Sosyal medya Devlet Bahçeli’nin şaşırtan açıklamasını konuşuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün akşam açıklamalarıyla NTV canlı yayınına damga vurdu. Programın bitmesine çok kısa bir süre kala söylediği sözler sonrasında 'Hayır mı diyecek?' sorusunu akıllara getiren MHP lideri Devlet Bahçeli için #BahçeliHayırDiyor etiketiyle sosyal medyadan bir çok mesaj geldi. MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ da Twitter hesabından yorumda bulundu. İşte Bahçeli'nin canlı yayındaki gündem yaratan açıklamalarına ilişkin paylaşılan o tweetler...

Referanduma yalnızca iki gün kalmışken MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözleri sosyal medyayı salladı. Dün gece NTV'nin programında konuşan Bahçeli, programın bitmesine adeta saniyeler kala yaptığı açıklama ile gündemi sarstı.

Bahçeli, “Bir danışman kalkıyor bir eyalet sisteminden bahsediyor. Cumhurbaşkanı da buna ses çıkartmıyor, kabulleniyor ise o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan, üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir?” dedi.

Bunun üzerine sosyal medya ‘Bahçeli hayır mı diyecek?' şeklinde tweetler attı.

İşte sosyal medyada Bahçeli tepkileri:

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN DA YORUM GELDİ

Devlet Bahçeli'nin özel televizyon kanallarının ortak yayınında, Erdoğan'ın danışmanlarının dile getirdiği "Eyalet sistemi" yorumuna partiden ihraç edilen Ümit Özdağ'dan yorum geldi.

Özdağ Twitter hesabından, “Erdoğan danışmanı görevden alınca eyaletlerin önünü açan 123.Md. yürürlükten kalkacak mi? HAYIR. Bahçeli danışmandan önce 123.Mdye karşi cikmalıydı” yazdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 73 yorum
EYALET SİSTEMİ RESMEN AÇIKLANSA ZATEN % 90 EVET ÇIKAR Kİ:)
Bahçeli'de kripto HAYIR cı çıktı..
ulan işiniz gücünüz çirkeflik hayır oyu toplarken bıle namuslu adaletli değilsiniz ama sözüm ona demokrasiden çoğunluğun sesinden yana özgürlükçü laik insanlarsınzı değilmi anca lafta elinizde imkan olsa her çirkefliği yaparsınız yok bahçeli hayır diyecekmiş vs vs işde sizlerin bu yüzlerini gördükçe sizin safınızda asla durmuyoruz söylediğiniz yalanlara siz iğnanın koyu bir ülkücü olarak sonuna kadar evettt
@mvg03 akp lıyım de başımın üstünde yerin var,onu anlarım ancak benim gibi bir ülkücüye sakın koyu ülkücüyüm deme dersen bende hasssss......tır derim
@mvg03 Osmanlının eyaletcikleri de safımızda durmamıştı, umarım akibetlerini anlatırlar
@mvg03 Sen ülkücü falan değilsin,onu geç bir kere,ülkücü adam bu zırva anayasa değişikliğine evet demez,diyemez.Türkiye Cumhuriyetini içine sindirememiş insanların hazırladığı anayasa maddelerini okudunmu?Hiç zannetmiyorum.Okusan zaten sende gönül rahatlığı ile HAYIR dersin.
@mvg03 Anayasanın ne olduğunu biliyormusun sanmıyorum o yüzden ülkücülükten bahsetme.
@mvg03 "hayır oyu toplarken bile namuslu ve adaletli değilsiniz" bu referandum calişmalarında ikisinide gördü bu halk çok şükür kimin ne kadar namuslu ve adaletli olduğunu tabiki herkesin namus ve adalet anlayışı farklıdır.
BİR KİŞİYE TOPLANAN VERGİLERİ DİLEDİĞİ YERDE HARCAMA YETKİSİ VERİLEMEZ ABD BAŞKANININ DAHİ BÖYLE BİR YETKİSİ YOKTUR BİR KİŞİYE EYALET KURMA ÜLKEMİZİ EYALETLER KURUP YÖNETME YETKİSİ VERİLEMEZ ABD BAŞKANININ DAHİ BÖYLE BİR YETKİSİ YOKTUR
@erol863 oğlum erol,sen corçmusun)))
eyyyyy ülkesini seven ülkücü kardeşlerim her şey ortada ben bu anayasaya kesinlikle hayır diyorum ,sizinde hayır diyeceğini allahdan niyaz ediyorum.
@apnekeo eğerki sen gerçekten ülkücüysen bende 69 yılında aya ilk ayak basan Neil Armstrong'um ..
@turgay_bozkurt_1980 turgay yazıyor kandırma bizi yoksa gerçekden sen neil misin harbiden anlatsana bize oraları naptın gelirken yol uzunmuydu olsun sonuna kadar ne diyecektik yaa inadınamıydı neydi unuttum bak şimdi hıh evet diyecektim hatırladım
eyalete hayırrrrrrrr
@lust32 eyalet yalanına inanan Anayasanın ilk 4 maddesini okumamıştır. Okumadan oy kullanmak ahmaklıktır. Ülkücüler EVET tokadını atacaktır bu fitneci yalancılara.
Yahu siz bu milleti aptal yerine koymanın bedelini ödeyeceksiniz akplisi chplisi mhplisi saadetlisi bbplisi herkes hayır diyor hayır çıkacak bu millet nasıl 15 temmuzda tankın önünde durarak demokrasisine sahip çıktıysa şimdide hayır diyerek sahip çıkacak hadi cumanız mübarek olsun
helal olsun Bahçeli özüne döndü bölücülere Papuç bırakma HAYIR
@speady31 biz biyere dönmedik sen Anayasanın ilk 4 maddesini oku oyunu ona göre gör. Eyalet falan hikaye.
@gurkan.atalay de get
sosyal medya değil chp liler konuşuyordur. dua ediyorlardır bi hayır dese diye.
BAHÇELİ BEY SON İKİ GÜN GEÇ KALMADAN HAYIR HAYIR HAYIR DE YOKSA ÇOK GEÇ OLACAK BİNDİN BİR ALAMETE GİDİYORSUN KIYAMATE
birilerinin temennisi en başından beri mhp nin de hayır demesiydi ama 16 nisan günü millet cevabını verecek.
DEVLET BAHÇELİ YÜREKLİ ADAMDIR..GERÇEK ÜLKÜCÜ DÖNEK OLMAZ..EVET DEMİŞSSE SÖZÜNÜN ERİDİR.SON İKİ GÜN ALGI YARATILIYOR...BOŞ ÇABA FAYDA GETİRMEZ
@suleymanbilgin49 ne algısı, aç konuşmayı kendin dinle. cb de cevap verdi, ben demedim danışmanım demiş diye :) hala algı diyorsun.
@suleymanbilgin49 ALLAH'a şükürler olsun herkes gördü bahçelinin ne kadar güzel döndüğünü git bir bak erzurumda sallayıp attığı ip duruyormu?
123 madde orada varsa risk var danışman atmakla tehlike kalkmaz MHP %99,99 hayır diyecek
bahçeli ben hariç hepiniz hayır verin demiş resmen
ATEŞE BENZİK DÖK SONRADA YANGIN DİYE BAĞIR.BU HALK SENİ TARİHİN ÇÖPLÜKLERİNE GÖMECEKTİR.ZAMANINDA DESTEK VERMESEYDİN BUNLAR BAŞKANLIĞA CÜRET EDEMEZLERDİ.
Bahçeli yaptığı yanlışın farkına vardı inceden mesaj veriyor anlayana...
SON AÇIKLAMA MHP DEN: EVET OYU VERİLECEKTİR. NOKTA.
adam 60 dakıka evet dedı, bir yerde ozmn is degisir dedi 10 sanıyelık umut neler yaptırdı hayırcılara.
tarih seni affetmiycek bahçeli
@canertasfrezya1 o ölüp gidecek,unutululcak. Olan bizim çocuklarımıza olacak.
bu hayırcıların umudundan ıstıyorum aga.
@uslax cb az önce açıklama yaptı, diyor ki ben böyle bişey demedim, danışmanım demiş. madem böyle bişey yok neden savunmaya geçtiler kendileri?
@uslax inat etme ne olur HAYIR de seninde olur ;)
Ya ne salak adamlarsınız adam üstünüze basa basa EVET diyor. Malmısınız anlamadık ki!!! Hala umut bekliyorsunuz. Ne istiyorsunuz gökten kemik mi yağsın!!!
@kadirokatar senden bize bize bir şey kalmaz sen o kemiklerin suyunada bir güzel çorba yaparsın afiyet olsun şimdiden.
KESIN "HAYIR" DER.
Sayın Bahçeli! Dal rüzgarı affetse de, kırılmıştır bir kere!Gözümden de gönlümden de evet dediğin gün düştün...
Sayın Bahçeli! -Habur rezaletine, -Açılım saçmalığını çıkartanlara, -PKK'nın şehir içlerinde yapılanmasını göremeyenlere, operasyonlara izin vermeyip askerimizin elini kolunu bağlayanlara, -Askerimize Ergenekon ve Balyoz kumpasları yapılırken bu davanın savcısı olanlara, -Teröristi gizli tanık, Genel Kurmay Başkanımızı sanık yapanlara, -Feto'ya ''ne istedin de vermedik'' diyenlere, devletin en ince kılcal damarlarına sızmalarını 15 senedir göremeyenlere, -Ankaranın nasıl parsel parsel satıldığını açıklayamayanlara, -Herkes tarafından aldatılmış olanlara, VATANSEVERLERİN ne diyeceği ortada.
Bahçeli milliyetçileri uyutmak için ninni söylüyor.
Bu saatten sonra evet dese yada hayır dese ne olurki, 40 gündür yanlışın yanındasın, saraya bahçıvan ederler dedik dinletemedik, kızlarağası yapmayacaklarını anlamış mış, çokta tın yani
Ne istiyorum biliyor musunuz, Referandumda evet çıkarsa hayırcılar, hayır çıkarsa evetçiler yollara çıkıp eşek gibi anırsınlar. Varmısınız? Hayır çıkarsa ben yapacağım. delikanlı bekliyorum.
@ekabir51 insanların kapalı kutuya atacakları oydan, üstelik iktidara en yakın kamuoyu araştırma şirketleri bile neredeyse başabaş rakamlar veriyorlarken nasıl oluyor da bu kadar emin konuşuyorsunuz, bir planınız mı var?
@ekabir51 yok biz senin kadar başarılı olamayız.en iyi yaptığın işi elinden almayız hakka hukuka inanırız.
Bahçeli sen partimizden bir an önce defol git...MHP ülkücülerin partisidir onlar idare eder partiyi.
Videolu kanıtlar var zaten. R.T Erdoğan Eyalet Sistemini istiyor
Laga lugaya gerek yok..bundan Hayır cılara ekmek yok..
Tayyip danışmanı görevden aldımı, almadımı. Bu adam adam değil patavatsızın teki zamanında Rahmetli Erbakanıda zor durumda bıraktı.
Bahçeli HAYIR çıkacağını anlayınca son bir hamle ile hızlı bir dönüş yapma çabası içerisinde.
megri megri bahçeli megri
Bahçeli denen saf , nasıl bir üçkağıda alet edildigini anlamaya başladı sanki.geçen yıl sana meydanlarda çocuğu olmuyor,niye evlenmiyor,faşist diyen adamlarla şimdi birbirinizin orasını burasını yağlıyorsunuz.acıcık HAYSİYET ya huu
cb asla ve kat a ben varken eyalet sistemi olmaz diyor. sonrası için garanti veremiyor. madem böyle düşünüyor neden önünü kesecek şekilde madde koymuyor. anayasa 4. madde gibi yazsın. eyalet sistemine geçilemez geçilmesi teklif dahi edilemez diye. bahçelide çaktırdamadan siz hayır diyin bana bakmayın der gibi olmuş.
Zorla Hayır'a çekilmeye çalışılmış Hayırcılar sevinmiş böyle kendilerini niye ezik duruma düşürüyosunuz ki kim evet demiş kim hayır demiş önemli değil kendi fikirlerinizle ülkeye yararımı olur yoksa zararımı olur düşünün ve karar verir bu kadar basit yayın organları hepsi yanlı evetcilerde hayırcılarda objektif ve gerçekci değiller Foxda bir kadın konuşuyor diyorki artık memurları yeri kesinleşmicek eğer işini düzgün yapmazsan atılabilecek bu çok güzel bir şey fakat buna bile karşı o zaman bu durumda tüm dediklerini yanlı ve yanlış olduğunu karar veriyorum iyi düşünün derim
MYNET! Yorum puanlarına göre yorumculara biraz daha fazla KREDİ verecek bir sistem geliştiremezmiziniz bu 500 karakter yetmiyor derdimizi tam olarak anlatmaya. Bu konuyu bir değerlendirin lütfen.
ya anketleri gördü kendini kurtarmaya çalışıyor ya da evet çıkarsa bu kendisinden bilinmesin diye ben son dakika uyarmıştım diyebilmek için böyle bir ayağa yatıyor.
SAYIN BAHÇELİ...HİÇ BİRZAMAN NE DEDİĞİN KİMSE TARAFINDAN NET OLARAK ANLAŞILMADI...
Ulan mal hayırcılar .. eyalet sistemi getiren bir anayasaya pkk neden hayır der .. biraz balık yiyin ... beyninize fosfor girsin ..:)
Tipik bir ; " SOSYAL MEDYA SON ÇIRPINIŞ , SON ŞANS , NE KOPARIRSAK ." vak-a sı
Diğer Haberler