'Öcalan özgür olacak'

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, barış sürecini adım adım yürüterek özgürlükleri büyüteceklerini belirtti.

'Öcalan özgür olacak'

Kışanak, "Kürt halk önderi bu meydanda sizlerle halkımızla buluşacak bir gün. Sayın Öcalan özgür olacak. Sayın Öcalan halkıyla buluşacak. Hep beraber kazanıp özgürleşeceğiz" dedi.

Diyarbakır'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstasyon Meydanı'nda yapılan mitingde yaklaşık 3 bin kişiye konuşan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın, BDP milletvekilleriyle 3.5 saat süren görüşmesine değindi. Öcalan'ın bu çözüm sürecinden Kürtlerin de Türklerin de kazanacağını söylediğini, 'Herkesin özgür olacağı demokratik bir cumhuriyet inşa etmek için buradayım' dediğini belirten Kışanak, sürecin ilerlemesi için kadınların üzerine düşen görevi yapması gerektiğini söyledi.

"ÖCALAN RESMİ OLARAK MUHATAP ALINDI"

Gültan Kışanak, İmralı'da resmi olarak görüşmelerin başladığını, Kürt sorununu müzakere temelinde çözme yaklaşımının ortaya çıktığını ve bunun sahiplenmesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hepimiz Kürt halk önderi sayın Öcalan diyalog ve müzakerenin muhatabıdır dedik. Bugün sayın Öcalan resmi olarak muhatap alınmış, görüşme ve diyalog başlamıştır. Biz müzakereden kaçan taraf değiliz. Barışı herkesten çok biz arzu ediyoruz. Başladığı gün sonucu elde ettiğimiz gün değildir. Yeni bir sürece başlıyoruz. Bunu doğru temelde yürütürsek kazanırız. Çarpıtmak, başka yollara saptırmak isteyenler olacaktır. Bu konuda hepimizin bilinçli olması lazım. Sayın Öcalan'ın başlattığı görüşmelerin ilerletilmesi için çaba sarf ediyoruz. Ancak her şey bitmiş değildir. Bizler mücadelemizi doğru temelde, güçlü bir şekilde yürütürsek sürecin kazananı kadınlar, halkımız ve özgürlük isteyenler olacaktır."

Abdullah Öcalan'ın BDP, KCK Avrupa örgütü ve KCK Yürütme Konseyi'ne yazdığı mektupların yerlerine ulaştığını anlatan Gültan Kışanak, "Kandil'de sayın Murat Karayılan'ın başkanlığında bir KCK heyetiyle görüşme yaptık. Bu görüşmenin kendisi müzakere sürecinin bir parçasıdır. Kürt özgürlük hareketi bir bütün olarak İmralı'da Sayın Öcalan'ın başlattığı sürecin yürümesi için kararlıdır" dedi.

Kürt hareketinin tarihinde hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik süreci içinde olduğu görüşünü savunan Kışanak, "Sayın Öcalan bu mücadelede kurucu irade olan, mücadeleyi bugüne getiren, tartışmasız, amasız, fakatsız ve bu sürece yön verecek en temel, en güçlü aktördür. Başka hiç bir tartışma yoktur. İmralı'da Sayın Öcalan'ın ortaya çıkaracağı iradenin arkasında olduğunu herkes söylemiştir. Biz de Kandil'de bunu gördük. Özgür bir irade için kararlı duruşu gördük" diye konuştu.

"ÖCALAN ÖZGÜR OLACAK, HALKIYLA BULUŞACAK"

"Bugün barışa doğru bir adım atılacaksa, cezaevlerinin de kapısı açılmalıdır" diyen Gültan Kışanak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kürdistan'da özgür ve eşit olmak istiyoruz. Özerk bir yönetim istiyoruz. Bunlar Türkiye'yi barışa götürecek taleplerdir. Bu süreci adım adım yürütürken, özgürlükler büyüyecek ve özgür bir ülkede yaşayacağız. Biz yaparsak doğru yaparız. Biz kazanırsak büyük kazanırız. Kürt halk önderi bu meydanda sizlerle halkımızla buluşacak bir gün. Sayın Öcalan özgür olacak. Sayın Öcalan halkıyla buluşacak. Hep beraber kazanıp özgürleşeceğiz."

YASAKLANAN AFİŞLER

Miting alanının girişinde kurulan arama noktasında mahkemece yasaklama ve toplatma kararı verilen iki pankartı taşıyan kadınlar polis noktasında durduruldu. Yaşanan tartışmanın ardından üzerinde 'Öcalan'a özgürlük' yazılı pankarta polis tarafından el konuldu. Kortejin önünde bulunan ve Paris'te öldürülen 3 kadının da aralarında olduğu PKK'lı kadınların fotoğraflarının bulunduğu ve üzerinde Kürtçe, 'Şehitlerimiz onurumuzdur' yazılı pankart tartışmalar sonunda alana sokuldu. BDP'lilerin mahkemenin yasaklamasına karşı 3 kadının fotoğraflarını karanfil fotoğrafları ile kapatarak platforma astıkları görüldü. Bu arada mitinge getirilen bazı çocuklara da PKK'lıların giydiği kıyafetlerin giydirildiği görüldü.

BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt de mitingde Kürtçe yaptığı konuşmada, "Kürt kadınları İmralı sistemini mücadeleleri ile boşa çıkaracaktır. Bugünden sonra eğer bir görüşme olacaksa Kürt kadınları diyor ki, bu tarihi bir görüşmeyse tarihteki gibi yazacağız. Kürt halkının önderini özgürleştirip, Diyarbakır surlarının burçlarına çıkaracağız" dedi.

Mitingde Abdullah Öcalan’ın gönderdiği belirtilen bir mesaj okundu. Öcalan adına okunan mesajda, "Geleneksel namus yerine, güzelliğin ve soylu kişiliğin çekiciliğini geçerli kılmak gerekiyor. Büyük bir ihtimalle rızalarınız dışında evlilikleriniz oldu. Sonra sizler annesiniz. Acılarınız var. Fakat anaç olanla aşk yaşanmaz. Aşk yaşamı öldürür. Kadını özgür olmayan bir halkın özgür olma şansı yoktur. Kadının özgürleşmesi Sakine’nin mücadelesidir. Sakine’nin hesabını soracağım, açığa çıkaracağım" ifadeleri dikkati çekti.

Rizeli sanatçı Ayşenur Kolivar'ın söylediği Karadeniz türküleri mitinge damga vururken, yöresel kıyafetli kadınlar kemençe ve tulum eşliğinde söylenen Karadeniz şarkılarıyla horon tepip halay çekti. (DHA)

[**

**](http://haber.mynet.com/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 289 yorum
doğrudur bu saatten sonra ne deseniz haklısınız TC yi satan bir başbakanımız var
dogru soyluyon kardes hak verıyom sana boyle başbakan olursa ocalan cumhurbaşkanı bıle olsa sasırmam artık
öcalan özgür olup meydanlara cıkarsa unutmasın erdoğanda bu yaptıklarından ötürü darağacını boylar TÜRK milleti ihaneti asla affetmez...
Bütün bu yaptıklarına rağmen hala onu başının üstünde tutan koyun sürüsü o zaman da önüne atılan bir balya samana tav olur sen merak etme.
Bazıları diyor ya eskiden de görüşülüyordu, ne fark var şimdi diye. İşte fark kadının söylediklerinde. Artık öcalanın muhatap kabul edildiği söyleniyor. Dediğin gibi kardeşim, Türk milleti ihaneti asla affetmez. Bu yaptıkları başbakanın sonu olacak. Umarım o cani ev hapsine çıkar da keklik gibi avlanır.
Basbakandan önce beni daragacina göndermen gerek...
HADİ BİLGİSİZ HERİF NE ALAKASI VAR...SEN GİT 350 MİLYAR DOLARIN HESABINI ESKİ İKTİDARLARA SOR? 1923 DEN SONRAKİ İKTİDARLARA SOR NEDEN ASIRLARDIR TÜM IRKLARLA YAŞAMIŞIŞ DA DAHA SONRALARI BU HALE GELİNMİŞ...1923 SONRASI ÜLKE İYİ YÖNETİLİP HUKUK DEVLETİ OLMASA OLAN OLUR TABİ.....GERÇEKLERE KARŞI SAĞIR VE KÖR OLMAYIN....
Asıldılar da ne oldu? Şimdi itibarları ( ki yaptıkları millete ve vatana hainlikti.) iade edilmedi mi? Onu da baş tacı yaparlar. :::((((
nereye affetmez? beyin mi kaldı türk milletinde. terör örgütüyle iş birliği yapıyor diyon adama tayyip yapıyosa bir bildiği vardır diyor beyinsizler.
bu milletten birşey olmaz.biz onu meclise de sokarız
Haklısın kardeşim katılıyorum sonuna kadar.
yorumlarıma bakarsanız koyu bir akp olduğum aşikardır ama bu yorum karşısında saygıyla eğiliyorum..
allah belanızı versin kan emici utanmazlar
CENGİZHAN BEDDUANIN MUHATABI ONLAR DEĞİL.YÜZDE ELLİ VE KONUŞTURANLAR.
arkadaş sen de beyin yok mu=?neden bunlara hakaret ediyorsun,önce kendi başbakanına bak
ÖNCE BUNLARI MUHATAB ALANLARI MASAYA OTURANLARI MÜZAKERE EDENLERİ ÖPECEKSİN
Bu zamana kadar bdp neyi almak istediyse yada neyi dayattıysa almıştır bdp yi tebrik ediyorum akp yede Allah a havale ediyorum.
DOĞRU SÖYLERSİN 19.VEKİLLE KOSKOCA SANILAN A.K.P.Yİ DİZE GETİRDİLER BENCE BÜYÜK BAŞARI.GEÇENLERDE ÜNİVERSTELİ GENCİ POLİS BURNUNDAN TUTMUŞ ÇEKİYORDU.YENİ YÖNTEMMİŞ DİYE ÖĞÜNÜYORLARDI.DEMEK B.D.P. AYNİSİNİ A.K.P.YE UYGULAMIŞ NEREYE İSTERLERSE YÖNLENDİRİYORLAR.
evet..
terörist denince de mangalda kül bırakmazsınız bir terörist değiliz diye. aslında doğru. dağdaki terörist bile sizin yanınızda masum kalır. şeytanın avukatları. bebek katilinin özgürlüğünden bahsediyorsunuz utanmadan. ama suç sizde değil. sizi konuşturan, oturacak yerlerinizi kaldıranlar utansın. şehitlerimizi dört döndürdünüz yattıkları yerde.
haklısınız...
ÖZ VE KISA A.K.P.
sen sen ol şehit olmaya gitme bak görüyorsun şehitlerin halini.
derler ya ac tavuk kendisini bugday ambarin da hissedermis
sen öyle san uyu yavrum uyu at üsküdarı çoktan geçti sen makarnanı yiyip uyu
