Muharrem İnce'nin çok konuşulan tarihi Meclis konuşması Muharrem İnce kimdir?

Meclis Bütçe Komisyonunda Muharrem İnce'nin çok konuşulan tarihi Meclis konuşması sosyal medyayı salladı. Muharrem İnce kimdir?

Son güncelleme: 21 Aralık 2013 10:26
Muharrem İnce'nin çok konuşulan tarihi Meclis konuşması Muharrem İnce kimdir?

Meclis Bütçe Komisyonunda Muharrem İnce'nin çok konuşulan tarihi Meclis konuşması sosyal medyayı salladı.Muharrem İnce kimdir?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce yaptığı konuşmasında, "Milyonları evde zor tutuyorum dediniz, işte burada çok haklısınız, gerçekten milyonları evde tutuyormuşsunuz" dedi.

Muharrem İnce gelenekselleşen bütçe konuşmasını bu yıl yolsuzluk operasyonuna ayırdı.

KUTULARDAKİ DÖVİZLER BUNA DAHİL Mİ?

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Meclis Genel Kurulu'nda bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde, "Başbakan nerede, utanıyor mu, cesareti mi yok? Neden buraya gelemiyor? Neden burada hesap veremiyor. Başbakan her gün döviz rezervi açıklıyordu, kutulardaki dövizler buna dahil mi, değil mi?" diye sordu.

"Sizin üzerinizde beddua var, ah var" diyen İnce, "Bu ülkeyi kuran 'iki ayyaş' dediğiniz Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün ahı var" diye konuştu.

O FEZLEKELER BURAYA GELECEK

"Meclis'e bilgi ve belge gönderecekmiş. Sen kim oluyorsun da Meclis'e bilgi ve belge gönderiyorsun. Sen Meclis'e bilgi ve belge değil, sen Meclis'e fezleke göndereceksin. Buraya o fezlekeler gelecek. Nerede fezlekeler, o bakanların fezlekelerinin gelmesi lazım.

HARAM PARAYA ELİNLE DOKUNMA MAKİNEYLE SAY DİYE Mİ ÖĞRETTİLER?

Başbakan nerede, utanıyor mu, cesareti mi yok? Neden buraya gelemiyor? Neden burada hesap veremiyor. Başbakan her gün döviz rezervi açıklıyordu, kutulardaki dövizler buna dahil mi, değil mi?" İktidar sıralarından gelen tepkilere de İnce, "Sana haram paraya elinle dokunma makineyle say diye öğrettiler öyle mi?" diyerek karşılık verdi.

İşte İnce'nin konuşmasından satırbaşları:

MİLYONLARI EVDE TUTUYORMUŞSUNUZ

Milyonları evde zor tutuyorum dediniz, işte burada çok haklısınız, gerçekten milyonları evde tutuyormuşsunuz.

Can havliyle olsa camiye ayakkbaıyla girenlere iftara attınız, camiye cebindeki haram parayla girenlere engel olmadınız.

Valimi, bakanımı, müsteşarımı yedirtmem dediniz, yetimin hakkını yediniz.

Sizin üzerinizde ah, beddua, açlıktan ölen Kübra bebeğin ahı var, ataması yapılmayan öğretmenlerin ahı var..

Muharrem İnce Kimdir?

1964 Yalova doğumlu öğretmen ve siyaset adamı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, Cumhuriyet Halkp Partisi'nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir. 

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye - Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa - Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.

Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor'un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM'ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.

TBMM'de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Muharrem İnce, hâlen TBMM'deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürütmektedir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir