Trabzon'da şehit olan Eren için HDP'den açıklama

Trabzon’un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün şehit edilmesiyle ilgili HDP'den kınama mesajı geldi. HDP’li Kemalbay yayımladığı başsağlığı mesajında 'Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz' ifadelerini kullandı.

Trabzon'da şehit olan Eren için HDP'den açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Trabzon’un Maçka İlçesi’nde, güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül için başsağlığı mesajı yayımladı. HDP’li Kemalbay, "15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay’ın Eren Bülbül için yayımladığı başsağlığı mesajı şöyle:

"Trabzon’un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül’e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. ’Ölüm’ ve ’çocuk’ sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
iki yuzlu yalancılar.....
anlamadinmi kardes pkk demiyo sorumlu diyo gene turkiye cumhuriyetine laf soyluyo kacak oynuyolar her zamanki gibi pkk diyemiyolar
Erenin evine kadar silahla gelenleri kinamayinda onu catisma bolgesine cekenleri kinayin, oralari catisma ortamina kim soktu.
Erenin katili pkk ve siyasi destekcileridir, utanmasalar ereni suclayacaklar orada ne isi vardi diye.
@uslax bu ülkede at izi it izi birbirine karışmiş diyenleri bilelim.Onun için ağzınızda sakızlaşmiş ırkçı söylemlerinizden kurtulun bu ülkenin barışçıl bir ortama ihtiyacı var,saldırgan barbar dilinizden kurtulun,halkların kavgası yok sizin gibi ırkçıların barbarlığının yaratığı puslu havadan faydalanan cahiller vardır.
sorumlu olansezin gibi iki yuzlu kınıyormus bırde hainler
şerefsizler bir de taziye mesajı yollamış...dağ o.....u: SİZİN DİLİNİZİ KESMEYEN BU DEVLETEDE YAZIKLAR OLSUN......adi utanmaz şehir erenimizin adını bile ağzına alma kaşar,bok seni....
ulan sizin ALLAH bir dediğinizden başka hiçbirseye inanmam yalancı iki yüzlüler
kınamak mı, zerre kadar üzülmezsiniz , yalan.siz PKK ya terör örgütüdür demiyorsunuz ki, bu devlet sizi besliyor, yılan gibi sokun diye.
Bu ülkenin birlikteliği,güçlülüğü,adaletti,evrensel hukuku için HDP gibi yüreklive onurlu insanlara ihtiyacı vardır.Irkçı ve kinci dinci barbarların son sanaryolarını görüyoruz gelecek evrensel hukukla bütünleşmiş bir Türkiye için artık kohnemiş ırkçı kinci dincilerden kurtulalım,hayat güzeldir hep beraber eşitçe birlikte güzel günlere.
Ahh ulann kendine sahip çık ülkem acıma hiç bir haine hiç bir ülkemin insanının acımaya hakkı yoktur kötüler için cehennemi inşaa eden rabbimin emeklerine yazıktır cehenneme gideceklerre yardımcı olmalı iyilik sever milletim onlara yapılacak veya acıyacak tek davranışımız 2 adet kurşun tam kalplerine ozaman bu dünyada iyilik yeniden hükümdar olur.
Bizim yiğitlerimiz 15 inde de 20 sinde de 25 inde de 75 inde de yiğittir sizinkiler gibi it değildir,fistan giyip peçe takmaz canını ortaya koyar ama vatanına el uzattırmaz silahı beline takar aslanlar gibi durur küffarın karşısında,korku nedir bilmez yenilmeyi kabul etmez korkak değil erkektir namert değil merttir o nedenle karıştırmayın it ile YİĞİDİ...Bizim dirimiz gazi ölümüz şehittir böyle bir milletin torunuyuz siz ise diriniz kalleş ölünüz leştir neymiş Sözde kınamış mış mış mışta mış mış mış...hadi ordan it soyları...
yorumlarında hakaret edenler. HDP'yi anlamak için sizi kullanan din tüccarları Faşistleri hayatınızdan atmanız gerekli
PKK'yı lanetlemeyen ve PKK'yı lanetlemeyen bir partiye oy veren herkes Eren'in katilidir
kınama mesajı bile ironik neymiş sorumluluğu olanları ulan en başka bu partiye mensup kim varsa kodese tıkıcaksın işte erenin katiline sempati duyan alçaklar
DALGA GEÇER GİBİ KINIYOLAR BİDE
@cinowine şerefsizler öldüreni kınamıyorlar ki, güya yol göstermeye götürenleri kınıyorlar.
Sorumluluğu derken muhtemelen yine devlete suçu atmıştır, neden terörist itleri kovaladı devlet diye.
Bu kınama mesajı bile bizle alay etmektir.Pkk nın tasmalı sözcüleri
şirin gözükmeye çalışmayın.
Diğer Haberler