bu işler lafla atasözüyle olmuyor kardeş adamlar hakikaten de istediği her şeyi yaptırıyorlar yakında çıkarsa hiç şaşırma...millet uyumaya devam ederse hersey rayında gider apo da doğu eyalet valisi olur...
Ambarlar çoktan paylaşıldı beş aydır gizli görüşmelerde, aç gözünü.
arkadaşım ne yazıkki her istediklerini yaptırdılar. Gözümüzün önünde ellerimizle verdik ülkemizi. kadın kürdistanı kurmuş bile baksana öcalan gelecek başımıza diyor.
it ürer kervan yürür.
allah cc türk milleti ve müslümanların yanında kim takar avrupayla kandili
a.k.p. takıyor onlar için türklük v.s.fark etmiyor müslümanlıklarında bile şüphe var.kandil ikinci vatanları oldu.
oradan öylemi görünüyor
tayyib takıyor uyuyorsunuz uyanın uyanınnn
Allah'ı karıştırma ya.Allah akıl vermiş kullanın diye.Tevekkül olmadan evvel tedbirini alacaksın.Kandili takmasalardı mektup yazdırmazlardı. Aç gözünü, kullan aklını biraz.
ELBETTE AVRUPA CANİ ÖCALANIN ARKASINDA OLACAK. KENDİ YARATTIKLARI VE FİNANSE ETTİKLERİ TERÖRİST ÖRGÜTE ELBET SAHİP ÇIKACAKLAR. KENDİ FOYALARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI ŞİMDİ.
kadın dogru söylüyor biraz gerçekçi olun akp 10 yıldır gizli gizli görüştügünü itiraf etti bugün artık utanmadan herşeyi açık açık yapıyorlar
elin gavurunun sahip çıkması zaten normal ,içimizdeki hain iskoçyalılar sahip çıkıyorlar on yıldır bu bebek katili caniye....
Elbette, zamanın iktidarları beceriksiz kalırsa, başta komşu devletler ve avrupa devletleri bunları desteklerse olacağı o tabi...şimdi de herkes atıp tutuyor.bir bakın 1923 sonrası bu ülke neden iyi yönetilmedi..50 yıldır doru dürüst anayasımız yok...bir parti 10 yıldır iktidarda yapmadıkları kaldı.. istiyorlarki yönetim kaos içinde olsun ki rahat davul çalsınlar, konyalı oynasınlar...
Öcalan denen o yavşak bu gün özgür olsun ben trabzonluyum askerliğimi tuncelide yaptım defalarca çatışmaya girdim okadar çok vatanımı severim ama Allah şahidimdir bu ülkeye savaş açarım ne kadar savaşabilirsem onu da ilk ben vururum hükümetin bilgisine ...
guzel hemserım senınle beraber benda aynı safta yer alırım bunuda unutma bir rizeli olarak sana islam ve türk sözü
bırdaha sehit olmucaksa teror bıtecekse serbest kalsın kardesım daha sehıt olmucak ıstedınız apo hapıste yesın ıcsın yatsın sehıtlerde olmaya devam etsın teror bıtcekse salın
EFENDİLİĞİN SANMA YAZILARINA YANSIYOR.EFENDİ EFENDİ BU MİLLET BU TOPRAKLARDA CAN VERDİ,KAN DÖKTÜ.ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLIYOR SENİN BU ZİHNİYETİNLE.BIRAK BU KAFAYI ARTIK.
SEN KİMİN SEMPATİNAZISIN.?
SAF MISIN NESİN ?
tabi bu düşünce tarzına göre Çanakkaledede düşmana karşı çılılmasa 500.000 şehit verilmezdi
tabıı sen şimdiye kadar Şehit olan insanlarımızı geriye getir tamam sen dalgamı geçiyorsun gebersin pislik hadi sıkıyorsa salsınlar bakalım onu kim koruyacak zannediyorsun vurduğu polislermi yada vurduttuğu o asker yakınlarımı yada pkk militanlarımı o İmralıda olduğu kadar yaşayabilir oradan başka bir yerde yaşayamaz bu halkın oyunmu oynadığını senelerdir zannediyorsunuz
O zaman bütün katilleri salın belki bir daha yapmazlar. Allah sizi bildiği gibi yapsın.
ACIL SECIM GEREKLI BUNLARI DURDURMAMIZ LAZIM ,HAYRET EDIYORUM NERDE BU MUHALEFET PARTILERI NEDEN IMZA TOPLAYIP SECIME GITMIYORLAR ,ULAN YOKSA BUNL;ARDAMI ISIN ICINDE NEDEN SUSUYORLAR
GALİBA HAKLISIN, BAHÇELİ DEĞİL Mİ GÜL Ü SEÇTİREN
seçim kanununda öyle bir madde yok meclisin karar alması lazım onuda almaları imkansız adamlar sadece genelbaşkanları ileride sorunla karşılaşmasın diye başkanlık sistemini vatanı için canını veren şehitlere ihanet ederek sağlıyorlar ne yapabilirsiniz.
seçim olacak da ne olacak, bizim milletimiz koyun yine akp ye oy verecek!!!!
BU APTAL MİLLET OLDUKÇA BUNLAR BU APTAL MİLLETE MÜSTEHAK AZ BİLE MEMLEKETTE BU KADAR KOYUN OLUNCA BÜTÜN BUNLARIN OLMASI KADAR DAHA DOĞAL NE OLABİLİRKİ MİLLET KOYUN EMBESİL ZEKA ÖZÜRLÜ KÜLTÜR FAKİRİ VE CAHİL ÖTESİ DAHA NE OLSUN Kİ TAM DA TAYYİBE GÖRE BİR MİLLET İŞTE KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRLERİNİ AĞIRLAR
100 binlerce şehit analarının açısı ne olacak.. Şehit yakınlarıdamı daga çıksın...
peki 100 binlerce daga ölen kürd analri ne yapsin? akili olalim gecmise baksak hic bir zaman üklemiz demokratlasmaz, hep avrupanin abd nin oyuncagi oluruz. barisa destek olacagimiza tam tersini yapiysunuz.
akp böyle bir haber okuduğum zaman sadece allah belanızı versin diyorum.bilinki evrenin yaptığı bu yaptığınızın yanında şerefliymiş.artık siz ve oy verenler düşünün devamını
başbakan duyuyormu acaba bu konuşmaları kim yaptırıyor bu cesareti kimden alıyorlar sayın başbakan orda burda konuşmak balıkesirde bir gaziyi susturursun cünki biz türkler koyun gibi diler sürü halinde kurda koşarız şimdi bdp ye cevap ver
ondan habersiz konuşulabilir mi, daha düne kadar burada anlatılanlara muhalefet edenler şimdi o anlatınların bizzat içinde ve hiç farkında da değiller.
yazıklar olsun bunlar bu lafları ederken nerede oy veripte güvendiğimiz insanlar yazıklar olsun bir caniyi bir katili adam yerine koydunuz utanmazsanız birde milletvekili yapın meclise sokun tam olsun
sanki sen BDP ye oyvermsin gibi yorumlar yazman baskalrin adina konusman yalnis. irkci söylemlerlen Türye 35 sene oldu bir yere varamadi birakinda barisi ülkeye getirenlerin yolunu kapatmaya.
2014 te öcalan meclise girecek canım oy verdıgınız parti bunu yapacak rahat olun...
insanda onur olması lazım.terör bitcekse yazmış bi arkadaş.terör bitecekse sen israil bayrağı altına da girersin.zamanın da bu adamı asmayıp şimdi konuşturanların türk onurunda haberi yok demek ki.bu ülkede bu kadar dış güçler varken barış olmaz.önce içimizde ki ajanları ve hainleri temizlemeliyiz.başta AKP hükümeti
bu ne yüzsüzlük bu ne densizlik bu nedir ya..zavallılar
akp nin gerçek yüzünü görenler akp nin bunları yapacağını gördü de bu cahiller görmedi gitti yine bunlara oy verdi yazıklar oslun..
verırler kardesım bu akp ye oy verenlerde terorısttır zaten
nüfusunun yüzde 50 si terorıst (akp) olan bır ülkede terorıst basının servest kalması normaldır.askerler bu yüzden ıcerı alınmıyormu terorıstler serbest dolaşsın dıye.
daha bunlar iyi günlerimiz apo köpeği hapisten çıkacak milletvekili olacak meclise girecek tayip yerini apo itine bırakacak BİZ TÜRKLER ise maalesef öküzün trene baktığı gibi bakacağız çünkü hala bu adamlara % 50 civarında oy verecekler var Allah sizi bildiği gibi yapsın
MERAK ETMEYİN A.K.P HÜKÜMETİ DE BEBEK KATİLİNİN ARKASINDA.
ÇOK DOGRU SÖYLÜYORSUN!
Demek çözüm sürecinden bunu anlan. Ne zekiymişin sen. Bunu tek başınamı düşündün yoksa kopyamı aldın.
Baris baris diyip duruyorlar. Sanki turkle kurt birbirine dusmanmi kendi kafanizdan baris diyip duruyorsunuz. Suna biz kendi aramizda kodamanlarla anlascaz adinada baris dicez. Sanki bu duruma kurt halkiyla turk halki getirdi. Durduk yere birbirleriyle dovusmeye basladilar. Ne yaptiysa disardaki dusmanla icerdeki hainler yapti..
bu hukumete oy atıp destek verenler unutmayın bunların yaptıgı bu konusmalarda sızlerınde destegı var hele su masadan bır kalkılsın kım haklı kım haksız bu ulke ozaman gorecek bakalım sızler ozaman ney yapacaksınız adamlar acı acık apo serbest kalacak dıyor kı o apo muebbet yemıs bırısı 35-40 Şehidin başlıca sorumlularından 100 mılyarlarca dolar kaybetmesını saglayanlardan bırısı bu ulkenın sızlerınde ıstedıgı bumuydu pekıı neden sesınız cıkmıyor butun sozlerımıze sızler muhalefet eden degılmısınız hadı bunuda bızlermı soyluyoruz pekıı
hükümetin yaptığı bütün icraatlardan onlara oy verenlerde onlar kadar sorumludur...
çok doğru
laaa başbakan nirdesin hadi sıkıyorsa cevap ver
biz çok zaman önce dedik bu akp apoyu içerden çıkaracak diye inanmadılar. içerden çıkınca da koyunluğumuza doymayalım diyecekler ama iş işten geçmiş olacak
o gün ya kıyamettir ya darbedir, yada rüyadasındır.
sen ÖÇALANA desen şimdi serbestsin çıkabilrmi acaba,siz bu hikayeyi gerçek bir bunu hiç unutmayın halk savaşımı sanıyorsunuz o koskoca bir yutturma?as olan bunu hiç unutmayın siyasi yoldan elde edilen hesaplar
Kendini böyle mi kandırıyorsun.Al gülüm ver gülüm olmadan hiç bir hesap olmaz.Uyanın artık.
valla artık ne deseler inanıyorum, adamın arkasında başbakan var, ülkeyi yönetiyosunuz AKP sayesinde. yaparsınız. inanırım.
Bizde sizin tam arkanızdayız. Kendinizi korumazsanız ne olacağını kestiremem..
bunlarin hepsi hala AKP ye oy verenlerin sucu. bu günahin veabli sizin boynunuza ... hadi simdi girin cennetinize
ben akp ye oy verdım ne gunahım var terör bıterse akpye oy vermeyenlerın gunahı olmucakmı? en azından ugrasıyorlar bıseyler bıtsın sehıt olmasın dıye sız napıyorsunuz? cene cene cene bos bos konusun baska bı ıse yaradınız yok zatn
kendine efendi_jojuk55 dıyen zat sen müslümanım diyemi geçiniyorsun jojuk un anlamı ney sorabilirmiyim ha bos bos konusuyorsun dıyorsun neo kanunları hıce sayıp sılahamı sarılmamızı beklıyorsun yoksa yada senın destekledıgın partı gıbı gıdıp terorıstle masayamı oturalım arkadas sen yukarıda soylenenlerı kabul edıyorsan oyle nık arkasına saklanıp yorum yazma bak ben ısmımle yorumumu yazabılıyorum pekıı sen neden nık arkasına saklanıp yorum yazıyorsun yoksa kotu bırsey olursa senı tanımalarınımı ıstemıyorsun dıkkat et karsı tezı savunanların cogu nık arkasına sıgınmadan yorumunu yazıyor
Efendi jojuk senin gibi aklı bu işlere ermeyenler bitecek zannediyor biter ama nasl biter biliyormusun misakı milli den vazgeçerek anladınmı şimdi yani bölünerek senin Akp en bu işin Öcalanla biticeğini zannedecek kadar kıt düşünüyor
efendi_jojuk55 ... kimin boş konuştuğunu kulaklarını açıp dinlersen daha iyi anlarsın...
barış olunca acaba nasıl bir yorum yapacaksınız..savaşmak istiyorsan buyur kandil orda.....
ben aponun yerinde olsam mit müsteşarıyla filan görüşmem.madem bir pazarlık süreci var karşıma recebi oturturum.anlaşılan muhatabı o imiş.nede olsa ikiside paçayı kurtarma derdinde.recebi başkan yapma karşılığında başbakanlığıda isteyebilir.bidon kafalı yobazlar bakalım bu işe ne diyecekler.
Akp lilere ana avrat sövse daha hafif kalırdı , ülken, bağımsızlığın varsa adamsın , odun kömür makarnan devamlı olur , iki çuvala ülkeyi satanlar , hak namına haksızlığa tapanlar , çoluk çocuğa haram ( faiz , domuz eti , fuhuş parası) yediripde, baş örtüsü taksit taksit serbest oluyor diye nara atanlar, Allah c.c. sizi ıslah etsin yok yola devam diyorsanız kahhar ismiyle muamele etsin.
eeyyyy AKP ye oy veren şehit anaları duyun akp apoyu salacakmış mezarda yatan şehit oğlunun kemikleri sızlayacak
başbakan sayesinde olur hatta kankasıyla elele siyasette yapar
YAVAŞYAVAŞ ALIŞTIRIYORLAR ÖNCE KCK SONRA GERİLLA DENİLEN ÇAPULCULAR VE SONRADA APO İTİ HERŞEYNE İÇİN BAŞKANLIK SİSTEMİ GETİRİP BAŞBAKANI KURTARMAK İÇİN .
artık bir şeylerin olması zamanni geldin birşeylerın huzura kavuşması icin ve bu bariş ortaminda ne gerekiyorsa yapılması lazım hic bir şey insan degerinde büyük degıl biz kürdler ve türkler zamaninda bir birimize kariş yaptıklarımız unutum ve bariş dolu huzur dolu bir şeylerın olması lazım ve cok kahraman kılavye arkasından yazan sanal aslanlar sesleniyorum kandil orda git orda bu artisligi yap birde bazı arkadaşlar sayın başbakanı kendi okul arkadaşi sanıyor hadini bil sen kımsınkı başbakana hakaret eder derecesınde yazıyorsun...
gerizekalı huzursuzluğu çıkartan tek kişi recep tayyip önce sen klavye yazmayı öğren ahmak.
ahmak seni gibi gerizekalilarin yüzünden insanlar ölüyor recep tayyip diyorsun biz mhp de gördük chp de gördük cahil insan
Senin gibi koyun,ezik insanlar iste bu ülkeyi boler.30.000 şehit her birinin en yakın ailesinde 4 kisi olsa120.000 derin acı ve sen kalkmış bu politikayı beğeniyor insan degeri diyorsun gercekten şüphe ederim sen gibilerden yazıklar olsun sen ve sen gibilere vatanını degerlerini ülkülerini satan insanasınız sizler yazıklar olsun
ne sen had uzmanı oldun yalaka
olur tabii o kadar kandırmaca var ki bu da olur bu ülkede
tayyıp babaları salar durmak yok yola devam akp ye oy verenler kına yakın !!
Diğer Haberler