Düğün öncesi hazırlıklara bir yenisi daha eklendi

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte düğün sezonu açılırken, hayatlarını birleştirme kararı alan çiftler artık sadece gelinlik ve damatlık seçmiyor. Düğün hazırlıkları arasına estetik operasyonlar da girdi.

Düğün öncesi hazırlıklara bir yenisi daha eklendi

Son yıllarda sıklıkla rastlanan düğün öncesi estetik operasyonlar hakkında bilgiler veren Plastik Cerrah Op. Dr. Güray Yeşiladalı, hem gelinlerin hem de damatların en sık talep ettikleri operasyonlardan ve nedenlerinden bahsetti.

Hazırlıklarıyla birlikte düğün süreci çiftlerin hayatlarındaki en önemli ve unutulmaz anlarında başında gelir. Günümüzde, geçmiş yıllara göre daha dijitalleşen dünyanın ve sosyal medyanın etkisiyle bu çok önemli anda çiftler en güzel halleriyle yer almak istiyor.

Ömürleri boyunca değerli bir anı olarak kalacak olan düğün videolarını ve fotoğraflarını hatıralarına estetik şekilde eklemek isteyen çiftler estetik uygulamaları sıkça tercih ediyorlar. Hastaların bunu planlamaya başladığı zamanlar ise değişiklik gösterebiliyor. Plastik Cerrah Op. Dr. Güray Yeşiladalı’na göre, düğünler için genellikle yaz aylarının tercih edildiği düşünülecek olursak, kasım ile haziran arasındaki aylar düğün öncesi estetik operasyonların en sık yapıldığı dönemler olarak göze çarpıyor.

Gelin ve damat estetik operasyonlar için birlikte geliyor

Düğün estetiği yaptırmak isteyen çiftlerin genellikle birlikte geldiklerini aktaran Yeşildalı, “Bu bizim sevdiğimiz bir durum. Çünkü bu sayede hastalarımız birbirine destek oluyorlar. Çiftlerden her iki tarafın da estetik operasyon yaptırmadığı durumlar da oluyor. Ancak yine de bir taraf tedavi olurken eşler hayat arkadaşlarına destek oluyor“ ifadelerini kullandı.

Gelinler yüz operasyonlarını, damatlar liposuction tercih ediyor

Düğün öncesinde çift olarak gelen hastaların genel olarak taleplerinden bahseden Plastik Cerrah Op. Dr. Güray Yeşiladalı, gelin adaylarının iki temel motivasyonu olduğunu ifade etti. Kadın hastaların ilk olarak tüm fotoğraf ve videolarda en çok görünen yerleri olan yüzlerini mükemmelleştirmek, ikinci olarak ise hayallerinin gelinliğini mükemmel bir şekilde taşımak olduğunu belirten Yeşildalı şöyle devam etti: “Yüz bölgesi için burun estetiği, dudak dolgusu, göz altı ışık dolgusu, yüze dolgunluk kazandırmak amacıyla yağ enjeksiyonu ve botoks. Vücut şekillendirme için en sık yaptığımız işlemler ise liposuction, göğüs büyütme operasyonu ve Brezilya kalçası dediğimiz işlem. Bu işlemde yine hastamızın kendi vücudundan aldığımız yağ dokusu hastanın kalçalarına enjekte edilerek daha ince bir bel ve dolgun bir kalça elde edilebiliyor. Erkek hastalarımız ise yine benzer şekilde yüz bölgesinde burun estetiği vücutlarında ise fazla yağlarından kurtulmak için liposuction işlemlerini tercih ediyorlar.”

Düğün gecesi terleme endişesi tarihe karışıyor

Gelin ve damatların düğün öncesi estetik taleplerinde, botoks, dolgu ve cilt yenileme işlemleri gibi uygulamaların dışında hızla artan bir talep ise koltuk altı botoksu adı verilen işlem… Plastik Cerrah Op. Dr. Güray Yeşiladalı , düğün gecesi gelin ve damatların en büyük kabusu olan terleme sorununu azaltıcı bir operasyon olan bu operasyonun son dönemlerde çok popüler olduğunu iletti.

Düğün öncesi ‘estetik kazası’ yaşamamak için...

Estetik operasyonların uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğinde minimum risk grubundaki işlemler olduğunu vurgulayan Yeşildalı, düğün öncesinde ya da hayatlarının herhangi bir döneminde estetik operasyon düşünen çiftlerin bilinçli ve doğru bilgiyle hareket etmeleri gerektiğini hatırlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler