Süleyman Soylu'dan canlı yayında CHP ve HDP'ye sert tepki: HDP gibi bir siyasi parti yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında 24 Haziran seçimlerinde HDP'nin CHP oylarıyla barajı aştığını söyledi ve 'CHP, HDP gibi bir partiyi meclise taşıdı. HDP gibi bir siyasi parti yok, PKK var' sözleriyle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar;

1987'de, ki 1980 darbesinde CHP kapatılmıştı, yıl 1991 de SHP HEP ile işbirliği yaptı %20 oy aldı, SHP 1994'te CHP ile birleşmek durumunda kaldı. Bugün CHP'lileri uyardım, partinize sahip çıkın dedim, partinize değil de HDP'ye bir oy diye bir anlayış ortaya koyuyorsunuz dedim seçim meydanlarında.

'HDP GİBİ BİR SİYASİ PARTİ YOK, PKK VAR'

Soylu, CHP'siz Demirtaş'ın oyları ile HDP'nin, CHP ile birlikte oylarının, Demirtaş'ın üstüne çıktığına dikkat çekti ve "CHP, HDP gibi bir partiyi meclise taşıdı. HDP gibi bir siyasi örgüt yok, PKK var" dedi.

CHP lideri sürekli istifamı istiyor. Şimdi bakın, Türkiye terörle mücadele ediyor. Ama terörle mücadelenin en önemli meselesi toplumsal destektir. Toplumsal destek var. Terör örgütüne herhangi bir desteği özellikle kendi sınırlarımız içinde yapmamalıyız. Terörle mücadeleyi eksiksiz götürmek zorundasınız.

Okuyucu Yorumları 21 yorum
bu adam şizofren chp nasıl meclise taşıyormuş kürtlerin hepsi hdp ye verdi bu mantığa göre bütün kürtler terörist.(soylunun mantığı)
"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan başka bir halta yaramıyorsun sayın Soysuz!
@asker257 Sayın hitabını dahi haketmeyen bir çocuk O.
bu söylemlerle asıl halkı ayrıştıran , bölmeye çalışan siz değil değil misiniz ? Terörist mantığından ne farkınız var şu an Allah aşkına. İstesek de istemesek o %12 lik kısım halkın bir parçası .
sayın bakan hdp ıle pazarlıklar yapab akp var mı pekı
doğru söylüyorsun...ama eksik söylüyorsun, hdp = pkk ve akp = işid... yiyin birbirinizi !!!
SAYIN SOYLU ÇOK DOĞRU SÖZLER SARFEDİYOR AMA BAZILARI TERÖRİST'E TERÖRİST DEMENİN DEMOKRATLIK OLMAYACAĞINI YADA ÖZGÜRLÜKLERE MÜDAHALE OLACAĞINI DÜŞÜNEREK LİNÇ UYGULUYORLAR SAYIN BAKANA...EVET 6,5 MİLYON KİŞİ HDP'YE OY VERDİ,EVET HEPSİNİ TERÖRİST İLAN EDEMEYİZ AMA 6,5 MİLYON KİŞİNİN KENDİNİ BU ÜLKENİN VATANDAŞI GÖRMEK İSTEMEDİĞİNİ,KÜRDİSTAN HAYALİ İÇİN TÜM TÜRKİYEYİ ATEŞ'E VERMEYE RAZI OLDUKLARINI VE BU HAYALLERİNİ TAZE TUTANINDA CHP DESTEĞİ OLDUĞUNU KİM İNKAR EDEBİLİR..?
@ortaknokta2009 çok doğru .. o oylar şimdi 3.6 milyona düştü.. gittikçe sıfırlanacak ... bakan bu ülkenin gururu..
O zaman HDP ye oy veren vatandaşlar da sizi,hükümetinizi ve devleti yok saysa ülke ne duruma gelir hiç düşündünüz mü?Nasıl olsa 5-6 milyon insan var oy veren onları da diğerleri gibi soykırıma uğratır bitiririz diye düşünüyorsanız buyurun bakan sizsiniz,yetki sizde.
BİR SİYASETÇİYE YAKIŞMAYAN DAVRANIŞ DEDİĞİNİZ KOCA PARTİ 69 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMIŞ SİZ HALEN YOK SAYIYORSUNUZ SİZİN DEMENİZLE YOK OLAMAZ ONLARDA ÇIKAR SİZE DER SİZİN PARTİNİZ YOK DERSE NE DERSİNİZ SİYASET DİLİNİZİ DEĞİŞTİRİN, TOPLUMU AYRIŞTIRARAK DAHA FAZLA KUTUPLAŞTIRMAYIN SİZ ÜLKEN İÇ İŞLERİ BAKANISINIZ SİZE YAKIŞIRMI BU AYRILIKÇI DAVRANIŞ SÖYLEMLERİNİZE ÇOK DİKKAT ETMENİZ GEREK BAKIN SİZİN DÖNEMZDE ÜLKE NE HALE GELDİ KİMSE KİMSEYE MERHABA DEMZE HALE GELDİ İSTEDİĞİNİZ BU MU SN BAKAN..
ey soytarı yüzde 11.5 oyu anana vermedi bu halk
mecliste 600 tane Soylu olsa Türkiye nin hiçbir sorunu kalmaz.
ŞAKA GİBİSİN SAYIN BAKAN. OLAĞAN ÜSTÜ HAL YASASI DA VARKEN MADEM HDP DEMEK PKK DEMEK Kİ DOĞRU NEDEN KAPATMIYORSUNUZ.
@amanof4141 laf ebeliğini kendine yap... neden kapatmamış cahile bak..
Soylu bu gidişle Ülkede İç savaş Çıkarır
birilerinin zoruna gitti sanırım gerçekler.
HAS PARTİ DİYE BİR PARTİ VAR MI BİTANEM?
Daha hala çocukça konuşuyorsun. Meclisteki partinin adı Hdp değil mi. Nasıl yok. 6000000 oy veren kürt halkını da yok mu sayıyorsun çocuk.
Sayın Bakan sen kendi işine bak.Ülkede her gün şehit haberleri geliyor,her gün bir kaç sahipsiz yavrunun öldürüldüğü haberleri ile yıkılıyoruz.Sana ne başka partiden.HDP diye parti yokmuş.Adamlar 5 milyon civarında oy aldı.Bu oylar uzaydan mı geldi.Üstelik HDP diye bir parti yoksa neden kapatmayıp seçimlere soktunuz.80 milletvekilini beleşten cebe indiremeyince mi aklınız başınıza geldi.İşine bak işine.Bu ülkede çocuklarımızla güven içinde yaşamak istiyoruz.
Madem düşünceniz bu yönde sayın bakan kapatın gitsin şu partiyi. Bakıyorum da bazı yorumlarda bakanın sözleri dokunmuş yorumcuk yapanlara adam doğru diyor terör seviciler
Diğer Haberler