Skandal Kılıçdaroğlu paylaşımına açıklama: Çocuk oynarken yapmış

Facebook hesabından "Kılıçdaroğlu'nun başı için evet" yazılı bir mesaj paylaşılan YSK Malatya İl Müdürü Gürsel Dursun açıklama yaptı.

Skandal Kılıçdaroğlu paylaşımına açıklama: Çocuk oynarken yapmış

Yüksek Seçim Kurulu Malatya İl Müdürü Gürsel Dursun'un sosyal medya hesabıda "Kılıçdaroğlu’nun başı için evet" yazılı bir mesaj paylaşıldı. Büyük tepki gören paylaşım üzerine açıklama yapan YSK İl Müdürü Gürsel Dursun, bunu, 12 yaşındaki çocuğunun bilmeden paylaştığını söyledi.

Dursun'un hesabından yapılan paylaşım kısa sürede sosyal medyada yayılırken CHP başta olmak üzere birçok kesimden tepki gördü. Hesabından yapılan paylaşım ile ilgili DHA muhabirinin sorularını yanıtlayan YSK İl Müdürü Dursun şunları söyledi:

"ÇOCUK OYNARKEN 'PAYLAŞIMA GİRMİŞİM BABA' DİYOR"

"İl Başkanını aradım özür diledim. Milletvekili Veli Ağbaba beye ulaşmaya çalışıyorum, özür dileyeceğim. Bana yakışmadığı için insanlardan özür diliyorum. Benim böyle bir hata yapmamam gerekiyordu. Ayın 25’inde olmuş. Ben sosyal medyayı çok bilmediğim ve anlamadığım için haberim bile yok. Dün akşam çıktı ortaya. Saat 22.30’da bir arkadaşın aramasıyla ortaya çıktı. Bir avukat arkadaş aile dostumuz hatta avukatımız Mehmet Ali Töroğlu bir şeyler paylaşmış. Ben hiç görmedim bile ve dün akşam çıktı. Çocuk oynarken ‘onun yorumlarına gireyim’ derken ‘paylaşıma girmişim baba’ diyor. Çocuk da farkında değil. ‘Mehmet Ali amca ne yazmış yorumlarına gireyim derken paylaşmışım baba’ diyor. ‘Paylaş'a basmış olabilirim’ çocuk böyle diyor. O da bilmiyor. Tam 12 yaşında. Sürekli telefon, bilgisayar elinde biliyorsunuz zamanın çocukları, hiç haberim yok. Haberim olsa böyle şeyi bırakır mıyım? Orada, anında çekerdim geri.

"30 SENEDİR ÇALIŞIYORUM HİÇBİR AYRIM YAPMADIM"

Facebook paylaşımlarımın herkese açık olduğunu daha dün öğrendim. Facebook’um herkese açıkmış. Haberim yok benim. Sosyal medya hesabımda 102 arkadaşım var 102 arkadaşın dışında herkese açıkmış. İşte asıl yazıyı yazan ‘Kılıçdaroğlu’nun başı için evet diyorum’ paylaşımını yapan kişi Mehmet Ali Köroğlu bizim çocukta paylaşıyor bunu. Benim sayfamda. Yoksa ben o yazıyı neden yazayım öyle şey olur mu? 30 senedir çalışıyorum ben hiçbir ayrım yapmadım. Hem de bizim öyle bir açıklamaya ne cüret ederiz, ne yetkimiz var beni ne ilgilendirir. Kim 'Evet' diyecek, kim 'Hayır' diyecek Kılıçdaroğlu’nun üzerine konuşmak benim ne haddime? Ama işte yani ‘akacak kan damarda durmaz’ hesabı. Çocukta çok bilmiyor ‘baba ben hiç hatırlamıyorum’ diyor. ‘bir paylaşıma basmışım’ diyor"

"ÇOCUĞUN YAPTIĞI ÇOCUKLUK"

YSK İl Müdürü Dursun, bu paylaşım nedeniyle çocuğuna da yüklenemediklerini belirtirken, "Sabaha kadar rahatsız edildik. CHP Malatya İl Başkanını aradım özür diledim. CHP yönetiminde bir akrabam var onu aradım özür diledim. Ondan sonra Veli Beye ulaşmaya çalışıyorum. Ben bunlardan özür diliyorum. Başka yapacağım bir şey yok. Başka ne yapabilirim? Kesinlikle yanlış anlaşılma veya çocuğun yaptığı çocukluk."

"BÖYLE BİR PAYLAŞIMIN YAPILMASI ÇOK ÜZÜCÜ"

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da paylaşımın parti örgütünde ciddi tepkilere neden olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Yüksel beyi tanıyoruz bugüne kadar taraflı bir tutumunu görmedik. Ancak bu paylaşım bizi çok rahatsız etti. Kendisi aradı. Özür diledi. Ben konuyu arkadaşlarımla istişare edeceğim. Daha sonra bir açıklama yapabilirim. Genel başkanımızdan da özür dilediğini ifade etti. Bu konuda şuan bilgilerim dahilinde bundan ibaret. Böyle bir paylaşımın yapılması gerçekten çok üzücü. İlgili müdür genel başkan yardımcımız Veli Ağbaba’yı da arayarak, özür dileyeceğini ifade etti."

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
Kuzenim yazmış :/ Kılıçdaroğlunu da sevmem ama kaç yaşında insanlarsınız yazdıklarınıza bakın ya
Bizde inandık
bi işi yapıyorsan erkek gibi yaptım diyeceksin dansözlüge gerek yok
BİZ İNANIR GİBİ YAPTIK BU BEYANINA SİZDE İNANIN NE OLUR. DESENE MALATYADA HAYIR ÇIKMA İHTİMALİ ARTIK SIFIRRRR
Çocuklarınızıda alet etmeyin bu gibi dümenlere,nedir bu kıvırtmacılık.
Bir baba suçu nasıl çocuğunun üzerine atabiliyor ,nasıl nesil yetiştiriyorlar bunlar.
Doğruysa eğer çocuğunu da kendi gibi yetiştiriyor,düşmanlıkla,nefretle;yazıktır,ayıptır yahu.Yalan söylemekten bıkmadılar.Hep bir bahane var.melih gökçek adlı bir şahıs varr o da kin kusup duruyor sonra montaj falan deyip geçiştiriyor.Bu ülkede akpliye hesap soracak hukuk yok,başka biri çıkıp üst düzey bir akpli için aynı şeyi yazsa şimdi içerideydi şüphesiz.
Tabi tabi çocuktur o kelle falan
@fcalemci ışidci çocuklardan özenti olabilir ihtimaller doğrultusunda...Çocuklarına sahip çıkalım insanlar:)
şimdi buraya benim çocukta sana neler yazdı hisset. sizin amacınız niyetiniz, tiyniyetiniz beş para etmez apaçık atatürk düşmanı şeriatçısınız, kılıçtaroğlunu günahım kadar sevmem ama seçim kurulu başkanının adaletsizliği çıldırtıyor insanı.
bu devlet görevlisi bunu açıklamak zorunda olmalı.oldurulmalı şayet huhuk devletine yaşıyorsak eger!!
Dikkat et senin işidçi çocuk uyurken kafanı kesmesin. D
çark
bir yalnislik oldugu kesin bence o kadarda salak bir insan olmaz yani... uzatmamk lazim özür yeterli...
@frei34 12 YAŞINDAKİ ÇOCUK İŞİNE BENZİYORMU HAKİKATEN? SALAKLIK KONUSUNDA ONDAN KALIR YANIN VARMI SENİN ????
madem bilgisayar kulanamıyosun o makamda nasıl çalışıyorsun.yemezler birader.erkek gibi yaptım desene...korkma iktidar chp değil hapise atmazlar..
Çocuk nasıl işidçi olmuş bu yaşta kafa kesme falan.
Harsızlıkta sınır tanımamış bu adamın çocuğu olmak en büyük ceza olsa gerek
baskanlik gelmeden yalan ,dolan, entrika kokulari gelmeye basladi.senin gibi kivraklara yaziklar olsun.
HEPSİ FIRDÖNDÜ BUNLARIN,YAZDIYSAN ARKASINDA DUR BE ADAM !!!
Ayıp ayıp birde çocuğuna atıyorsun olayı..
Sadece ke_malın değil tüm cehepeli kuduz köpeklerin kellelerini almak için kılıçlarımızı bileyledik.
buna herhalde inansa inansa kadir inanır başkasıda inanmaz mertçe doğruyu neden söylemiyorlarki
son 15 seneki seviye düşüklüğünü duble yolla örtmeye çalışıyorlar. geriye gidiyorsunuz balım boşuna kıvranmayın.
Kılıçdaroğlu Kan akacak dememiş miydi? İşte karşılığıda bu oluyor.
Diyelim ki çocuk yazdı. Kelle alacak kadar bir yazı yazabiliyorsa yetiştiği ortamı tahmin etmek zor olmaz. Durum daha da vahim değil mi? Özrü de itiraf gibi...
MAZERETLERİ SUÇLARINDAN BÜYÜK...BU KAFAYLA YETİŞEN YETİŞTİRİLEN ÇOCUK...ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.GELEN NESİLE BAKKK.!!!
HELAL OLSUN O ÇOCUĞA.EVETLER SEVGİDİR.EVLİLİKTE BİLE EVET DEMEDEN SEVGİLİ OLUNMAZ.SEVGİLER VE EVETLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.
bu arkadaş oyları sayacak öylemi
Yazdığının arkasında durmaktan acizsen yazmayacaksın hele hele de yazdıktan sonra kendini kurtarmak için çocukları kullanacak kadar zavallılaşacaksan hiç yazmayacaksın. İnsanda biraz onur olur.
Devlet kadrolarında böyle SOYTARI YALAMA AŞAĞILIKLARIN olmaması için HAYIRRRRRRRRR.
Allahım kimlerin elinde kaldık!!!
afferim dindar derken kindar bir nesil için elinden geleni yapmışsın
nekadar tanık bir ifade değilmi aynı bilgisayarı 10 kişi kullanıyoruz kim paylaşmış bilmiyorum diyen şıllık gibi
bir de bu çıktı her istediğinizi yapın yazın ondan sonra çocuk yaptı yav he he bizde yedik ya
Ya o paylaşımda rte nin ta anasını avradinı diye devam etseydi paylassaydı o seçim başkanına ne olurdu bi düşünelim hep beraber..
İşte bu tip kin ve nefret dolu "Evet'çiler" çok olduğu için "HAYIR".
Nasil bir oyunmus cocuk aile yansimasidir derhal gorevden alinmali bu adam nasil bu kritik mevkide olabilir
Çocuk yapmışmı ÇOCUKCA YAPILMIŞ MII.
15 yıldır zaten hep ya cocuklar yazıyo yada fotomontaj baska bisey yok bunlar kadar namussuzu bidaha gelmez bu devlete
Yaw he he kedidir kedi
Yahu bu kişi görevden alınmadı mı hala?Allah muhafaza,baştakilere muhalif kanattan böyle birşey gelse direkt hapis,hatta müebbet olabilirdi...:/
Diğer Haberler