TBMM'yi kim yönetecek? Deniz Baykal kararını değiştirdi

TBMM'yi en yaşlı üye sıfatıyla açacak CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal karar değiştirdi. Meclis'i İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz açacak.

TBMM'yi kim yönetecek? Deniz Baykal kararını değiştirdi

Pazar günü TBMM açılışını yönetmesi beklenen Deniz Baykal kararını değiştirdi. Meclis'in açılışta ilk oturumunu İYİ Partili Durmuş Yılmaz yönetecek.

Merkez Bankası'nın eski başkanı olan 1947 doğumlu Yılmaz en yaşlı üye sıfatıyla 8 Temmuz'daki oturumda açılışı yapacak.

Daha önce Deniz Baykal'ın açılış oturumunda yer alması bekleniyordu. Ancak Baykal kararını değiştirdi.

DURMUŞ YILMAZ KİMDİR?

Durmuş Yılmaz 1947 senesinde Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Karacaömerli köyünde dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğrenimini memleketinde okuyan Yılmaz, lise eğitimini Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi'nde tamamladı.

Lise mezuniyetinin ardından 3 sene Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam etti. 1970 senesinde Millî Eğitim Bakanlığının açmış olduğu Devlet Bursu sınavını kazandı ve Ticaret Bakanlığı adına iktisat öğrenimi için İngiltere'ye gönderildi.

City University of London'da ekonomi dalında lisans, University College, University of London'da lisans üstü eğitim gördü.

1980 senesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kambiyo Genel Müdürlüğünde göreve başladı.

18 Nisan 2006 - 18 Nisan 2011 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı oldu.

7 Haziran 2015 - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında da MHP'den 25. Dönem Uşak Milletvekili oldu.

2017 senesinin Ekim ayında, Meral Akşener'in yeni partisi İyi Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alarak 24 Haziran seçimlerinde Meclis'e girdi.

durmus yılmaz kımdır


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
DEVLET Bahçeli açmalı ! vatan hainlerine meclisi açdırmayız !
mantıklı olan olmuş
Ya adamın resminden belli ne halde olduğu, onun milletvekili seçilmesi bile hata.. Amaç ne acaba diye merak ediyor insan
@birtutamavi amaç fitne ve bozgunculuk. geçen seçim hapisteki adamlara kadar vekil adayı gösterdiler. adamlar ittihadcı.
chp ye oy vermiş ve böyle giderse bir daha asla vermeyecek bir vatandaş olarak soruyorum bu adamın millete ne hayrı dokunacak vekil yapacak nice okumuş mükemmel profesörler varken hasta bir insanın bu ülkeye partiye ne katkısı olacak bir daha nah alırsınız oy
Baykalın metresi açsın boşuna bizim vergimizle maaş aldı biraz yatak dışında da çalışsın . Chp de namus var mı?
aday gösterdiğiniz ensar vakfı başkanında namus varmı hani erkek çocuklarına taciz tecavüz ? yoksa 1 kereden bir şey olmaz diyen bakanınızda mı namus var ?
zaten bu yaşta seçilmen /aday olman /aday gösterilmen hataydı...neyi kimi temsil edecek nasıl muhalefet yapıp hak koruyacak.ahde vefayla alaksı da yok durumun.yanlış,yanlış,yanlış.
Bu adamın akıl sağlığının yerinde olduğundan bile şüpheliyim, nasıl olur da millet vekili seçilir. Yazık ülke kimlere kaldı yazık.
İnsan zamanı gelince çekilmeyi bilmeli,Sn.Baykal git kalan ömrünü huzurlu sağlıklı yaşa, geçmiş olsun ,sen endişelenme! Bu ülke halkı akliselimdir,sen olmadan da bu işler olur Hacı
hala siyasette ben analamdım ki adamı Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Hilkarin Paltan.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Hilkarin Paltan diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Hilkarin Paltan yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız
deniz baykal saglıgını kaybetmiş boşuna vekil yapıyorlar herhalde ölüncede vekil yaparkar
Saçma bir şey en yaşlı üyenin açması...!!!
devlet,resmi işlerde 65 yaşından sonra vatandaştan doktor raporu istiyor.bu kural milletvekilleri için niye geçerli olmuyor acaba.milletvekili seçilme yaşı üst sınırı niye konmuyor?milletvekilleride 65 yaşına kadar vekillik yapsınlar.genç dinamik vekiller olsun.
Deniz Baykal Cumhuriyet Halk Partisinin en değerli ve en tecrübeli isimlerinden birisi gerçekten. Ama artık Türk siyasetinde birşeylerin değişmesi gerekiyor. Ölene kadar koltuk, mevki-makam düşüncesinden vazgeçilmesi şart. Gerçek demokrasilerde hizmet edemeyecek durumda olanlar ve seçim kaybedenler emekliye ayrılıyor ve istifa ediyor. Japonya, İsveç ve Hollanda sadece birkaç örnek.
Baykal en yaşlı üye olabilir, seviliyordur seçim çevresinde seçilebilir,CHP saygı olarak vefasızlık yapmamak adına yeniden listeye alıp seçtirmiş olabilir ama Allah aşkına adamın fotoğraftaki hali bile sağlığının tam olmadığını gösteriyor.Açılışa gelebilse acaba konuşabilecekmi.Konuşsa anlaşılabilecek mi.Nostalji ile ülke yönetilmiyor.Meclisin açılışında başka bir üye konuşur kalanların arasından en yaşlı olarak olur biter.Niye herşeyi problem ediyorsunuz.Adam konuşmaya kalktığında fenalaşsa,oracıkta yığılıp kalsa vicdanınız hiç mi sızlamayacak.Baykal doğru karar vermiş.Neyini tartışıyorsunuz.
Zaten çok sakat bakıyor D. Baykal. Bence meclisi o açmasın. Allah genede şıfa versin..
En büyük hainlik İFTİRA atmak.
Memura 65 ten sonra zorunlu emekli olacaksın diyor memleketi bu fosiller yonetiyor tam bir komedi filmi
ASLINDA ENGENÇ ÜYESİ KONUŞMALIKİ CANLILIK ANLAM GELSİN MEJLİSEDE BARİ ADAMIN KENDİNE HAYRI LAMAMIŞ ELİNDE AVCUNDA NE VARSA VERMİŞ MEJLİSE BIRAKIN İSTİRAHAT ETSİN BARİ YERİNE GENÇ BİRİ GELSEYDİ BELKİ HİZMETİ DOKUNURDU BÖŞUNA ADAY GÖSTERİLDİ BENCE
bu durumda vekil seçilmesi ya meclisin pek işe yaramadığını ya da siyasetin al gülüm ver gülüm olduğunu gösterir yazık
Recep Tayyip Erdoğan'a aday olma diye çemkirmişti Cumhurbaşkanı olarak meclise çağırmak ve kürsüye çağırmak zoruna gitti galiba :)
Diğer Haberler