Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na 'yürüyüş' tepkisi

Başbakan Yıldırım Diyarbakır'da toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun 'adalet' yürüyüşüne tepki gösteren Yıldırım, '15 Temmuz'da meydanlara inmeyenler, şimdi tutmuşlar Ankara'dan İstanbul'a yürüyorlar. Yürüyeceksen, darbecilere karşı yürüyeceksin. Adalet sokakta aranmaz" dedi.

Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na 'yürüyüş' tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı ve ikinci gününde olan 'adalet' yürüyüşünü eleştiren Yıldırım, "Şimdi tutmuşlar Ankara'dan İstanbul'a yürüyorlar. Yürüyeceksen, darbelere karşı yürüyeceksin. Adalet sokakta aranmaz." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Sur ilçesindeki Melikahmet Caddesi'ndeki yenileme çalışmalarının açılış törenine katıldı. Yıldırım, Diyarbakır'da son olarak askerlerle iftar yapacak.

Başbakan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Şimdi artık birlik olma, beraber olma, birlikte Türkiye olma zamanıdır. Diyarbakır'ın ihtiyaçlarını biliyoruz. Diyarbakır'ın birinci derdi, terörden şehri temizlemek, terörü buradan kökünü kazımak. Şimdi terörün Diyarbakır'dan kökü kazındı mı? Artık terör örgütü esnafımıza, vatandaşımıza tehdit ederek haraç alarak zulüm yapabiliyor mu? Yapamıyor. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, Diyarbakır'ın yanındadır. Onlara asla bu topraklarda bir daha nefes aldırmayacağız.

Diyarbakır ihanete geçit vermez, Türkiye'nin birliğine beraberliğine her zaman sahip çıkmıştır, her zaman sahip çıkmaya devam edecek.

KILIÇDAROĞLU'NUN 'ADALET' YÜRÜYÜŞÜNE İLİŞKİN: YÜRÜYECEKSEN DARBELERE KARŞI YÜRÜYECEKSİN

Siz değil misiniz, 15 Temmuz'da Cumhrubaşkanımızın meydanlara inin dediğinde bayrağı elinize alarak bu meydanları siz doldurmadınız mı? Alçak darbecilere hak ettikleri cevabı siz vermediniz mi? Allah sizlerden razı olsun. O gün meydanlara inmeyenler, şimdi tutmuşlar Ankara'dan İstanbul'a yürüyorlar. Yürüyeceksen, darbelere karşı yürüyeceksin. Adalet sokakta aranmaz.

ESNAFA ZİYARET

Binali Yıldırım, Başbakan olduktan sonra üçüncü kez ziyaret ettiği Diyarbakır'da iftar öncesi esnafı ziyaret etti.

İHA'nın haberine göre, Diyarbakır'da bazı yenileme çalışmaları için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım'ın ilk durağı Diyarbakır Valiliği oldu. Yıldırım burada, Vali Hüseyin Aksoy'dan brifing aldı.

YILDIRIM'IN ZİYARETİ ÖNCESİNDE SIKI GÜVENLİK ÖNLEMİ

Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'a gelmesinden önce kentte polis sıkı güvenlik önlemleri aldı. Diyarbakır Havalimanı yolunda bulunan açık kanalizasyonlar, sulama kanalları ve köprü altlarında dalgıç polisler tarafından bomba ve patlayıcı araması yapıldı.

DHA'nın haberine göre; Başbakan'ın konvoyunun geçeceği güzergahta önlemler artırılırken, yolda bulunan köprü altları, açık kanalizasyonlar ve suluma kanallarına giren polisler, patlayıcı ve bomba araması yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
kendi ağzıyla edi büdü başbakan oluyor dedi.bize söyleyecek birşey kalmadı normal bir tc başbakanı böyle şaklabanlıklar yapmaz...
adam gayet demokratik bir eylem yapıyor bunun neresi kime zarar veriyor gerçekten merak ediyorum.
GÜÇLÜ DEMOKRASİ İÇİN, GÜÇLÜ MUHALEFET GEREKLİ..! LAİK DEMOKRATİK ÖZGÜR TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZ İÇİN KILIÇTAROĞLU İLE BİRLİKTE YÜRÜYORUZ, ADALET İSTİYORUZ... YA ADALET, YADA ADALET...
basbakan mi,hani nerddee
Sen ancak abidik gubidik islerden anlarsin.. Bize 15 temmuz dersi verecegine 15 temmuz akşami ilgaz tuneline niye saklandin? Onu anlatsana..
seni halk başbakan adayısın diye seçti başbakanlığını halk seni göndermeden başkasına verdin halkın sucu ne uzaktan kumandalı başbakan istemiyoruz bu bile ADALETSİZLİKTİR
ADALET SOKAKTA ARANMAZ DİYOR PEKİ ADALET NEREDE
adalet varsa ts neden elın gavrundan adalet dılenıyor.desenıze adamına gore adalet.güçlü parası arkası varsa adalet var.
sende hoşgeldin Binali yıldırım bu diyarbakır da konuştun ya anlaman gereken tek bişey var bu halk adalet istiyor.2005 -2007 yıllarında recep tayyip erdoğan da geldi burda nillete söz verip bu barışı sağlıyacam deyip oyları kaptı söyleyecek o kadar şey var ki öğrenin artık bu toplarda yüzyıldan beri kürtler yaşıyor
LAİK DEMOKRATİK ÖZGÜR TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZ HEPİMİZE YETER..! BU KAVGALAR NİYE..? SARILIN ULAN BİRİ BİRİNİZE, KUCAKLAYIN ULAN BİRİ BİRİNİZİ EN İÇTEN KARDEŞÇE.................................
Adalet in sokakta arandığı tarihlerde geçiyor sayın bakan
türkiye demokratik,hukuk devletidir.başta tayyib olmak üzere herkes anayasa ve hukuka uyar,yargıya karışmaz,hakim ve savcılar kimseden emiralmaz,duymayan kalmasın
Diğer Haberler