Zafer Çağlayan'dan flaş hamle

FETÖ'nün iş dünyasındaki yapılanmasını oluşturdukları iddiasıyla TUSKON ve üye şirketlerine açılan 21'i tutuklu 86 sanığın yargılandığı davaya eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan müdahillik talebinde bulundu.

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 21'i tutuklu 86 sanık hakkında açılan davanın 10. duruşması başladı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısında bulunan duruşma salonunda görülen duruşmaya İşadamı Ömer Faruk Kavurmacı ve Ünlü Baklavacı Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Saat 10.00'da başlayan duruşmada Mahkeme Başkanı Ali Öztürk, Maliye Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı ile eski bakanlardan Zafer Çağlayan'ın davaya katılma talebinde bulunduğunu açıkladı.

Tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi

Cumhuriyet Savcısı, aralarında Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de bulunduğu tüm sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi. Ayrıca sanıkların mal varlıkları üzerindeki tedbir kararlarının devamına karar verilmesini isteyen Cumhuriyet savcısı, sanıkların kayyum atanan şirketlerinde illegal kayıt olup olmadığı konusunda bilirkişi raporu alınmasını da talep etti. Savcının görüşünü açıklamasının ardından tutuklu sanıklara söz verildi.

Ömer Faruk Kavurmacı tahliyesini ve beraatini istedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı da talep konuşmasında “Tüm deliller toplanmıştır. Tutukluluğum süresince beyanlarımla çelişen bir delil elde edilememiştir. 1 Mart 2014'te TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu'nda (hükümeti alenen tehdit ettiği belirtilen) Başkan Rızanur Meral'in açılış konuşmasını alkışlamadım, ayağa kalkmayarak protesto ettim. TUSKON'dan ilk istifa eden benim. Buna ilişkin delili de mahkemeye sundum. Hakkımda beyanda bulunan gizli tanığın ifadelerinde somut bir delil yoktur. Tutuksuz yargılanırsam buraya geleceğim konusunda tereddütünüz olmasın. Tahliyemi ve beratimi talep ediyorum. Mal varlıklarım üzerindeki tedbir kararlarının kaldırılmasını talep ederim" dedi.

Tutanağın düzeltilmesini istedi

Sanıklardan söz alan Mehmet Zenginer de, “Kolluk ifadem de bana sorulduğunda Ömer Faruk Kavurmacı'yla yakın oturduğumu beyan etmiştim. Ancak tutanağa 'yan yana oturduğu…' şeklinde geçmiştir. Ben bunu düzelmek istiyorum. Benim amacım kimseyi zan altında bırakmak değildir. Toplantı da sıkılarak elimdeki cep telefonu ile oynadım. Arka taraftaki amigo grubun en sık alkışlayan kişiler olduğu görülmektedir. Ben Bank Asya'daki 9 milyonu çektim. Bunu da mahkemeye sundum. TUSKON'dan istifamın da gözardı edilmemesini talep ederim. 15 Temmuz'dan sonra ülkeme döndüğüm sabittir. Tahliyeme ve beratime karar verilsin" ifadelerini kullandı.

Ünlü baklavacı Güllü: '15 aydır tutukluyum'

Faruk Güllü ise, terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla 15 aydır tutuklu olduğunu belirterek, “Dün duruşmada suçlamalara cevap verdim. Bylock kullanmadım. DİGİTÜRK iptali söz konusu değildir. Kod adım yok. Örgütün toplantılarına katılmadım. Suç örgütü FETÖ'ye katılma kastım olmadı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çekingem olmadığı için yurtdışına gitmedim. Kaçmayı düşünmedim. Arandığımı öğrenince kendim teslim oldum. Sabit ikametgah sahibiyim. Tahliyemi ve beraatimi talep ederim" diye konuştu.

Tahliyelerini talep ettiler

Duruşmada söz alan diğer tutuklu sanıklar da tüm delillerin toplandığını, örgüt üyesi olmadıkları belirterek, tahliyelerini istedi. Sanıklar ayrıca, mal varlıkları üzerindeki tedbir kararlarının kaldırılmasını istedi. Duruşma sanık avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
ulan aglanacak halimize yine gulduk bu piskinoglu piskinler yuzunden
lan hırsız.önce kendini temize çıkar sonra başka davaya müdahil ol.
BENDE ZARRABIN RÜŞVETMLERİ İLE İLGİLİ YARGILANMA TALEBİNDE BULUNDU SANMIŞTIM ?YAHU NE PİŞKİN ADAMLAR BUNLAR.DÜNNE KADAR FETULLAH HOCA EFENDİ DEDİKLERİ.YEDİKLERİ İÇTİKLERİ AYRI GİTMEYEN YOL ARKADAŞLARINI KARALAYARAK KENDİLERİNİ TEMİZE ÇIKARACAKLARINI SANIYORLAR !BENC E SEN GĞİT ABD"deki ZARRAB DAVASINDA MÜDAHELE TALEBİNDE BULUNDA GÖRELİM ADAMLİĞİNİ !!!
BAKINIZ BU FETO İŞİNDE CİA YETERLİ MÜRİD SAYISINA ULAŞTIKTAN SONRA TÜRKİYEDE BÜYÜK İŞ ADAMLARI OLUŞTURMUŞTUR.YANİ İŞİN ÖZÜ ŞU. TÜRKİYEDE AMERİKANCI BİR İSLAM OLUŞTURMAKTI.YANİ MAERİKANIN HAKLARINI TAM VE GÖNÜLLÜ KORUYACAK BİR YÖNETİM ORTAYA KOYMAKTI.O ZAMAN BU YENİ DÖNEMLE 100 YIL ÜLKE UYDU DEVLET GİBİ KULLANILACAKTI.İŞİN KÖTÜSÜDE MUBAREK ÜST YÖNETİCELERİMİZ ORADADA İŞİ SAĞLAMA ALMIŞLARDI( HATTA ÇOCUKLARINI YENİ KAPI AYARLAYARAK) 15 TEMMUZ GECESİNE KADAR.BU İŞLERE DUR DİYEN BİR LDER VAR ŞU AN.TÜRKİYEDE.YAHU MİLLETİN ÇOCUKLARI KUL KÖLE ETMİŞLERDİ ESASEN.YÜCE MİLLET UYANDI NARKOZDAN ŞU AN.
@ozaydin65 Fetöyü büyüten kim? talimatlarına hukumetten kim karşı çıkıyor, cia nın kullandığını ihtilale teşebbüs olunca mı anladık.? vay halimize
Küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, Muaviye onu yanına çağırmış: - Ey Küfeli, dinle! Sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. Ama sen Küfe'ye dönünce gördüklerini Ali'ye anlat ve de ki: "Ey Ali, Muaviye'nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! Ayağını denk al
50 milyon avro ne yaptın güzlerine dursun.
Bu topraklar bu kadar pişkinlik görmedi.
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır, memleketin hali bu. O....unun namus dersi vermesi gibi milletin önüne çıkıp din ahlak dersi vermiyorlar mı bir de :))) Millet de bunu afiyetle yiyor :)))
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır!
Vah vahhhh
Bir atasözü vardır. Derki pişkin hırsız ev sahibini bastırır. Bu da o misal cambaza bak diyor. Tüm halk senin haltını biliyor. Bir AKP duygusal nedenlerle inanmıyor
miyar, milyon sen bu parayı ne yaptın ?
AMERİKAN YARGISININ SONUÇLARI BEKLEMEK ZORUNDAYIZ NE ÇIKACAKNASIL BİR KARAR ÇIKACAK YARGILAMADA TÜRKİYEDEN SANIKLAR İSTENECEKMİ KIRMIZI BÜLTEN OLACAKMI SANIK DURUMUNDA OLANLAR İSTENECEKMİ BAKIP GÖRECEGİZ SONRA KONUŞUR DEGERLENDİRİRİZ
pişkin
Yiyin birbirinizi oh olsun sizlere
uyumayın la CAMBAZA BAK CAMBAZA zerrab merrab diyerekten ABD .köpeği KUDÜSü israilin başkenti ilan ediyor .
Bu coğrafyada bu sürede bu kadar pislik nasıl oluştu?
Tek kelimeyle pes
Hangi yüzle toplum içine çıkabiliyor bu hırsızlar sürüsü
sanık olacağı yerde tanık mı olmuş ne ala memleket
Rüşvetçiden değil müdahil, adam olmaz adam.
:)) şıracının şadidine bakarmısınız!!!!! Ama bişey olmaz göreceğiz,hepsi beraat edecek bu fetöcülerin.İşin ucu çoookkk yukarılara varmadan bitirecekler bu davaları nede olsa akkoyun seçmeni kaval sesiyle motive olup huzur buluyor;)
@ozan_bayrak_1979 Len terörist bozuntusu atana tapınmaya giderken yanında mum felan götürüyor musun ?
bu ve buna benzer tipler öldükten sonra hesap vereceklerine inanmadıkları için burada yırtmaya çalışıyor.ama ALLAH IN gazabından kaçamazlar.
Yaranmaca cabalari vol. 1
çok güldüm )))))) Allah sizi bildigi gibi yapsın. ancak Türkiyede olacak bi olay Hırsız ev sahibini bastırırmış
VAY BE NE ADAMLAR VAR MEMLEKETİMDE BU TÜR VARLIKLARIN OLMASI BENİ ZUL İÇİNE İTİYOR AMA ADAMLAR YOK KIBRIS VATANDAŞI YOK ÜNİVERSİTEDE YÖNETİM KURULU ÜYESİ EEE NE OLACAK BAKARA MAKARA DİYECEK KADAR GARİP GURABA FAKİR FUKARA MİLLETİN OYUNU ALIP EMANETEN OTURDUĞU EMANET KOLTUKTA ÜÇ GÜNLÜK YALANCI DÜNYA İÇİN ALÇALDIYSA BEN NE DİYEYİM YAŞASIN AHİRET MİZAN HESAP
şimdilik dolaş.. ye gez.. sonra hepsini toptan ödersin.....
en kötü karakterde hırsızın arsız olanı 15 senedir türkiyede mantar gibiler
la yüzsüz rüşvetciye bak hele sen aldıgın saatin ve rüşvetlerin hesapını ver yüz yüz mahkemeyemi gidecen yuh yuh yuh
Diğer Haberler