MİLLET VEKILLIGINDE VERDİM AMA INCEYE VE MERAL SEÇİM GECESINDEKI VE AKP YE İS BİRLİĞİ YEŞİL IŞIK GİBİ BİR İNTİ BA SEVDİM VW BUNLARA BİR DAHA OY VERMEYI DÜŞÜNMÜYORUM 24 HAZİRAN DA ORTADAN KAYBOLMUŞ OLMALARI BEN HUYLANDİM İKİSİDE SARAYLA BİR ŞEYLER CEVIRDIKLERINI DÜŞÜNÜYORUM KILIÇDAROĞLU HELAL OLSUN İLKDEFA ÜLKE MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN SİYASET ÜSTÜ BİR ÖNDERLİK ONCUK LİDERLİK YAPTIĞI İÇİN TEBRİKLER HELAL OLSUN ERDOĞAN VE EKİBİNE GÜVEN MIYIRUZ ÇOK CAN YAKTI GENÇLİĞİ ETKISIZ VE UYUŞTUR DU BLKE ETTİ HERKES CARESIZ
siyaset cahillerine sesleniyorum beyniniz basmıyor 2015 yılı 7 haziran seçimleri akp % 40,90, CHP %25,00, MHP %16,HDP % 13 oy aldı, hükümet kurulamayınca RTE ikinci seçimleri yaptırdı aynı yıl 1 kasım seçimeri akp %49,50, CHP % 25,30, MHP %11,90, HDP % 10,80 oy aldı yani MHP ve HDP liler oylarını AKP ye verdi yani HDP zaten baraj kayısı olan parti değil 2018 seçimlerinde AKP % 42,56, CHP % 22,64 oy aldı yani iki partide oy kaybetti. HDP % 11,70, MHP % 11.10 aldı yani oylarını koyumuşlar buradan çıkan sonuç kuş kadar kafası olan adam bile akp ve CHP nin oylarının IYI partiye gittiğini görür
İnce de koltuk sevdalısı çıktı, bu hırs adamı yüceltmez aksine batırır kendine gel M.İnce . seni cumhurbaşkanı yapan adama genel başkanına saygı duymazsan sana da kimse saygı duymaz bir sıkıntın varsa gider usulüyle konuşur çözüm ararsın sana sadece CHP liler ile akp den sıkılanlar oy verdi İstanbul BB adayı olduğu dönem K.Kılıçdaroğlu %37 oy almıştı ama çıkıp senin gibi sağda solda genel başkanına sallamadı
Diğer Haberler