Yolsuzlukta Erdoğan’ın eline kimse su dökemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yolsuzluk konusunda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın eline su dökecek ikinci bir adam yoktur." dedi.

Yolsuzlukta Erdoğan’ın eline kimse su dökemez

ANKARA (CİHAN)- Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin her konuda bir projesi olduğunu söylen Kılıçdaroğlu, "Askerlik ile ilgili projemizi anlattık. 15 aydan önce 9 aya, sonra aşamalı olarak 6 aya indireceğiz, dedik. Bedelli askerlik konusunda da düşüncelerimizi söyledik.” diye konuştu. AK Parti'nin kendi projelerine sahip çıktığını savunan Kılıçdaroğlu, "Demek ki, CHP'nin tüm projeleri doğru." ifadelerini kullandı.

Serbest bırakılan Türk pilotlarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Otur Katar Şeyhi'ne dua ete. Neden kendi kendine şov yapıyorsan. Üzerinde durulması gereken nokta şu: O pilotlar neden esir alındı. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı Lübnan sokaklarında özgürce gezebiliyor mu? Gezemiyor. Senin dış politikan yüzünden." şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarının içeride ve dışarıda güven sorunu yaşadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "Sevgili diktatörümüz, yolsuzlukla ilgili dolaylı olarak CHP'yi suçlamış. Bir şeyde gerçekten hakkını teslim etmek lazım. Yolsuzluk konusunda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın eline su dökecek ikinci bir adam yoktur. Eğriye eğri, doğruya doğru. Demiyor muydu ‘ben yırtık ayakkabı ile siyasete girdim'. Dünyanın en zengin başbakanlarından birisisin. Maaşın, ödediğin vergin, beyan ettiğin karlar belli. Nereden yürüttün bu parayı? Yürütme organını başıyım ben, diyor. Doğru, yürütme organının başısın." dedi.

"TÜRKİYE, ADIM ADIM DEMOKRASİ DIŞINA İTİLİYOR"

Türkiye'nin adım adım demokrasinin dışına doğru itildiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, "Tüm yurttaşlarımdan duyarlı olmalarını istiyorum. Adım adım otoriterleşen bir sürecin içine giriyoruz. Kimse konuşamıyor, kimse düşüncesini açıklayamıyor." diye konuştu.

Demokrasiyi ayakta tutan kurumlardan birinin yargı olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bugünkü yargının siyasi otoritenin elinde olduğunu savundu. Hükümetin, Yargıtay ve Danıştay'a militan yetiştirdiğini iddia etti. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Yargıtay kararı ile ilgili görüş belirtiyor. Senin tarafsızlığın ne oldu? Dava önüne gelince konuşacaksın. Şimdiden zaten görüşünü beyan ediyorsun, ben sana nasıl yargıç diyeceğim. Vicdanı ile karar vermek varken, birilerinin talimatı ile karar verirseniz orada adalet mi olur. Adaletin olmadığı yerde ahlaktan da söz edemezsiniz. Yolsuzlukların bu kadar artmasının nedeni de bu." ifadelerini kullandı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
ÇOK DOĞRU,HAKKINDA 60-70 YOLSUZLUK DOSYASI VAR DEMOKRATİKLEŞME DİYOR,ESAS DEMOKRATİKLEŞME DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASIDIR DEMOKRASİYLE İDARE EDİLEN ÜLKELERDE DOKUNULMAZLIK VARMI AMERİKA BAŞKANINA BİLE DOKUNUYORLAR,BİZİMKİLERE DOKUNAMAZSIN
Ammada attin yahu. Nerede dokunulmazlik yokki. Bilip bilmeden konusma.
BU NASIL BİR ZEKADIR YAHU...tamam askerlik süresi ile ilgili projeni zamanında anlatmışsın...iyi güzel de halk tercihini ak partiden yana kullanmışsa, chp iktidar olana kadar askerlik süresi ile başka hiç kimse oynayamaz mı...yani askerlik süresini düşürmek için chp nin iktidarı mı beklenecek...THY dünyanın dört bir yanına uçuyo, nerde pilot kaçırırlar, nerde kaçırmazlar hesabı yapmadan..international havacılıkta pilotlar, indikleri ülkelerin koruması ve güvencesi altındadırlar.bir huzursuzluğun varsa lübnan hükümetini sorgula..
buralardan çıkıp akp ye oy verenleri eleştirenler önce bir bakın ortalıkta hakikaten adam gibi muhalefet yapabilen siyasetçi var mı? akp yi eleştirene kadar karşısına onunla siyasi arenada kapışabilecek şerefli şahsiyeti güçlü muhalefet çıkartın. o zaman zaten akp diye birşey kalmaz
Ah ah bu chp nin yaptíklarını bilmesek kemale inanacazda herşey ortada
akp li olduğu haykırkma dayyip :)
mükemmel konuştunuz bugün tebrikler başkanım...istanbulu Gürsel Tekin'e emanet edin gençlikle beraber iktidara gelelim...
yazıktır yahu sayın kılıçdaroğlu ikinci bir adam yoktur diyorsunuz bir tanesi yetmiyormu
ALLAHA İNANAN YÜREKLİ VE DELİKANLIM KONUŞAN BU A DAMI ELEŞTİRMEZ ALLHTAN KORKMAYAN DA İKTİDARDA KEMAL VAR GİBİ KEMALİ ELEŞTİRİR BU GÜN AKŞAM İZLEYİN BAKALIM KAÇ KANAL VERECEK BU KONUŞMAYI ALLAHSIZLARIN BASKISINDAN KORK-MAYAN KAÇ KANAL KALDI YEYİM SİZİN DEMOKRASİŞNİZNİZ HEPİNİZ TÜRK M,İLLETİ OLARAK YERİN DİBİNE GEÇMEYE LAYIKSINIZ ÇÜNKÜ ÖYLE BİR M,İLLET KALMMAIŞ HEPSİ SATILMIUŞ
doğru söze ne denir!!!!!
başbakan cıksın büyle birşe yok desin görelim yanlışmı doğrumu bilelim
TAZMİNAT ÖDÜYOR BÜTÜN YALANLARI AÇIGA ÇIKIYOR BİR OY KULLANACAK KAPASTİSESİ YOK BİTLİ BAKLANIN KÖR ALICISI OLUR
yolsuzluk ispatla değil hesapla olur başbakanlık maaşı belli otur hesapla arkadaş bin katı gelir çıkmazsa kafamı keseyim.
ah siz iki ayaklı beş para etmez koyunlar ah
yok mu indiren!!!!! ak parti 12 aya indirdi mhpde 12 de kaldı chp ise 6 ay diyor!! bdp ye bakmayın onlar bedavacılığa alışkın olduklarından , hiç askerlik istemedikleri için bu mezat dışında kalıyorlar.hayddi itti gidiyor yokmu indiren!!!!
hortumları kestik diye nutuk atılıyordu.doğru ama devamını söylemiyorlar. hortumları kestiler kendi yandaşlarına ihelelerle tekrar bağladılar. herkes çevresine baksın yandaşların nasıl palazlandığını görür
ateş olmayan yerden duman çıkmaz temiz bir akp li gösterin kölesi olayım yalan dolan talan işte tayyep işte akp
Diğer Haberler