1. Uluslararası yoga koreografi turnuvası

18 Mart 2017 cumartesi günü 1. Uluslararası Yoga Koreografi Turnavası ile İstanbul yepyeni bir organizasyona merhaba diyecek.

1. Uluslararası yoga koreografi turnuvası

Uluslararası Yoga Federasyonu’nun (UYF) katkılarıyla düzenlenen turnuva, Yogayı sevdirmek, yaymak ve tanıtmanın yanısıra tüm dünyaya Yoganın evrensel bir spor olduğunu sunmayı amaçlıyor. Yoganın doğal disiplini, Yoga evrensel bir spordur tanımı içinde sergilenecek!

Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF), Yoga sporunu oluşturan çok faydalı hareket, nefes, konsantrasyon ve gevşeme bölümlerinden oluşan uygulamaların aslına uygun, dejenere edilmeden veya belirli çıkarlara feda edilmeden yapılmasını sağlamaya çalışan bir kurum. Düzenledikleri 1. Uluslararası Yoga Koreografi Turnuva’sına tüm Yoga severler katılabiliyor.

Neden Yoga Koreografi Turnuvası?

UYF Başkanı Sn. Akif Manaf şunları söyledi:

"Yoga evrensel bir spordur, tüm var olan sporların temelidir, yaşamın temelidir. Yıllardır Yoga sporunun tanıtımı ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Yoga koreografileri üzerine yarışma düzenlememizin anlamı; Biz Yoganın evrenin dansı olduğunu söylüyoruz. Yani Yoga bir danstır, insanı kendinden geçiren ve kendine getiren bir dans. Bu yüzden de Yoga koreografileri üzerine yarışma yapıyoruz. Böylece sporcu Yoga duruşlarındaki maharetini gösterirken Yogayı dans ediyor. Yarışmalar bundan ibarettir; Yogayı dans etmektir.

UYF yetkilileri sporun belirli bir disiplin dahilinde yapıldığı zaman başarıya ulaştırdığını, Yoganın da belirli bir disiplinle yapıldığında beden, zihin, ruh bütünlüğü sağladığını, insandaki doğal disiplini ortaya çıkardığını belirtmekteler. Bu doğal disiplini yaşamın her aşamasında uygulamak, sağlık, başarı ve mutluluğa doğal olarak ulaşmak mümkün"

Yıl içinde düzenlenecek Turnuva’ların, Uluslararası Yoga Koreografi yarışmasına hazırlık olduğunu da belirten organizasyon yetkilileri, Yogayı seven herkesi davet ederek, turnuvanın 18 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de Yoga Academy Mecidiyeköy - Şişli adresinde gerçekleştirileceğini belirttiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler