Altın uçlu saç ekimi nedir?

Saç ekiminde altın uç neden kullanır, faydaları nelerdir? Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları sizler için anlatıyor.

Altın uçlu saç ekimi nedir?

“Altın uçlu FUE gold saç ekimi tekniği, son dönemlerde geliştirilmiş bir saç ekim tekniğidir. Bu teknik saç ekiminden önce sivilce, yara izi, çatlak ve gözenek sıkıştırma tedavisinde kullanılıyorken şimdi saç ekim ameliyatlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Saç ekimi işleminde genellikle altın uçlu FUE gold ile MikroFUE saç ekim teknikleri bir arada kullanılır. Özellikle donör bölgesi olan başın iki kulak arasının arka kısmı ile saç ekim işleminin yapıldığı alanlardaki yara izi, doku reaksiyonu, enfeksiyon tedavisinde ya da iyileşmeyi hızlandırmak için tercih edilir. İnce altın uçlu özel iğneler ile saç ekim işlemlerinde olası riskler en aza indirgenir. Donör yani verici bölgelerde altın uçlu FUE gold saç ekimi tekniği ile iyileşme süreci neredeyse iki kat daha artar. Saç ekiminin yapıldığı saçlı derinin taç ve ön bölgesinde de iyileşme hızının artmasını sağlar.”

Altın uçlu FUE gold saç ekiminin avantajları

“Bu teknikte saç ekimi operasyonu süresince kullanılan alet ve cihazlar da dahil olmak üzere saç ekimi tekniği bütünüyle kişiye özel olarak planlanır. Bu teknikte kullanılan aletler saç ekimini daha hassas hale getirmek için özel olarak altından tasarlanır. Altının insan vücudu ile en uyumlu malzeme olması tercih edilmesinin ana sebebidir. Altın uçlu aletler ile donör bölgeden greft alımında dokular altından zarar görmez, doku yabancı maddeye temas ettiğinde savunmaya geçmez, böylece saç kökü yani greft’in doğal yapısı ve saçlı derisinin formu bozulmaz. Bu sayede saç kökü alımı ve ekimi sırasında greft’in doğal yapısında ve kalitesinde bir değişiklik oluşmaz. Ayrıca mikroparazit oluşmasına yol açmadan çok sayıda saç kökü kanalının açılmasını sağlar. Bu teknik ile alınan saç kökleri hiçbir işlemden geçirilmeden direkt olarak ekilebilir. Saç kökleri daha çabuk büyümeye başlar.”

FUE gold tekniği nasıl uygulanır?

“Saç ekim işleminde öncellikle hastadan kan örneği alınarak tahlil yapılır. Ardından hasta saç ekim işlemi için hazırlanır. Saç ekimi operasyonundan önce hastanın kafa derisine uyuşturucu sprey ve lokal anestezi uygulanır. Kafa derisindeki sağlıklı saç kökleri tamamen altından imal edilen aletler yardımı ile alınır ve ekilir. Alınan sağlıklı saç kökleri kalitesine göre sınıflara ayrıştırılır. Ayrıştırılan saç kökleri açılan kanallara yerleştirilerek operasyon tamamlanır.”

Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, bu tekniğin saç köklerine ve saç derisine zarar vermediğini ve iyileşme süreci çok daha zahmetsiz ve hızlı geçtiğini belirtiyor. Ayrıntılı bilgi için alanında uzman saç ekim merkezlerini başvurulmasını tavsiye ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler